Skočiť na obsah

slimak

Odporúčané príspevky

no preto volby, aby sa odstavili od koryt ziaci sudruha fica, ktori ho uz v podvadzani, kradnuti a vrazdeni preskocili....diagnoza "lebo fico", je evidentne viac nakazliva, ako sa zdalo....hm...na druhu stranu zasa, mozeme ficovi vselico vycitat, ale ze je vynikajuci ucitel, je vidiet na terajsom vladnom hnoji....preto ja sa distancujem od sudruha fica, ako mojho vzoru, akurat ho rad porovnavam s touto vladou tzv. progresivcov a liberalnych "demokratov"....vo vysledku uz sudruh fico taha za kratsi koniec, ale ako etalon je este pouzitelny....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

o moju hlavu nemaj starost...ta je v poriadku, akurat ta obohrata platna "lebo fico" je problem....ako mozu terajsi vladny  pozivatelia ficovich pouciek, tak ociernovat svojho ucitela?....tebe s toho nerastu rohy?..... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://www.facebook.com/krajniakmilan/photos/a.369403946559732/1893148797518565/?type=3

Krajniak dal obrazok, kto v prvej vlne dostane 333 eurovy prispevok. Preco nepokracoval dalej? Zvysok je este 20 290 deti, ktori maju dvoch surodencov a jedneho rodica, ci 3 a viac surodencov. 20 290 deti v 5321 rodinach. Keby boli len max 4 detne rodiny,tak ich by bolo 4327 rodin a trojdetnych s jednym rodicom 994. 

Celkovo je na Slovensku 132 000 ludi hmotnej nudzi sa tam pocitaju aj rodinny prislusnici. Co nieje vela. V juli 2013 ich bolo 361 215. Len v Revucej 9 764. Dnes ich v Revucej je 5 000.  Priklad. 97 osôb v okrese Bratislava I po 284 ľudí v okrese Bratislava II.

Ten ubytok sposobilo podla mna rast platov a dochodkov(minimalny dochodok), a male davky, sa neoplatia brat. Teda ak chce Matovic exploziu 200 eurami ju v Revucej dosiahne. Inak pohlad na okres Revuca cca 39 500 obyvatelov, ekonomicky aktivnych 18 188 , 4140 na urade prace ,5000 dostava davky v hmotnej nudzi. Zamestnanych tu moze byt mozno 10 000 -12 000(tu neviem asi som prehnal kludne o 2 000 menej). A sparat v nose sa ide 20 000.

Citát

 

 "Potom máme zadefinované ďalšie dve skupiny detí, ktorým bude tá pomoc vyplatená na jeseň a odstupňovaná podľa miery ohrozenia zasiahnutia pandémiou," vysvetlil minister. To sa dotýka celkovo 147.653 detí v prvej skupine a 203.270 detí v druhej skupine. Týmto deťom dorazí pomoc takisto, ale treba na to najskôr zmeniť legislatívu, preto ju dostanú až v septembri alebo októbri.

https://www.vlada.gov.sk//rodiny-v-nudzi-dostanu-333-eur-na-dieta-dohodla-sa-na-tom-koalicia/

 

Tu by uz nejake dieta zo zapadneho Slovenska mohlo dostat ten prispevok,uz ide o 40% deti, ale neviem si predstavit tie podmienky.

Uz len aby som doriesil krajniakov priklad tych 74% je 25 403 deti s 24 137 rodicmi ,zvysok je 20 290 deti ostatnych. 20 290 - 40 000 rodicmi. Teda davky hmotnej nudzi dostava este cca 30 000 bezdetnych. 

187433346_1893148800851898_5608280851336574_n.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

 

„Do jesene bude pripravená ďalšia časť pomoci, ktorá sa bude týkať 147 653 detí v rodinách medzi hmotnou núdzou a 1,5-násobkom životného minima. A ďalšia pomoc sa bude potom vzťahovať na 203 270 detí v rodinách medzi 1,5-násobkom až 2-násobkom životného minima,“ dodal Kremský.

https://dennikn.sk/2392910/facebook-ovladli-nadavky-na-romov-krajniak-vysvetluje-ze-333-eur-bude-hlavne-pre-samozivitelky/?ref=tit1

 

https://www.podnikajte.sk/uctovnictvo/zivotne-minimum-od-1-7-2020-do-30-6-2021

Teda to dostanu rodiny 2+2 do 1120 v cistom? Teraz v hmotnej nudzi su 2+2 do 560 euro. Z 1120 sa uz nejak prezit da. 60% deti ma viac. To maju dvaja rodicia pri 700 hrubom. Som zvedavy ako budu preverovat 500 -700 tisic prijmov rodicov. 

Inak samotna matka s 1 dietatom dostane davku v HN ak ma prijem do 312 euro? Ci do tej sumy jej to dorovnaju? Ved to ziaden normalny rodic nemoze mat taky prijem.

Kolega si vsimol klamstvo Krajniakove.

https://martingregus.blog.sme.sk/c/561283/klame-alebo-len-tak-trosku-zavadza-minister-krajniak-sme-rodina-komu-ide-333-eur.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Toto bude na Slovensku vždy problém a cieľom populistov a nikdy nebude nikto spokojný, pretože tu máme veľké regionálne rozdiely, ktoré majú viacero príčin.

Niekto môže namietať, že deti z bohatých rodín nepotrebujú tých 333€, že viac to pomôže logicky chudobným. Druhý zase oponuje, prečo by sa mali robiť rozdiely medzi deťmi. Tretí sa zase spýta, prečo by mali deti sockárov dostávať peniaze pre nič za nič. A všetci majú pravdu, pretože rozdiely by sa robiť nemali, ale je evidentné, že pár stoviek výrazne viac pomôže chudobným ako bohatým, ale aj medzi chudobnými treba rozlišovať, lebo sú chudobní ľudia z objektívnych dôvodov a sú aj takí zo subjektívnych dôvodov (to sú práve tí sockári, ktorí by peniaze pre nič za nič dostávať nemali). Tak a teraz si vyber, kto z týchto všetkých skupín má právo na túto jednorazovú dávku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zas to nemozu "dostat" vsetky deti. Vsetci pomahame vsetkym, ved to je nezmysel. Radsej nech kazdy pomoze sebe(5 euro prehodim z laveho vrecka do praveho sam a hned), mozno 5% najchudobnejsim.

Mozno by sa teraz hodila podmienka - zaockovani rodicia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pochopila som to tak, že sa najprv má rozdávajúca vláda spýtať dlhodobo nezamestnaných, ktorých deti flákajú školu, či by považovali za rasizmus, keby ich z rozdávania finančnej pomoci vylúčili pre dlhodobý nezáujem o prácu a dlhodobé flákanie sa hromady detí mimo školu, z ktorých zasa rastú dlhodobo nezamestnaní a veľmi mladí rodičia hromady detí flákajúcich školu.... a tak :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

myslim ze nie:). A navyse to uz funguje davno. Je skor prekvapujuce ze ludi startuju vlastne chybne predstavy. Existuje institut nahradneho prijemcu ktorym je obec a ta ma peniaze minut na dieta a rodicia tak nic do ruky nedostanu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ano, takéto snahy tu už boli, keď za Radičovej vlády SaS presadila, aby asociálom boli sociálne dávky vyplácané formou akýchsi kariet, z ktorých mohli dávky míňať len tak, aby im vydržali na celý mesiac pri rovnomernom míňaní a neprechlastali ich za dva dni. A tuším celý projekt bol pozastavený kritikou, že do sociálnych dávok nemá sockárom nikto kecať a je to na nich ako "svoje" peniaze minú.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 5. 5. 2021 at 19:51, informator napísal:

mam vaznu obavu, ze ten rozvrat statnych finanncii, je realita a nie nejaky vymysleny volebny bonmot.....bratranec mi dnes napisal, ze mu odlozili vyplatu dochodku z oddovodnenim, ze momentalne nato nie su peniaze....mal dostat prvy a aj doplatenu cast....sa zamyslam, ze ak by bol odkazany sam na seba s coho by asi tak platil poplatky a kupoval tovar potrebny na prezitie...trapi to niekoho s tejto odbornikmi preplnenej vladnej zostavy?.....

Citát

 

Minister práce Milan Krajniak odmietol, že je v omeškaní na vymeranie 35 000 dôchodkov. Po zákonnej lehote 60 dní je podľa neho 112 dôchodkov, o odškodnení za meškanie štát neuvažuje.

Číslo 30 000 prípadov, ktoré sa spomína v súvislosti s nevymeranými dôchodkami, podľa šéfa Sociálnej poisťovne Juraja Káčera vzniklo tak, že poisťovňa poslala takému počtu poistencov list, že môže dôjsť k omeškaniu pri vymeraní penzie. Rovnako ako Krajniak však tvrdí, že reálne omeškanie sa týka len 112 poistencov.

https://e.dennikn.sk/minuta/2395650

 

Informator,uz poslali bratrancovi peniaze?

To naco posielali 30 000 listov? Ved to by boli v omeskani, keby pol roka nerobili vobec.

Citát

Meškanie zdôvodnil pandémiou, ktorá zasiahla aj činnosť pracovníkov poisťovne. „Keď vám vypadne 40 % zamestnancov, nemôžete podávať plnohodnotný výkon,“ dodal Káčer. Doplnil, že len za marec prišlo 14 000 žiadostí o vymeranie penzie.

Keby bolo v rocniku 70 000 dochodcov. Tak priemer na mesiac by bol cca 6 000. Teda ten narast na dochodky moze byt vyrazny. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 21 hodinami, Sniper napísal:

A tuším celý projekt bol pozastavený

toto je ten vychýrený problém, čo ja za problém považuje celkom iste... takýchto programov bolo neúrekom, takmer všetky začali po čase zaberať... aby sa zanedlho predčasne skončili.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 6 hodinami, slimak napísal:

Informator,uz poslali bratrancovi peniaze?

este nie.....od februara, kedy mal dostat doplatok a prvy dochodok, zije na ucet deti....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Som pozrel ci posielaju peniaze do DSS, mne hej v maji este nie za marec, co som zaplatil odvody. Zene naposledy za januar a februar v aprily. V marci neposlali za januar az o mesiac neskor- v aprily. 

Teda je mozne,ze tvojmu bratrancovi neposlali dochodok na co ma narok(ako ja informatorovi verim). Lebo tie peniaze nemusia mat. V Socialnej poistovni. dotacia dva roky PN, ci tie presuny(transfery zo statneho rozpoctu do socialnej poistovni - Matovicove divadlo) do Socialnej poistovni, niesu kvoli ,100% OCR PN, ci 2roky PN(tie nik nedostane,kym bola pandemia to nechceli,schvalili to az ked skoncila),ale kvoli tomu ,ze nemaju na vyplacanie dochodkov.

A bankrot statu 10 miliard dlhu za jeden rok a oni vyberaju dane a ja platim.  To je za rok necelych 2 000 euro na osobu. Teda tak klesli prijmy?  Ci narastli vydavky? Ak ano ktore? Si uvedomujete ze stat prerozdeli 50% penazi co je vtejto krajine? 40% vyberie na daniach a ocvodoch a 10% zadlzi stat.

Zadlzi stat - nas 2000 euro na osobu - co stoji ten liek na zachranu zivota. Vsetci sme mali narok na ten liek za 10 miliard,nie 5000 vyvolenych. A mozno by umrelo namiesto 15 000,len 3000. Ja by som samozrejme odmietol liek za 2000 ,ako som odmietol 15 testovani za 10 euro. Vam co zachranil zivot sup do kasicky zaplatit po 150 euro. Je vas 2 miliony.

10 milard - je suma co si ludia v DSS nasporili od 2005. To odpalil Matovic za pol roka, ci 3/4?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://www.postoj.sk/79104/referendum-o-volbach-povazujem-za-ustavne-je-to-regulovane-vypustenie-par

Cudujem sa ludom(aj co povazujem za rozumnych),ze referendum o predcasnych volbach je  protiustavne. A aj dovody,ze by to poslanci proti svojmu presvedceniu musli hlasovat. Nie nemuseli,oni by len odisli.

Inak keby o tom museli hlasovat poslanci,referendum na aku otazku by malo zmysel? Ved aj tak by o tom museli hlasovat poslanci. Aby to bol zakon ,ci by sa to vykonalo - dalo dopraxi.  

Takze v referende nemozme rozhodovat o zakladnych ludskych pravach a slobodach,daniach a o rozpocte. Matovic kludne moze. Pritom, nic o daniach nemal vo svojom programe do volieb. Mal nieco o referende.

10% deficit, zvysovanie dani. Kam to asi povedie? Ze restauracie neplatia DPH,je asi kvoli comu? Ci vsetky sluzby pre obcanov?

Aj danovi kontrolori to toleruju(ved preto si to mozu dovolit, dat tretinu ci polovicu trzieb),lebo vedia ,ze je to nezmyselne vysoka sadzba.  Len to bude vo vacsom rozsahu.  Ja o tom v referende rozhodnut nemozem a Matovic ano. 

Inak ten bordel co narobi Matovic, uz ho narobil za rok vladnutia - to ako musime tolerovat 4 roky? Ak to nejde zastavit referendom tak ako? V minulosti boli vzbury, povstania. Vyriesi to obcianska vojna? 

Inak preco ludia nemozu v referende rozhodovat o zakladnych ludskych pravach a slobodach,daniach a rozpocte. A ****** si do parlamentu volit mozu. Co o nich nic nevedia, co v kuse predvolbami po volbach klamu. Aku to ma logiku?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keď smerácka verbež bola pri moci a valila sa jedna kauza za druhou a opozícia podnikala podobné pokusy o skrátenie volebného obdobia, tak Fico vykrikoval, že opozícia nerešpektuje výsledok demokratických volieb a usiluje sa o rozvrat štátu ( :zubiska: ). Tak nech smerácka verbež láskavo rešpektuje výsledky demokratických volieb a prestane s tým štekaním z opozičných lavíc. Ja byť premiérom, tak toto každý deň tej smeráckej verbeži otrieskávam o ich duté hlavy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nebud tu trapny s touto tvojou provladnou a protificovskou agendou....ved toto, co tu stvara tento idiotsky stvorlistok, nestvaral ani blahej pamati "otec zakladatel" SR JUDR Meciar....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov