Skočiť na obsah

Šitie, vyšívanie, ručné práce


flora

Odporúčané príspevky

aj "rucne" prace

priznam, ze mi pride skor divne, ked matky skusaju ucit synov tieto veci, pamatam bratranca ako behal po dome a strikoval modry sal, lebo podla tety by to mal vediet, v zivote to nevyuzil, akurat sme si robili z neho srandu este aj po rokoch

 

inak, ked hovorime o tuningu, chyba uz len cedula obsadene:

post-1280-0-73461500-1327961073.jpg

post-1280-0-17977500-1327961082.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

takto to snad pojde...

 

prve tri su ketlovane, posledne je na lanku

 

damor, moj bracho ako chlapec skolou povinny vysival, a dost pekne acelkom s chutou... moj drahy pre zmenu slkusal pliest... a napriklad mojej kolegyne muz vysival, a tak krasne, ze sme oci valili...

post-632-0-81506500-1327960911.jpg

post-632-0-15085200-1327960924_thumb.jpg

post-632-0-56890500-1327960941.jpg

post-632-0-02156400-1327961148.jpg

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pekné, veľmi pekné :klobuk: aj s tými cínovanými návrhmi pána chlapa ... :)

aj hotové šperky sem môžu prísť !!! :)

 

/ to šité korálkovanie - to je každá korálka spojená so všetkými okolitými, zrejme ... takto nejako vyrábala sesternica tie minipeňaženky tuším ... /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak na tie sperky by som nemala nervy... pred nejakou dobou som malym deturencom robila take, ze rozne koralky a kamienky na specialnu tenku priesvitnu gumicku, nech to ide lahko z ruky a stacilo....

 

tu su este vianocne a velkonocne ozdoby

post-1309-0-12703900-1327963103.jpgpost-1309-0-06041400-1327963118.jpg

 

a este to som chcela, ze asi polroka viem hackovat :)

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dakujem!

presne tak, game, sitim koralok sa daju robit aj opasky, tasticky, aj rozne ine skvosty... mam par veci rozrobenych a par ich mam v hlave a konecne teraz budem mat cas sa tomu povenovat...

cinovane zatial len cmarkame a cakame, kym nam pridu chemikalie a pomocky...

mam doma haldu koralok, laniek, drotikov, kamienkov a kdecoho, paci sa mi to aj same o sebe, bavi ma prehrnat sa v koralkach... a do toho mam rozpletene dva svetriky z krasnej vlny a nejaku kabelu, pokusam sa usit si tyrkysove tricko, dajake tricka mam odlozene na malovanie a este skusam tkanie... a den ma len 24 hodin a este musim chodit do prace a sem-tam aj nieco uvarit ci vyprat a okrem toho rada spim... :-)))

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

krásne veci :o

 

... baby, každá jedna, práve som spravila pukerlík pred vami ... kto by to do vás povedal ;) :klobuk:

 

dávajte vidieť, sem s nimi, nádherné veci robíte :) :agree: :thumbsup:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ved aj ja som gramblava, kym sa zadarilo, tak slo vela veci do kuta.. tie su nezverejnitelne :)

 

chcem jednu vec este - naucit sa malovat na hodvab.... na stare kolena nech mam co robit... nieco take moderne, ked sa mi bude triast ruka, poviem, ze to tak malo byt.... dostat krasne farby na hodvab, len este neviem ako na to... je v kosicoch da vinci?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja sem ešte prihodím moje milované obrázky, o ktoré sa preťahujeme s bratom :) ... vyšila došila som ich cca pred 15 rokmi, a to bola na dlhý čas posledná dokončená vyšívacia práca ...

veľkosť cca 25 x 18, vyzerajú tu trochu ako vypraté v perwolle, v skutočnosti sú trochu celé tmavšie, aj rám ...

a mám ich veľmi rada, asi práve preto, že sú to neštandardné vzory, zamilovala som si ich hneď, ako som ich videla kedysi veľmi veľmi veľmi dávno v nejakej Burde ...

jeseň a jar ... a detail :

 

post-3-0-14914700-1327964190.jpg .... post-3-0-50596800-1327964214.jpg

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game, pekne su, hlavne ked visia takto vedla seba... :-)

pink, pekne veci tam maju, ale su drahi jak cert, ja kupujem skor na nete... a doma mam par zase par kniziek o koralikoch, nejaku o tkani na malom rame, nieco o drotikovani, dajake prastare vzory na pletenie a hackovanie a nejaky stosik Burd... :-) a ked na nejaku zaujimavu knihu narazim, zase kupim...

eee, a rata sa k rucnym pracam aj fotenie a vyroba kalendarov?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

drahi su, to je fakt... dnes sa uz da vsetko kupit na nete, tie baby predavaju kazdu malu somarinu... na mimibazare je ich dost..

ja uz nic nekupujem, uz iba opatrujem stare rakamy... hackovat som sa naucila na youtube... :wacko:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pink, tie obrázky sú krížikom :)

/ mimochodom, tie ozdoby a vajíčka ma hodili o zem ... kdesi som to raz videla na blogu pofotené, aj postup, ale ... bola som z toho jeleň, a trpezlivosť nikde ... parádne sú /

 

trinita, ráta sa aj výroba kalendárov, je to ručná práca, je ! :agree:

 

bábky, tašky, korále, obrusy, obrazy, šaty, sukne, kabáty, blúzky, šperky, papier, textil, koža, kov, ručne zdobené, ručne vyrábané, pletené, lepené, štrikované, šité, prešívané , zošívané, vyšívané - všetko sem patrí ! :yes_yes: :thumbsup:

 

patchwork ! kto robí patchwork ?!

 

sem s nimi, dievčence !!! ste úžasné :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak este moje kalendare, chyba tu este minulorocny... a prave plodim kalendar na tento rok (ja viem, trochu neskoro, ale skor som nestihala)

este niekedy nafotim aj tie bluzky, co som zosivala z kuskov latky...

 

pink, tie fotky su plne inspiracie

post-632-0-28396400-1327965830_thumb.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tie vajcia iba vyzeraju zlozito, mas vzdy schemu a to si nastrihas haldu kuskov latky, potom skladas rovnako a zehlis do zblbnutia a ked mas toho dost, tak to pripichujes spendlikmi k polystyrenovemu vajcu...

jaaaj, teraz mi napadlo, este jednu ozdobu som urobila na strom a potom mali to iste v casa mia v auparku... jedno serco stalo 15 evri... najdem fotku... a to je polystyrenove srdce a napichane flitre s goralkami...

post-1309-0-05459300-1327966480.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja mám vyšívanie a spol. spojené s babičkami

 

my sme babičky v predstihu :D

 

pridaj svoje ručné práce, tomassi, a nebrbli :P

 

áno, mohli by pridať páni svoje ručné práce napr. tie preglejky s ornamentami.. (môj brat vypaľoval na preglejku portrét frajerky), od manžela by som mohla dať napr. ručne robenú kúpeľňu a iné, ale nie je forumák, tak má smolu.

 

:) napadol ma ešte jeden citát, čo sa týka pánov

 

Dejte muži volnou ruku - a najdete ji někde na sobě.

Mae West, rodným jménem Marie Jane West

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov