Skočiť na obsah

slimak

Odporúčané príspevky

Iste,  kazdy moze.  A toto je navyse publikacia na preprintovom serveri, teda clanok nepresiel ziadnou recenziou a je volne dostupny.  A "toto" je zoznam autorov a odkial su plateni.   Jeden z autorov Stefan Flasche ma nejaky grant z ktoreho dostava plat a tak to uviedol.  Dalsi su zamestanci  vlady a nemaju ziadny prijem z grantov.

Ak chces uvereknit clanok v karentovanom mediu, kde ma vyssi dopad a aj citacie  tak to je zlozitejsie. Bezne to stoji peniaze a samotny obsah podlieha recenzii.   Ale potom

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@electric bluepodľa tohto článku, čo si tu uviedla https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.12.02.20240648v1 ide o nejaký sumár dopadov po zavedení plošných testov. dať do titulku že je to "britský experiment na objednávku bruselu" navodzuje dojem, že niekto z bruselu alebo londýna alebo odkiaľ to všetko dopredu pripravil, naplánoval a nadiktoval našej vláde, že musí plošne testovať, aby oni mali výsledky do nejakej štúdie. jednoduché podsúvanie zámeny príčiny a následku. preto konšpiračný plátok.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Moze my vysvetlit inteligentny volic Matovica. Preco te idiot dava na FCB tie svoje komedie? A nenakupi tie vakciny? To ako po tej zaludke sa potrebuje ten chudak vozit? 

https://www.facebook.com/igor.matovic.7/videos/10221481207872068

O com ta pandemicka komisia o tom mala vobec rokokovat? Nech to nakupy ked chce. Ci ona nechce a da to jej hrdina nakupit?

Sprostejsieho podporovatela ako matovicov podporovatel,nikdy na Slovensku nebol. Ved to su obludy sproste nieco medzi OLANO ,sme rodina a Hlas. Sproste tupe oavace. Myslim tych ludi - klamu v kuse.

Sproste telce Sulik paktuje s Hlasom? Debili kde Vam zbehli ovce? 

Traja profesori to tu uz doje.. Matovic,Krcmery a Jarcuska - za tymto su zase oni. Nech si to zrealizuju.

Matovic o tom mal hned jasno. Nech to zrealizuje ten chudak. nic neurobi,len steka ako Matovic.

 

Citát

 

SPUTNIK V

Už vyše hodiny prebieha na Pandemickej komisii veľmi zaujímavá debata. Všetci špičkoví slovenskí odborníci na infektológiu, imunológiu a epidemiológiu prišli na zasadnutie komisie so stanoviskom, že vzhľadom na katastrofálne meškanie dodávok registrovaných vakcín ... je namieste, aby vláda začala rokovať s ruskou stranou o dodávke vakcín SPUTNIK V ... a niektorí politici a političky tu už hodinu vedú voči tomuto názoru odborníkov doslova geopolitickú "svätú" vojnu.

Povýšiť politiku nad zdravie a životy ľudí, je hlboko pod úroveň môjho vkusu. SPUTNIK V je vakcína s vynikajúcou účinnosťou a v situácii, v ktorej sa nachádzame by sa ňou dobrovoľne dali zaočkovať milióny ľudí na Slovensku. #ZaZdravýRozum #ZaZdravéSlovensko

https://www.facebook.com/igor.matovic.7/posts/10221480498214327

 

 

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 8 hodinami, sahara napísal:

@electric bluepodľa tohto článku, čo si tu uviedla https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.12.02.20240648v1 ide o nejaký sumár dopadov po zavedení plošných testov. dať do titulku že je to "britský experiment na objednávku bruselu" navodzuje dojem, že niekto z bruselu alebo londýna alebo odkiaľ to všetko dopredu pripravil, naplánoval a nadiktoval našej vláde, že musí plošne testovať, aby oni mali výsledky do nejakej štúdie. jednoduché podsúvanie zámeny príčiny a následku. preto konšpiračný plátok.

ta musím vytáčat aby si bral vázne? :)))))

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak, toto je  ukazka ako sa snazi zmenit verejnu debatu aby sa nehovorilo len o jeho odchode.

Fakticky ide o hlupost :

1. Rusi nedokazu vyrabat Sputnik ani sami pre seba,  ich "dodavky" inde su smiesne male a iny ako propagandisticky ucel nemaju.

2. Musel by sme podobne ako madari uplne obist schvalovanie,  teda ist presne podla scenara  konspiratorov.

3.A k tomu mozeme pridat aj napady o vyrobe na Slovensku,  priprava vyroby a certifikacia vyrobneho prostredia to trva mesiace a ked ku koncu roka zacne pilotna vyroba, tak to uz nam je na dve veci. Dovtedy sa zvysia kapacity vyrobcov a davno pred tym narazime na limity ockovacich centier.   Ak teda chcu nieco robit, tak nech cas vyuziju prave na ne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

47 minutes ago, electric blue said:

@tyso je kazdy prenos vírusu mutáciou ? teda presnejšie , 

" Vírus sa nedokáže dokonale šíriť a preto je každý prenos mutácia s chybami vírusu

Kazde sirenie z napadnutej bunky  MOZE obsahovat mutacie. ( a ako pise robopol, vznikli pri prepise DNA do vyslednej podoby).   Ale vacsina mutacii je takych ze sa ani nesiri dalej, su to len chyby. A z tych co sa siria dalej je vacsina nepodstatnych, su to neutralne zmeny.  A len velmi malo mutacii robi nieco zasadne aby stalo za to ich oznacit za novu mutaciu a sledovat jej sirenie. 

11 minutes ago, informator said:

a ten prepis gen. kodu vznika samovolne (bez pricinenia virusu)  alebo cielene (pricinenim virusu).......

A to si cital v zjemaj vlek ?  To je nezmysel z kazdeho hladiska.  Precitaj si nieco aj z popularnych textov pre materske skoly.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 6 minútami, tyso napísal:

A to si cital v zjemaj vlek ?  To je nezmysel z kazdeho hladiska.  Precitaj si nieco aj z popularnych textov pre materske skoly.

bola to normalne polozena otazka (nebol tam otaznik, prepac)....ak vies odpoved, tak ju napis a netrep zasa svoje pavedecke poucky....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 43 minútami, tyso napísal:

A len velmi malo mutacii robi nieco zasadne aby stalo za to ich oznacit za novu mutaciu a sledovat jej sirenie. 

dovolím si doplniť - prežijú mutácie, ktoré vírusu poskytnú (evolučnú) výhodu. ani nie tak vo virulentnosti, ako v rýchlosti šírenia.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 5 hodinami, tyso napísal:

jasne ze viem odpoved,  ale nemas zaklady na ich pochopenie, tak ta odkazujem na popularnu literaturu vhodnu pre teba.

vdaka za odkaz na vedecku literaturu.....som tam sa docital, ze virus sa tiez snazi prezit a casom sa sam prisposobuje stavajucim podmienkam.....tak vedecky pracovnik na nejakej tlacovke ohladom vakcinacie mal pravdu, ked prehlasil, ze caste vakcinovanie je dolezite a teda aj potrebne preto, lebo virusy, ako kazdy organizmus, sa menia v snahe prezit.....ja som mu nejako neveril, kedze som mal vedomost, ze mutacie su dielom nahody (tak to tvrdia nase vedecke elity, teda pravdepodobne uz iba tvrdili doteraz), ale vedec, je vedec a ja som iba nevedomost sama.....ty si zjavne o tomto novom zisteni tiez nevedel... :))))

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://www.ta3.com/live.html

Chlapec z OLAno klame v kuse pocul som este len minutu. Myslel som si ze sa vola Krempasky, v minulosti som ho bral ako za rozumneho. Len tato tvar klame v kuse. Kremsky sa vola -  to je to inteligentnejsie v OLANO - klame v kuse.

Kremskeho som bral naj z OLANO , takito ko.. tam nema co robit. Inak o tom rozhodli profesori Matovic, Krcmery a Jarcuska.  Ak sa nezlikviduje Olano - skupina ... tak sa dalej neda ist. Ja by som zlikvidoval aj SaS, sme rodina tiez. A Za ludi. Smer, LSNS, Hlas. 

Sulik tiez klame v kuse. Je proti a pri hlasovani je za. Teda Sulik ze sa tak sprava,je len o tom ze chce kradnut. Ak bude,dufam ze zeliezka dostane. Sulikovi nikdy neslo o deti, neslo o restauracie. Ide mu len o jeho ine umysly.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak,   trochu racionality.   V politike je normalne ak ide o hlasy.  Ak robi to co mu dviha preferencie.  To neznamena ze chce kradnut ( ale ani to nevylucuje).   A v zasade  nie je dolezite co si mysli naozaj,  ber to ako ciernu skrinku,  dolezite su len vystupy, to co robi a co hovori. Nie jeho motivacie, aj tak sa ich nemas ako spolahlivo dozvediet. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Matovic na dnesnej tlacovke.

"Ktorí odborníci odporúčali plošný skríning?"
Odpoveď:
"Plošný skríning sme spravili, lebo sme mali rozhasené dáta a potrebovali sme skalibrovať Slovensko."

Predtym dostal otazku co by robil,keby bol v opozicii, tak rozpraval ,keby bol Fico,by organizoval referendum.

Dnes asi chcel zhodnotit,ten svoj screening,ale uz mu lepsie ina statistika. Dal si tam graf hospitalizovanych. Preco neostal pri pozitivnych? 

Dnes bol komentar.

https://komentare.sme.sk/c/22602310/uz-mozeme-hovorit-ze-je-psychopat.html

Co vlastne nadvazoval na

https://www.postoj.sk/72619/psychopat-je-majster-slova-vytvori-okolo-vas-iluziu-do-ktorej-vas-vtiahne

Ja doprajem vedcom zajtrajsie vystupenie. Zasluzili si ho. myslim tych igorovych,som zvedavy kto sa tam vedla neho postavi. Uz ani hegerovi sa tam nechce stat. Stvrtok stal,piatok uz dal na o bobky,aj dnes. Coto je za mistra financii?

Ovela vacsie prusery Slovensko zazije s hegerom ako marekom.

Minuly tyzden bavili so Sputnikom a pysnou princeznou, tento tyzden budu na srandu vedci.

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

testami ozaj iba bavil svojich spolufarnikov.....urcite zajtra (mozno  pozatra) prehlasi, ze tolko sa tu radilo ci ano alebo nie rusky Sputnik V, az sa mozny dodavatel rozhodol necakat a odlozene testy predal niekde inde....a ti jeho "vedecky" poradcovia sa asi podobaju na svojho premierskeho sefa....takze budu zahmlievat a hladat moznych vinnikov za svoje "odborne" vedenie boja proti hnusobe....uz sa tesim, ako ich ludia aj s tym ich sefom nakopaju do riti.... :)))))

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

 

Ak je to naozaj tak, že v priebehu dní dokážeme zabezpečiť 160-tisíc kusov ruskej vakcíny pre tých, ktorí sa ním budú chcieť dobrovoľne zaočkovať, tak Igor Matovič nemá žiaden politický dôvod váhať. Strana Za ľudí ani SaS svoj nesúhlas s nákupom Sputniku nepostavili tak, že v prípade jeho uskutočnenia odídu z koalície. Aj obava z antikampane proti očkovaniu Sputnikom zo strany Za ľudí znie smiešne v situácii, keď tento krok podporili Hlas aj Smer.

Preto by mal Igor Matovič prestať mrhať časom na koaličné prestrelky a rozhýbať sa k činu. Iba tak sa ukáže, či sa veľkorysé počty vakcín a termíny dodania, ktoré spomínal, opierajú o skutočnosť alebo ide o virtuálnu realitu.

Ak by to bolo to druhé, tak sme svedkami mimoriadne cynickej hry na úkor už aj tak dosť zdeptaných občanov tejto krajiny.

https://www.postoj.sk/72773/preco-by-sa-mal-igor-matovic-konecne-rozhybat-k-cinu

 

No som zvedavy ako z tohto vykorculuje Igor. Pravdepodobne dnes odbornici neodporucia Sputnika a Marek s Igorom sa z toho vyvlecu. Ocakavam, ze zrusia aj povinne AG testy a ich naviazanost na covidautomat. V niektorych okresoch sa testuje 10% obyvatelov a vniektorych 50%, teda je jasne kde bude viac pozitivnych.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

ohó hoho.. 

"Monolit" dostal trhlinku. 

Citát

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/580028-rebel-v-olano-tenista-a-poslanec-kroslak-ma-matovica-plne-zuby/

Rebel v OĽaNO? Tenista a poslanec Krošlák má plné zuby Matoviča

Už ma nebaví pozerať sa do oči priateľom, ktorí pri pohľade na mňa vidia automaticky nášho šéfa a klopkajú si neveriacky prstom na čelo, píše poslanec OĽaNO Ján Krošlák.

„Prišiel čas pozrieť sa do zrkadla, pán Premiér. Rozhodol som sa vypustiť tohto gina z fľase len preto, lebo už ma nebaví stále obhajovať a vysvetlovať freestyle jedného človeka,“ uviedol Krošlák dôvod pre napísanie svojho statusu venovaného premiérovi Igorovi Matovičovi.

Aj priemerne inteligrntného človeka, musí s existencie v jednej partaji s niekým takým ako Matovič šľak triafať.

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Matovica ako predsedu vlady ,treba dat dole. Snad sa to aj podari. Hned.

Predcasne volby nebudu,lebo na tom nema nik zaujem ani opozicia. Mensinova vlada s Matovicom ako premierom, ako to rozprava pan opiciak,nebude ani tyzden.

https://video.sme.sk/c/22610347/rozhovory-zkh-jaroslav-nad-a-koalicna-kriza-video.html

Iba ak by ich podrzali smeraci. Kludne moze byt mensinova vlada bez debila matovica. A moze byt vacsinova s nejakym normalnym premierom.

Toto povedal minister Nad. to je v tom linku. Je zvlastne ze  Sulik vresti na vlade na Matovica. A Matovic na Sulika verejne.

-----------

Matovic odtial musi odpalit,lebo poskodzuje vsetkych v nasej krejine a bude to robit vzdy.

Vtip na ukrajinu ze sa sputnik rusom slubil Zakarpatskú Ukrajinu. To je tak necitlive a sproste ako volic matovica. Zobrali im krym, bojuju o vychod a slovensky premier -kofot toto zadrie. Bavi sa a ukrajincoch,takto sa bavi aj na slovakoch.

Citát

JaroNAĎ: "Ak si myslíte, že to takto prebehlo, tak ja vám odporúčam si vypýtať záznam z rokovania vlády. Myslím, že na to bude treba uznesenie vlády, a ja za neho hlasovať budem. Takže si ho vypýtajte z Úr.Vlády. Lebo to, čo ste vy teraz povedali, trvalo asi 2s a to, čo som ja počul, trvalo 2 minúty. Bol to nonstop prúd nadávok, ktoré išli z kričiaceho R. Sulíka a bola tam takmer celá vláda, tak sa opýtajte kohokoľvek z nich. A to sa nestalo prvýkrát. Keď sa rokovalo pred Vianocami o sprísnení opatrení, sme si vypočuli, že sme banda diletantov a všetci ministri, okrem neho, sú neschopní. Kričiac a stojac pritom toto povedal na vláde R.Sulík. A opäť to počulo mnoho ľudí. To, že sme doteraz nehovorili verejne, to bolo také v dobrom myslené, aby sme nevyťahovali veci z vlády. Ale keď on povie, že Igor Matovič nie je psychicky schopný zvládať funkciu premiéra, tak ja , počujúc to, čo mi povedali ľudia z Radičovej vlády, ako prebiehali vtedy rokovania, kedy Sulík večne nadával, kričal a osočoval ľudí, tak teraz robí presne to isté. Akurát to robí na vláde, kde sa to ešte aj nahráva. Ja si myslím, že to on ☝️nezvláda politický tlak a on by sa mal stiahnuť. Je načase, aby odišiel z vlády. Lebo ak niekto hovorí, že Marek Krajčí by mal odísť, lebo je treba zmenu, tak ja som presvedčený, že drvivá väčšina problémov tejto vlády je spôsobená prítomnosťou Richarda Sulíka vo vláde."

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

Ak minister obrany Jaroslav Naď tvrdí, že je OĽaNO ochotné ísť po koaličných nezhodách aj do menšinovej vlády, tak je podľa vicepremiérky Veroniky Remišovej ochotný vládnuť s fašistami. Naď je pritom politikom, ktorý bol v časoch pôsobenia Remišovej v OĽaNO vnímaný ako jej človek.

https://dennikstandard.sk/41745/remisova-nad-je-pripraveny-vladnut-s-fasistami/

nechápem kde tam novinári vidia rozpor. však keď je jej človek, tak ho asi pozná, a vie či áno alebo nie ... :eehmm:

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov