Jump to content

pkEmperor

Recommended Posts

Ahojte, chcel by som sa Vas spytat ci mate nejake skusenosti s kamerovymi systemami

 

v podstate by mi stacilo nieco s 3-4 kamerkami, co by v dost dobrom rozliseni (rozoznanie osob) dokazalo zaznamenavat okolie domu.

 

Zaujali ma niektore ponuky v metro katalogu .. no chcem radsej vediet pripadne prakticke skusenosti

Link to comment
Share on other sites

 • Replies 2
 • Created
 • Last Reply

Top Posters In This Topic

 • Sniper

  1

 • alarm

  1

 • pkEmperor

  1

Popular Days

Top Posters In This Topic

No čo by si konkrétne potreboval vedieť? Taký kamerový systém sa štandardne zapája na lokálnu ústredňu (nie telefónna ústredňa, ide o plošák o veľkosti asi 30*20 cm, kde si naprogramuješ čo presne má ústredňa kedy robiť, na 99% si sám s tým nepomôžeš, na to potrebuješ človeka čo sa do toho rozumie), táto ústredňa ti riadi celý systém, jej primárna funkcia je vyvolanie poplachu keď čidlá zaznamenajú pohyb. V tomto prípade máš možnosti, či ústredňa spustí alarm o sile cez 100 decibelov, alebo ústredňa vyšle "teplý bonz" na políciu alebo tebe pípne sms, že došlo k narušeniu objektu (ústredňa ti dokonca môže zavolať, ty si nahráš zvukovú stopu a po narušení objektu ti príde z ústredne hovor, ktorý ti oznámi, že sa niečo deje). Ty pravdepodobne chceš len aby ti kamery zaznamenávali pohyb. To bude vyžadovať nonstop spustenie počítača, v ktorom ti software dodaný ku kamerovému systému bude nahrávať videá, ktoré zaznamenajú všetko čo sa pred kamerami pohne. Tu však záleží akú chceš mať kvalitu a od toho sa odvíja cena. Lepšie kamery samozrejme majú nočné videnie, ale toto by už malo byť štandardom. Software dodaný ku systému ti umožní sledovať záznamy na všetkých kamerách alebo len na jednej akú si vyberieš. Len počítaj s tým, že keď chceš mať také rozlíšenie aby si mohol ľuďom zuby spočítať, tak to pôjde viac do peňazí. Štandardne sú také kamery, že rozoznáš tváre, ale do detailov to už moc nepôjde.

Link to comment
Share on other sites

Mám aj ja otázku na kamerový systém, ktorý už dlhšie zháňam ale bezúspešne.

Chcem kameru do auta, ktorá zaznamenáva a prehráva starý záznam automaticky. Hladám ale taký kúsok, ktorý nemá rozmery cigaretovej krabičky a pricucáva sa na čelné sklo, lebo to by som musel pricucávať a odcucávať niekoľko krát denne. Feťák rozbije okno aj kvôli 1€ na prístrojovke.

Chcem zariadenie, kde kamera je na drôte, aby sa dalo prichytiť na spätné zrkadlo, a zbytok sersamu je niekde zašitý......

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Additional information you can see at Privacy Policy