Jump to content

Notebook sa nechce pripojiť k wifi

Sniper
 Share

Recommended Posts

Mám problém s jedným notebookom v domácnosti. Z PC mi vedie wi-fi router. Jeden notebook sa na moje konto medzi ostatnými sieťami v pohode pripojí, druhý píše "Obmedzené pripojenie". Resetoval som nastavenia, pripojenie, nič nepomáha. Pol roka všetko bezchybne fungovalo, dnes ten jeden notebook začal toto robiť. Nejaké referencie či rady?

• Replies 14
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Sniper

5

• tomassi

2

• Tom

1

• alarm

2

Top Posters In This Topic

Nie, ten notebook ešte včera fungoval bez problémov. Z ničoho nič začalo pri wifi vypisovať Obmedzené pripojenie. So samotným pripojením som nič nerobil už niekoľko mesiacov a druhý notebook sa pripojí.

aj keď to predtým fungovalo, napadá ma ...IP adresy?.

Tým resetovaním a nastavovaním sa mohlo kadečo poondiať. Nemá jeden pevne nastavenú IP a druhý nie?

Stalo sa mi niečo podobné a nerozchodil som to. Na dovolenke som dostal heslo na pripojenie a nepodarilo sa mi pripojiť napriek tomu, že z mobilu to iným luďom išlo...

A čo cez kábel?

Nieje ten router Zyxel?

Lebo ja mam podobny problem odkedy mame novy router. Ale tam sa niekedy vobec nepripoji. Ja sa pripojim bez problemov a druhy notebook nic. K inym sietam nieje ziaden problem.

Ono to funguje tak ze ked sa pripojis kablom tak to ide, kabel odpojis a zostanes pripojeny cez wifi. :)

Okrem toho ten zyxel stvara este par inych somarin. Napriklad sa cez wifi vobec nepripojis nejaky cas. A potom to zas ide vsetko normalne.

preinstalovat ovladac, popripade windows...spravil mi to raz winXP na starom firemnom notebooku...bol tam uz 2 roky a fakt ze dostaval zabrat..reinstall a vsetko islo...na 90% to su zblbnute drajvre po nejakom update

To bude nejaká záhada s notebookom. Deň predtým všetko fachalo, nič sa s tým nerobilo a na druhý deň to už nešlo. Mne išlo najmä o to, či problém nebude s mojou wifinou, ale keďže ten NB sa nechytá vôbec do žiadnej siete, tak mám alibi, že som nikoho nevyblokoval ako občas sa na mňa sťažujú, že im vypínam internet :D Ale možno skúsim tie ovládače preinštalovať ak to medzitým už nejde.

niekedy je to i signálom a vzdialenosťou laptopu od wifi routera

Ten notebook som mal meter od wifiny, signál plný a stále písalo "Obmedzené pripojenie".

• 5 months later...

presla som od jedneho providera k druhemu, a kedze som si zatial nekupila router na optiku, ficim na od pondelka na kabli priamo v PC

problem je ze neficim

pripojenie k sieti je, IP adresa pripojena, DNS server tiez, rychlost fajna

az na pripojenie do internetu

kabel ide kazdemu, len nie na mojom notasi s WIN7

tak si tu teraz ficim cez Ubuntu a je mi dobre

######, na nete som sa docitala, ze to moze byt nejakym updatom z dielne WIN, resp take su zavery ludi, ktori uz urobili vsetko, a jednoducho nic nejde

takze jedine preinstalovat OS

uuuuuuuzasne

ako si v dnesnej dobe moze dovolit urobit niekto nieco taketo :vynadaj:

rovnaky problem bol aj predtym, ale kedze som mala wifi router, tak som to neriesila, jednoducho som ficala cez wifi, a kabel bol v kute

router na optiku sa este len chystam kupit

• 2 years later...

mam obdobny problem

nahodil som si router

pripojim sa nan z telefonu, VITY, PS3, ale z notebooku nie

(teda pripoji, ale potom to dole pri sile signalu hodi zlty trojuholnik s vykricnikom)

tak som googlil a aj nasiel riesenie

http://www.zive.sk/forum/poradna-siete-a-internet/415293/nejde-pripojit-na-wi-fi/

no po preklikani sa cez vlastnosti, zmene typu zabezpecenia na zdielany

zacne pizukakat ohladom kluc zabezpecenia siete
napisal som tam uz hocco

neviete co vlastne odomna chce?

resp. ako si NB pripojit k sieti?

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

• Similar Content

• dead
      By dead
      Restartoval sa mi router (to sa mi po vymene akosi casto stava) Odvtedy sa s jednym notebookom (win10) nemozem pripojit na wifi.

Zaujimavych je niekolko veci:

-ine zariadenia nemaju problem (telefon, tablet, druhy notebook)
      -vytvoril som hotspot na na tom druhom notebooku, takisto som skusal na tablete a telefone a s tym stary krapom sa na tie body pripojim, iba na router nie.

Nasiel som na nete nejake rady. Skusal som cez nastavenie routra menit kanaly, standardy, siete 2,4 a 5 GHz, preinstaloval som sietovu kartu, dnes cely system a stale nic.  Co by s tym kua mohlo byt?
    • Sniper
      By Sniper
      Vo firme máme svoju wi-fi, aby sme mohli surfovať vo všetkých priestoroch. Keďže ide o obchodnú firmu a chodia tam ľudia, tak mi napadlo, či by nebolo pre nich atraktívne, keby sa mohli pripojiť na net, keby si potrebovali niečo nájsť.

Keď ja som niekde v nejakej firme, tak často vidím takéto pripojenia:

Firma má svoje vlastné pripojenie a pre hosťov má možnosť sa pripojiť. Dá sa to poriešiť na jednom routri? Nikdy som nad tým nerozmýšľal, ani netestoval, tak snáď niekto bude vedieť. Alebo treba dva routre?
    • Sniper
      By Sniper
      Aké máte skúsenosti so 64 bitovým systémom, softvérom, hardvérom? Stále počúvam dookola ako 64 bitové sú rýchlejšie a výkonnejšie, ale konkrétne ja mám presne opačnú skúsenosť.

Nemám možnosť porovnať dve navlas rovnaké zostavy, kde jedna bude 32 bitová a druhá 64 bitová, ale mám starý 32 bitový počítač s WinXP a o niečo novší notebook so 64 bitovým Win7 a ten notebook čo sa týka výkonu, žiadna sláva.

Predpokladám, že 64 bitový systém je náročnejší čo sa týka výkonu hardvéru. Len nerád by som zažil takú vec, ako na mojom 32 bitovom počítači presuniem zložku za 1-2 sekundy a na 64 bitovom notebooku mu všetko o poznanie dlhšie trvá.
    • Sniper
      By Sniper
      Mám tu jeden starší notebook, HP 550. Je tam predinštalovaná Vista. Notebook už má niečo za sebou, obyčajne šlape, ale stáva sa, že aj 3-4x denne zatuhne tak natvrdo, že musím notebook vypnúť a znovu zapnúť. Je to otravné, občas mával problémy aj so štartovaním, keď štartuje, tak sa sekne a nechce ísť ďalej. Jedného dňa, keď ani na desiaty pokus nenabehol, tak som sa nasral a päsťou som je... treskol po klávesnici, potom sa rozbehol a štartuje dodnes :D (takže keď vo filmoch niečo začne fungovať až po tom, keď sa do počítača treskne, nie je to mýtus :D).

Riešenie vidím v tom, že by sa naformátoval harddisk a nainštaloval systém nanovo. Ale bohužiaľ nebolo vytvorené žiadne recovery DVD (vraj sa dá vytvoriť iba pri úplne prvom štarte notebooku), v NB sa nachádza disk D, kde sú nejaké recovery súbory, ale žiadny postup na nete nepomohol, hľadal som konkrétne na tento typ HP500, bohužiaľ, tento model ako keby už bol roky odpísaný.

Kradnutý Windows tam nechcem dávať, doma originál mám iba WinXP, ktorý by som tam už aj tak nedal.

Má niekto nápad čo s tým?
    • printer
      By printer
      Zdravim, chcel by som poradit.

Potrebujem mat jednu tlaciaren pristupnu z dvoch PC bez prepajania, preto som si zadovazil printserver, ktory som pripojil cez usb k routru a dalo sa tlacit po sieti. K tomuto routru som mal aj pripojeny internet. Zmenil som providera a mam internet od Telekomu, od ktorych mam aj ich router, ten vsak nema USB pre pripojenie printservera. Zaroven je aj umiestneny mimo tlaciarne, takze nie je mozne ich fyzicky prepojit. Jedine riesenie je pouzit stary router s USB a nejakym sposobom tieto dve wifi siete premostit (tak, aby ked sa napojim na wifi s tou tlaciarnou, tak ten router bude napojeny na wifi z telekomackeho routra). Je take nieco mozne? Router je TP link TL M3220.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Additional information you can see at Privacy Policy