Skočiť na obsah

LFP - Liga de Fútbol Profesional (sezóna 2011/2012)


tomassi

Odporúčané príspevky

LFP - Liga de Fútbol Profesional (sezóna 2011/2012)

Obrázok

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok


Primera Division, Segunda Division, Copa del Rey, etc.

Španielska najvyššia súťaž chce byť atraktívnou a sledovanou aj na iných kontinentoch
a tak mení svoj roky hrací plán

LFP prijala zmeny, aby mohla súperiť o globálnu popularitu s anglickou Premiership, nemeckou Bundesligou a talianskou Seriou A. V nedeľu sa tak bude hrať už o 12.00 a 16.00 h miestneho času, vďaka čomu chce LFP pritiahnuť záujem nových fanúšikov z ďalekého východu a Číny, ďalšie termíny sú o 18.00, 20.00 a 22.00 h. Dva zápasy v rovnakom čase sa budú hrať len v sobotu o 18.00, dva začnú o 20.00 a 22.00 a program zavŕši pondelňajšia dohrávka (21.00).


http://futbal.sme.sk/c/6009834/novy-hraci-plan-primera-division-vyvolal-v-spanielsku-vlnu-kritiky.html
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Možno len ja som čudny, ale mam pocit, že Barca urobila celkom neuvažene nakupy. Zbroji na postoch, na ktorych ma kvalitu aj na lavičke. A to ani nehovorim o peniazoch. Sanchez, Fabregas - dobre su to špičkovi hrači, ale načo?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nechcem Cescovi priať neúspech,

no obávam sa, že jemu aj Barce bude tento prestup viac na škodu ako k úžitku

bodaj by som sa mýlil

 

inak

to bozkávanie znaku si mohol odpustiť, resp. nechať na strelenie prvého gólu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v Clasicu sa Alexis ukazoval ako dobry nakup, z Cesca mam zmiesane pocity, ale uvidime. kazdopadne by to chcelo posilnit obranu, kedze Puyol ma uz svoj veka a je nanestastie viac na nositkach nez travniku. bez neho su dost deravi ..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zahrať dobre zahraju. Ale o to nejde. Ich posty maju aj bez nich kvalitne obsadene aj na lavičke a na ine posty (napr. aj spominana obrana) adekvatne nemaju a tie neposilnia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

bez Alexisa mali 3 forwardov, teraz maju 4. je to vela?

Xavi s Iniestom su snad najvytazenejsi hraci v celom Spanielsku, nemoze to stat vecne na nich. Xavi ma 31, neda sa cakat ze bude naveky hrat to co hra teraz. aspon borci dostanu sancu vydychnut, ked budu v time schopne alternativy na ich posty.

Guardiola sice preferuje hracov schopnych zahrat na viacerych poziciach, co je do velkej miery fungujuce, ale nie optimalne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V utoku na kridle okrem MVP zahra dobre aj Iniesta, Afellay či Alcantara. Čiže v podstate ich je tam 6. A ti isti zahraju aj v zalohe.

Neviem si ani dosť dobre predstaviť, koho z trojice Iniesta, Xavi, Cesc necha na lavičke. A ak by hrali všetci traja, neviem koho z nich by Guardiola obetoval na branenie.

Skôr by to chcelo obrancu. Milita predali. Ak nehra Puyol a Pique, maju problem. Abidal to sam neubrani a Mascherano ako stoper je skôr na smiech.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nuz, nie je, ale trufam si povedat, ze v obrane zahra rovnako na urovni. Supercopa je sice doma, :happyroll: ale musim ti dat v tomto po dnesnom zapase zapravdu. obrana je derava a nejaka akvizicia by sa tam zisla ..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mourinhov cin je len odrazom marazmu v sucasnom Reale. strasne strasne pod uroven. Marcelo a Pepe neskutocni mesiari a par dalsich by sa tiez nemohlo za toto pomenovanie urazit. Barca sa zase valala po kazdom dotyku, i ked to chapem, ze pri tom lyncovani sa ani ine robit neda, no nepaci sa mi to. Villa sa tiez dobre zhodil tou fackou Ozilovi, i ked bohvieco mu ten nakecal. Kazdopadne zasluzene cervene karty. Mourinho nech sa ide posadit aspon na par zapasov medzi divakov, Marcelo takisto a Villa by tiez mal dostat stopku, nech si uvedomi, ze svojim spravanim ma reprezentovat hodnoty Barcy a nie Realu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pár výstižných slov Petra Schutza k NEzačiatku LaLigy

(aj keď by sa to hodilo aj do inej témy)

O čosi viac peňazí ako hráčom, asi tak dvadsaťnásobne, dlhujú kluby prvej a druhej ligy aj španielskemu rozpočtu. Prelobovali si totiž akési daňové úľavy či odklady, ktoré sú síce dočasné, ale vzhľadom na známe súvislosti, v ktorých v Európe žijeme, to zrejme dojíma málokoho.

 

Niežeby tá jedna tisícina španielskeho dlhu, ktorú vytvára zábavný priemysel futbalu, nejako zásadne odbremenila euroval (keby nebola), ako skrytý rub skvelých výkonov napríklad Barcelony je však pekným symbolom toho, čo všetko sa „zachraňuje“ pod európskou solidaritou.

 

Nikto nechce od Puyola či Xaviho Alonsa, aby vnímali takéto detaily, ale štrajkovať by teda nemali. Ak je odvetvie napriek všetkým sponzorským zmluvám, desaťmiliónovým fanklubom v Ázii či televíznym právam v strate, tak treba znížiť prevádzkové náklady. Teda mzdy „učesať“, nie štrajkovať za ich udržanie krachujúcimi klubmi, ktoré potom naťahujú ruky k štátu. Alebo vylúčiť dlžníkov zo súťaží, ako sa deje vo Veľkej Británii.

 

Čítajte viac: http://komentare.sme.sk/c/6022854/strajk-futbalovych-milionarov.html#ixzz1VZ7huNeV

 

toto je až nemysliteľné, že napr. Pusinky robia nákupy a platiaka hráčom

ako keby za nimi stál Mansur al-Najan

no súčasne sa topia v dlhoch

nie som zástancom nejakého zasahovania do trhu

no niečo by sa s tým robiť malo

- určenie dlhovej hranice a následný zákaz nakupovania hráčov by snáď mohol byť riešením

veď akadémie majú a hráčsky materiál, aj keď nie taký kvalitný ako pri nákupoch hotových hráčov, nevymizne

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Obavam sa, že tak ľahko to nepôjde. Tam su veľke tlaky z rôznych stran, aby do klubov plynuli špičkovi hrači. Sponzori, vedenie ligy, politici... Je to o prestiži. Taky Real to je reklama na Španielsko a to je veľky tromf.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Ak nehra Puyol a Pique, maju problem. Abidal to sam neubrani a Mascherano ako stoper je skôr na smiech.

 

Posledne 2 zapasy (v lige proti San Sebastianu, aj v LM proti AC - remizy 2:2) sa presne naplnili tieto moje slova. Ak ti dvaja nehraju obrana je slabučka. Navyše nechapem prečo Abidal nehral v strede ale na kraji. Prednosť dostal Busquets. Podľa toho to aj vyzeralo.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Momentalne asi hej. Ale či im to vydrži. Taky Messi s Xavim to ťahaju dlho.

 

Inak Messi s Ronaldom maju ďalšieho konkurenta. Falcao v Atletiku sa rozstrieľal hneď od začiatku. Ak mu to vydrži, neviem či s nim udržia krok. A aj Soldado môže prekvapiť. Zatiaľ mu tiež ide.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Kde sa 2 biju, Levante vyhrava. Chlapci su asi sami zo seba šokovany. Adept na 2. ligu a vedie tu prvu. Mohlo by im to vydržať čo najdlhšie nech je to zaujimave. Nie stale o tom istom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

LFP mi vôbec nejde.Včera som si tipol na 3 zápasy a nevyšiel mi bohužiaľ ani jeden.

A s tým Cescom máš pravdu.S Arsenalom možno nevyhral toľko pohárov etc. ale mal určite viac fanúšikov a zahral si od začiatku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Včera vynikajuci zapas Bilbao - Barca (2:2). Po dlhej dobe zapas, ktory stal fakt zato. Tuto sezonu prvy (a to neplati len pre Primera Division, ale všeobecne). Nič pretaktizovane, šance z jednej strany na druhu, 4 goly, šialene tempo, nasadenie, drama. Super! A to prosim pekne za vytrvaleho husteho dažďa. Trochu mi prišlo ľuto domacich, keď Messi vyrovnal až v nadstaveni. Z Munaina rastie veľky hrač.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Včera som pozeral zápas El Clásico: Real vs. Barcelona 1:3

 

Hral sa pekný útočný futbal, Real až po pol minúte zápasu viedol 1:0, keď barcelonský brankár zle rozohral. Ale zvyšok zápasu mala viac šancí Barcelona a treba uznať, že vyhrala zaslúžene. Od Realu a hlavne od Ronalda som čakal v útoku viac. A najmä po inkasovaní druhého gólu začala byť ich hra viac akási rozháraná. Loseri, kvôli nim som prišiel o 10 S€ :angry:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Návštevník
Táto téma je teraz zamknutá pre ďalšie odpovede.
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov