Skočiť na obsah

Sebeúcta


mliiicko

Odporúčané príspevky

Chtěl bych se zeptat..

 

bylo nebylo, kdosi komusi strašně nadal, že nemá žádnou sebeúctu...

já u toho byl...a napadlo mě...že to nechápu.

 

Proč by někomu mělo vadit, že někdo jiný nemá sebeúctu? K čemu a komu je dobrá sebeúcta?

...proč je důležité či prospěšné mít sebeúctu? Myšleno - proč je to důležité/prospěšné pro ostatní?

 

Člověk bez sebeúcty má samozřejmě problém: pokud ostatní zjistí, že sebeúctu nemá (resp. ji má malou), mohou ho porůznu využívat, zneužívat, vybíjet si na něm cokoliv potřebují atd. (a tím samozřejmě onomu člověku bez sebeúcty škodit / poškozovat ho) a bude jim to procházet, neboť nemít sebeúctu znamená, že daný člověk takové obecně neakceptovatelně neslušné chování akceptuje, případně je považuje za přiměřené a normální.

Jak ale vidět...příjemcem onoho poškození je právě onen člověk bez sebeúcty, nikoliv někdo jiný.

 

Takže jak je možné...že existují lidi, kterým vadí, když vidí někoho, kdo nemá sebeúctu ?

 

Proč lidé opovrhují člověkem bez sebeúcty, proč je to důvod k tomu, aby si jej nevážili?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Proč lidé opovrhují člověkem bez sebeúcty, proč je to důvod k tomu, aby si jej nevážili?

 

Pretoze je nase vedomie v spolocnosti vystavene neustalemu tlaku. Ak povolime, prazdne miesto po nas zaplni niekto iny so svojimi poziadavkami, ak povolime zase, nasackuju sa do nas viac a viac. My samozrejme robime to iste, iba si to mozno neuvedomujeme :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jednoducho preto. lebo ma taky clovek rozculuje...tak. :P

 

..a ja nemam rada veci/ludi, co ma rozculuju

 

:D a proč tě rozčiluje? Co přesně ? :-)

 

ako si mam vazit niekoho, co si nevazi sam seba..?????

 

na to jsou dvě odpovědi..jedna nepřímá a jedna přímá:

 

nepřímá:

pokud je možné si nevážit někoho, kdo si sám sebe váží (což snad i ty dle své vlastní zkušenosti uznáš, že to možné je)...tak by mělo být i naopak možné vážit si někoho, kdo si neváží sám sebe. Logicky vzato, to, co si člověk myslím sám o sobě nijak nemusí souviset s tím, co si ostatní o něm myslí (a to nemusí souviset s tím, jaký opravdu je).

 

přímá:

můžeš si ho vážit stejně jako kohokoliv jiného -- kvůli něčemu. Já sám si bohužel vážím málokoho (možná je to tím, že neznám moc lidí), ale dokážu si představit, že bych si někoho vážil třeba proto, že udělal něco šlechetného, něco, co je hodno obdivu a napodobení. Pokud by třeba někdo napsal tisíc kvalitních článků do wikipedie, určitě bych si ho za to vážil. Vůbec by mě nezajímalo, zda si ten člověk váží sám sebe, nebo ne. To je přece uplně irelevantní...

.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Proč lidé opovrhují člověkem bez sebeúcty, proč je to důvod k tomu, aby si jej nevážili?

 

Nie som si istá, či by som použila výraz "opovrhujú".

Vo všeobecnej rovine, pokiaľ sa jedná o niekoho, koho vpodstate nepoznáme, iba "registrujeme" ...

... o takého človeka sa nezaujímame, až by sa hádam dalo povedať, že ho jednoducho prehliadame, ignorujeme.

Ak sa človek neváži sám, asi ťažko môže očakávať, že si ho bude vážiť okolie. Prečo by malo?!

 

V dnešnej dobe, keď všade okolo nás vládne "dravosť, priebojnosť, hádam až drzosť" nie je veľa miesta pre ľudí, ktorí sa sami postavia niekde "na, či až za okraj".

Človek, ktorý sa neváži sám seba, akoby podvedome očakával, že ho ostatní budú využívať, podceňovať, podvádzať, a tak ... časť ľudí z jeho "okolia" vôbec nemá chuť, čas, či ochotu presviedčať ho, že tomu tak nie je a druhá časť robí len to, čo vlastne ten človek podvedome očakával ... klamú, využívajú ho a on klesá opäť hlbšie do svojho uzatvoreného "mikrosveta"!

 

Ja som sa ale hádam ani nestretla s človekom, ktorý by bol úplne bez sebaúcty!

Každý ma určitú hrdosť ... niekto primeranú, niekto prehnanú, ale každý sa sám seba váži.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vo všeobecnej rovine, pokiaľ sa jedná o niekoho, koho vpodstate nepoznáme, iba "registrujeme" ...

... o takého človeka sa nezaujímame, až by sa hádam dalo povedať, že ho jednoducho prehliadame, ignorujeme.

tohle je pochopitelné...

...méně pochopitelné ale je - to, čeho jsem byl svědkem - že to někoho rozčiluje a že onomu člověku je pak vyčítáno "vždyť ty nemáš žádnou sebeúctu !!" Proč by někomu mělo vadit, že nějaký člověk nemá sebeúctu?

 

Ak sa človek neváži sám, asi ťažko môže očakávať, že si ho bude vážiť okolie. Prečo by malo?!

na tohle jsem dal rovnou dvě odpovědi výše. Nepovažuješ je za dostatečné? Proč ne?

 

Človek, ktorý sa neváži sám seba, akoby podvedome očakával, že ho ostatní budú využívať, podceňovať, podvádzať, a tak ... časť ľudí z jeho "okolia" vôbec nemá chuť, čas, či ochotu presviedčať ho, že tomu tak nie je a druhá časť robí len to, čo vlastne ten človek podvedome očakával ... klamú, využívajú ho a on klesá opäť hlbšie do svojho uzatvoreného "mikrosveta"!

využívači a manipulátoři vždy byli a vždy budou. Je jich ale menšina. Pro tu normálnější většinu by měla znalost o výše sebeúcty nějakého člověka být irelevantní, myslím si.

 

Ja som sa ale hádam ani nestretla s človekom, ktorý by bol úplne bez sebaúcty!

Každý ma určitú hrdosť ... niekto primeranú, niekto prehnanú, ale každý sa sám seba váži.

 

někdo průměrnou, někdo přehnanou...a někdo podprůměrnou. Souhlasím ale s tím, že člověk uplně bez sebeúcty asi neexistuje.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

...méně pochopitelné ale je - to, čeho jsem byl svědkem - že to někoho rozčiluje a že onomu člověku je pak vyčítáno "vždyť ty nemáš žádnou sebeúctu !!" Proč by někomu mělo vadit, že nějaký člověk nemá sebeúctu?

 

Ono to ale o sebaúcte vôbec byť nemusí, ale v zmysle všetko so všetkým súvisí ...

 

Môže to byť reakcia dámy, ktorá nedosiahla to, o čo sa zo všetkých síl usilovala, a tak "tne hlava-nehlava".

Môže to byť reakcia závistlivého kamaráta, ktorý už ani nevie ako uraziť ...

Môže to byť čokoľvek, čo má za účel z akéhokoľvek dôvodu uraziť, ale so sebaúctou to nemá spoločného vôbec nič.

 

Často, ak ťa chce niekto uraziť, či ponížiť, použije rôzne prostriedky a nič pre neho nie je dostatočne dobré ...

... záleží od inteligencie človeka kam je až pre "pozdvihnutie" svojho ega ešte schopný zájsť...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tohle je pochopitelné...[/font][/size]

...méně pochopitelné ale je - to, čeho jsem byl svědkem - že to někoho rozčiluje a že onomu člověku je pak vyčítáno "vždyť ty nemáš žádnou sebeúctu !!" Proč by někomu mělo vadit, že nějaký člověk nemá sebeúctu?

 

Veľmi často ide o neklamný znak, že ho má istým spôsobom rád a záleží mu na ňom. Keď niekto niekomu vykričí, že nemá žiadnu sebaúctu je často prejavom zúfalstva. Je to znak toho, že už nevie ako dotyčnému má dať na známosť, že s ním napríklad tretia osoba manipuluje a jedná s ním ako s handrou ('kýve s ním' a atď).

 

 

Proč lidé opovrhují člověkem bez sebeúcty, proč je to důvod k tomu, aby si jej nevážili?

 

Opovrhovať je aj nie je v tomto prípade silné slovo. Lepší výraz je - neváži si ho. Ľudia si vo všeobecnosti nevážia veci, vzťahy a vôbec všetko, čo nadobudnú ľahko. A často sa zobudia, keď už je neskoro.

 

Najlepším príkladom sú vzťahy: Dievčina kýve s chalanom, ktorý je do nej zamilovaný. Ten sa jedného dňa zobudí, nájde v sebe vlastnú sebaúctu, a nájde si inú. Vtedy sa tá prvá zobudí, začne žiarliť, a začne bojovať a ... vlastne otravovať.. Tým sa často dostáva do pozície trápneho zúfalca. Ono to samozrejme platí aj opačne, t.j. chalan, na ktorého sa vykašľala jedna, ktorú si nevážil... Chlapča sa zobudí, až keď dievčina nájde v sebe odvahu, pošle ho "do teplých krajín" a nájde si niekoho, kto si ju bude hlavne vážiť a mať rád.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

někdo průměrnou, někdo přehnanou...a někdo podprůměrnou. Souhlasím ale s tím, že člověk uplně bez sebeúcty asi neexistuje.

 

Človek najlepšie pozná svoju hodnotu, aký je, čím je... a odkiaľ pochádza.

Všetci sme jedno, a každý sám za seba.

Žijeme, snažíme sa, ako najlepšie vieme.

Ak nás niekto svojim prístupom k životu, svojim prejavom rozčuľuje, vytáča.. porozmýšľajme, prečo sa nás to tak dotýka? :) ako je to s našou sebaúctou?

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 týždňami...

Sebeúcta

Vážim si seba :)

 

Nemôže mi predsa ublížiť, ak niekto na tomto fore sa rozhodne urážať, že som svätuškárka..alebo iné blbosti

ak niekto na mňa neprávom zaútočí, nenechám si "skákať po hlave " a tiež poviem svoj názor..

 

význam slova svätuškárka

 

http://slovnik.azet.sk/pravopis/slovnik-sj/?q=sv%C3%A4tu%C5%A1k%C3%A1rka

 

 

Nie som pokrytecky nábožný človek.

 

Nie som závistlivá, nechcem vyzerať najlepšie, najkrajšie, nie je mojou prioritou sa niekomu zapáčiť. Chodím tuná diskutovať a páčiť sa už mám komu . :)

 

Kto si myslí iné, je to jeho problém , jeho omyl, a mňa sa to netýka.

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov