Skočiť na obsah

Aký notebook kúpiť?


Jovzin

Odporúčané príspevky

Chcem kupit na vianoce pre Stevku nejaky notas v cenovej hladine 300-400 Eur.

 

Vedeli by ste mi nejaky poradit ?

 

Lebo viem isto, ze hry ako BF3 a Eve na nom nebude bavit. Jej staci proste FB a net plus na pisanie word a excell.

A ja sa na to pozeram inak. Ja tam chcem aby tam mala intel i5 s 4GB ram a 500Gb HDD a podobne. Ale to uz je potom cena nad 400Ecok.

 

Preto si rad necham poradit od Vas co mi pre nu doporucujete. Proste notas pre dievca na vysku.

 

Dik

 

Jovzin

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V dnešnej dobe je to už viac menej jedno, každý notebook spĺňa štandardy, ktoré by mali zvládnuť akúkoľvek náročnosť pri bežnom používaní. Už nie je doba, ako v polovici 90-tych rokov, keď sa na procákoch naháňal každý Megaherz, a na RAMkách šetril každý Megabajt.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

zaprve cenu, zadruhe planovane vyuzitie. co s nim chces robit? studujes mimo bydliska? planujes notas prenasat? nosit ho na prednasky a cvika viackrat denne? pozerat filmy v HD? co chces studovat?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

schválne som uviedol len cenu,

lebo ako poznám jovzina, tak začne písať zbytočnosti

 

podľa mňa z jeho strany stačí udať financie

- má to byť dievčenský, čiže začneme s farbou :D robím si srandu

 

skúste vydumať ľahko prenášateľnú kancelársku mašinku s dobrou baterkou

na hranie hier, prezeranie filmov v HD a pod. prihliadať nemusíte

aj tak sa na tom budú spúšťať len videá z youtube, hrať farmville a pod.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na to staci nejaky Asus netbook 12ka, podla moznosti cerveny, s Atomom vnutri. tym skor, ze to bude pre buchtu, ako som si dodatocne precital, rozdiel medzi 2 a 4GB RAM je nepodstatny, ale cierna farba je povacsine fuj fuj fuj.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 2 týždňami...

Hmm cena do 350 Ecok,

Pouzitelnost: hlavne na VS pisanie prednasok, hranie hier max co su na FB, pozeranie filmov nie v HD, pisanie si na ICQ a FB pocas prednasky :D

A je to pre Stevku ne pre mna. Ja notasi nemusim. Mam radsej svoj milovany desktop.

 

Asi tolko :)

Dik za rady uz teraz :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 rokmi...

pre informaciu

 

Výrobce výpočetní techniky Lenovo své notebooky uváděl na trh s nainstalovaným adware, programem, který sleduje navštívené stránky a podle nich na uživatele cílí reklamu. Program s názvem Superfish WindowShopper uživatele nejen sledoval, ale navíc nahrazoval veškeré certifikáty zabezpečeného spojení jedním univerzálním, který se dal velice snadno prolomit. Informují o tom například americký portál ArsTechnica a britský Bitterwallet.

https://spotrebitele.dtest.cz/clanek-4217/notebooky-lenovo-obsahovaly-adware-ktery-ohrozoval-bezpecnost-uzivatelu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:o také som tam ja nedávala, to co je?

 

bah.

chyba bude kdesi u teba v prijímači, Ady, ja tam takú reklamu nemám a nič také mi fórum neukazuje -_-

 

ukazuje ešte niekomu reklamu?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

SW, ktory by umoznoval man in the middle attack este nikto okrem lenova neprilozil.

Ale no... Ved uz len staci nieco vyhladat nieco v googli a hned ti vyhadzuje reklamu. V aplikaciach v telefone ju mas tiez, smart televizory ti ju vyhadzuju tiez. V niektorych notebookoch mas predinstalovane nejake programy (antiviry...)ktore sa spravaju podobne.

Principialne v tom nie je ziaden rozdiel.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no, bezne sa taketo veci objavuju v novinovych clankoch, napr. na SME, ale toto vidim prvy krat a nikde inde sa mi to neobjavilo
mam aj funkcny AdBlock ale evidentne to nezachytil...
tak som to pridal do filtra a uz to tam neukazuje

 

otazkou vsak ostava, odkial sa to tam zobralo, pretoze predpokladam, ze ten reklamny odkaz tam mate aj vy. len ho nevidite

mozno by o tom nieco vedel Axel, ci forum umoznuje taketo ficuriny tretim stranam...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale no... Ved uz len staci nieco vyhladat nieco v googli a hned ti vyhadzuje reklamu. V aplikaciach v telefone ju mas tiez, smart televizory ti ju vyhadzuju tiez. V niektorych notebookoch mas predinstalovane nejake programy (antiviry...)ktore sa spravaju podobne.

Principialne v tom nie je ziaden rozdiel.

Tu nejde o tu reklamu. Tu ide o to, ze si to nainstalovalo vlastnu certifikacnu autoritu a aby to bolo schopne vkladat reklamu aj do https stranok to puziva lokalne https proxy, pricom na web browser<->proxy pouziva vlastny "falosny" certifikat. Co sposobuje to, ze ak by si sa dostal na nejaku phishingovu stranku, ktora imituje tvoju banku, alebo nieco ine, tak to nezistis. Normalne by ti nesedel certifikat (browser by ta na to upozornil), ale kedze tam superfish vlozny vlastny certifikat, tak to nemas ako zistit. Toto je man in the middle attack a je to velka bezpecnostna diera v systeme. Co je horsie, kryptograficky kluc toho certifikatu bol uz cracknuty (je to "komodia"), takze nie je problem si vyrobit vlastny falosny certifikat a vlozit ho na stranku.

Toto este nijaky vyrobca nespravil, Lenovo sa za to uz verejne ospravedlnilo a celi niekolkym sudnym sporom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no a to mi game nevrav, ze ten reklamny odkaz si tam dala dobrovolne - vid prispevok

https://www.freespace.sk/tema/781-plocha-a-tapeta/strana-14?do=findComment&comment=222732

 

attachicon.gifscreen_nb_fspf.jpg

na pocitaci v robote mi to neukazuje a to tu nemam ani AdBlock

hm, dufam, ze tam nemam nejakeho smejda... uz dlhsie sa ho chystam prevetrat, aj odprasit by to chcelo, aj mam uz nachystanu novu grafiku a RAMky na doplnenie... len kedy, kedy ?

:offtopic:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

D'Ady

 

To je u teba, máš niečo nainštalované čo na základe kľúčových slov lepí k nim reklamu.

 

Čo sa týka nového NB, určite nie menej ako 4 GB RAMky, ak sa nechcete zblázniť a omlátiť to o stenu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov