Skočiť na obsah

Minimálna mzda


tomassi

Odporúčané príspevky

Lenže milý Tomáško by musel ráno aj o tretej vstávať k ovečkám. To nie je zobudiť sa a napapkať sa, čo dá chladnička, čo dá bufetík cestou do práce. No a to my nevieme, či by bol ochotný. Však jemu robí problém, že nemá zmenový autobus a fajný bufet, kde je to hotový raj.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aj aj... vysvetlím tých vlkov - pred pár rokmi bol problém, neviem, či na to pamätáte, boli problémy s vybíjaním vlkov. na Morave lovili aj tie, ktoré premigrovali zo slovenska... a boli s tým vážne problémy.

a macovia chudáci ... ľudia ich naučili potulovať sa po mestách.


mimochodom, napadlo mi, že úbohé ovečky... tie treba aj podojiť, a ovečky sú jemné stvorenia, Tomášove trochu ťažkopádne ruky by museli zjemniť motoriku...
ale to je fakt, nedomyslela som to.... nie sú tam bufety .... konzoly, bicykel, televízor tam majú?

no dobre, vraciame sa k minimálnym mzdám  .... hoci ako vážený bača by zarobil krásne...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je zbytočné sa tu o tom baviť, ten hotentot nerozozná barana od ovce a on môže byť rád, že nedostáva minimálnu mzdu za prenášanie paliet, a dokonca sa za to ani necíti trápne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sa mi zda ,ze na Slovensku je dlhodobo vyssia minimalna mzda ako v Cesku.

Česko - 518,97 EUR za mesiac (1/2019). Slovensko - 520,00 EUR za mesiac (1/2019) aha o dve eurá.

Slovinsko - 886,63 EUR za mesiac (1/2019). Ja mám v zmluve 880 takže opravujem sa, nemám ani minimálnu mzdu slovinska bývalej postkomunistickej krajiny aby sa nepovedalo že porovnávam s vyspelým západom.

 

Ja si myslím že slovensko a česko by sa mali hanbiť za to že nedokážu držať krok ani s obyčajným slovinskom... Ja nehovorím nič zlé. Zjavne niekde robia v česko-slovensku chybu keď to majú takto oproti slovinsku. Lebo slovinsko akože môže mať takú a žiadne firmy nekrachujú, nikto tam neprepúšťa, a žiadne scenáre z toho čím u nás zamestnávatelia argumentujú sa v slovinsku nedejú.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ked uz robis porovnania, urob porovnania aj zivotnych nakladov a kolko je to % nech vieme zhodnotit. Nam sa nechxe, ty vyplakavas.

Neviem co sa stazujes, niekde ani tolko nezarabaju na vyssie kvalifikovanych poziciach. Ty si na najnizsej v amazone a mas dobry plat. O co ti vlastne ide? Chces tisicku za robotu, co dokaze kazdy?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

 

Ja si myslím že slovensko a česko by sa mali hanbiť za to že nedokážu držať krok ani s obyčajným slovinskom... Ja nehovorím nič zlé.

Hanbiť sa môžeš akurát ty, ty šmejd, HOVNO robíš celé dni a ešte tu budeš pindať, že ti 880 nestačí. Ty lúzer.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nech sa nám to nezrvhne zasa na nadávanie... :)

ale to trochu môže usmerniť aj Tomáško... áno, robia tu ľudia za menšie platy, ale spravidla vyžijú... nemôže byť minimálna mzda vyššia, ako akýkoľvek nízky plat, však.
no... tabuľky s minimálnymi mzdami sme tu z ostatných krajín už párkrát mali, aj vynovnú, vždy ked sa u nás zvyšovala minimáona mzda, a tá sa zvýšila za posledné štyri roky, odkedy si robil v tej čudnej dedinskej firme s voliérami pre psov, niekoľkokrát zvýšila...
náklady na život sú s odretými ušami také, že sa z minimálnej mzdy dá vyjsť... ale hromada ľudí má dve aj tri zamestnania a brigády....

ale ty tu stále ukazuješ na Slovinsko, niekto to tu už za tie roky mnohokrát písal, že aj životné náklady treba pozerať...

áno, sú okolitých krajinách preplatené opatrovateľky - pretože po prvé nemajú dosť vlastných, po druhé Slovensky sú vraj najlepšie... to som si nevymyslela, to je od rakúšanov....
opatrovateľka tam zarobí, keby tam musela žiť bez prispenia rodiny, odchádzať domov, stravovať sa zvlášť.... ten plat by bol taký priemerný.
ovšem tam všetko toto dostane, plat si donesie domov a tu je z toho majlant.

čiže tie životné náklady u nás nie sú také vysoké, ty sám si vo svojom blogu vypočítal, že z toho tvojho terajšieho platu - ktorý NIE je minimálny, v pohode vyžiješ, keby si nemal tak nesmierne nákladnú stravu.

skutočne by bolo dobre zistiť, aké sú náklady na život v Slovinsku... je to krajina od krajiny, čo majú povedať naši starší dôchodcovia v porovnaní s rakúskymi... to je spravidla iný rozdiel....

u nás sú opatrovateľky podplatené, skutočne, ale ani neodvádzajú bežne v domácnosti takú prácu, akú by od nich vyžadovali v Rakúsku... a moja mama má po 42 odpracovaných rokoch taký dôchodok, že z neh na tú opatrovateľku na tri a pol hodiny denne nevychádza.... tretinu doplácam ja.

tak neplač.
plač potom, keď raz .... poznáš tú bájku: až sa zima spýta, čo si robil cvrček v lete....

ty prejedáš to, čo by si mal  odkladať.... a obhajuješ to pred nami. to je neobhájiteľné. a ty už dávno nemáš minimálnu mzdu, tak si váž to, čo máš... a pracuj.
a neprejedaj sa hlúposťami, netreba všetko kúpiť, čo predávajú v bufete...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No zial moze:-) teraz sa to sice upravovalo, ale boli povolania, ktorym doplacali do minimalnej mzdy...napr. pomocny personal v skolskych jedalnach a tak.

 

Odvezte niekto toho mantaka do Slovinska a nechajte ho tam. Preplatim cestu:-)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na to som zabudla... a v tejto teme sme o tom pred casom pisali, tiez ked sa tomasko stazoval na minimalnu mzdu...

Fakt som zabudla... pisali sme o nizkych mzdach a nizkychh dochodkoch... veru.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

nech sa nám to nezrvhne zasa na nadávanie...  :)

 

Boha!!! ja mám v čistom o niečo málo viac ako ten galantský génius v hrubom, robím odbornú robotu, a rozsah odborných znalostí, ktoré musím ovládať, je voči jeho ťahaniu paliet, neporovnateľný ... a potom mu nenadávaj, dementorovi večne ukrivdenému!

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://ekonomika.sme.sk/c/22173992/zamestnanci-u-s-steelu-ziadaju-ziadaju-vladu-o-zachranu.html

 

 

Tento link - ze odborari ziadali vyssie mzdy a teraz ziadaju mna aby som im na ne prispel. Ako dost uchylne. Ako nic proti vychodnarom. Nieco najuchylnejsie je to banictvo na hornej Nitre.

 

Ja som dnes si znizil cenu. Ze nechcem 190 staci mi 150. Obchodny partner bol mimo(mal prirpavene peniaze za cast roboty, potom si to v kratkosti spocital doniesol este nieco a vyplatil ma kolko som pozadoval) , ale potom povedal ,ze ho to potesilo. Mne to staci. samozrejme som mal na ten krok svoj dovod. Dlhodobo pomoze aj jemu aj mne. Este bude jeden taky pripad.

 

Strajkovali pred tromi mesiacmi.

https://www.etrend.sk/ekonomika/v-u-s-steel-sa-dohodli-na-zvyseni-mzdy-kazdy-si-prilepsi-o-40-eur.html

 

Štrajková pohotovosť, ktorú odbory v podniku vyhlásili v apríli, sa skončila mimoriadnou konferenciou Rady odborov 14. júna. Dodatok zahŕňa mzdové zvýhodnenia za prácu v pracovných režimoch, za prácu v noci, v odpoludňajšej zmene a cez víkendy, mzdovú kompenzáciu za sťažený výkon práce či ďalšie príspevky.

 

 

 

"Boli sme vypočutí, ale je to málo. Naozaj potrebujeme v týchto časoch byť nielen vypočutí, ale potrebujeme i nástroje na preklenutie tohto obdobia," dodal Varga s tým, že počas tohto týždňa bude zasadať mimoriadne predsedníctvo organizácie Odborového zväzu KOVO. "Budeme spoločne hovoriť o stratégii riešenia vzniknutej situácie," dodal Varga.

Čítajte viac: https://ekonomika.sme.sk/c/22173992/zamestnanci-u-s-steelu-ziadaju-ziadaju-vladu-o-zachranu.html#ixzz5uXWXsgeN

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mimochodom, ak by niekoho zaujimalo, kolko zarobi clovek na salasi maleho (cca 160 oviec) polnohospodarskeho druzstva tu pred Uralom, tak nech sa paci

- baca 750 v hrubom

- honelnik 550 v hrubom

zohladnite k tomu nepretrzitu (ale len sezonnu - cize cez zimu bez zarobku) pracu 12 hodin denne, ubytovanie v maringotke alebo unimo bunke, pasenie, dojenie, vyrobu syra a vsetky dalsie prace na salasi

 

idealne na relax od civilizacie, nie?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Brigadnici, ci ludia co robia tiez len sezonne. Pre Lesy SR - uchadzac(to je podnikatel co to ma zabespecit) o nejakych 200 hodin prace,teda nic. Pre 3 brigadnikov na mesiac. Sutaz,elektronicka  a dali tam cenu 4,2 eura nahodinu celkova cena prace. Mal som dost. Ale ked lekar si fakturuje 10 eur na hodinu? Kominar za 20 minut zoberie 23 euro?

 

Realne kto by za tolko robil?  To je minimalna mzda. Oni maju mladych studentov brigadnikov.  Neplatia sa odvody,ako legalne za mladych sa do 200 eur neplatia odvody.

 

--------------

Holicka zoberie 6 euro za 10 minut roboty?Dnes som sa chcel ostrihat. pred cinziakom,kde robia bolo asi 10 ludi,ja som myslel domova schodza. Zatvorene dvere, ak som vychadzal,ze oni idu ktej holicke a stoja vrade. Ta ktorej som normalne chodil tam mala asi dovovlenku(alebo uz nerobi tu). Zajtra ma ostriha zena.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Boha!!! ja mám v čistom o niečo málo viac ako ten galantský génius v hrubom, robím odbornú robotu, a rozsah odborných znalostí, ktoré musím ovládať, je voči jeho ťahaniu paliet, neporovnateľný ... a potom mu nenadávaj, dementorovi večne ukrivdenému!

 

Keby som tomu debilovi napísal, čo všetko musím ovládať a vedieť vyriešiť viac menej na počkanie cez telefón alebo firemný čet, tak by nevedel kde je sever. A platovo som na tom zhruba rovnako ako on, keďže to mám ako nové zamestnanie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ceny sú rovnaké lebo keď som počas voľna chodil s bratom na kamióne do slovinska tak som sa pozeral po obchodoch, potraviny cenovo rovnako, elektronika lacnejšia, autobatérii rovnako. Akurát neviem ako sú na tom služby, nájomné a pod. To z ulice nezistím. Ale pri tých službách ostaneme. Tam sa točia dobré peniaze lebo fakt je to tak. Holič ma zo strojom ostrihá za 10 minút a zoberie za to 5€. Suseda si bola farbiť vlasy a nechala tam 60€. Takže v službách sa peniaze točia lebo predstavte si že do kaderníctva vojde denne 50 ľudí možno viac a keď najlacnejší úkon stojí 5€ a zložitejší 50€ tak to spriemerujme na 30€ za osobu krát 50 osôb je 1500€ denne. Áno sú prevádzkové náklady, nemám prehľad čo stojí prenájom prevádzky o veľkosti dvoch obývačiek v centre mesta... Ale predpokladám že je to podobne ako pri prenájme bytu že dá človek mesačne 1000€ a má v tom už aj energie. Tak 1500 vynásobíme 20 dňami (PO-PIA) je 30.000 a ešte v soboity robievajú pól dňa tak 4 krát polovica sumy 4x750 je 3000 takže 33.000 mesačný príjem. Aj keď zohladníme splátku úveru za ktorý si zakúpili vybavenie na začiatku podnikania, núkup gélov, údržba strojčekov, ostatné drobné vybavenie ajtak nech im polovica ostane tak cez 15.000 mesačne príjem.

 

A zubár tak isto. Berie v priemere 80€ za úkon a vždy má plnú čakáreň ale to je už odborná znalosť. Ale kaderník je obyčajná učňovková profesia tak isto ako automechanik. Však hocikedy som mal v opravi škodovku 120 alebo favorit jednoduché autá a platieval som od 50 do 100. Rodičia mali v oprave fiatku čo už je moderné, je tam elektronika, čidlá a nechávajú 200-300 za opravu. Diely toľko nestaja. Všade je robota drahá.

 

Ešte dačo poliaci majú o dve eurá vyššiu minimálku a to je jasné každému že náklady na život sú tam oveľa lacnejšie keď tam chodí nakupovať a tankovať celé severné slovensko a česko!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

U kadernicky len odhad - prijmy na hodinu dvaja chlapy po sest a jedna zena za dvadsatpat. Najom v panelaku som mal aj ja kancelariu(vedla) najom(voda teplo aj fond oprav) aj  s elektrikou - teda vsetko 160 euro mesacne. Ale nam sa cena najmu nedvihala od roku 2003 teda cisto najom za tie dve izby - pracovna susiaren - 30 m2 bolo 2000 Sk a je asi 66 eur.  Dnes inde mozu byt ine ceny. Kolega co ma odtial vyhodil ale take ma. Mozno to bol dovod.

 

Teda realne vyrobi 35(euro) krat 6(hodin denne) krat 20 dni( to je ak je velmi pracovita, ze ozaj aj robi tie soboty - oni asi musia kvoli svatbam,ale zas nejaku dovolenku tiez musia mat a tiez asi to nieje po fyzickej stranke jednoducha robota) 4200 co je velmi slusne. Za mesiac. To vyrobia zhruba dvaja priemerni uctovnici.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja nechapem jedno Tomas. Preco si vlastne este na Slovensku, kde ti je tak hrozne? Cudujem sa, ze si sa uz neodstahoval do ciech, slovinska, polska.

 

Ze by preto, ze nic nevies ponuknut? Ze by si aj tam robil to co tu? Ale tam by si nemal komu vyplakavat? Co v kuse analyzujes, porovnavas jak nejaky statista. Na co ti to je dobre? Ako to s toho posrateho amazonu, ci bytu u rodicov chces zmenit? Mam najradsej takych mudrlantov, co len rozpravaju a hov.no urobia, aby sa mali lepsie oni ci spolocnost. Co si ty urobil pre spolocnost, aby sa mala lepsie? Nadavat je najjednoduchsie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomáš je v súčasnosti výrazne preplatený, vzhľadom k pracovnej náplni, Axel mu to písal opakovane... ale páči sa mi elegancia s akou Tomáš ignoruje fakt, že v prípade akéhokoľvek ekonomického otrasu budú pracovné pozície jeho typu prvé na rane...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Už nič. Po tom incidente s WC už tú robotu moju robí iný človek a mňa hádžu medzi oddeleniami ako horúci zemiak. Som ako pracovník bez miesta, nemajú ma kam dať tak ma posielajú tri hodiny toto, tri hodiny tamto... Je očividné že po tom incidente sa ma vedúci chcel nejako zbaviť a keďže som už na zmluvu, kmeňový zamestnanec po skúšobnej dobe, vyhodiť ma už nieje také jednoduché ako brigádnika cez agentúru. Momentálne nemám zaradenie a možno ide aj o to že mi nájdu niečo čo nebudem stíhať a vtedy mi už môžu dať porušenie pracovnej disciplíny za neplnenie noriem a následne vyhodiť a tu sa už dostávame do tejto témy že čo ma čaká potom? Opäť kolotoč prác za minimálnu mzdu s občasnými pobytmi na úrade práce. V regionálnej televízii akurát spomínali že technické služby majú nedostatok zamestnancov, a v mestských novinách bol aj inzerát s ponukou práce. Samozrejme minimálna mzda. Odvtedy ako som naposledy zarábal minimálku sa už párkrát posúvala hore, ale odvtedy to nesledujem že koľkokrát tak jedine pozriem na mzdovej kaľkulačke že:

 

QpgwAKGl.png

 

Sniperovi sa ospravedľňujem, lebo až teraz mi buchlo do očí že aké náklady má zamestnávateľ aj pri minimálnej mzde! Toto je fakt prehnané zo strany štátu. A už sa ani nečudujem prečo zamestnávatelia protestujú ale určite sa to dá urobiť aj inou cestou aby aj človek mal viac v čistom ale aby to zamestnávateľa tak nezaťažovalo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mozno si nemal na veduceho nakricat, ale normalne vysvetlit s tym, ze sa polepsis. Ale ty si zahral geroja a takto to dopadlo. Hold, vlacis sa po kapitalistickych firmach dost dlho, tak si si na nie vzdy normalne spravanie mohol zvyknut. Sam si vyberas zamestnanie.

Nevravim, ze je ok nahanat cloveka za wc, ale prisposobit sa treba lebo inak dopadnes takto.

Tiez som robil vo vyrobe, kde som mal na obed 30minut,ale vyroba sla tak rychlo, ze som jedol 10minut. Stavalo sa ze som si cely tyzden nesadol na obed aj ked som ho mal objednany. Ty by si co robil? Uz by si volal odbory, krucal na vsetkych, ze sa ani najest nemozes. Vo vyrobe je to tak, bud stihas alebo nie.

 

K tym technickym sluzbam, vsak si uz robil smetiara... A ako to dopadlo vieme vsetci. Ale uz vidim, ze si nacrtol dalsi svoj pracovny postup...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hm, ty asi píšeš príspevky podľa počasia, lebo pred dvoma dňami, keď bolo slnečno, tak si po celom fóre machroval a dnes keď prší, tak už si sa priznal, ako v Amazone to začínaš mať na kahánku. Nuž, vyhodiť by ťa mohli kedy by chceli, nemusí to byť len kvôli porušeniu pracovnej disciplíny, úplne postačí, kvôli nadbytočnosti. A keďže zlaté roky už máme zrejme za sebou, pôjdeš medzi prvými.

 

A som rád, že si si konečne uráčil povšimnúť, že minimálna mzda je vlastne odrb na ľuďoch. A ešte ďakuj "pánovi" Ficovi. Aký je to pocit, keď dostaneš na účet niečo cez 400€ a ďalších takmer 300 si z tvojej mzdy zoberie štát, či sa ti to páči alebo nie? A toto všetko musí za teba platiť ten "žgrloš podnikateľ"? Už sa ti konečne zrazu rozvietilo v tej tvojej prašine?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Áno takže vlastne štát oberá človeka o peniaye nie podnikateľ. Však to je nonsens yo 400 spraviť 700 skoro dvojnásobok.

 

Ale ajtak ma zaujíma toto: Ako je to s tou nadbytočnosťou zo strany zákonníka práce? Tuším tam je niečo také že odstupné atď. Nieže ma zase ukameňujete že som si dovolil spomenúť odstupné len fakt neviem ako to je keď je už človek kmeňovým zamestnancom po skúšobnej dobe. Nejaké paragrafy aj na to sú.

 

A vlastne potom už nemusia ani s minimálkou nič robiť lebo ak tá obchodná vojna medzi USA a Čínou spôsobí krízu a automobilky odídu alebo zminimalizujú výrobu tak sa ľudia opäť vrátia do stabilných firiem ako technické služby, pošta, železnice, SAD, a budú robiť za minimálku lebo budú radi že majú prácu. To všetko robí trh že bežné zamestnania kam sa kedysi dalo dostať len po známosti, stále inzerujú a nevedia naplniť stavy lebo ešte aj ten smetiar radšej pôjde prekladať palety do fabriky za väčší plat, alebo tí šoféri z SAD jazdia na kamiónoch ale vďaka čomu? Lebo tie veľké automobilky a ich subdodávateľské firmy spájajú po celej strednej Európe. Potom bude dobrý aj autobus za 760 v hrubom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov