Skočiť na obsah

Prečo sa vám nechce debatovať o politike?


alamo

Odporúčané príspevky

posledný príspevok v tejto sekcii 30. augusta, a potom týždeň nič..

pritom "vonku", je spolitizované totálne všetko

 

prečo sa vám nechce (dokonca už ani mne), diskutovať o "veciach verejných"?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pretoze to je nuda...

 

A nerozoberame uz aj tak politiku, idey, smery, napady, ze? Len preslapsy, lapsusy a prusery niektorych ludi alebo stran. Pozri si spravy a uvidis, ze vacsina nasich "politologov" su vlastne tiez uz len drbologovia.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Debaty o politike sú skôr už len nadávaním na politikov. Ja osobne som z politiky dosť unavený, mám pocit, že politici sa nevedia dohodnúť na ničom a len sa hádajú o tom, kto je na vine a nevedia kam z konopí. Netýka sa to len slovenskej ale aj zahraničnej politiky. O čom sa potom baviť?

 

O tom ako slovenská vláda či parlament sa nevedia dohodnúť na základných princípoch fungovania slovenskej ekonomiky?

Alebo o tom ako politici v Európe nemajú šajnu ako odvrátiť hroziaciu krízu?

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pretoze to je nuda...

 

áno.. je to fakt nudné

keď sa niečo opakuje stále dokolečka, a žiadna zmena k lepšiemu

človek začne byť fakt otrávený

 

Pozri si spravy a uvidis, ze vacsina nasich "politologov" su vlastne tiez uz len drbologovia.

 

najsmutnejšie je, že navyše chcú, aby sme im za tie treťotriedne drísty, ešte aj platili (piano)..

 

O čom sa potom baviť?

O tom ako slovenská vláda či parlament sa nevedia dohodnúť na základných princípoch fungovania slovenskej ekonomiky?

Alebo o tom ako politici v Európe nemajú šajnu ako odvrátiť hroziaciu krízu?

 

čo ja viem..

o tom, ako bojovať proti "politickej nude"?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

nemam dojem, ze ludia nechcu debatovat o politike (pominiem kulturnost a vecnost prispevkov), staci sa pozriet na prehlad tem a poctu prispevkov tu na fore; momentalne je s poctom 192 tem na druhom mieste hned za "vseobecnou" diskusiou o fore, ale pocet prispevkov 12636 daleko prevysuje vsetko ostatne (pardon - Vseobecne temy/Novinky dna vedu rebricek)

:smoking:

ale ked si to tak vezmem (je to moj osobny vnem), tak v globale prevazuju nevazne temy a mne chyba viac "technickej poradne" (nie psychologickej - lekari z Cajly by tu nasli dost materialu na vyskum), tento upadok vsak som pozoroval aj v poslednych casoch PostFora; je to skoda, lebo je tu vytvorena urcita komunita ludi, ktora by si mohla navzajom pomoct a okrem toho po technickej stranke je forum tak premakane, ze sa da naozaj dobre pouzivat :bingo:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

sranda.. koľkým ľuďom, sa odrazu zachcelo debatovať o politike..

 

Pád vlády a nejasná situácia okolo eura je myslím dostatočný dôvod na rozprúdenie politickej diskusie. Keby témou dňa bolo volebné právo Laponcov vo Fínsku, tak by sme tu toho asi veľa nenakecali.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

myslím že tento odkaz na tento článok patrí do tejto témy

http://blog.tyzden.s...c-ziadny-humor/

Skutočné vysvetlenie toho prečo v televíziách nie je politický humor, čiže prečo tam nie je vôbec žiadny humor.

 

Najprv však urobme prvý krok tak, že sa opýtame, čo bolo inak, keď to kedysi v televízii bolo. Boli 90 roky a výborná Show Milana Markoviča, ktorá zanikla v dôsledku toho, že Dzurinda druhý raz vyhral voľby. Je evidentné, čo v 90tyh rokoch bolo a čo tu už nie je. Dobrí chlapci v politike. Keďže tu boli dobrí chlapci, čiže reálna alternatíva zlých chlapcov, mohli ste sa na to pozerať v televízii, pretože keď ste sa na zlých chlapcoch zasmiali znamenalo to, že budete voliť tých dobrých a nie, že niekomu zapálite auto. Teraz, pretože reálna alternatíva tu nie je, v Markíze, Jojke a SME si myslia, že by po odvysielaní Trnku v televízii hrozilo vypuknutie anarchie, rabovačiek v obchodoch, podpaľovanie áut na predmestiach etc… . Alebo niečo ešte horšie, napríklad neschválenie Eurovalu a vojna.

 

Viem, Mikloš a Dzurinda tu ešte sú, ale už to holt nie sú dobrí chlapci. V 90tych boli u Markoviča varení pečení, ale do Trnkovej show by dnes dobrovoľne neprišli, keby to na nich nenašili mladí sráči, ktorí si museli najať Trnku aby Dzurindovi povedal to, na čo oni sami nemajú gule a preto BTW vôbec nemajú čo hľadať v politike, čo im samozrejme vôbec nebráni aby sa furt do politiky srali. Kde nie je vôľa, tam nie je ani cesta. A práve preto, že mladí sráči (ani starí sráči) nie sú schopní povedať Dzurindovi a spol to, čo im povedal Trnka, nemá Dzurinda reálnu alternatívu. A preto, že Dzurinda nemá reálnu alternatívu nemôže byť Trnka v televízii, lebo pri neprítomnosti reálnej alternatívy by niekto mohol Puškárovej podpáliť eSÚVéčko.

 

lebo je tu určitá "bezalternatívnosť".. odpoveď rovnaká, ako odpoveď vyplývajúca s príspevkov vyššie..

otázkou je - ako "bezalternatívnosť" narušiť? (určitá odpoveď je na konci toho článku "krúžkujte" )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kruzkovat v gorilych stranach nema ziaden vyznam. Lebo, si zoberiem taky najhorsi priklad z minulych volieb MOST/Hid(lebo sa najviac ludi bude cudovat, co Bela? ved ten je najnormalnejsi, co OKS ved oni sa tam dostali vstci a ved preto). Aj ked zakruskujes OKSakov, a nebodaj sa vsetci 4 tam aj dostanu. Korupcia je za predsedom - Bugarom. Resp On je len babika.Rentier.

Ale je pravda, ze 3 zo 4 sa mu postavili pri jednom hlasovani. Takze moze to mat vyznam. Ale nerobte si nadeje.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 rokmi...

Tak akosi, nielen o politike..

Nie že by sa mi nechcelo debatovať, a deje sa toho dosť, o čom by sa dalo debatovať.. ale vždy ma napadne otázka "je to skutočne dôležité?"

Odpoveď mám nakoniec len jednu "nie, nie je" (dokonca aj keď niekto vybombarduje humanitárny konvoj..)

Tak nejak, ako keby sa prestali diať dôležité veci.. alebo jednoducho iba absentovali správy o nich..

Proste nemám o čom debatovať.

Možno ma len posadla taká "blbá nálada".

Alebo?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

blbá nálada.

  a po druhé, človek je občas z toho neznesiteľného dumpingu blbostí okolo seba jednoducho - unavený.

 

nikdy nezabudnem, pred strašne mnohými rokmi som sedela na internátnej izbe, vysiela internátny rozhlas, práve akési správy, kde bola každá správa akási jóbova zvesť minimálne z polky sveta, a ja som si len tak do poznámok zapísala: ´nič nové pod slnkom, zasa stojí celý svet kompletne na hlave´

 

odvtedy sa svet otočil strašne veľa krát, nechyrovali sme o tisícoch nových a novších a ešte iných kauzách a kauzičkách a zmenách spoločenských poriadkov a vojnách a konfliktoch a inváziách a tisícoch vecí, riešenia v nedohľadne,  ktoré medzitým nastali, nad ktorými vrtíme hlavami a vlastne je to stále to isté: svet vždy stál a zasa raz stojí na hlave.

 

normálny životný pocit. prejde.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Game

 

Pri upratovaní povale, alebo podobnej aktivite,  môže človek často naraziť na staré noviny.  Zaprášené titulky sa komicky snažia čitateľa presvedčiť, že sú aktuálne „a na tepe doby“. Lenže tá doba je už neaktuálna a „bombastickosť“ titulkov je preto komická. Napriek neaktuálnosti, (alebo práve preto), sa často neubránime nostalgii. Dokonca aj v prípade, že dané titulky informujú o „hrdinskom“ boji družstevníkov o každé zrno v žatve, v novinách z pred roku 1989.  Podobnú nostalgiu vyvoláva prehliadka starých albumov, alebo filmov.  V starých rakúsko-uhorských bulvárnych novinách som čítal článok, v ktorom dvaja husári, napriek zákazu súbojov, bojovali v blízkom lese, kvôli nejakej dievčine a samozrejme svojej cti. Bez ohľadu na výsledok súboja, dievčina dnes už dávno nežije, rovnako ako aktéri súboja. A tak je to aj s aktuálnymi titulkami dnešného dňa. Dnes večer je síce zamračené, ale ak bude jasno, pozri sa radšej na nočnú oblohu, než na aktuality dnešného dňa. Z tohto uhla pohľadu máš väčšiu šancu pochopiť, čo sa na našej maličkej modrej  planéte deje.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tono,

 

mne je to jasné ... presne to isté platí na staré lásky aj na najdôležitejších politikov a politické ťahy svojej doby.
 

len jedna vec - mnohé udalosti nám ovplyvňujú život. či sa dvaja husári pozabíjajú, či mäsiar pred 120 rokmi sekerou zahlušil svoju manželku, ovplyvnilo ich rodiny.

rozhodnutia politikov - akékoľvek, ovplyvňujú budúcnosť kopy ľudí a národov a svetadielov. 

to je myslím si úplne bez debaty.

a pamätníci pamätajú, mám dosť rokov na to, aby som pamätala kdečo.

ovšem nie preto som napísala, čo som predtým napísala :)

viem, že alamo napríklad rád diskutuje o politických veciach /pardon, mohla by som spomenúť aj kdekoho iného, aj seba/ ale niekedy to proste nejde... a presne preto to nejde, že sme presýtení kauzami, kauzičkami, a deje sa toho toľko, bez akéhokoľvek viditeľného riešenie, že jednoducho nie. stačilo na chvíľu:

pred nejakým týždňom či dvomi som písala zrovna v inej téme, že domácu politickú situáciu momentálne vôbec nesledujem, pretože je toho priveľa, ovplyniť to neovplyvníme, rozčuľovať sa nepomôže a vonkoncom som stratila prehľad, som ňou presýtená a unavená z nej, tak sa venujem niečomu inému.

je to prirodzený proces, si myslím, to je celé.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Game

 

Mečiaroví voliči dobre vedeli, kto dal zavraždiť Remiáša, rovnako dobre vedeli, kto uniesol Kováča ml. Voľbou Mečiara sú jeho voliči rovnako zodpovední z trestného činu, ako spolupáchatelia pri zločine vraždy. Je to rovnaký fenomén, ako keď sa komunistický opotunista G. Husák, po roku 1968, oháňali morálkou. Alebo milióny mŕtvych v hladomore na Ukrajine, za ktorých je zodpovedný Stalin - hrdina dnešného Ruska . Koľko mŕtvol „babiek demokratiek“ dnes v truhle drží fotografiu Mečiara? Zlo až do hrobu....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to a preto píšem, že pamätníci pamätajú.
či si skutočnosť prifarbujú, a na akú farbu, a ako, je iná vec. a ako sa s tým vysporiadajú. zvyčajne to nerobí víťazom problém.

 

všetko je také: od spomienok na svoje lásky po spomienky na prvého plyšového medveďa, nielen politika. politika je ale onakvejšia, aj to píšem.

 

plyšový medveď je osobná spomienka, politika zasahuje do života státisícov a miliónov ľudí. že sa politika a história prifarbuje, je prastará a dávno známa vec:

dejiny sú ilúzia písaná víťazmi.

aj súčasné dejiny - zajtra to, čo sa odohralo dnes, už budú dejiny. patrične prifarbené víťazmi. spomienky nevíťazov sú spravidla zafarbené úplne ináč.

/ k mečiarizmu v inej téme, to je very special kategória : ) /

 

 

podstatné tu je, prečo momentálne nemá chuť alamo politizovať v politických témach, a prečo som ja pred nedávnom napísala, že ma vonkoncom nebaví sledovať momentálne, v posledných mesiacoch momentálne,  ten nechutný augiášov chliev v domácej politike

/ a takáto situácia už bola, niekedy je toho skutočne priveľa/:

preto, lebo je hnusôb priveľa, máme toho vyše krku, konkrétne ja mám takú kopu svojich vlastných a rodinných problémov, že sledovať tých pajácov, čo sa tam hrajú na politikov, je nad moje sily.

mám/e z toho blbú náladu, radšej sledujem kdečo iné, a s väčšou chuťou,  a som/sme z toho dumpingu hnusot zhnusený. 

 

to "sledovať iné" je ovšem trochu pofidérne, lebo tradične celý svet stojí pekne na hlave, ako vždy. : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel

 

Diskusia, napríklad na tomto fóre, nemá zmysel iba v tom, že chceš prezentovať svoj názor na verejnosti. Pre mňa, má táto forma komunikácie aj iný zmysel. So subjektívnymi pocitmi, sa každý z nás denne konfrontuje s realitou. Ale formuláciou týchto svojich pocitov, vo forme textového príspevku na fóre, sa subjekt-autor, konfrontuje aj zo sebou samým. Je to forma sebareflexie. Ja sám, som sa po niektorých svojich príspevkoch, hanbil znova pripojiť na toto fórum a pri tom zostávam v anonymite. Sebareflexia je užitočná. Nakoniec, akákoľvek komunikácia vo vesmíre je výnimočná, viď projekt SETI . Takže keby sme vo vzdialenom vesmíre zachytili „tliachanie o ničom, napríklad niečo ako mimogalaktický Ficov prejav, bol by to evolúčno-hystoricko-vedecký triunf, ktorý by bol dôkazom toho, že imbecilita politikov a ich voličov, nie je iba fenoménom iba planéty Zem, ale celého Vesmíru. Ak sa nemýlim, prvý rádiový prejav z planéty Zem do vesmíru, bol Hitlerov prejav, ktorý vraj dodnes "letí" vesmírom. No neviem, či je to pravda, jedine, ak by bol vtedy vysielaný na UHF? Ale ako charakteristika našej planéta je výstižný.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov