Skočiť na obsah

Na koncertoch ktorých kapiel ste boli a vaše dojmy


alarm

Odporúčané príspevky

Ako hudobný maniak som absolvoval množstvo živých koncertov, skrátka ..atmosféra živáku je iná ako klipy

K mojim úlovkom patria:

 

SUZI QUATRO

DEEP PURPLE

SWEET

URIAH HEEP

STATUS QUO

Morcheeba

 

z "našich"

Kabát cca 6 krát

Horkýže Slíže cca 12 krát

ARZÉN cca 6 krát

Desmod cca 5 krát

ETC

Modus

Olympic

Richard Müller

Konflikt

a mnoho iných...už si ani nepamätám :rolleyes:

 

Medzi najlešie hodnotím, STATUS QUO a SUZI QUATRO

z "našich" prvú trojicu...

K najzlým :innocent: ,žial, musím zaradiť Olympic- polovicu času prekecal...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

K najzlým :( ,žial, musím zaradiť Olympic- polovicu času prekecal...

 

Nedá mi nezareagovať … malé jazykové okienko :)

 

Prídavné mená dobrý, zlý, pekný, malý, veľký majú nepravidelné stupňovanie –

- mení sa slovotvorný základ. :rolleyes:

 

Dobrý, lepší, najlepší …

Zlý, horší, najhorší …

Pekný, krajší, najkrajší

 

:) :innocent: :D

 

... a môžeme ísť na živý koncert kapely, zažiť nie peknú, ale najkrajšiu atmosféru.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale.... :) , to bol vtip...pred dvoma dňami som vo výťahu povedal malému chlapcovi, ktorý čítal, že je to výťah pre 6 ludí, že on ešte nie je lúď. :innocent: Je to skrátka domáci slang,ale asi to tu nebudem mocť používať :rolleyes:

Ale priznám, urobil som chybu.Mal som napísať "najzlým" v úvodzovkách

 

a ak dnes nebude pršať, pridám ďaĺší zárez na pažbu...Červeník 2011

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

spomeniem len tie z naj performence

 

depeCHe MODE x2 + 1 sólo koncert dave gahan (bez komentára - srdce bilo ako nikdy)

Slobodná Európa (jeden s Lacom Lučeničom, fakt pecka, akurát škoda zvuku, lebo to bolo kvôli počasiu presunuté do stanu)

MIG21 (Jirko Macháček je bavič)

Diego (nazvučujú sa pomaly dlhšie ako vystúpenie, ale potom to stojí za to)

HEX - tu mi akurát vadí playlist, chcelo by to aj iné veci

Tomáš Sloboda & SoundsLikeThis (krásny zvuk rokov 60tych)

Vrbovskí Víťazi

Arrested Development

David Koller - spievajúci bubeník :rolleyes:

Vidiek + VentilRG

RichardMuller - akurát ma vytočila 15minútová pauza počas koncertu, to som ešte nezažil

KOSAZNOSA

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Domace kapely nebudem menovat, to odo mna nemozete chciet, neda sa na vsetko spomenut :rolleyes: Zo zahranicnych si spominam na:

 

Jethro Tull, Nazareth, Iron Maiden, Judas Priest, King Diamond, Kreator, Napalm Death, Masfel, Pain of Salvation, Beardfish, Neal Morse Band a je celkom mozne, ze mi nieco uslo.

 

A co sa mi najviac pacilo? Jethro Tull - amfiteater v Presove, Iron Maiden - amfiteater v Banskej Bystrici - vela ludi a vyborna atmosfera. Na Iron som niesol kamarata, ironmaniaka, ktory si tyzden pred koncertom zlomil nohu, to bol tiez zazitok :innocent: Kreator hrali v Detve, tyzden som nepocul na jedno ucho. Masfel, madarska funky rockova kapela s vyraznou basgitarou /to je nieco pre mna/, videl som ich dva krat, radi chodia do Tatier. Pain of Salvation spolu s Beardfish hrali velmi dobre koncom minuleho roka v bratislavskom MMC a konecne posledny Neal Morse, taktiez v MMC, to uz spajam s hudobnym orgazmom.

 

A hej, raz som bol na Desmod a raz na Taslera. V oboch pripadoch islo o vyrovnanie koncertnych podlznosti. Jedna baba bola so mnou na Karpatske Chrbaty /za to mala ten Desmod a jedna na Napalm Death, za to som musel pozerat na Taslera/ V oboch pripadoch som trpel, ale oni tiez :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

...z domácich (SK & CZ) spomeniem len také, čo sa mi výnimočne páčili, lebo tých sú mraky:

 

* Slobodná Európa - viac krát, dúfam, že ešte zopár krát sa zadarí :rolleyes:

* Lucie - dva krát, hodne dávno, ale nenormálne som si ich užila, to je pre mňa jedna z naj naj kapiel v rámci CZ*SK

* Zóna A - tiež viackrát, ale najviac sa mi do pamäte vryl nedávny aprílový koncert a môj prvý stage diving, to bola pecka :(

* ExTip

* OBD

* Vypsaná fixa

* Muller

* Horkýže Slíže

* Čechomor - jedným slovom - BOMBA !!!

* Tleskač - nechala som sa uniesť natoľko, že som si trošku zaSKAckala aj s dlahou na nohe :D

*

- no tak toto si musím v dohľadnej dobe zopakovať, na to čo predviedli na javisku budem ešte dlho spomínať ! (link z Lucerny len ilustračný, bola som na nich v Piešťanoch)

*

- krásne dali :innocent:

* Longital - komornejšie, ale unesená som bola :)

 

 

Zo zahraničných:

* Rolling Stones - Brno, leto, ovzdušie po daždi, dúha nad pódium, vysuté pódium na najväčšie hitovky až ku nám pod nos, večne mladý Mick, pochybujem, že také niečo ešte zažijem :)

* Metallica a support Slipknot - mno vlastnou chybou som si neužila tak ako som mohla, hádam ešte budem mať priestor na nápravu, kým mi nedošlo zle ale hrali fantasticky :D

* Depeche Mode

* Iggy Pop

* The Exploited

* IAMX

* Lenny Kravitz - nič moc...

* Prodigy

* Garbage

* Placebo

* Royksopp

* The Subways

* Korn

*

* The Creepshow

* Parov Stelar - najlepšia naživo tancovačka môjho života !!! áááááá :D

 

 

... a ešte perlička na záver - keď som mala osem rokov bola som na Kelly Family :D tam niekde začalo moje nadšenie pre hudbu naživo :D

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak OBD úprimne závidím

na ZÓNU som pozabudol - bláznivá tancovačka-pseudopolka na Polku, posielala do smútku akékoľvek pogo :rolleyes:

Slobodná Európa najbližšie asi bude pri krste nového albumu (10./11.11. Randal)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som bol zatiaľ na dvoch koncertoch a to ešte minulý rok a v oboch prípadoch to bol koncert Green Day :rolleyes:

Najprv vo Wembley Stadium a potom v Prahe...a bolo to super, fajn atmosféra a hlavne veľa energie :innocent:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Spomeniem posledné dva roky : Hrdza, Cigánski diabli, Indigo - Peťo Nagy, Drišľak v Trebišove. :) Fajn, pohoda, zabavili sme sa s priateľmi aj zatancovali.. aj tak sa dá..:)

Collegium Musicum v Bratislave, Jethro Tull v Prahe, Roxette v Košiciach. :rolleyes: proste paráda, neopísateľný zážitok, zažiť tu atmosféru, počuť umelcov naživo, vidieť, kochať sa tou nádherou, ich umením .. srdce plesalo a s láskou sa na tie príjemné, nezabudnuteľné chvíle spomína :innocent:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 3 týždňami...

Zo zahraničných zatiaľ nič (aj keď už viac krát som sa pohrával s tou myšlienkou), takže zatiaľ len koncerty česko-slovenských kapiel - väčšinou punk-rockové kapely: Houba, Horska Chata, Bačova Fujara, Plus-Mínus, Iné Kafe, Horkýže Slíže, Sitňan, Hasiaci Prístroj, ŠHT, No Sympathy, Kade Ľahšie, Hlavná Cesta, Jediná Možnosť, Sajrajt, Firestars, Die Without Sins, How?No!Cuc, Mantinels, ...

 

No a minulý týždeň pribudla aj Zóna A - konečne som ich videl :) Parádny koncert!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Na akych koncertoch som bol som uz napisal. Teraz napisem na akych budem

 

Destruction, Heathen, Sepultura, Exodus budu hrat 11.12 v MMC iba veci zo starych albumov

 

Obscura, Spawn of Possession, Gorod, Exivious zahraju v MMC 19 marca

 

to bude mazec :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ako tak pozeram na tie nazvy, vacsinou tu prevladaju priaznivci tvrdsieho zanru :thumbsup:

ja som po ukonceni studentskych cias spohodlnel a mal trochu ine priority, ale pred mesiacom som si splnil zivotny sen a videl som URIAH HEEP nazivo :kapela:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 3 mesiacmi...
  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 1 mesiacom...

zo zahraničných:

Eyes Set To Kill .. skvelý koncert v Randali.. a fajne sa kecalo s babami z kapely :)

Vanna

All Faces Down

Deez Nuts

Southern Oracle .. maďarská kapela ktorá ma dosť príjemne prekvapila

Suicide Silence

 

SK a CZ

The Paranoid .. asi 10x a každý koncert bol úplne úžasný :D

Zoči voči .. nejak moc nemusím ale koncerty majú dobré

Voice of Horse

Horkýže Slíže

LOSTinMIND

Gladiator

Vypsana Fixa

Zona A

Peter Nagy ma skvelého bubeníka.. fakt klobúk dole

From Our Hands

Abhorrence

Smola a hrušky ked hrali u nas tak neskutočná atmosféra bola v klube.. a to pogo :zubiska:

Ine kafe

Before The Zero Day

 

na viac si už asi nespomeniem :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

moj syn otvaral v sobotu Heureka Budča Fest :gitarista:, tak sme ho boli podporiť :clap:

 

vypočuli sme si ešte nasledujúce dve :punk: kapely a vyhli sa večerno-nočnej atmosfére, kde už by som si asi muziku kvôli okolo tancujúcim-stojacim-sediacim-ležiacim návštevníkom nevychutnal :tanec: :pivari: :huraa: :pivo: :ejha: :ozrani: :tycka:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

veru už dávno som nebola na žiadnom...kedysi za študenstkých čias som sa dostala na Suzi Quatro, na Druppiho, na Mišíka, v poslednom čase sme boli s manželom na Ulrychovcov. Mne sa to páčilo, mám rada ich pesničky.

Chcela by som sa dsotať na Cranberries, ale môj nechce ísť so mnou a ani kamarátkam sa nechce či nemajú čas, a sama nepôjdem nikam.

 

A ani nerátam, koľkokrát som bola na W.Daňka, Nedvědovcov, Křesťana a pod.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Stalo sa niečo, čo som nečakal. Na oslavách Dňa baníkov v Handlovej som si prišiel na svoje. Nečakal som, že v bani rastú takýto hudobníci :smilieee: a urobilo to na mňa hlboký dojem.... a na Nokiu c7-ku to bol výkon :thumbsup:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...
  • Pred 7 mesiacmi...

môžem si odškrtnúť 2 mená

ATOMS FOR PEACE
- kt. už aj tak komplikované veci v koncertných verziách totálne rozsekali

kombinácia YORKE - FLEA je pecka

 

NICK CAVE and BAD SEEDS

- toto austrálske "hovädo" predviedlo jedno z naj performance

aké som kedy videl

kamoš to okomentoval-vystihol viac než presne

"VIDEL SOM DIABLA"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov