Skočiť na obsah

Slovenskí prezidenti po roku 1993


pink

Ktorého ste brali najviac ako človeka na mieste ?  

9 členovia hlasovali

  1. 1. Kto nás reprezentoval najlepšie ?

    • Michal Kováč
    • Rudolf Schuster
    • Ivan Gašparovič
    • Andrej Kiska
  2. 2. Kto nás reprezentoval najhoršie ?

    • Michal Kováč
      0
    • Rudolf Schuster
    • Ivan Gašparovič
    • Andrej Kiska


Odporúčané príspevky

pred 2 hodinami, alamo pridal:

Popieram tvoju "bublinu" v ktorej "existuješ".

Tysove príspevky majú hlavu a pätu. Na rozdiel od teba, v nich jasne vyjadruje svoj postoj, s ktorým nemusíš súhlasiť. Tomu sa ty vyhýbaš a radšej s iróniou a sarkazmom glosuješ príspevky iných. Zrejme sa tým zabávaš, citujem "Ale vďaka, možnosti debatovať  na tomto "diskusnom fóre" s tebou, sa to dá prekonať a zvládnuť.. Odreagovať sa.." Iste, verejné fórum môže plniť aj takúto funkciu, ale to už nie je diskusia, skôr to pripomína "vtipnejší vyhráva". Mne sa tvoje príspevky ale vôbec nezdajú vtipné.   

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@ Tono

Existuje aj "tragikomika".

Keby Aristoteles, nenapísal nič o tom, čo mu povedal Platón, ktorý písal o tom čo "povedal Sokrates".. Vôbec by sme o existencii Sokrata, ani netušili..

Je tak trochu záhada, rozlúštiť s tých citácií, čo to ten Sokrates vlastne skutočne tvrdil..

Stretol som sa, aj s tvrdením že "filozofi" si toho Sokrata vybájili, že nebol skutočný, rovnako ako Ježiš Kristus..

Moje tvrdenia sú tragikomické..

Keby si popustil uzdu fantázií,  mohol by si na obviniť s omnoho fantastickejších vecí..

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja nemám dôvod ťa z ničoho obviňovať. Naopak, ak by ma tvoje argumenty presvedčili, ocenil by som to. Lenže podstatou diskusie je, vyjasniť si stanoviská a argumenty. A to ty nie si ochotný. Chápem, že jasne a verejne vyjadriť svoj názor je niečo, ako "striptíz". Zrejme máš negatívnu skúsenosť, verejne sa "odhaliť". Ale napriek tomu, že sa tomu brániš, nie je problém z tvojich príspevkov "prečítať" tvoje názory .    

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@Tono

Pardon.. Ja sem nechodím, aby som napríklad teba o niečom presvedčil..

Ja sem chodím, aby som získal nejakú osobnú predstavu, ako veci a udalosti, nakoniec reálne dopadnú.. Dopadnú..

:sweatingbullets:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dal si sem príklad filozofov z Antiky, kde diskutujú, argumentujú a obhajujú vlastné názory. Ak by vtedy nejaký aktér diskusie nemal žiadny názor, citujem ťa "získal nejakú osobnú predstavu, ako veci a udalosti, nakoniec reálne dopadnú", aký by bol jeho prínos? O čom by bola jeho diskusia?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

"Osobný zisk".. Osobné "Poznanie"..  Ťažko prenesiteľné, na iného účastníka diskusie.. S nezvratnými následkami..

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vyjadruješ sa nezrozumiteľne. Používaš odkazy, namiesto toho, aby si zrozumiteľne argumentoval vlastnými názormi. Ale, aby som v tejto diskusii nepôsobil, ako nejaký tútor, ktorému je všetko jasné. Verejne sa priznávam, že trpím depresiou. Pre mňa sa dá ľudské správanie zredukovať na etologické správanie šimpanzov v sofistikovanejšej forme. Tento môj názor je moja obranná reakcia, aby som sa odosobnil od súčasného politického vývoja v Rusku a aj na Slovensku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@Tono

A bolo to niekedy "na Slovensku" inak?

V roku 1848? 

V roku 1918?

V roku 1948?

V roku 1988? (sviečková demonštrácia)

Aspoň sa ten rok, nebude končiť na osmičku, a povera dostane na frak..

Dúfajme..

:flowers:

..

Zabudol som na rok 1938, to bol fakt extrémne "tragikomický" rok..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No dobre, ja som sa od Slovenskej politiky (ale aj od svetovej) dištancoval, poukázaním na rovnaké etologické správanie politikov a šimpanzov, iba v sofistikovanejšej forme. Je to depresívna predstava. Ak neexistuje boh, potom je náš osud v rukách politických alpha samcov, ako sú dnes Fico a Putin.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keď som bol decko, pozoroval som štyri hodiny, ako mravce ťahajú húsenicu do mraveniska..  Furt žila, a krútila sa, snažila sa.. Každý ten mravec, ťahal iným smerom..

A aj tak ju do toho mraveniska, mravci nakoniec dotiahli..

Povedal som si vtedy..

Daj ľuďom úlohu "ťahať za spoločný povraz", každý nakoniec to dotiahne niekam úplne inam..

Je s toho, nejaké poučenie? 

Asi že už ako decko, som bol nechutný "odľud a sadista".

A rozhodol som sa, že nikdy "ani za zlaté prasa, nebudem sa snažiť vládnuť ľuďom"..

Vymysli niečo, ešte depresívnejšie..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja svoju diagnózu poznám, je to depresia. Tvoju diagnózu si musíš určiť sám. To, že všetko ironizuješ, relativizuješ, je znakom toho, že bojuješ sám zo sebou. Realita ti nie je ľahostajná, ale snažíš sa ju uchopiť s nadhľadom "nezúčastneného" pozorovateľa.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@Tono

Fajn.. Dík..

A nejaký ten "aktuálny závažný celospoločenský problém", o ktorom by si so mnou chcel podebatovať?

Chce sa ti teraz definovať? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 3 minútami, irb pridal:

@alamo Naozaj popieraš existenciu ruskej hybridnej vojny?

Popieram jej reálny "impakt"..

Áno.. Putin platí internetových trollov na "farmách"..Tý mu pravidelne posielajú byrokratické hlásenia o tom,  aký sú úspešný.. A potrebujú viac peňazí..

V praxi, asi raz za mesiac si to čo napíšu prečítajú ľudia ako.. ja..

Aby sme sa dobre pobavili..

Potom aj ľudia ako tyso.. každý deň.. Aby sa "podesili".

Ale nejaký reálny odhad, o závažnosti skutočného "mienkotvorného" vplyvu, toho sa nedočkáš..

Napríklad..

Od ľudí, ktorý tvrdia, že je to fakt nebezpečné a treba proti tomu bojovať a dávať im na to peniaze na boj proti "dezinformáciám"?

Máš ten posudok.. hotoví..

Aj u nás,  je skrachovaných ajťákov, ktorý potrebujú s niečoho byť živý, dosť.. Možno ešte viac ako v Rusku..

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem, prečo si napísal taký dlhý traktát, ale vyplýva mi, že uznávaš existenciu ruskej hybridnej vojny a teda tyso sa mýli. Je tak?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 58 minútami, alamo pridal:

V praxi, asi raz za mesiac si to čo napíšu prečítajú ľudia ako.. ja..

sotva,  kedze to "nahodne" povazujes za vlastne myslienky

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@irb

Tyso sa mýli? Áno aj nie..

Je taká stručná odpoveď, tak nejak uspokojivejšia? 

pred 10 hodinami, tyso pridal:

sotva,  kedze to "nahodne" povazujes za vlastne myslienky

Tak na skúšku, uveď nejaký konkrétny príklad "ruského bludu", ktorému podľa teba ja verím. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 6 minútami, alamo pridal:

Áno aj nie..

Je taká stručná odpoveď, tak nejak uspokojivejšia? 

Určite je jasnejšia.

Takže sčasti sa nemýli. Sčasti popieraš aj sčasti nepopieraš. OK.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Uz neviem v ktorej teme pisem o svojej stavke a prezidentske volby. Prehral som 500 euro, to som si dal ,ze to skusim. Na Korcoka som mal stavene do 700, lebo z prveho kola som dal aj na druhe. 

Od vtedy ma politika nezaujima. Co su to za ludia co Pellegrinimu daju 1,4 miliona hlasov? Milion chapem. Aj v rebrickoch naj doverihodnejsich bol cca 50%. Som cakal ,ze prehra a ze naco dobre su tieto prieskumy, ked mu neveri ani 47%(keby prehral) voci neznamemu Korcokovi.

Teda Slovaci ma prekvapili. Alebo ani nie. Tieto volby vyhrali pravi Slovaci. Ked som sa pozrel na vysledky v Revucej v mojom okrsku, ci aj dvoch inych,ci za mesto. Ti ludia co volili na jesen 2023 volili rovnako aj za prezidenta. 

Pokles ucasti 5% na oboch stranach, plus 200 ciganov(co robi 5% navyse).

Teda 6 mesiacov vladnutia Smeru nepohlo podla mna ani 100 ludi, na druhu stranu. Z 4 500 co boli volit.

https://www.revuca.sk/download_file_f.php?id=1794741

Vas to nebude zaujimat,ale odkial som cerpal. 

Za poslednych 10 rokov v Revucej je menej obyvatelov o 1400. Prirodzeny ubytok je 400 a 1000 je migransty ubytok.

Nas 45+ tu ostala polovica(aj to mozno tretina co to vyrovnava, co tu nezili a co odisli naviac co som poznal).

 

No a za dalsich 10 rokov bude mat Revuca 10 000 obyvatelov. 1000 odide inde a 1000 na svet bozi. To vtej analyze je.Teda  tie volby ukazali, ze Slovaci niesu len sebci, ale aj pokrytci. 400 000 ludi budu hlasovat za cloveka ,ktoreho akoze nenavidia?

https://www.youtube.com/watch?v=_wXOV9lUktU

22 minuta. Neviem ci mi mame problem z medvedmi. Ked som sa na to pytal ochranara, rodica kamarata mojho syna, ze tych medvedov na Muranskej planine nieje viac,alebo aj menej na planine,len chodia dole,do dolin. 

Dochodca v Revucej je iny ako dochodca v Bratislave. U nas to je 30% moznych volicov,ci aj 40%. U nas MDZ asi nikdy neorganizoval Fico. Nemusel aj tak ich ma aspon na 90%. Keby prisiel,by kludne mal aj 1500 dochodkin.  Ved preto za 10 rokov mas saldo 1000 migracnych. To su studenti, rodiny aj s detmi, co odchadzaju prec.

Ak v Revucej je to vypukle ,ci do oka bijuce, ale nieco podobne sa stava a deje aj s celym Slovenskom. Ved kde vyhral Pellegriny je to to iste ako v Revucej.  Ale sa to v mensej miere deje a bude diat vsade. 

To ze ako Slovensko ma celkove saldo za posledne roky je toho dvokazom,aj pri pri migracnom prirastku. Odnas clovek ak ma odist(sa rozhodne) nemyslim si ze je velky rozdiel Bratislava, Praha ci zapad. Kto naco ma a kde si mysli ,ze sa bude mat lepsie tam odide. Niekto do Bystrice, niekto do Nitri(Levic),ci Bratislavi, niekto do Ciech a niekto na zapad.

Priklad moj brat aj ked mal robotu majstra po otcovi, tam skoncil po dvoch rokoch(lebo to nechel robit s tymi ludmi), potom isiel robit vojaka aby siel na misie, bol 3,5 roka na Cypre. Tam si robil svoju robotu co ho bavila. On nestrazil, on robil na bagry. Pri stavbe mostu ,ci ciest. Ak sme v stupili do EU, hned odisiel do Anglicka. Podla mna brat usiel pre Slovakmi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov