Skočiť na obsah

slimak

Odporúčané príspevky

František Mikloško - človek Novembra a človek pôsobiaci v politke veľmi dlho bez jedinej kauzy

Vladimír Palko - mnohými označovaný za fundamentalistu, no jeho prácu na poste ministra vnútra oceňujú aj nie kresťansky založený voliči

 

vladimir palko - kauza hasicske striekacky, ak si dobre pamatam, slo tam o verejnu sutaz ministerstva vnutra na dodavku hasicskych striekaciek v cene 200 milionov, cena bola nad limit, za taketo obstaranie urad pre verejne obstaravanie udelil ministerstvu pokutu 12 milionov sk..

a frantisek miklosko - toto mam precitane, to si nepamatam - "v roku 2002 povedal mediam skutocny dovod, preco kdh nepodporilo novelu zakona o verejnej sluzbe.. neslo vraj o zakon, ale o o to, ze sa so stranou ano nepohodli na obsadeni miest v dozornej rade sl elektrarni, pricom nasledkom ich hlasovania vznikla v rozpocte dvojmiliardova sekera.. " pise plus sedem dni, cislo neviem, odtrhol sa mi vrchnak, tak som ho vyhodila.. kto si pamata, nech povie, alebo nech mlci naveky..

miklosko mna osobne nastval pocas kampane na prezidenta, ked v prvom kole nepresiel a odmietol podporit ivet..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vladimír Palko - mnohými označovaný za fundamentalistu, no jeho prácu na poste ministra vnútra oceňujú aj nie kresťansky založený voliči

Jasne pracu, schopny bol hlavne v pripade Tupy, ked vytiahol vo svojej sprave v parlamente na verejnost veci, ktore mali zostat v spise a o ktorych verejnost a hlavne okruh podozrivych nemal vobec vediet. Napr. vsetko co bolo najdene na mieste cinu, napr. boxer s dna, pocom samozrejme kazdy z podozrivych odmietol odobranie vzorky DNA.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

obľubujem, keď sa dopravný priestupok - krádež - vražda

stavajú na jednotnú úroveň

 

viď Figelove byty - nástenkový tender

odpočúvanie Galkom - odpúčvanie Mečiarom

a pod.

 

podľa mňa je Mikloško prorotypom politka

a nestavajme ho do polohy urazeného

nepodporenie Ivety Radičovej v druhom kole bolo zrejmé už dávnejšie (interupcie)

- načo by potom vlastne vôbec kandidoval?

 

myslím, že tie váhy pri Palkovom prípade ukazujú celkom jasne

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

po pravde, uz som na podrobnosti zabudla, ale toto mi osviezilo pamat... http://www.sme.sk/c/4362503/blogeri-ostro-riesia-rozne-svety-mikloska-a-radicovej.html ..a to, ze neslo o urazene ego /co si celkom nemyslim/ mi v mojich ociach nerobi mikloska lepsim.. po precitani clanku si tak vravim, ze takemu mikloskovi dnesny stav musi vyhovovat a cele ma to iba utvrdzuje v tom, ze mame kratku pamat..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ano, to je presne o tom, spomenul som to aj hore, aj ked v suvislosti s inymi postavami a situaciou. Pre jeden nazorovy rozpor su tito ludia schopni pochovat cely koncept. Mikloskovi samozrejme netreba mat za zle, ze vyjadril nazor. Takymto spravanim sa vsak stava absolutne nedoveryhodnym pre ostatnych partnerov. Zaujimave, ze u OL sa tieto persony akoby navzajom pritahuju :).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zaujimave, ze u OL sa tieto persony akoby navzajom pritahuju :).

 

Co je akurat prislubom toho, ze ked dojde na rozhodovanie o niecom zasadnom - politicka strana sa nebude zrejme vediet sama medzi sebou dohodnut, aky je jej postoj. Pripadne sa premeni na zopar samotatnych, neviazanych a bludnych existencii, ktore budu hlasovat podla nalady a vytvoria nevypocitatelnu cast NRSR. Nic moc predstava.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak-tak

názorová nezhoda je to, prečo touto stranou nie som nadšený

 

ale pink pána Mikloška spomínala v inom ponímaní

takže

tu je problém v chápaní konania veriacich a neveriacich

ľudia bez vyznania často nerozumejú, keď veriaci kladú Boha nad všetko ostatné

to sa stalo aj tu

Mikloško neschvaľoval Radičovú aj kvôli jej postoju k interupciám

nerozhodoval sa na základe toho, kt. voľba by bola lepšia pre túto krajinu

svoje presvedčenie - Božiu vôľu postavil nad všetko a myslím, že to bolo správne

 

môžme teoretizovať

- keby Radičová vyhrala prezidentské voľby, tak by nešla ako líder opozície a Fico by v 2010 nebol porazený

- ak by Fico vyhral voľby, musel by si vyžrať to, čo si sám navaril

a nebol by v pozícii, v kt. môže vytvoriť vládu sám

- . . .

všetko sú to však špekulácie a rozhodnutie Mikloška považujem za správne

veď nakoniec som tak konal aj ja

alebo ako píše Juraj Šúst

Stúpenci zodpovednosti nakoniec privedú ľudí do neriešiteľných situácií: kto totiž prepadne ilúzii hodnotiť svoje činy výlučne podľa dôsledkov, resp. podľa toho, ako slúžia jeho záujmom a úspechu, tak sa vystavuje vydieraniu. Lebo ten, kto s ním nesúhlasí, mu môže vždy povedať: ak neurobíš to, čo ja chcem, potom urobím niečo naozaj veľmi zlé a ty budeš za to zodpovedný. Ako keď tyran dá na výber: buď zastrelíš týchto desiatich, alebo ja pozabíjam celú dedinu. Kto sa nedrží jasného hlasu svedomia, že zabitie nevinného je vždy a za každých okolností zlom a preto neprípustné, vystavuje sa mučivému pokušeniu zachraňovať svet vraždou.

http://www.postoy.sk/juraj_sust_svedomie_a_politika

 

a ešte niečo

viera je niečo, čo túto stranu spája

4 obyčajní ľudia sú veriaci(tričká o adopciách miesto), o KDS hovoriť netreba, OKS majú im veľmi blízke zmýšľanie, Hlina sa svojou vierou tiež často oháňa, Štefan Bučko sa vierou netají, Martin Mojžiš sa aj napriek menu ku viere nehlási, no má k nej blízko u Eugena Kordu neviem

títo ľudia by malo byť v parlamente

samozrejme existuje X-tém, pri kt. sa môžu nezhodnúť a pri Matovičovcoch, Hlinovi, . . . sa to rovná istote

no mmntálne lepšiu alternatívu nemám

(ak by ste nejakú mali, môžete ju navrhnúť)

 

+edit

je to síce jednota tvorená predvolebným ovzduším, ale neboja sa to pripomenúť

(apr. ani taký Miki sa nebojí, akurát že on nechce)

http://www.sme.sk/c/6168793/poslanci-vyzvali-gasparovica-aby-vymenoval-centesa.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomassi. Ich nepresvedcis o svojej pravde ani mna asi. Oni si myslia, ze najlepsia volba je SDKU, nebodaj ivet. KDH Tazko. Ponahlam sa ale skusim nieco najst. Inak Vsimnite si volici SDKU maju k Smeru 37%.

 

http://hnonline.sk/slovensko/c1-53975220-slovaci-uz-vidia-fica-vo-vlade

 

Pritom tam niesu vysledky za SaS a Most. Ale kvoli comu su ti politici? Aku volbu maju ti zufalci?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tu je problém v chápaní konania veriacich a neveriacich

ľudia bez vyznania často nerozumejú, keď veriaci kladú Boha nad všetko ostatné

to sa stalo aj tu

Mikloško neschvaľoval Radičovú aj kvôli jej postoju k interupciám

nerozhodoval sa na základe toho, kt. voľba by bola lepšia pre túto krajinu

svoje presvedčenie - Božiu vôľu postavil nad všetko a myslím, že to bolo správne

 

Taky clovek podla mna nema co hladat v politike. Ak tam chce posobit, je to zbytocne pre obe strany sporu. Vobec nejde o to, ze nepodporil Radicovu, ale o to, aky na to pouzil argument. Slovenska politicka scena je dost kontrastne polarizovana, neviem ci si mozme este na to vsetko dovolit delit sa v inych rovinach. Miklosko to urobil, urobilo to aj KDH v 2006 a Miklosko to urobi znova, ako bude citit nutkanie..

 

Este k OL. Celkovo mi to pripada uletene. Budem kruzkovat styroch kandidatov, cim vlastne volim celu stranu. Co sledujem Matovica, viem priblizne odhadnut, co mozem od neho ocakavat. Vytahovanie lacnych populistickych tem a podla potreby nejaky nacionalizmus /teda nic/. Obklopuje sa pestrym spektrom ludi, aj ked zatial zverejnene persony inklinuju skor ku konzervativcom, s tym vsak stale nemam problem. Avizoval vsak styroch ludi s ocenenim Biela vrana, nejakych vysokoskolskych studentov, moderatora,dvoch novinarov... Tu uz problem vidim. Asi podla jeho gusta to maju byt ludia apoliticki. Tiez necitatelni a nezaraditelni, ale to uz nehovori. Matovic chce dostat do parlamentu ludi, o ktorych vieme iba to, ze skoncili vysoku skolu, alebo nejakym sposobom prejavili obciansku odvahu. Neviem ci som to z clanku dobre pochopil, ale lanaril aj dceru zosnulej sudkyne /???/ Kludne sa moze stat, ze mu jeho vlastni otrepu jeho navrhy o hlavu a ciara koalicia / opozicia sa bude tiahnut napriec jednym nepodarenym poslaneckym klubom http://volby.sme.sk/...kandidatku.html

 

Matovicov ciel je, aby tito ludia sedeli v narodnej rade a s ostatnymi politikmi hlasovali o navrhoch zakonov, ktore sa budu tykat nas vsetkych. Je to zodpovedne voci krajine a ostatnym ludom?

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tu je problém v chápaní konania veriacich a neveriacich

ľudia bez vyznania často nerozumejú, keď veriaci kladú Boha nad všetko ostatné

to sa stalo aj tu

Mikloško neschvaľoval Radičovú aj kvôli jej postoju k interupciám

nerozhodoval sa na základe toho, kt. voľba by bola lepšia pre túto krajinu

svoje presvedčenie - Božiu vôľu postavil nad všetko a myslím, že to bolo správne

 

neda mi to, ale nemyslim, ze taketo argumenty maju co hladat v politike a v celkovom urcovani co je spravne/nespravne len preto, ze niekto je veriaci alebo neveriaci

celkom nazorna ukazka intolerancie zo strany veriaceho, v mojom ponati ak aj som veriaci, svojou vierou nezasahujem do zivota dalsieho cloveka, plati aj opacne

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tomassi, ja som s vierou nic neriesila..

aj som k tomu napisala dlhsi koment, ale zmazala som ho, dead a damor napisali vsetko, iba by som sa opakovala..

 

v podstate mam vyhrady proti matovicovcom ako strane a celej tej saskarni, palko a miklosko boli mnou spomenuti vzhladom na vasu debatu o neposkvrnenosti tychto dvoch..

ja mam vyhrady voci tejto strane /ktora mimochodom este ani neexistuje, neviem, ze by uz boli zaregistrovani/, pre ich nekonzistentnost a pre populizmus, ktory matovic tak rad vytahuje.. tak ako pise dead, volbou tejto strany je predpoklad, ze exoti ako matovic budu sediet v parlamente.. este ani nie je znamy program, som zvedava, co tam najdem..

 

btw mojzis v jednej lampe povedal, ze nie je veriaci.. a ano, matovic lanaril aj laukovej dceru, ktora ho slusne vyprevadila z dveri..

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

takže od konca

btw mojzis v jednej lampe povedal, ze nie je veriaci..

Martin Mojžiš sa aj napriek menu ku viere nehlási

ku viere

jasné, že si to nespomenula, len som som chcel pripomenúť prečo vzniká to nepochopenie

ale vlastne za to sú veriaci vždy nechapaní, odsudzovaní, . . .

lebo Boha kladú nad všetko

 

k Matovičovi

ja viem, že je to pajác, sám som to veľakrát napísal a s jeho osobou ako aj ideou tejto "strany" mám problém

(dokonca som mal možnosť mu to aj povedať)

ale ešte raz

inú alternatívu mmntálne nemám - skúste poradiť

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

matovic je overeny prvok nestability

moze byt prinosny ako aktivista, nie v politike a nie v case krizy, ked krajina potrebuje predovsetkym stabilnu vladu, dalsi rozhadany vsehomix nazorov, eg a pad vlady uz volici neodpustia vobec

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja viem, že je to pajác, sám som to veľakrát napísal a s jeho osobou ako aj ideou tejto "strany" mám problém

 

Si o krok dalej. Mne sa v jeho strane doteraz nepodarilo najst nijaku ideu :cotisisi:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

IDEA, teda aspoň ako sa mi to on snažil interpretovať je,

že v tejto strane každý bude môcť hlasovať slobodne a chcel mi začať vysvetlovať čo je sloboda a pod.

tak sme ho aj s kamarátom stopli, že význam slobody poznáme a vážime si ju,

no táto jeho predstava je scestná, pretože táto "strana" nemá stanovy a podobné veci, čo sme riešili aj tu

- môže vytvoriť iba tlak na iných a je platná v opozícii, v koalícii si ich účinkovanie predstaviť neviem

 

napr. nesúhlasím ani s tými kecmi o umiestnení sa na konci kandidátky, v kt. ho podporuje aj Palko

je to čisto marketingový ťah

na 150mieste si Ťa všimnú skôr, ako niekde v strede kandidátky

duplom sa v pohode vyhneš trapasu ako prekrúžkovaniu osobou z oveľa nižšieho miesta

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

že v tejto strane každý bude môcť hlasovať slobodne a chcel mi začať vysvetlovať čo je sloboda a pod.

 

V zmysle ustavy moze kazdy poslanec hlasovat slobodne a vlastne ma povinnost hlasovat podla svojho svedomia - takze nijaka IDEA to nie je. A pokial si bude kazdy poslanec naozaj hlasovat uplne a len sam za seba, tak to nebude nijaka politicka strana, nebude mat nijaku IDEU, nijaku liniu, nebude mozne s nimi vyjednavat a nieco dohodnut a nebude moct mat ani program. Cize ako uz bolo spomenute, len gulas vzajomne nekompatibilnych "osobnosti".

 

Ono aj v opozicii je fungovanie otazne, pretoze opozicia nie je predsa od toho, aby bola zasadne PROTI akemukolvek vladnemu kroku, nie? Aj opozicia by mala mat nejaku liniu, idey, smer a alternativy, ktore sa bude snazit nejak presadzovat... ale kym to bude len heterogenny gulas, tak jej realny efekt bude nulovy. Alebo sa rozhadaju medzi sebou, alebo pojde len o one-man-show, ako doteraz.

 

Nie, ze by ma ine strany nejak nadchli, ale pripad OL a ich popularity je jedno z negativ demokracie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Xeno

mne to vysvetlovať nemusíš - asi som ju mal dať do zátvoriek

inak to fungovanie v opzícii až také nereálne nie je

viď návšteva u prezidenta a chystané sobotňajšie zhromaždenie pre prezidentským palácom

- jasné, že sú to zčasti spoločné predvolebné tanečky a osobne som zvedavý ako dlho budú tieto prúty držať pri sebe

 

Ono aj v opozicii je fungovanie otazne, pretoze opozicia nie je predsa od toho, aby bola zasadne PROTI akemukolvek vladnemu kroku, nie?

práve preto budem krúžkovať KDS - teda nielen oponentov SMERu,

ale aj výrazne pohlavky a tlačenie na princípy starého KDH, kt. vedelo zaujať svojimi témami

a nebolo len servilným doplnkom vlády

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neviem, či by mohli udávať smer celému tomuto zoskupeniu: Matovič je neriadená strela a Hlina nestabilný jak PETN

no z ostatnými zvolenými rozumnými ľuďmi Zajac, Dostál, Mojžiš, Korda, by niečo ukuchtiť mohli

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hej, konzervativnu, ziadnu verejnu a obciansku. Otazky su vsak polozene aj inde.

 

-ako to bude s rozdelenim penazi za volby /ak teda ziskaju nad 3%/, ked v tom ako vidime nemaju jasno ani kandidati a Matovic mlci..

-a predovsetkym, kto su "oni" ..tych desat ludi, co tajne hlasuje o vybere kandidatov

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

OKSáci to pri MOSTe riešili vzdaním sa svojho podielu

tu by to mohlo byť nejaký podielovým rozpočítaním preferenčných hlasov

 

10 ľudí - niečo ako predsedníctvo strany

 

nech sa Matovič bráni akokoľvek, má jasné črty strany-nestrany

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov