Skočiť na obsah

Minimálna mzda


tomassi

Odporúčané príspevky

V tomto pripade je to problem zamestnavatela, ci a o kolko navysi mzdu zamestnanca....ak si ho chce udrzat z dovodu jeho kvalifikacie, tak bude musiet nejako konat...bud zrusi to pracovne miesto alebo navysi mzdu tomu kvalifikovanemu a pre neho dolezitemu zamestnancovi....

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

informator to jasne povedal... kvalifikovanemu, nie mantakovi ktory nezvlada ani tie najprimitivnejsie roboty.

Mam len to stastie ze moj zamestnavatel s financiami problemy nema.

Nas zamestnavatel dava sam od seba vyssie priplatky ake kaze zakonnik prace, lebo ma z coho.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomáš už prestaň jančiť... tak si strašne zakuklený v tom tvojom "nedostatku".... už roky nerobíš za minimálnu mzdu.
je jedno, čo si tvoj zamestnávateľ môže a nemôže, tvoju prácu poriadne zaplatí, zaplatí nadčasy, dáva teplú stravu, dáva vyššie príplatky, ako píšeš.... to u teba už  pár rokov nie je vôbec o minimálnej mzde.
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A to si ešte hovadsky preplatený. Vzhľadom na tvoje vzdelanie, prax a pracovné schopnosti by si nemal zarábať ani tú minimálku. A buď rád že som ti to napísal bez nadávok, lebo tie tvoje debilné dristy, ako ty si strašne platovo nedocenený ma dokážu akurát len dobre nasrať.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 10 hodinami, Sniper napísal:

A to si ešte hovadsky preplatený. Vzhľadom na tvoje vzdelanie, prax a pracovné schopnosti by si nemal zarábať ani tú minimálku.

A Slovinci niesu preplatení? Keďže u nich je tento plat minimálkou, to znamená že ho platia každému nech robí čokoľvek a nikomu tam nevadí že je to preplatené. Je to krajina bývalého ostbloku aby ste nepovedali že to porovnávam s rakúskom. Sú slovania, tiež malý štát ako my a podobný región ako my.

pred 41 minútami, clovek2 napísal:

a aký plat by si si predstavoval, že by ti mohol stačiť?

To netuším. Zatiaľ viem že ani v slovinsku by mi to nevychádzalo a tam tieto peniaze sú minimálka takže istota že ich dostanem nech robím čokoľvek.

Sulík by sa vedeť postarat o takéto nemehlá netvoriace HPD len to musí urobiť nejako tak aby ho pracujúca chudoba neukameňovala. Lebo potom zase by začali voliť sociálnych demokratov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale k tým platom majú prispôsobené ceny. Slovinsko už v čase Juhoslávie bolo ekonomicky rozvinuté. Ty ekonomický analfabet. Okrem toho Slovinsko malo kvôli vysokým platom svojho času s prehrievaním ekonomiky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@Tomáš tak chod do Slovinska. Co vkuse skuhras a places? Ty vidis len plat. Pozrel si sa vobec na naklady ake maju? Jasne, ze nie. Ty vidis len to, ze oni maju taku minimalku ako ty teraz zarabas. Lenze zijes na Slovensku, kde su oproti Slovinsku aj nizsie naklady na zivot. Keby si nebol tak primitivny a pazravy, tak by ti ten plat uplne stacil a ak nie, tak by si sa snazil zvysit si svoju kvalifikaciu, aby si mohol zarabat viac. Tak sa to robi. To je normalne. Nenormalne je to co robis ty. o z lesa. 

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Osobne som bol v slovinsku raz s bratom ked tam mal vykladku na otocku. Ak myslis naklady za energie tak to neviem ake maju ale kupil som si kinder bueno v novinovom stanku a stalo 1€ a tolko stoji aj u nas v stanku (kedze stanok je o daco drahsi ako obchod). Bol tam obchod s autobateriami tak som sa podival a stali okolo 70€ tak stoja akumlatory aj u nas. 

Bol tam supermarket interspar (nieco ako u nas lidl) a ceny sladkosti boli uplne totzne s nasimi este aj cola stala rovnako.

pred hodinou, Sniper napísal:

Slovinsko už v čase Juhoslávie bolo ekonomicky rozvinuté.

O Československu sa hovorilo rovnako! V priemysle už v 60-ych rokoch bolo jedno z najlepších v Európe. Pocas svetovej vojny patrilo medzi najvyspelšie štáty európy. Boli časy keď koruna bola silnejšia ako šiling. ČSR bolo tak isto považované za jeden z naj štátov regiónu a čo z toho máme?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No jasne, pozeras sladkosti. To je skutocne ta najdolezitejsia komodita na porovnavanie a nevyhnutna na zivot.

Preco si este na Slovensku? Vsak takych ako ty tam urcite radi prijmu. Robil by si za minimalku. Dobra perspektiva. 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 7 hodinami, Proteus napísal:

Vsak takych ako ty tam urcite radi prijmu. Robil by si za minimalku. Dobra perspektiva. 

Veď u nás sú prečo Srbi? Presne z toho istého dôvodu ako píšeš. Pre nich sú naše najnižšie mzdy veľké zárobky čo by doma nemali a naši sú radi že má kto robiť vo fabrikách tie najnižššie pozície za najmenšie mzdy. Pre Ukrajinca je to peniaz. Rumuna som sa sám pýtal vo Volkswagene že prečo nejdeš ku vám do Dacie? A on povedal že fabrika dacie je v meste Pitesti a to má ďaleko, musel by ísť na ubytovňu... (ja ho stopnem) veď aj Bratislavu máš ďaleko a musíš byť na ubytovni... A on na to: Ale v Dacii by som zarábal cca 250€! 

pred 6 hodinami, chlapeczjuhu napísal:

Akumulatory u nas kupis od cca 40 do 500 euro.

Však aj tam to bolo tak tie bežné Varty bolo od 50-70€ tak ako aj u nás lebo za 40 zvykli byť menej známe značky aj to len v akcii v kauflande alebo tescu. A samozrejme Energizer gelové a všeličo už idú vyššie aj cez 100. Ale proste USB kľúč som tam kupoval za 6€ v obchode. Jasné že možno ty vygoogliš aj za 4€ u nás ale v eshope! Schválne si pozri v Planeu alebo NAY priamo v obchode koľko stoja USB klúče v tých istých cenách sú aj v tescu napríklad. Aj banzín stál zhruba rovnako v tej dobe.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Z toho istého dôvodu, prečo niesom v USA alebo Anglicku, Nemecku, Švajčiarksu atď. Neviem jazyk, som lenivý sa ho naučiť, som lenivý opustiť komfortnú zónu, ja radšej požadujem od slovenskej ekonomiky nech je taká ako tá zahraničná lebo ak sa to v zahraničí dá tak tu sa to prečo nedá? Veď čo oni tam v zahraničí čarujú či čo?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Preco by ti mali platit viac, ked si tak lenivy? Ty by si mal cusat a radovat sa, ze dostavas taky plat. Nie poukazovat na iny stat, ze ma lepsiu minimalku. Skor sa spytaj sameho seba.... Vlastne nic sa nepytaj, je to uplne zbytocne. 

Podla tvojej kvalifikacie by si mal dostavat skutocne minimalnu mzdu. Tak bud rad, ze ju nemas. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach



Neviem jazyk, som lenivý sa ho naučiť, som lenivý opustiť komfortnú zónu, ja radšej požadujem od slovenskej ekonomiky nech je taká ako tá zahraničná lebo ak sa to v zahraničí dá tak tu sa to prečo nedá? Veď čo oni tam v zahraničí čarujú či čo?


A to vieš o tom, že za takéto pindy niekoho môžeš tak nasrať, že ti jednu šlahne? Ty si vyslovene pýtaš facku, ty PARAZIT. Si blbý, lenivý, sám sa priznáš k tomu a ešte máš toľko drzosti, že si VYŽADUJEŠ vyšší plat. Fakt neser ľudí s takýmito pindami.
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Však aj tam to bolo tak tie bežné Varty bolo od 50-70€ tak ako aj u nás lebo za 40 zvykli byť menej známe značky aj to len v akcii v kauflande alebo tescu. A samozrejme Energizer gelové a všeličo už idú vyššie aj cez 100. Ale proste USB kľúč som tam kupoval za 6€ v obchode. Jasné že možno ty vygoogliš aj za 4€ u nás ale v eshope! Schválne si pozri v Planeu alebo NAY priamo v obchode koľko stoja USB klúče v tých istých cenách sú aj v tescu napríklad. Aj banzín stál zhruba rovnako v tej dobe.
Uz zasa trepes, uz zasa trepes!
Zrazu si videl aj ine ceny, zaujimave.
Ak chces daxo porovnavat tak porovnavaj identicke vyrobky prosim ta.
Zasa rovnaka pesnicka, uvedomis si ze kecas tak rychlo obracas temu.
USB kluc za 6? Aj tu. Aj za menej, aj za viac. Zalezi od parametrov ale o tom si radsej pomlcal.
Tak uz prosim ta mlc lebo sa len zamotavas to vlastnych hluposti.


...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som dnes prisiel na to, ze ten 13 a 14.plat co vymyslel Danko,je tak dobre pre tych co zarabaju minimalnu mzdu. Lebo som robil zamestnancovi co ma priemer tesne nad 1000, on ma od dane a odvodov oslobodenych prvych 500. Ale robil som plat co mu vysiel cez 2200 a on mal oslobodenych menej ako stvrtinu. Teda Kazigraf to dobre vymyslel. Aj danko. Ten 14.plat musi byt priemerny. Oni na tej hluposti aj zarobili.

 

Teda 13. a 14.plat ak chces usetrit dane a odvody je dobry ak mas niekoho dlhodobo(lebo tam je podmienka asi aspon dva roky) za mzdu 700 mesacne a chces mu prilepsit 500 dvakrat do roka(a nechces z toho platit ziadnu dan a odvody,nechces aby to platil aj zamestnanec). Proste ak mu das 1000 bude mat 1000.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Cize ty pre to  ani prstom nepohnes :)  A este volis strany, ktore to zhorsuju.

Ist do ekonomickej teorie nema asi zmysel,  ale  ved sa pozri na seba.   V tvojom okoli nikto nedostava minimalnu mzdu, kedze ekonomika tam dnes funguje.  Na vychode je to naopak, tam minimalna mzda realne skodi, kedze vedie k tomu ze ludia nedostanu normalny pracovny pomer.

A porovnavanie zo slovinskom je uplne uletene,   nema zmysel porovnavat ceny usb ci akumulatorov,  to su vyrobky kde je minimalny rozdiel dany skor rozdielnymi danami.   Ale naklady na jedlo a byvanie a tie su zahrnute v ukazovateli PPP ( parita kupnej sily ).  Slovinsko ju ma cca o 4000 EUR na rok vyssiu ako Slovensko, Cechy ju maju o 2000 EUR vyssiu ako Slovinsko.  Cechy su teda krajinou kde sa zije lacnejsie ako v Slovinsku, Slovinsko pri tom zacinalo z lepsej pozicie ale aj vdaka vysokej minimalnej mzde postupne zaostava ( presnejsie stagnuje).

V slovinsku by ti teda nebolo lepsie, stazoval by si sa rovnako.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A škoda že som sa zabudol Srbov spýtať že prečo vlastne nešli za prácou do Slovinska? Predsa im je to rečovo aj kultúrne bližššou krajinou veď boli spolu v juhoške ako my v ČSSR, a my si s čechmi stále držíme nadštandartné vzťahy, tak predpokladám že aj ten Srb sa v Slovinsku cíti viac doma ako v "severoslávii" t.j. na slovensku, v čechách či poľsku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov