Skočiť na obsah

alamo

Odporúčané príspevky

netrúfam si to dať, medzi "normálne vedy", tak to dám sem

ak ľudstvo od pradávna, po niečom túži tak je to nesmrteľnosť a večnosť, alebo si aspoň čo najviac predĺžiť život

v možno najstaršom, literárnom diele aké sa zachovalo sa Gilgameš, vydáva na výpravu za nesmrteľnosťou
králi zamestnávali alchymistov, ktorí im mali namiešať "elixír mladosti"
kráľ Šalamún, údajne kvôli tomu pravidelne defloroval panny (postupne nazbieral 300 manželiek a 700 konkubín), nejak to vraj malo predlžovať život
:hufi:
niekto hľadá nesmrtrteľnosť v náboženstve a viere, iný v modernej lekárskej vede, veď v nej existuje celí jeden obor, ktorí sa zaoberá tým ako ľudský život predĺžiť

niekto dokonca hľadá nesmrteľnosť v technológii
čosi ako "pokušiteľ", "zatratený" v svojom "osobnom raji", medzi palmami na Bahamách
"investujte svoju nesmrteľnú dušu (ehm.. a peniaze), na večnosť!"
post-624-0-93820900-1319810111.jpg
 

Viktor Kožený: Nejsem finančník, jsem vědec. Zkoumám nesmrtelnost!

Někdejší „pirát z Prahy“ Viktor Kožený propadl vědeckému bádání. Nedumá ovšem nad nesmrtelností chrousta, ale rovnou člověka. Říká tomu „skenování duší“, případně „digitální downloadování lidské osobnosti“. Své teorie přibližuje laikům ze své bahamské poustevny. Více v unikátním rozhovoru...

Kdy něco takového nastane?
Kolem roku 2050 nebo 2060. Až třeba vaše maminka umře, promiňte, že to musím říci, tak velká část - těžko říct, zda to bude třicet, šedesát nebo sedmdesát procent -její osobnosti bude žít dál.
Ale to už přece budou jenom data, nebo ne? Elektronické stopy, které tady zanechala...
Ne. V té době již zřejmě budeme schopni vytvořit živou evoluci té osobnosti.
Půjde tedy o nějaký hologram, který bude jednat na základě dat z minulosti? Podle toho, jak se dotyčný člověk choval, jak jednal, jak mluvil?
Ano. Ale bude žít, jeho duše bude uložena v synoptických počítačích.
.....
Ale ještě jednou: nebudeme to už tak úplně my, nýbrž náš elektronický otisk z minulosti.
Budeme to my.
A budeme mít reálnou paměť?
Ano, budeme.
Říkáte to jen tak, jako by se nechumelilo.
Nesmrtelnost začala. Nesmrtelnost přichází. Alespoň technologicky. Myslím, že dnes už o tom nikdo z vědců nepochybuje. A jestli to nastane za deset, dvacet nebo čtyřicet let? Jisté zkrátka je, že bude možné přenést naši biologickou existenci do neživé formy.


dosiahne niekedy, ľudstvo nesmrteľnosť?
a bolo by rozumné, kupovať si ju, od niekoho ako Viktor Kožený?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

otázka by sa dala položiť aj tak či vlastne by to bolo dobré byť nesmrteľný... myslím že nie, ale teraz k tvojej otázke, ak by sa dala dakedy dosiahnúť nesmrteľnosť tak podľa mňa len tak že našu dušu preniesť do nejakého iné "stroja" no viacej vyspelejšieho...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

téma nesmrteľnosť je na dobrom mieste,

Kožený ako vedec by mal byť v srandičkách.

 

dlho ? Šalamún žil 60 rokov, na pestovaného ochraňovaného kráľa to nie je nijako mimoriadne dlho ani na časy patriarchov ...

nepomohli ani záľahy konkubín, ani kameň mudrcov, ani elixír mladosti, ani Gilgameš nepochodil, had mu do toho zaliezol, vždy každému do konečnej nesmrteľnosti ktosi zakafral ... no desná smola.

 

a Kožený má pravdu, nie je finančník, je zlodej, a vedec z núdze ... zrejme nachamtal toľko, že je mu ľúto to tu nechať niekomu inému,

a zistil že starne ... to musí byť pre neho sakra hnusný pocit : (

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ak by sa dala dakedy dosiahnúť nesmrteľnosť tak podľa mňa len tak že našu dušu preniesť do nejakého iné "stroja" no viacej vyspelejšieho...

 

Na Fóre som to už niekde raz písal, ale medzi tými vyše 150 000 príspevkami by sa mi to nechcelo hľadať. Dávnejšie som čítal výskum, ktorý predpokladal, že medicína a výpočtová technika pôjdu takým rýchlym tempom dopredu, že sa predpokladá, že okolo roku 2060 by mala existovať možnosť preniesť svoje vedomie (a už sme zase pri spojitosti vedomie = duša) do virtuálnej siete, čo by malo umožniť jestvovať navždy, minimálne však do výpadku prúdu, čo by zrejme prinieslo najväčší holokaust v dejinách ľudstva, ako niekto ironicky poznamenal. Určite zaujímavá myšlienka, ale... vynára sa otázka: ako a kedy by človek preniesol svoje vedomie do virtuálnej siete?
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ak ľudstvo od pradávna, po niečom túži tak je to nesmrteľnosť a večnosť, alebo si aspoň čo najviac predĺžiť život

dosiahne niekedy, ľudstvo nesmrteľnosť?

a bolo by rozumné, kupovať si ju, od niekoho ako Viktor Kožený?

 

na prvú otázku by som povedala, že nie.

na tú druhu, mne sa nezdá Kožený ako seriozny vedec zaoberajúci sa nesmrteľnosťou, či "len" dlhovekosťou. Koľko rokov sa venuje pán Kožený výskumu? Myslím, že tým som to zodpovedala.

 

Tu sú ľudia, ktorí sa problematikou zaoberajú celý život a sú to naozaj kapacity. Podarilo sa im naozaj pokročiť, ale aj tak to ešte nie je "ono".

http://rs.hostroot.org/vseobecne_inf/denna_tlac/m_clanok.php?hop=4&dbr=5997

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

otázka by sa dala položiť aj tak či vlastne by to bolo dobré byť nesmrteľný... myslím že nie, ale teraz k tvojej otázke, ak by sa dala dakedy dosiahnúť nesmrteľnosť tak podľa mňa len tak že našu dušu preniesť do nejakého iné "stroja" no viacej vyspelejšieho...

 

ako priaznivec sci fi, musím povedať že som bol "konfrontovaný" aj s "lákavejšími" verziami "večného života", než nechať sa "vcucnúť" do "matrixu" ako "Tron"

od biotechnologického predlžovania "telomer" na koncoch DNA, a opravovanie celej DNA,

cez postupné nahrádzanie "pokazených súčiastok" syntetickou a organickou protetikou, vrátane súčastí mozgu, a nakoniec zostane s človeka stroj, potencionálne schopný dožiť sa "večnosti",

až po existenciu, ako "mozog v plechovke" (všetko "zbytočné" sa amputuje, zostane len mozog napojený na umelú výživu)..

 

myslím si, že ľudstvo raz pred možnosť, vyskúšať si ako chutí "večnosť", postavené bude

 

Šalamún žil dlho....že by to pomáhalo? :unaveny:

 

ehm.. náš súčasník Dalajláma, sa momentálne dožíva ešte vyššieho veku ako Šalamún

a nijaké panny ehm.. "nekonzumoval" (údajne).. teda určite nie, v takých množstvách, ako Šalamún,

takže možno, keby bol zdržanlivejší, dožil by sa Šalamún aj stovky

:)

 

hm.. a Izraelský štát by bol kráľovstvom, a konštitučnou monarchiou, možno až dodnes

keby Šalamún, vychoval aspoň jediného svojho syna poriadne

 

a Kožený má pravdu, nie je finančník, je zlodej, a vedec z núdze : ) zrejme nachamtal toľko, že je mu ľúto to tu nechať niekomu inému,

a zistil že starne ... to musí byť pre neho sakra hnusný pocit : (

 

zabudol som tam dať odkaz na celý článok, v ktorom V.K. zoznamuje "obecenstvo" zo svojím najnovším "podnikaním"

tu je http://www.finmag.cz...m-nesmrtelnost/

ale na Finmagu je toho o ňom, a jeho "úspechoch", naozaj dosť

http://www.finmag.cz...o%C5%BEen%C3%BD

medzi iným aj toto

http://www.finmag.cz...y-zada-o-pomoc/

„Ajaj, pomůžete mi?“ vysypal Viktor Kožený poslední drobné na stůl a vzhlédl k autorovi tohoto článku. Nešlo odmítnout. Nikoli však pro naléhavou prosebnost v hlase i grimasu někdejšího miliardáře, na nějž - jak známo - je vydán mezinárodní zatykač, nýbrž proto, že šlo o úhradu - právě spořádaného - oběda.

 

v zásade by som od toho "zazobanca", neprijal pozvanie ani len na "sódu", pretože by som ju musel "zacvakať",

byť "zatratený", hoci aj na Bahamách medzi palmami, asi nie je nič, čo by stálo za skúsenosť

 

Určite zaujímavá myšlienka, ale... vynára sa otázka: ako a kedy by človek preniesol svoje vedomie do virtuálnej siete?

 

mňa by skôr zaujímala otázka, ako by si dotyčný, na tú svoju existenciu vo "večnosti" zarábal

proste večnosť je večnosť, a pamäť nie je lacná vec

nestačilo by len jednorazovo zaplatiť, len za to že vás tam "dovnlandujú", ale aj za chod programu v počítači, za údržbu počítača, čo umožní vašu ďalšiu existenciu, bolo by treba platiť ešte aj potom čo ste v tom až "po uši"

nie že by som bol bohvieaký žgrloš.. ale..

platiť a platiť, na večnosť.. inak.. "nepotrebné informácie vymažeme"

a nakoniec, "človek" tam bude neuveriteľnou rýchlosťou, snívať "virtuálne sny", aké sny budú dovolené, a aké budú zakázané?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

http://vat.pravda.sk/clovek/clanok/56936-nesmrtelnost-dostupna-uz-o-20-rokov/

Podľa amerického futurológa Raya Kurzweila ľudia budú môcť dosiahnuť nesmrteľnosť už o dvadsať rokov. Mali by k tomu dopomôcť nanotechnológie a dôkladné porozumenie fungovania nášho tela. Šesťdesiatdvaročný vedec a podnikateľ už v minulosti predpovedal príchod technológií, ktoré v tom čase ešte neexistovali.

..

Kurzweil zrýchľovanie vedeckého pokroku opisuje tzv. zákonom akcelerácie návratnosti. ,,Ja a mnoho ďalších vedcov veríme, že o dvadsať rokov budeme schopní preprogramovať ľudský softvér, ktorý pochádza ešte z kamennej doby, a tak zastaviť a neskôr aj zvrátiť proces starnutia. Nanotechnológie nám umožnia žiť naveky," uviedol Kurzweil pre The Sun. ,,Nakoniec nanoboty nahradia krvné bunky a budú robiť ich prácu tisícnásobne efektívnejšie."

 

hm.. ale keďže mi ešte na šesťdesiatku neťahá, na rozdiel od toho futurologického pána

musím skepticky podotknúť, že každý správny futurológ ktorý sa dožije šesťdesiatky, začne tvrdiť že už o dvadsať rokov dosiahneme nesmrteľnosť..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ciste teoreticky...

 

Bunky sa replikuju, nahradzaju. Akurat z viacerych dovodov toto nahradzanie nie je dokonale a postupne sa mensie chyby akumuluju, takze organizmus ako celok, aj jeho jednotlive sucasti, su stale menej a menej funkcne. (zjednodusene povedane) Pokial by sa podarilo eliminovat nepriaznive vplyvy a zaroven zabezpecit aby pri vzniku novych buniek nevznikali chyby - mohlo by to fungovat. Trebars aj ked nie nesmrtelnost, tak aspon vyrazne predlzenie zivota.

 

Logicka pochybnost ale je, ze ci naozaj vyskum a vyvoj pojdu natolko linearne, aby sme naozaj vedeli vsetko potrebne a aj to dokazali zrealizovat. Keby vsekto islo takto linearne, tak 30 rokov po V1 bola cesta na mesiac a 60 rokov po nej by sme uz mali zakladne na Marse. Co nemame...

 

Nanotechnologia ma navyse tu vyhodu, ze zatial je mozne do tejto technologie preniest takmer vsetky vytuzene predstavy. Ono si kedysi Verne predstavoval, ze aj lietadla budu na elektrinu a neskor si niektori mysleli, ze kazdy bude mat niekde doma miniaturny jadrovy reaktor.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...
Všetko krásne učinil vo svojom čase, aj večnosť im dal do sŕdc . . . Kaz.3:11

Preto je tu túžba, po „večnom živote“ ,ktorá sa tiahne celými ľudskými dejinami . Koľkí by si zvolili smrť ak by boli zdraví, plný síl a možností sa realizovať v oblasti výskumu,umenia , spoznávania prírodných krás našej planéty, ak by k tomu mali vhodné podmienky.? Tešíme sa z dobrého jedla každý deň aj zo striedania ročných období z východu , západu slnka z pohľadu na nočnú oblohu. Teší nás ak máme priateľov s ktorými keď sa stretneme sa môžeme podeliť o svoje zážitky,dojmy . . . . .

Ale neteší nás ak osoba ktorá je nám blízka ,zomrie (nech už je príčina akákoľvek) pociťujeme smútok ,žiaľ ba niekedy aj hnev.

 

 

-------

edit.

Pravidlá na Fóre bod 5.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

zdá sa že istá "predpotopná" metóda, trochu zaberá

poznal ju už Drakula

http://www.blisty.cz/art/78362.html

Překvapující a znepokojující lék proti stárnutí: transfuze krve od mladých lidí

sešijete-li chirurgicky mladou myš se starou myší a spojíte-li jejich krevní oběhy, mladá krev způsobí, že mozek staré myši začne dramaticky regenerovat a produkovat mozkové buňky mladého organismu. Zdá se, žře to funguje i u lidí - zatím se uskutečnily jen dílčí testy, avšak například v případě jednoho čínského miliardáře, který v posledních letech svého života byl silně postižen Alzheimerovou chorobou a už nepoznával své příbuzné, došlo po transfuzi krve k podstatnému zlepšení jeho stavu

..

i kdyby se použilo krevní plazma všech mladých lidí, vyléčil by se tím jen zlomek starců, postižených Alzheimerovou chorobou. To nastoluje otázku, jak a komu by měla být tato omezeně přístupná léčba v budoucnosti k dispozici?

 

okrem jednoduchej metódy - ten kto si to môže dovoliť kúpiť..

je tu ešte jedna - tých čo na to majú nárok, určí nejaký ten "výbor pre verejné blaho"

tá možnosť s "výborom pre verejné blaho", mňa osobne desí viac

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

žiadne verejné blaho.

 

metódy na takzvanú nesmrteľnosť sú mnohoraké, každé trošilinku účinné, na chvíľu, ale zákonite ani jedno nie nesmrteľné, a rozhodne žiadna komisia nebude nikdy vyberať, kto smie žiť večne. toto nie je očkovanie.

na nesmrteľnosť našli vedci a kdekto, kto v téme kutá, od čias antického sveta toľko receptov, že sa nedajú všetky vymenovať, niektoré zdanlivo zabrali, niektoré sú dobrým zárobkom pre šarlatánov.

je to od nadmerných dávok vitamínu E po skrátenie hrubého čreva až po vymieňanie krvi kdečo - ani to nie je úplne nová metóda, už kedysi v 70. rokoch s ňou experimentovali ... a ešte celá kopa iných metód, zatiaľ nikto neprekonal svoj vymedzený čas nijako významne - živý organizmus je komplexnejšia záležitosť.

môžeme si poobnovovať jednotlivé bunky, dokonca sa experimentuje s vývojom replikovateľných orgánov, ale sú bunky, ktoré majú konečný život, a nie sú obnoviteľné, resp. podľa najnovších - úplne najnovších švédskych a novozélandských výskumov tu sa obnovujú, ale ich funkcia pomáha len pri istých druhoch depresií u človeka, a nie sú schopné plne nahradiť odumreté - ide o neuróny.

poznatok o čiastočnej obnove neurónov je dôležitý skôr pri liečbe zatiaľ neveľmi leičiteľných chorôb: Parkinsona a Alzheimera a stareckej demencie ...

ľudský život sa predlžuje, lebo strava, prostredie, a ešte kdečo, ale je konečný.
nebude žiadna etická komisia vyberať, kto smie žiť večne.

mimochodom - doteraz každú z domnelých metód na akési predĺženie života si viacmenej zaplatili ľudia, čo na to mali - výsledky sú málo uspokojujúce:

tí, čo si dali skrátiť hrubé črevo, do konca života zobajú potravu ako vtáci, vitamín E prospieva len niekotým orgánom, výmena krvi na čas omladila bunky, ale len na čas.

/ transplantácie orgánov sú iná téma /

 

tak skoro žiadne výberové komisie nehrozia. :)

 

viac sa dá dočítať v knihe J.von Buttlar: Matuzalemská formula, S. Cave: Nesmrtelnost, ...

 

a kdekade inde, vo futurologických predpovediach podaktorých vedcov, články napr. http://vat.pravda.sk/clovek/clanok/56936-nesmrtelnost-dostupna-uz-o-20-rokov/http://www.aktuality.sk/clanok/236868/renomovany-vedec-hawking-predpoveda-digitalnu-nesmrtelnost/ ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

xenocide,   problem je ze to je stale zahada.   Mame naprogramovanu bunkovu smrt,  kazdy zivocich inu.   Dnes podozrievame telomery, casti DNA ktore si pri kazdom deleni skracuju.  Ale zrejme to nie je vsetko.  A skutocne sa moze stat ze jeden prelomovy objav nam umozni nesmrtelnost,  len nevieme ci to bude pozehnanie alebo pohroma. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

Hehe nesmrteľnosť :)

 

Keďže sme v paranormálnych javoch a nie vo vede, tak potom takto:

 

Myslím, že kľudne môžu aj mať pravdu tí ezoterici, ktorí tvrdia, že nesmrteľnosť vlastne neustále existuje, len my si nie sme toho vedomí.

To jest, že prechádzame opätovnými pozemskými životmi, medzi ktorými existujeme nie telesne, len ako duše.

 

A jediný problém by potom vôbec nebol v tom, že nevieme zariadiť nesmrteľnosť, ale že si nevieme spomenúť, že sme nesmrteľní.

 

To by sa potom celý problém posúval na úplne iné pole.

Pretože ak by to o reinkarnáciách bola pravda, tak tie jednotlivé životy vlastne nemajú nič moc spoločného. Napríklad v jednom živote som sedliačka v 11. storočí na nejakom gazdovstve a potom sa vrátim a prežijem život ako strojný inžinier v 20. storočí.

A čím som prešiel vo všetkých tých tisícročiach predtým, ani nehovoriac :smilieee: 

 

Na rozdiel od tohto dnešný materialistický vedec sa bude snažiť uchovať len to, čo sa narodilo v súčasnosti a nahonobilo si to nejakých 60 rokov pamäte. :hmmm:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... alebo ešte ináč ... :agree:
 

A jediný problém by potom vôbec nebol v tom, že nevieme zariadiť nesmrteľnosť, ale že si nevieme spomenúť, že sme nesmrteľní.

 

To by sa potom celý problém posúval na úplne iné pole.

Pretože ak by to o reinkarnáciách bola pravda, tak tie jednotlivé životy vlastne nemajú nič moc spoločného. Napríklad v jednom živote som sedliačka v 11. storočí na nejakom gazdovstve a potom sa vrátim a prežijem život ako strojný inžinier v 20. storočí.

A čím som prešiel vo všetkých tých tisícročiach predtým, ani nehovoriac :smilieee:

 

telesná nesmrteľnosť je hlúposť, tá s dušami by mohla fungovať trochu ako cesta k nirváne ... čo si v jednom živote pokazil, v druhom si odpykáš, alebo v druhom naprav ... alebo si  v jednom živote trpel viac, než je zdravé, v druhom to budeš mať kúsok ľahšie :)
v tom prípade by aj tá sedliačka a strojný inžinier mohli v pohode súvisieť úplne v pohode  ...

 

je to ale príťažlivá záležitosť ... a nielen to ... možno si to nepamätáme vedome :), ale ...

ale myslím, že každý má nejaké miesta a doby v histórii, ktorú sú mu bližšie ako tie ostatné ... a tá myšlienka sa mi vážne páči a celkom to pasuje do tej teórie :)

raz mi kedysi jedna dáma, ezoterička, povedala, vraj som veľmi stará duša ... a mala som stovky predchádzajúcich životov ... no nie je to krásne?  :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no nie je to krásne?  :)

 

No, krásne to možno je len pre niekoho.

 

Nejaký multimilionár by možno vôbec nechcel byť nesmrteľný týmto spôsobom - veď čo ak by v budúcnosti mal byť chudobným na vyrovnanie toho, že teraz je bohatý? :wacko:... a navyše aby sa narodil ako žena!  :zubiska: 

 

To radšej skúsi zainvestovať výskum na telesnú nesmrteľnosť :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

chuck je ovšem bez debaty nesmrteľný, ale čo tie jeho ciele? :)

 

mimochodom, večer som zazrela, že jej, akú tu my máme tému, a čosi sa mi o nesmrteľnosti snívalo... len už neviem presne čo... :innocent:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

nuz, ak by sa vede naozaj podarilo dosiahnut nesmrtelnost , nábozenstvá by uz nemali čo ponúknut . :) hlavny bod nábozenskych kultov je posmrtny zivot

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

hypoteticky ak veda dokáze zabránit starnutiu buniek, získali by sme tym nesmrtelnost . (aky by to malo eticky prínos je uz zasa na inú polemiku)  niekde som čítala, zomierame pretoze sa máme "dobre" ako druh, organizmus. :dalbysomsi: 

do hája neviem nájst ten článok, ale nie je to formou jellyfish. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na nesmrtelnost nie sme pripravení, ono predlženie veku a nesmrtelnost nieje to isté, do bodu, že dosiahneme nesmrteľnosť sme priďaleko /iba ak nejaká digitálna verzia našho ja. No a kto by si želal nesmrteľnosť? :)

Ten by to možno trpko oľutoval..

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov