Skočiť na obsah

Minimálna mzda


tomassi

Odporúčané príspevky

1 hour ago, Tomáš said:

, zamestnávali radšej na dohody, alebo polovičný úväzok a zvyšok v obálke a podobne. Niekde vyžadujú živnosť. Proste presne to na čo sa upozorňovalo ak to s minimálnou mzdou budú sociálni demokrati moc preháňať.

Presne toto ti hrozi,  vysoka minimalna mzda ta vytlaci z pracovneho trhu.  Ty si v podstate priklad pracovnika, ktory je zamestnatelny pokial nie je minimalka prilis vysoka.  Ale ak sa zvysi, tak skoncis ako socialny pripad.  A ty budes mat menej penazi a tie ti budu platit ostatni.  Toto je situacia kde stratia vsetci.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takze v konecnom dosledku majú ľudia ako Sulík pravdu. Keď sa pozrieme na globálny dopad minimálky tak stratí na tom celá spoločnosť. To video s Edgarom by malo byť povinné na každej škole! Tam je to tak dobre vysvetlené že lepšie sa ani nedá. Verte že takíto pelegrínovci by veľmi rýchlo dopelegrínovali. Tu je príklad že pri správnej osvete to nakoniec pochopia aj najväčší zástanci minimálky. Stačila by lepšia osveta namierená na ľudí kde sociálni demokrati získavajú gro svojich hlasov. Ale nie štýlom Fico je zlodej lebo to u spodnej vrstvy má taký efekt ako zatknutie Kotlebu, ľudia ho budú považovať za martýra. Zamerať sa na to aby tí ľudia pochopili že akékoľvek sociálne výhody, v konečnom dôsledku dosadnú jedine na nich. Budú ako ten chalan z videa. Čo je lepšie mať prácu za menej alebo ju nemať vôbec, alebo ju mať za takých nevýhodných podmienok že zamestnávateľ urobí všetko aby sa vyhol plateniu odvodov alebo minimálne ušetril na nich. Na tom by nakoniec stratil aj štát aj zamestnanec. Neni to biznis pre nikoho.

Pochopil som, odchádzam z tejto témy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Jupiiiii zvyšuje sa na 700€ vraj sa všetky strany dohodli a práve teraz pozerám o tom reláciu z RTVS správy a komentáre. Tam aj spomínajú že mnoho zamestnancov má existenčné problémy. Ja s tým úplne súhlasím. Potvrdzujem že je to tak.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ty máš existenčné problémy preto, lebo si neschopná socka hospodáriť.

Zvýšenie minimálnej mzdy sa týka tých zamestnancov, ktorí ju poberajú, zvýšenie minimálky neznamená, že sa automaticky zdvihnú platy všetkým.

Zvýšenie minimálnej mzdy vytvára tlak na zamestnávateľov, ktorí kvôli zvýšeným nákladom začnú šetriť na najmenej výkonných zamestnancoch a začnú ich prepúšťať.

Jupiiiii.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vsetci dobre vieme, ze chces zarabat 800-900€, za svoj vykon a prinos pre firmu, teda za minimalnu namahu najradsej. Si schopny ponuknut viac nez len nenafukat? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zamestnávateľ požaduje, aby mu zamestnanci aj na pozíciách, ktoré sú honorované minimálnou mzdou odvádzal určitý výkon. Ak aj nie doslova 100%, tak určite nie výkon 50%. To radšej bude zamestnancov striedať ako na bežiacom páse s nádejou, že niekoho, kto tým kritériám vyhovovať bude, nájde. Treba sa pozerať nielen na plat a kantínu, ale predovšetkým na robotu...

Ak niekto doteraz zarábal viac ako bola minimálna mzda, a teraz pri zvýšení minimálnej mzdy sa jeho plat automaticky nezvýši, bude sa veľmi kritickým okom pozerať na ľudí, ktorým ten plat zvýšený bude.

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bude im "zavidiet,ale ich plat by som nechcel", na ukor teba ja mam menej(menej mam kvoli inflacii). 

https://revuca.dnes24.sk/tragedia-nedaleko-revucej-po-celnej-zrazke-vyhasol-zivot-vodicky-foto-419424

Dnes bola nie za mnou, skor za zenou(len bola v obchode) matka, vraj do nej napalil umyselne, je to rovna cesta. A to jeho auto asi nebola fabia, nepoznam ho(asi ani nespoznam). Sialene.

https://www.google.com/maps/@48.6969348,20.0974413,3a,75y,343.56h,96.58t/data=!3m7!1e1!3m5!1smq0YEqzG-gdOyJlAleo-Bg!2e0!6shttps:%2F%2Fstreetviewpixels-pa.googleapis.com%2Fv1%2Fthumbnail%3Fpanoid%3Dmq0YEqzG-gdOyJlAleo-Bg%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D236.46333%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i16384!8i8192

Toto su posledne jablone na pravo. Nehody a casto smrtelne sa stavaju v zakrute o 400 metrov dalej. 

https://www.google.com/maps/@48.6995444,20.0930819,3a,37.8y,315.74h,88.06t/data=!3m6!1e1!3m4!1sWJrKsVAjumTbxj1AGwHCCA!2e0!7i16384!8i8192

Do toho stromu po lavej strane. 

Alebo sa vtych nehodach nevyznam. Pred mesiacom. https://tvnoviny.sk/domace/clanok/188113-hazz-pri-dopravnej-nehode-pri-revucej-zomrel-jeden-clovek To je asi 400 metrov na Revucu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

On 7/16/2022 at 7:19 AM, secretka said:

Ak niekto doteraz zarábal viac ako bola minimálna mzda, a teraz pri zvýšení minimálnej mzdy sa jeho plat automaticky nezvýši, bude sa veľmi kritickým okom pozerať na ľudí, ktorým ten plat zvýšený bude

Ano,   to je  problem.   Inflacia by mala znamenat ze rastu vsetky platy,  pretoze inak dojde k realnemu poklesu platov.   A potom zacnu ti co sa ich to tyka odchadzat.  Tomas nechape dosledky ale zrejme ich pociti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 11 hodinami, slimak napísal:

Bude im "zavidiet,ale ich plat by som nechcel", na ukor teba ja mam menej(menej mam kvoli inflacii).

@slimak okrem tejto prvej vety všetko ostatné patrí do úplne inej témy, s minimálnou mzdou to nemá naozaj nič spoločného. Napr:

Všeobecné témy/Novinky dňa/Čo, kde a kedy sa stalo

Dávaj si prosím pozor čo kam zaradíš. Ďakujem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 12 hodinami, tyso napísal:

Ano,   to je  problem.   Inflacia by mala znamenat ze rastu vsetky platy,  pretoze inak dojde k realnemu poklesu platov.   A potom zacnu ti co sa ich to tyka odchadzat.  Tomas nechape dosledky ale zrejme ich pociti.

Preco by mali rast vsetky platy o rovnake percento? V statnej sprave dali ucitelom viac raz o 3% a potom o 2% ako inym a myslis, ze sa im realny plat zvysi? Poklesne vsetkym, len ucitelom menej, ci relativne sa im zvysi mzda voci inym.

Prvy krat sa odbory a zamestnavatelia dohodli na minimalnej mzde 700 euro. Normalne by vrastla o 6,9%(ako rastla priemerna mzda pred  dvoma rokmi) teda 691(z cca 646) a zaokruhlili to na 700 euro, dohodli sa na viac ako museli, lebo odborari si uvedomili, aj ked inflacia je ci bude 12%  ci viac , tolko ziadat nemozeme(sami odborari dohodli 7%,tolko dostanu aj lekari, zdravotne sestri asi viac aj ako ucitelia,ked im chybaju musia viac zaplatit,zrejma nad inflaciu), aby neurazili tych co maju 800,900,1000,1100. Nieco co vadi secretke. A zamestnavatelia si uvedomuju, ze aj tak je to malo, ale na viac zrejme nedaju( a niektori nemaju, vraj zdrazeli zamestnanci restauracii, viac ako trzby, ci produktivita, sa divite? to je nieco ako zdravotnictvo, nezaplatis nemas ), lebo to tiez nejak budu musiet odstupnovat. Tych 50 euro prihodia aj 800,900,1000,1100.

Minuli stvrtok som bol na obed v jednej restauracii v Brezne, no bol som tam asi naposledy(v minulosti som tam uz bol). Nie kvoli cene(tu zdvihli),ale asi vymenili kuchara. Nebyvam v Brezne ani ma to netrapi. Podobne problemy budu vsade, zvysi sa cena a nebude sa to dat jest. Iste aj v Revucej je to tak isto, ale ja uz restauracie nepotrebujem(vela ich zaniklo,zanikne, znizi sa kvalita), ini ludia sa naucili varit. To je dosledok zatvorenia restauracii. Cez covid. Ich zamestnanci isto boli spokojni.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 16. 7. 2022 at 7:19, secretka napísal:

Zamestnávateľ požaduje, aby mu zamestnanci aj na pozíciách, ktoré sú honorované minimálnou mzdou odvádzal určitý výkon. Ak aj nie doslova 100%, tak určite nie výkon 50%. To radšej bude zamestnancov striedať ako na bežiacom páse s nádejou, že niekoho, kto tým kritériám vyhovovať bude, nájde. Treba sa pozerať nielen na plat a kantínu, ale predovšetkým na robotu...

Ak niekto doteraz zarábal viac ako bola minimálna mzda, a teraz pri zvýšení minimálnej mzdy sa jeho plat automaticky nezvýši, bude sa veľmi kritickým okom pozerať na ľudí, ktorým ten plat zvýšený bude.

Vsetci budu mat menej, kvoli inflacii , aj ti co maju uspory. Treba si vypytat viac, ci najst si inde pracu.

Ta autonehoda, napadla s tymto tvojim nazorom, ze myslia len na seba, ten keby to dal do stromu mal by pokoj, aj ked sa stacilo na tom strome obesit. Zrejme zabil umyselne jeho byvalu priatelku - ste uz videli taku vrazdu? Nemyslim, ze ho daju do basy. Ja to mam len z klebiet,ale zena mi to potvrdila, ze to tiez pocula este skor mimo matky.

Cisto teoreticky to mohlo byt aj opacne(ze chcela zabit ona jeho). Alebo velmi  nepravdepodobna nehoda. Zena mi povedala, ze je v BB nemocnici a nebude mat az take tazke zranenia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak,  inflacia ma svojich vitazov a svojich porazenych.  Aspon teda skutocna inflacia. To co sa teraz deje je na jednej strane  zdrazovanie koli externym nakladom,  a to postihuje vsetkych.  Ale znacna cast je inflacia a to nie je realne zdrazovanie ale "zlacnovanie penazi",    prvym vitazom je stat, ten vyberie viac na daniach bez toho aby sa viac vyrabalo. Druhym vitazom su ti co maju dlhy a potom to zalezi od toho ako si daleko v retazci spotreby.  Firmy co dokazu dvihnut ceny a odlozit rast platov na tom zarobia,  dochodcovia co sa im meni dochodok raz rocne budu obetou. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

prvym vitazom je stat, ten vyberie viac na daniach bez toho aby sa viac vyrabalo.

Na ktorych daniach? Okrem DPH? Spotrebnych? pán premiér Matovič chcel,len nechcel Sulik. Lezia peniaze na chodniku. Dan z fyzickych osob mu nejde,ide samospravam a DPPO? Odvody sa zvysia, teda to bude menej dotovat.  Zvysene vydavky na mzdy a energie,material.

Ti co maju dlhy musi vzrast kvoli inflacii prijem , viac ako vydavky(u firiem je to zisk, firmam v strate sa istina tazsie splaca, tak isto ako ludom, znizuje sa majetok ak dojde u firiem pri  strate majetku ako chces zaplatit istinu, jedina moznost vklad majitela,uhradis stratu +musis vykrit istinu), aby mal na splatku dlhu. Pri inflacii by mali rast aj urokove sadzby. Teda financne naklady.

Na inflacii mozu zarobit, len spekulanti. CO kludne na uver si nakupili nieco a pri vyssej cene to predaju,splatia istinu a su v zisku. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hlavne DPH ale aj spotrebne. Ale inflacia netvori hodnoty, len ich prerozdeluje.  A samozrejme s casovym odstupom narastu aj vydaje statu.  Z dlhodobeho hladiska  nikto neziska ale politici radi pozeraju na to kratkodobe.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

 

Sadzba spotrebnej dane z minerálneho oleja je ustanovená takto:

motorový benzín v závislosti podľa druhu

vo výške 514,00 eura/ 1 000 l,

vo výške 597,49 eura/ 1 000 l,

stredný olej (napr. letecký benzín) vo výške  481,31 eura/ 1 000 l,

plynový olej (motorová nafta) vo výške 368,00 eura/ 1 000 l,

vykurovací olej vo výške  111,50 eura/ 1 000 kg,

 

Spotrebne dane  su naviazene cena na ks cigarety, liter paliva, nie na cenu. Matovicove lezia na chodniku znamena, zdvihnime to  z 514 na 550, nik si nevsimne, ze to kvoli nam.

Matovicovi hlavne klesne % zadlzenia statu. z 60 na 55 a nic nemusel spravit(zvysi sa HDP,neznizi dlh), teda kludne moze mat 5% deficit navyse.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Realne poklesnu, to stat ma osetrene pri cigaretach, tam mas na kolku, za co sa maju predavat(nemozes drahsie lebo relativne stat by  dostal menej). Tiez to je niekolko rokov(v discobare som nebol 5 rokov, v RA cigarety v krcme nekupis). Preto cigarety v discobare,ci krcmach nemas. Ci mas to co fajci majitel.

Preco nemas cigarety v krcmach? Lebo tam chcu aspon 50% obchodnu prirazku(na  alkohole to maju aj 100%), nie 4-6% aka je v stankoch ci v obchodoch pri predaji cigariet.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov