Skočiť na obsah

alamo

Odporúčané príspevky

pred 8 minútami, robopol napísal:

na nesmrtelnost nie sme pripravení, ono predlženie veku a nesmrtelnost nieje to isté, do bodu, že dosiahneme nesmrteľnosť sme priďaleko /iba ak nejaká digitálna verzia našho ja. No a kto by si želal nesmrteľnosť? :)

Ten by to možno trpko oľutoval..

po prve, nesmrtelnost neznamená ze nemozeš zomriet. ze ta nemoze niekto zabit. alebo ta nezabije choroba etc. je to skor biologicky potenciál. [ ak sa teda nebavíme o hologramoch atp] nesmrtelnost neznamená ze skočíš zo zo 150 metrovej skaly a dalej budeš zit. to nie je undestroyable. 

za dva a pol, why? :biggrin: furt je sa čo učit 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

samozrejme som nemyslel vraždy, či dobrovolne obesenie sa :)

Prečo, prečo :) Ako by ti povedal agent Smith: všetko čo ma svoj začiatok ma aj svoj koniec...

no a ja dodavam toto: cenné je len to, čo je dočasne, my nie sme stavaní na taketo vymoženosti, aj tak by si zrejme hodil maslu kazdy

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

10 hours ago, electric blue said:

hypoteticky ak veda dokáze zabránit starnutiu buniek, získali by sme tym nesmrtelnost . (aky by to malo eticky prínos je uz zasa na inú polemiku)  niekde som čítala, zomierame pretoze sa máme "dobre" ako druh, organizmus. :dalbysomsi:

zomieraju aj mladi,    bezne zivotne rizika.   Nesmrtelnost  zastavenim starnutia je teda blizko ale to neznamena ze prezijeme aj buracku v aute.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

s nesmrteľnosťou to nebude také jednoduché, nielen pre činnosť ľudí, ale umierajú aj štyritisíc ročné sekvoje... nakoniec umrú aj samé, nemusia čakať na pílu človeka.
kdesi mám jednu knihu, kde autor popisuje, čo všetko už ľudia činili a podstúpili pre chiméru večného alebo aspoň hodne dlhého života.
okrem iného si brali príklad od kdekoho z ríše rastlín a zvierat, lenže to takto nefunguje, sú to riešenia evolúcie len pre isté druhy, ani tie nespravili viac, než trochu predĺžili život papagájom a korytnačkám a sekvojovcom.
zrejme sa s tým aj človek bude musieť zmieriť, že nesmrteľný nikdy nebude
aj keď prežije všetky búračky a nehody a vymenia mu raz všetky súčiastky za nové a umelé, skončí to zrejme pri mozgu : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov