Skočiť na obsah

slimak

Odporúčané príspevky

Ryba smrdí od hlavy. To môžeme teraz vidieť na odsúdených  s  hereckým výkonom Ruska a Jankovskej. To bol a  je hlavný  program OĽANO, aby sa táto Slovenská diera konečne priblížila k  stredo Eúropskemu štandardu. Ako vždy sa však  nájde nejaký šmejd čo sa bude od tohto predvolebného programu odkláňať a budovať si vlastnú politickú kariéru. Je to prvá vláda od r.1989, ktorá má snahu trestať skorumpovanosť  Slovenskej politiky. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Ja som rad, ze dnes konecne odpalkovali SaS, OLANO(ci som to mal prahodit?) z vlady a koalicie. Mne to bolo za SaS az trapne co si, ci Sulik kydat na hlavu, ci ako zametali s poslancami SaS. Teraz pridu atomovky. Teraz bude zabezpecene o obcanov. Ma v pi... lekarov, treba chodit k paulinke.

25% ludi ho volilo. Tak sa divajte,co ste si zvolili.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Teraz môže Sulík s opozíciou odvolať Matoviča, alebo SAS nepodporí rozpočet a výsledok bude horší, ako keby boli obaja odstúpili. Mesiace hádok boli zbytočné. Netreba ani referendum o predčasných voľbách, Kollár to potom položí.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ty sa staraj o svoj bachor a nemontuj sa do politiky.

pred hodinou, Tono napísal:

Teraz príde Fico. Už v prieskumoch predbehol HLAS.

Kde, v akých prieskumoch? Ale by ma to neprekvapilo, celý Hlas je úplne nevýrazný a hulvátstvo Fica funguje na tunajšiu mentalitu.

OĽaNO pôjde podľa mňa dole, viac ako 10% nebude mať. Toho Naďa je tam škoda.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, Sniper napísal:

Kde, v akých prieskumoch?

https://www.ta3.com/clanok/245184/v-najnovsom-prieskume-hlas-stratil-prvenstvo-predbehol-ho-smer

s Republikou 

https://www.aktuality.sk/clanok/YTe2ROD/smer-to-skusa-s-republikou-spolu-vytvorili-koalicie-a-postavili-desiatky-kandidatov-po-celom-slovensku/?_ga=2.89748190.435541438.1661613700-663682104.1661178950

majú spolu 26,2 %. Napätá situácia, spôsobená infláciou, zdražovaním energií, potravín...a prokremeľská orientácia 50% Slovákov, im ďalšie hlasy ešte prinesú. Nerozhodnutých bolo 42% respondentov. V minulosti boli obyčajne "nerozhodnutí", voličmi Mečiara, alebo Fica, len to nechceli verejne deklarovať.

Mimochodom, voliči HLAS sú bývalí voliči SMER. Ak bude strácať ich dôveru SMER, budú voliť Fica. Potenciálna základňa voličov tejto "krvnej skupiny" je 43 %. To, že SMER predbehol HLAS znamená, že dochádza k radikalizácii voličov HLASU, pre ktorých je Pellegríni už príliš umiernený.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 12 hodinami, Tono napísal:

Teraz môže Sulík s opozíciou odvolať Matoviča, alebo SAS nepodporí rozpočet a výsledok bude horší, ako keby boli obaja odstúpili. Mesiace hádok boli zbytočné. Netreba ani referendum o predčasných voľbách, Kollár to potom položí.

Neviem si predstavit ,ze SaS podpori rozpocet - ved preto odisli. Teda co najskor odvolat Matovica. Inak Sulik to tak chce aj to asi vykrikuje, a ze potom sa vratia. Kde sa vratia? On chce byt minister hospodarstva- on uz nikdy nebude minister nicoho.

Odvolat matovica je ta najdolezitejsia vec. Snad sa im to podari,ked nie toto je ine panoptikum.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, slimak napísal:

Teda co najskor odvolat Matovica. Inak Sulik to tak chce aj to asi vykrikuje, a ze potom sa vratia. Kde sa vratia?

Sulík sa vyjadril, že ak SMER, alebo HLAS iniciuje odvolanie Matoviča, tak sa SAS pridá. Dnes už nevylúčil, že iniciovať odvolanie Matoviča navrhne SAS.

https://www.postoj.sk/113784/za-odvolanie-igora-matovica-bude-hlasovat-vsetkych-21-poslancov-sas

"Kollárovci zatiaľ budú menšinovú vládu podporovať. Ak sa budú v parlamente robiť obštrukcie a blokovať zákony, hnutie bude za predčasné voľby." 

Richard Sulík hovorí, že ak by Matovič skončil na poste ministra, SaS je pripravená vrátiť sa do vlády.

Obštrukcie už Sulík avizuje, takže nechápem, do akej vlády sa Sulík chystá, ak by bol Matovič odvolaný?

Buď je Sulík úplne nekompetentný, alebo chce navodiť dojem, že nebude zodpovedný aj za pád ďalšej vlády.

Táto vláda získala po voľbách veľkú šancu, vysporiadať sa s mafiánskymi praktikami Smeru. Nevyužila ju, vďaka dvom egocentrickým psychopatom, ktorí nedozreli na svoju funkciu. Matovič si namýšľal, že víťazstvo vo voľbách získal vďaka svojej osobnosti. V skutočnosti výsledok volieb bola frustrácia voličov z Ficovho vládnutia. Nedoštudovaný Excelovský ekonóm Sulík, s rovnako silným egom, ako Matovič, zas na základe volebných výsledkov, nedokázal v Matovičovej vláde hrať "druhé husle".

Kto prehral sú tí, ktorí dúfali, že Slovensko nebude mafiánskym štátom, v ktorom sa bude dariť "naším ľuďom". Jediné, kto túto vládu "prežije", bude generálny prokurátor Maroš Žilinka. Fico a Pellegrini sa počas tejto vlády nemuseli ani zvlášť angažovať. Za nich to robili Matovič a Sulík.        

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ved ano. Matovic je aky je, nanic.  Matovic ako mister bude stale nanic, preto ho treba odvolat. Sam si vymyslel kruzkovne 60 na dieta mesacne. Co je pol miliardy eur, je to ina ale da to detom? Deti to nepotrebuju. AK cast tych penazi.10% a navysovat to postupne. Isto tie penieaze potrebuju ti co si nevedia zarobit, dochodcovia, ci invalidi. ci aj rodiny co maju menej. Ukrajine prispejem,ale istonie Kollarovi.

Stat tu je len a len aby sme mali sudnictvo, armadu a zdravotnictvo a skolstvo. O to sa ma starat matovic.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 39 minútami, slimak napísal:

Ved ano. Matovic je aky je, nanic. 

Celá táto vláda vznikla, ako protest občanov voči praktikám minulej vlády. Ale iba protest v politike nestačí. Matovič a Sulík neboli osobnosti, ktoré by dokázali využiť mandát, ktorý získali vo voľbách. Neboli to osobnosti ani po odbornej, ale ani po morálnej stránke. Otázkou je, či nejaké osobnosti Slovensko vôbec má? Ja momentálne neviem nájsť politického lídra, ktorý by v nasledujúcich voľbách získal moju dôveru. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 15 minútami, slimak napísal:

A povedz mi preco si volil Matovica?

Nevolil som Matoviča, ale alternatívu, že Slovensko nebude mafiánskym štátom. Ale, ako som napísal, iba protest v politike - voľbách nestačí, čo sa v prípade tejto vlády aj potvrdilo. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Myslel som si ze si volil Olano. Dnes Sky toll dosiahol dalsi uspech. Normalne by si myslel ze to neziskakuju. Ale vyslo im to. Teda uplny obrat. Takychto obratov este zazijeme.

 

Kruzkovne, moja zena robi benbiton , nechapam ako ju to napadlo, nikdy to sutazne nehrala ani to nevie hrat.  Alebo vie, ale nevie naucit. Vcera so synom, najdi ci kontaktuj sa s dvomi hracmi, a treba najst tri dievcata. Lebo minuly rok mala dve 9tacky. Ona bola triedna aj v 6triede aj 9 triede. Teda sme mali asi viac penazi.  Ja povedat synovi ,ze najdi si chalana na tenis - nic ich to nebude stat- mozu tamhrat aj 4ria. Na dvoch kurtoch.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Najsmutnejšie je to, že súčasní politici sú už vo veľkej miere zastúpení novou generáciou. To sú ľudia, ktorých profesionálny a morálny profil sa formoval po roku 1989. Bohužiaľ nič sa nezmenilo. Oportunizmus je nedeliteľnou súčasťou evolučného vývoja. No čo už, treba si nájsť nejaký zmysel života a ignorovať politiku. Aj keď je to ťažké, lebo politika zasahuje do nášho života, či chceme, alebo nie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Su aroganti aj voci sebe aj voci volicom. Vies si predstavit ,ze ta urazim? To sa deleje bezne. A vies si predstavit ze sa stebou este budem rozpravat? Ale u Matovica,su aj ine problemy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 53 minútami, Tono napísal:

Celá táto vláda vznikla, ako protest občanov voči praktikám minulej vlády. Ale iba protest v politike nestačí. Matovič a Sulík neboli osobnosti, ktoré by dokázali využiť mandát, ktorý získali vo voľbách. Neboli to osobnosti ani po odbornej, ale ani po morálnej stránke. Otázkou je, či nejaké osobnosti Slovensko vôbec má? Ja momentálne neviem nájsť politického lídra, ktorý by v nasledujúcich voľbách získal moju dôveru. 

Presne tak. Ale boli kedysi Radičová, Dzurinda. Tí keby teraz boli, boli by dobrá protiváha SD stranám. Matovič sa tam dostal iba nadávaním na Fica. Nie preto že by bol dobrý politik. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 21 minútami, slimak napísal:

 Ale u Matovica,su aj ine problemy.

Matovič často vykazuje prvky psychopatického správania, ale v opozícii boli tieto jeho vlastnosti politickou výhodou. Ako jeden z mála politikov sa nebál postaviť voči mafii.To dokážu len excentrický jedinci, bez pudu sebazáchovy. No keď, vďaka tomu získal moc, tieto jeho osobnostné črty sa stali jeho nevýhodou.  

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Co si citoval Tona suhlasim. Vlastne aj stvojou vetou suhlasim. Vlastne ked mi traja vieme v com je problem, asi tam problem je.

 

Axelovi, mi nemusime byt kamarati. Este raz sa ti ospravedlnim ,ze som ta nazval ako nazval - vies ,ze som alkoholik. Neutoc primitivne takto na mna.,ze mas vypite. Co aj pravda bola,ci je. To nieje argument.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Je zaujímavé, že skorumpovanosť tejto krajiny už nikoho nezaujíma. Načo riešiť skorumpovanú verbeš. S akým politický zámerom sa pridal Sulík k Oľano ? Tak znova voliť mafiu a vrahov ? Matovič mal a má program bojovať so zločincami. Zrazu sa to má obrátiť proti nemu. No pekne, pozrite dokument,  ako v Taliansku pristupujú v boji proti zločineckým a skorumpovaným skupinám.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

https://domov.sme.sk/c/23059370/vlada-koalicia-statny-rozpocet-sas.html

SaS sa nepreratala, klerofasisti sa dohodli ,ze to pojde aj bez SAS. KLErofasisti. Krajniak, Taraba, Pcolinsky aj Klus. 

Viete o tom ,ze aj chlap ma o pol roka znizene za dieta ist skor do dochodku? Ja som liberal aj konzervativec, takato hlupost by ma nenapadla. Dobre zena ,sa stara o dieta nech ide o pol roka skor. Ale chlap? CO Krajniak napravil? Ten chlap stale bude mat vacsi dochodok,ale o 30%. Nic.

https://www.employment.gov.sk/sk/socialne-poistenie-dochodkovy-system/dochodkovy-system/dochodkovy-vek/

Ste o tom poculi? Chlap pojde skor do dochodku ako zena? Ja sa citim aj ako liberal aj ako konzervativec. Co je Krajniak zac? Preco ja co ja mam dve deti mam ist skor o rok do dochodku ako kamarat co nema deti? U zien ano starala sa o deti a mala mensi vymeriavaci zaklad. u chlapov? Mna osobne to ponizuje. Krajniak a konzervativec. Inak mna sa to netyka, len rocniky 1957-1969?

Ja som konzervativec - ak nieco ma platit,ma platit dlhodobo, pride konzervative Krajniak a vymysla p..coiny na pocka nie na 3 roky.

priklad. ten kolega co ma vyhodil z firmy, vychoval 4 deti. Dve svoje a dve po chlapovi co umrel na pracovny uraz. Mal by ist o 2 roky skor, len tam nebol genialny Krajniak.

Ja nepotrebujem ist o dva roky skor ako iny chlap(bezdetny), ja som na materskej nebol(ani na rodicovskej). Lebo to nebolo. Aj to je chore. Kto je konzervativac, ja ci Krajniak?

Deti sa nerobia kvoli krajniakovi,Kuffamci tarabam. Deti si spravis ,ze chces a vies sa one postarat,za normalnych podmienok,aj nenormalnych aj vcase vojny. Ten debil so sme rodina - kvoli nemu si mam robit deti? rozprava ,ze len napravit krivdu voci matkam? Chce im  pomoct? Komu realne pomohol? A preco?  Pomohol najviac chlapom s detmi. nevravim ,ze ti chlapy sa o deti nestarali,ale oni prijem,ci aj rodina mali. Chlap ma ten svoj vymeriavaci zaklad vzdy co mal. zena klesla,teda u nej to chapem,ze ide o pol roka skor. Pre chlapa materska, ci rodicovsky prispevok?  Ak u buzerantov. 

Najst si cestu otca k dietatu je velmi dolezite. Ale to nejde cez buzerantske priplatky Krajniaka. Otec pri porode,aspon raz,najlepsie prvom, tie deti asi vnima inak. Pri dcere som uz nebol, nechcel,ale je lepsie ze som bol aspon pri synovi. Mozno som spravil chybu. Som si isty keby som prisiel z basy, ci vojny a videl 3mesacne dieta,bolo by to ine.

Matovicove prispievanie na dieta 200 eur?  Ja to niesom ochotny platit,ake na rok mi to platit vy budete mne. Nie to nie len ze nemoralne,ale aj nenormalne. Mam klienta. co ma 6 predavaciek(v troch obchodoch,v trocro dedinach). Vsetky zaplatia 50 euro na dani z prijmu a vsetky tie peniaze zoberie jedna co ma dve deti. Isto aj tie dalsie mali deti,len uz nespadaju tam. To spravi taky nesulad,alebo nieco nenormalne, v minulosti , ten majitel obchodov, daj viac co su zodpovedne za prevadzku. Tak som pridal 50 euro.  Ale dnes sa to uz neda. Inak dvaja cigani odisli robit to Podbrezovej. Teda uspech hnupa Matovica.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://ekonomika.pravda.sk/ludia/clanok/645940-mihal-ukazal-vysku-danove-bonusu-2023-pozrite-si-cisla/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_3clanok_box

Rodic z hrubym platom 1000 euro nedostane danovy bonus na dve deti 280(140x2),ale 234 euro. Neviem mozno sa budu dat scitat prijmy rodicov oboch. Ci rozdelit deti, jedno na otca a druhe na matku, to sa da aj teraz.  SZCO cez pausalne vydavky,pracujuci z  domu ako ja pri prijme 18 000 rocne, dostanne na 1dno dieta 755 rocne a mesacne 63 euro. na plnych 140 euro musis mat rocny prijem 32 000. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To ani nesledujte. Bezdetni chlapi co sa narodili v 80-ych rokoch sa dochodku ani nedoziju. Vratia sa socialni demokrati a zas to zmenia. Kolko este bude vlad do staroby mojej generacie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov