Skočiť na obsah

slimak

Odporúčané príspevky

kontext je ten, v com je rozdiel,ze peniaze sa ukradnu za vlady OLANO a FICA. Aky je rozdiel medzi tymto a nastenkovym tendrom(to bolo len za 120 milionov, tak este emisie),alebo ficova kauza Skytol? U kaz jeden jediny rozdiel. Alebo najlepsie su slnecne kolektory. Pocuval som Sulika pri odvolavani tam to spustili v piatok a skoncila akcia v sobotu.

Inak ja sa naserem a dotoho pojdem. A som si isty,ze o.. vsetkych vas.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aha,   a  co presne ti vadi ?  To je to druhe co som nepochopil.   

Pises ze "Tu je napisane ze tie peniaze su uz davno pridelene. Druhy Pezinok, uz vyriesili prvy?" ale v clanku je "Prvá výzva sa má spustiť na jeseň budúceho roka".  

Jasne, da sa kritizovat z pohladu liberala ze vsetky dotacie su fuj,  da sa kritizovat ze ked ide o 50 percentnu nenavratnu dotaciu tak to dvihne ceny pre vsetkych a nebude to efektivne.   Ale neviem ci toto chces povedat. 

A kompostovanie je zle ci ako ?  Zjavne gro penazi pojde do zateplenia,  ovela viac ako dnes.   Ano, chapem aj pohlad ze zateplenie ma jasny ekonomicky prinos a tak ho staci podporit lacnym uverom, netreba dotaciu.   Ale nerozumiem co s tym maju Bratislavcania, kedze ide o regiony a v bratislave sa zatepluju hlavne panelaky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

dnes predstavil trnavsky zmok prvu cast danovo odvodovej reformy......odkonzultoval si ju sam zo sebou a okamzite sa ide do eteru.....takze som nadobudol istotu, ze v 2022 budu volby......

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ktorý konkrétny bod má byť dôvodom k vyhláseniu predčasných volieb?

 

Zvýšenie prídavku na dieťa:

  • z 25,50 eura mesačne na 30 eur do veku 18 rokov
  • na 50 eur mesačne od 18 rokov až po dokončenie denného vysokoškolského štúdia.
  • Zvýšenie príspevku na krúžky a doučovanie z 12 eur na dieťa na 70 eur.
  • Zvýšenie daňového bonusu z 23 až 46 eur na 70 eur pre všetkých na dieťa do 18 rokov.

Príspevky sa odvíjajú od toho, či ide o pracujúcich alebo nepracujúcich rodičov:

  • Pri rodine, kde aspoň jeden z rodičov pracuje, tieto opatrenia dokopy dajú 200 eur na dieťa mesačne
  • pri nepracujúcich rodičoch 100 eur

  • Zvýšenie rekreačného bonusu zo 6 na 30 eur.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ktory bod, je ukazovatelom, ze budu v roku 2022 predcasne volby?......tak mozu to byt aj tie "prorodinne", co si sem dal, ale ja to beriem skor z pohladu Ficovych starobnych dochodkov...."""ak by sme neuzakonili 13-ty dochodok, tak vo volbach ziskame max. 10 % -nu volicsku podporu"".....a taktiez to znizenie vydavkov na zbrojenie, co sem dal alamo (toto som tam ani nezachytil).......taktiez to ten trnavsky zmok nema odkonzultovane v koalicnom politbyre, ale hrrrrr pred obcana s tymto prevratnym navrhom....to ma utvrdzuje, ze zacala volebna kampan.....nakoniec sa na tom predstaveni zucastnil aj deviant s cela parlamentu zo svojim pucflekom z MPaSV.....tam, kde sa slubuje, sa oni dvaja radi idu ukazat, ako silno prosocialny.....a este dopisem, ze predstavit toto dielo isiel zmok sam a nemal pri sebe ziadneho z ludi, co sa podielali na tomto navrhu, teda isiel to politicky predlozit a nie odborne....takze asi tak.... :)

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tie vydavky maju byt akoze cez 1,2 miliardy. Pritom  danovy bonus ani rodinne pridavky velmi nenavysil. Navyse ma byt ako tie gastrace na kruzky a rekreaciu pre deti. Milion deti,krat 10 mesiacov. Zaplatit sa to ma z tohto.

Citát

 

znížia sa výdavky na obranu – o 200 miliónov eur,

paušálna daň 29 % zo služieb deťom a rekreačného bonusu, čiže prijímatelia týchto peňazí (hotely, fitnescentrá, mimoškolské aktivity) to zdania touto sadzbou – 293 miliónov,

menej zamestnancov vo verejnej správe o 2 %, čo je asi 8 800 ľudí – 180 miliónov,

vyšší odvod z hazardu – 100 miliónov,

milionárska daň 0,1 % z majetku nad 1 milión – 20 miliónov,

obmedzenie zisku zdravotných poisťovní – 20 miliónov,

nižší rast podielových daní – 200 miliónov,

vyššia efektivita štátnych podnikov – 50 miliónov,

zrušenie poistiek štátneho majetku – 50 miliónov,

dynamické efekty z vyššej podpory rodiny – 150 miliónov.

https://e.dennikn.sk/2610567/prva-cast-matovicovej-revolucie-pracujuci-rodic-moze-ziskat-na-dieta-200-eur-nepracujuci-100-eur/?ref=tit&_ga=2.81855442.536876900.1636964316-1245708772.1632731669

 

Tie prijmy nebude mat z tohto zoznamu ani polovicne ,ale ani vydavky nebudu ani polovicne. Realne z coho sa to bude platit, predstavi dnes. Zrejme sa zrusia vsetky odpocitatelne polozky. Pausalne vydavky. Zabije pausalnu dan 29% pre SZCO. 

Priklad danovy bonus aj z casti skrta - dostava sa len do veku 18 rokov a ..

Citát

 

Zároveň by sa mala zrušiť podmienka minimálneho príjmu.

Avšak rodič by mohol čerpať nový daňový bonus len do výšky odvedených daní a odvodov, teda do výšky 45 % z nákladov práce alebo 40 % zisku SZČO. Ak rodič dnes odvedie nižšiu daň ako daňový bonus, daňový úrad mu vyplatí rozdiel.

https://e.dennikn.sk/2610567/prva-cast-matovicovej-revolucie-pracujuci-rodic-moze-ziskat-na-dieta-200-eur-nepracujuci-100-eur/?ref=tit&_ga=2.81855442.536876900.1636964316-1245708772.1632731669

 

Vlastne tu vidime dnesne matovicove sadzby. Som zvedavy z coho bude SZCO platit "dnesne poistne" pri strate.

 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vcera urobil 750 milionovu sekeru(chudobni  tie 100 eurove credity nemaju ako realizovat)  ,dnes 500 milionov a zajtra to ako ze vykriju SZCO a PO? Kto tomu veri musi byt vacsi idiot ako Matovic. Dnes vlastne nic zaujimave sa nestalo - zamestnanci doteraz platili 16 miliard po novom 15,5 miliardy. 500 000 000 /24 000 000= 20 euro. Oto si priemere polepsia ludia(zamestnaci,dohodari = ti co platili plne odvody). Zaujimave su ze na odvody ide menej a na dane viac - ktore samozrejme nenecha samospravam. 

ALe na zrealizovanie tohto vsetkeho musi upravit 1500 stran zakonov(trosku mensie ako A4,popisane malymi pismenkami) tieto tlacovky pripravuje 1 a pol roka. Zrejme ma aj zamer zrusit zdravotne poistovne.

Ved keby to mal vymyslene tak zrusi hrubu mzdu. On ju bude prepocitavat. Naco? Aby mu to nejako sedelo v dochodkovom systeme? Pritom stacilo stare zaznamy prenasobit 1,352. Pritom sa o tom par hodin bavil s Meravym? Co maju 4 poslancov?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

Sú tu sťažnosti, že pri HM 1000 eur je navýšenie čistého príjmu o 3 eurá dosť málo. No tak si skúste urobiť prepočet pri HM 1000 eur, ak sociálne cítiaci zamestnávateľ dá zamestnancovi na stravovanie mesačne 60 eur a sociálny fond tvorí na hornej hranici, čo je 1,5% z hrubej mzdy. No skúste si to. Ok, ste leniví, tak znova to urobím za vás. Súčasný čistý príjem je 848 eur. Nový čistý príjem je 840 eur ... - 8 eur.

https://www.facebook.com/DanoveAOdvodoveTipyJozefaMihala

Mne sa na motovicovi pacia tie 9 vsade ich dava preco? A bude mu to sediet,alebo kvoli tym svojim 9 si to ako ludia nebudu vediet spocitat? Dosial zamestnavatelia platili na odvodoch 35,2 + v podstate cistom stravne listky. Resp = ten socialny fond vysiel nato aby stravny listok nebol zdaneni a zodvodneni. Matovic ma rad 9 a preto si vymyslel 39. Zjednodusil to ale ten stravny listok zdani aj zodvodni.

SZCO je tak zlozite ze si to musi nechat prejst hlavou do piatka. Ja osobne by som bol zato aby si sami a dobrovolne platili odvody. Dajme tomu minimalne od ceny prace" 200 - 5000" nejaku rozumnu sadzbu = 29% a dane budu platit ako im vyjde rozdiel prijmov a vydavkov. Samozrejme vydavok je hned ich cena prace .

Pri tom mojom navrhu. Si dam cenu prace 1000, zaplatim 290 odvody. A dane ziadne. Rocne vyrobim 18 000 - cena prace 12 000, tie 3 000 ,ci 4500 asi verite ze mam naklady(ja realne asi 2000). A to som na HO(do nehnutelnosti som musel investovat,musim vymenit radiatori,kotol,ventili,ruri). Ja si do nakladov nebudem davat tu rekonstrukciu mojho domu - ale aby som dosiahol tie svoje prijmy som nieco do toho musel investovat. Je pausal vydavkov blbost?  Ja to spravim aj inak. Prenajmem si niekde kancelariu. Matovic to dnes aj priamo a zakonne predstavoval ako sa to robit. To spolocne zdanenie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak Matovic neprekvapil, dal opat 9 ,dva krat 29% a raz 9% tringelt. Tie percenta su absolutne nezaujimave(prepocty zbytocne),v podstate aj tato reforma, kym nevieme, co za ne. Ja ako SZCO kludne zaplatim 29% za starobne(invalidne) a zdravotne odvody. Ale ziadne garancne, urazove, fondy solidarity, poistenia v nezamestnanosti, nemocenske poistenia(ja ich necerpam a nepotrebujem cerpat - teda nehodlam platit),ci nejake danove transfery.

Len nechapem preco ma byt detska polovicna porcia za polovicu a dospela polovicna porcia za 3/4. To na toto potrebuju olajnaci ministra financii? Ja ked som nemal peniaze, ci boli velke porcie, kludne dve polievky a dve tri jedla a najedli sme sa styria. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

skus si prespievat piesen z filmu ""U pokladny stal""  spievanu V.Burianom....""To nepoznate Hadimrsku, devcata""......Hadimrsku si zosobni s tym zmokom z TT a mas obraz aj s pointou......

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som zvedavý, či pán Fico bude teraz vykrikovať ako sociálny netvor Matovič chce ošklbať živnostníkov. Počkám si na Ficovu reakciu. Alebo keď ide o živnosteníkov, tak to Fico už nemá potrebu vykrikovať ako treba zhodiť vládu a vyhlásiť predčasné voľby? Prečo je Fico ticho teraz?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja neviem a ani ma to nezaujma, preco je ticho a ci bude ticho......mozno nechce brat agendu Pellegrinimu....a nezaujmaju ma ani zivnostnici, kedze ich zasa nezaujmaju zakaznici.....ale ze ten zmok z TT je odbornik na likvidovanie vsetkeho a kazdeho suhlasim...no ale v jeho "mokrych" snoch idu vsetci s tejto vladnej zostavy, ktora tomu vravi ""zmena""......

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator. tvoj problem  je neriesitelny.  Si beznadejny hlupak a ani lekar ti nema ako pomoct.  Ale je takmer vylucene aby si niekedy nepouzil sluzby zivnostnika,  len zrejme nechapes co to vlastne zivnostnik je.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov