Skočiť na obsah

Vláda Ivety Radičovej padla


Sniper

Odporúčané príspevky

Včera v neskorých večerných hodinách vláda neschválila Euroval, za návrh hlasovali koaliční poslanci SDKÚ-DS, KDH a Most-Híd, štvrtý koaličný partner SaS nehlasoval. Opozícia buď nehlasovala alebo bola proti. Hneď na to bola vyslovená nedôvera vláde, ktorá po roku a necelých 4 mesiacoch padla.

 

V tejto téme už nepôjde o ÁNO či NIE Eurovalu, ale o to o čo bude ďalej nasledovať na slovenskej politickej scéne?

  • Bude menšinová vláda SDKÚ-DS? KDH, Most-Híd s veľmi tichou podporou SaS?
  • Vytvorí sa vládny mačkopes v podobe vlády SDKÚ-DS + Smer, ktorý by získal ústavnú väčšinu?
  • Budú predčasné voľby a vzniknú nové koalície?
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Volby asi nie - vladnut teraz nie je nijake terno, nevdacna uloha. Fico sice o predcasnych volbach hovoril, ale povedal by som, ze sa dost rychlo spamata a nepolezie na soferske miesto havarovaneho hovnocucu.

 

Skor nejaka ina vlada s ucastou SMER-u, alebo s tichou dohodou a ich podporou.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

axel, mam pre teba stvrty bod, ..vsak kazdy si musi povedat svoje :D

 

http://hnonline.sk/slovensko/c1-53188330-slota-ak-by-dal-narod-sns-doveru-je-ochotna-vladnut-aj-sama

 

"Ak by sme dostali dôveru od národa, vládli by sme aj sami. Verte mi, že by sme peniaze získali, že by dividendy veľkých korporácií, ktoré vykrádajú túto krajinu, z tejto krajiny neodchádzali a boli by použité tu, na Slovensku,"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vsetko to teraz zalezi od toho, ako jesitny bude Fico. Predpokladam, ze si to vychutna a dokope to do predcasnych volieb.

Aj ked je urcita moznost, ze nezblbol uplne a vie si vyratat, ze by tym strcil hlavu do slucky.

Velmi som zvedavy, co vylezie z dnesnych rokovani.

 

A k padnutej vlade. V podstate spachala samovrazdu, pri plnom vedomi a svedomi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pravda informuje, ze volby budu 10.marca. Fico ich chce cim skor, aj koalicnym stranam to vyhovuje. Neskor, ked sa prevali kriza a plody zajtrajsieho hlasovnia su velmi nebezpecne pre tie strany co o tom rozhoduju.

 

 

Som velmi zvedavy na volebneho lidra SDKU.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

takze podla prave prebiehajucej tlacovky smeru ide zajtra do nrsr navrh na schvalenie ustavneho zakona o predcasnych volbach na termin 10.03.2012.. ak bude schvaleny, tak smer zahlasuje za euroval... takze tak

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

axel, mam pre teba stvrty bod, ..vsak kazdy si musi povedat svoje :D

 

Myslím si, že Slotu neberú vážne už ani v Žiline.

 

Som velmi zvedavy na volebneho lidra SDKU.

 

Miki alebo Mikloš. Podľa mňa Radičová už ide mimo.

 

 

Mňa by však zaujímalo, odkiaľ Smer berie v preferenciách stále tých 45%. Ja poznám len jedného voliča Smeru a to je lopata. Samozrejme, že Fico by voľby chcel hneď pretože pravica je teraz roztrieštená a jej voliči sú mierne demoralizovaní, takže by bol hriech to nevyužiť. Najhoršie je, že Fico sa môže spoliehať na stabilnú voličskú základňu, nech sa deje čo chce, menej ako zhruba 30% mu hroziť nebude a to mu dáva dobré predpoklady na to, aby hral dôležitú úlohu pri zostavovaní vlády. V predčasných voľbách by mal dokonca o niečo navrch, pretože nemyslím si, že by aj do tretice vznikol nejaký stredo-pravý zlepenec. Takže zostáva len jedna možnosť a to ľavicová vláda. Myslím, že predčasné voľby nebudú za pravicu, ale skôr proti Ficovi. Ak sa stredopraví voliči zmobilizujú, ale zázraky nečakám.

 

Ak zbytok koalície pristúpi na Ficou hru a spolu zahlasujú za Euroval v prospech predčasných volieb, tak už stratím aj posledné ilúzie. Ďalšia Ficová vláda nás položí aj bez Eurovalu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neviem ako ty pink

ale v zásade by som od Hranatého "chcel", aby najprv odsúhlasil euroval, a až potom predčasné voľby

vieš dá sa čakať, že keď bude mať predčasné voľby, povie že počká až keď sám zostaví vládu.. a až potom odkývne euroval

lebo presne to isté, by som na Hranatého mieste urobil ja :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale v zásade by som od Hranatého "chcel", aby najprv odsúhlasil euroval, a až potom predčasné voľby

 

Neboj sa, už sa tak dohodli:

 

16:05 Robert Fico na tlačovej konferencii oznámil, že vznikla dohoda so stranami SDKÚ, KDH a Most, ako schváliť euroval. Zajtra bude do parlamentu bude predložený vládny návrh o konaní predčasných volieb, ktoré sa uskutočnia 10. marca 2012.

15:54 Fico a Dzurinda sa dohodli, že euroval s pomocou Smeru schvália do piatku, informuje Čas.sk

 

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/...l#ixzz1aZsAxYow

Neviem ako vy, ale tento text

 

Fico a Dzurinda sa dohodli, že euroval s pomocou Smeru schvália do piatku, informuje Čas.sk

 

by sa dal preložiť aj ako

 

Fico a Judáš sa dohodli, že euroval s pomocou Smeru schvália do piatku, informuje Čas.sk

 

Ja nebudem voliť stranu, ktorá sa bratríčkuje so Smerom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

he he

dohodnúť sa na niečom s Ficom..

no áno..

vy mi dáte hento, a ja vám dovolím aby ste si euroval ešte raz skúsili odhlasovať sami..

to je od neho, skutočne veľkorysé

nieje Dzurinda, na nejakých práškoch?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a co znamena zas toto?

16:15 Ministri SaS sa vrátili na rokovanie vlády. Na začiatku rokovania dostali podľa hovorkyne strany od premiérky istý návrh, o ktorom sa potrebovali poradiť, a preto požiadali o prestávku a odišli z budovy Úradu vlády.

 

 

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/...l#ixzz1aZtIdUqh

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

čo to znamená neviem

ale dobre rozumiem tomuto "Smer zostáva podľa neho do posledného dňa v opozícii."

 

znamená to - ja vám také nepopulárne blbosti, ako "euroval" schvaľovať nebudem, ak ho chcete tak si ho schváľte sami, a kľudne sa pri tom zničte

 

soráč.. nevyšlo to Fico, Sulo zastrečkoval

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja nerozumiem tomu, že prečo koalícia pristúpila na takú špinavú hru, že zahlasuje spolu s Ficom za navýšenie Eurovalu (čo je už vlastne viac - menej jedno, keďže Európa si v tomto smere poradí aj bez nás) a radšej obetuje takmer celé volebné obdobie v prospech predčasných volieb. Nevidia si na koniec nosa, že pri súčasnom stave a preferenciách Fico v pohode získa väčšinu, s ktorou možno vytvorí aj vládu? Prinajhoršom si nájde nejaký prívesok, ktorý mu doplní potrebný počet kresiel (SNS).

 

Iná vec by bola, keby súčasné strany by sa udržali v parlamente aj po voľbách, samozrejme, že by žiadna strana už nepribudla (HZDS, SMK) a SNS by neprešla tiež. Potom by stredopravá koalícia mohla vytvoriť novú vládu, ale tiež by to bol len nejaký zlepenec a pravdepodobne už bez SaS. Ale toto považujem za málo pravdepodobné.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

takže 10.3.2011 sa ide k urnám (tieto voľby vyzerajú na skutočný pohreb)

http://hnonline.sk/s...-konci-koalicie

 

som zvedavý, čo pravica vymyslí na zmobilizovanie voličov,

pretože hromadná neúčasť pravicových voličov môže znamenať

- nielen suverénne víťazstvo SMERu

ale aj

- vyššie percentá pre SNS

- návrat Muftiho z večných lovísk

- návrat proorbánovskej SMK

- nárast liberálov v NR SR, kt. môžu stáť na čele opozície - pravice

- prepad SDKÚ-DS

- prešmyknutie sa do parlamentu s odretými ušami v podaní KDH

- neúčasť MOSTu v NR SR

 

z toho vyplýva, že ZLO tu môže mať v pohode ústavnú väčšinu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja len neviem preco zrazu vsetci tak klamu. AK si spominate kedysi povedala Radicova a spol. ze nikdy sa nespoja s Ficom ani keby neviem co sa dialo. A aha vcera vecer posielala Mikiho nech ide rychlo dohadovat s Ficom. To je fakt riadne klamarstvo od nej a zvysku...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zlepenec sa nám rozlepil. je čas založiť novú tému : predvolebnú.

dával som tomuto zlepencu rok vydržali trochu viac a zrazu aj ten čo za všetko môže - Fico - je potrebný pre túto vládu nevládu.

najviac sa čudujem tým ktorým sa až teraz otvorili oči a s hrôzou pozerajú kohože si to vlastne zvolili a akú vládu to vlastne vychvaľovali. najviac ma rozosmiala tá pani od dzurindov Radičová a jej odpoveď na otázku novinára : a budete sa ešte rozprávať zo Sulíkom ? razantná odpoveď znela - NIE -. a tak ma napadlo, ktože jej teraz podrží balónik ? Dzurinda s Miklošom to isto nebudú, tí je najskôr tak akurát podržia dvere.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

však on s Ficom o "kompromise" nevyjednáva

to robia Dzurinda a Mikloš.. tý sa teraz paktujú s "Robodiablom"

 

a načo? a prečo?

čo ja viem..

asi pre toto

http://articles.businessinsider.com/2011-10-05/markets/30245456_1_greece-european-debt-crisis-greek-comedy

gréci ktorí "šetria" až sa im z kečky parí, našetrili na 400 tankov Abrams made in USA

hehe

asi preto nemajú prachy :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

prosim ta, nebud smiesny :D

 

Na 99% je to novinarska kacica. Grecko doteraz nekupilo ani jeden abrams, vo svojej vyzbroji ma - olalala, ake prekvapenie - nemecke Leopardy. Jedine americke tanky, co ma, su stare M48 Patton.

 

170 Leopard 2A6 HEL - 120 mm gun

183 Leopard 2A4 - 120 mm gun

501/19 Leopard 1A5/GR - 105 mm gun

http://tinyurl.com/3kgu23d

 

Vies aka je cena jedneho Abramsa? ^_^

 

Podla wikipedie 6 210 000 $ a teraz to vynasob x400

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

gá gá gá :D

http://www.defencegreece.com/index.php/2011/10/the-u-s-approved-to-grant-400-m1a1-abrams-to-greece/

vraj kačica.. to je priam "káčer"

hm.. nech im tie staré šrotiny, ktoré ešte navyše bude treba draho rekonštruovať, padnú na úžitok

však zaplatíme ich aj my

teda, ak sa nestane zázrak

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ok, beriem spat

 

a v takom pripade vitaj vo svete korporatokracie a bankstrov, kde par jedincov je silnejsich nez narodne staty :D

 

toto je komentar jedneho Greka k clanku:

 

My country Hellas (and not Greece), last 50 years is forced buying American aircrafts and helicopters, German frigates and tanks, french submarines etc.

Nehovorim to prvykrat a zrejme ani naposledy, ale to jeden z hlavnych dovodov existencie a rozsirovania NATO, a celeho Americanmi sirenia demokracie v arabskom svete - je sirit zbrojne trhy pre americke zbrojovky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Návštevník
Táto téma je teraz zamknutá pre ďalšie odpovede.
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov