Skočiť na obsah

alamo

Odporúčané príspevky

s teroristama sa nevyjadnava....terorizmus je zlocin a nasa dr.nuta policia este tento terorizmus podporuje....hm...no nech Boh chrani takeho dochodcu, ak by ho nasi dopravny policajti nacapali bez platnej STK, ktoru neabsolvoval pri najazdeni zopar kilometrov, ked pouzil auto na nakupoch.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ak by som mal byt teda ten "konzervativec" podla alama, tak potom ano...akurat s tou vrazdou by som mal problem...pokial by teda taky "progresivny" kamionista, nebol pricinou nejakej mojej (ci mne blizkej osoby) ujmy na zdravy, vdaka jeho osobnym aktivitam... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

teroristi UNASu, ktorych ma podla "demokratickej" opozicia SK, podporovat kazdy "rozumny" obcan, sa stiahli z barikad a vymenili ich za teplejsie prostredie fotel a gaucov....alebo sa zlakli US "tomahawkov"?.....ocakavam, ze soferi ich kamionov zacnu jednat podobne a pri poziadavke o zlepsenie ich pracovnych podmienok "zabetonuju" dom zamestnavatela a budu ho tam vpustat a vypustat kazdych 24 hodin von a za 24 hodin dnu...drzim palce zamestnancom tej teroristickej odnoze al-kaidy....:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a co sa ti nepaci na mojom prispevku o kamionistoch teroristoch?.....mam vyhrady k ich poziadavkam?....ak ano, tak sem daj v akom riadku to pisem.....inak si obycajny nechapavec pisaneho slova....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

k akemu problemu?...myslis v tom blogu co si sem dal?.....ok....na prvy pohlad tam je problem...teda podla UVO...no dal UVO nejaky podnet na prislusny urad, ked tam su take "viditelen" podvody?...pokial viem tak nedal....a ty si myslis, ze ked kamionisti sa zacnu spravat ako teroristi a porusuju zakony, tak ja budem ticho drzat hubu a krok, ako UVO?......kamionisti porusili vsetko, co sa len na cestnej premavke a zakone o cestnej premavke porusit da.....taktiez strajk je v zakone uzakoneny, ale sposob tej teroristickej vydieracskej bandy vobec nie je v sulade zo zakonom...a to sa dotyka mna priamo.....ja som sa iba snazil naznacit, ze ked si takto predstavuju poukazovat na svoje problemy, tak mam pravo poukazat na ich vypalnicke metody....ake pozicaj, take vrat...nic viac a nic menej.....alebo co si este prajes, aby som ti napisal?.....dufam, ze ich soferi si takto isto budu narokovat svoje buduce mozne poziadavky aj s tou blokaciou pribytkov zamestnavatela...uz dopredu im to schvalujem....ked oni mozu teraz, tak nevidim dovod, preco by toto iste namohli pouzit aj dalsi opravneny.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak si rozoberme clanok(blog,problem). Nie dnes ale cely, ved aj nastudovat si iste veci comu nerozumieme, ci aby sme to pochopili. Zacnem prvy.

 

Niektoré cesty na Slovensku sú v týchto dňoch paralyzované štrajkujúcimi vodičmi nákladných vozidiel, ktorí požadujú zníženie cestnej dane a zastavenie výberu mýta.

Aby sme problematike porozumeli treba sa pozrieť do doby, kedy ešte výber mýta nebol.

Nákladná doprava bola zdanená tromi spôsobmi:
1, Diaľničnou známkou / nálepkou, ktorú platili všetci
2, Cestnou daňou z vozidiel, ktorú platili len vozidlá registrované na Slovensku
3, Spotrebnou daňou z paliva, ktorú platili len vozidlá tankujúce na Slovensku

V tých časoch bolo poukazované na to, že zahraniční dopravcovia neplatia cestnú daň, lebo majú auto registrované v zahraničí a obchádzajú aj spotrebnú daň z paliva, lebo Slovensko prejdú na plnú nádrž natankovanú v zahraničí. Navyše nebolo známe, po ktorých cestách sa jazdí, presnejšie ktorí správcovia majú mať podiel na vybraných poplatkoch pre údržbu ciest a mostov. To všetko bolo pohnútkou zavedenie elektronického mýta.

Podla mna to korektne napisal. Mozes dalsie riadky(par ,pokial sa ti chce) odcitovat ty a okomentovat ich. Samozrejme sa vyjadri aj o tomtoco som citoval a o mojom okomentovani. Kludne mozes. Ved diskusia. Ja len poznamka, preco natankovali v zahranici a nie u nas, asi sme mali drahsiu naftu - vyssie spotrebne dane na naftu. Realne sa to da prejst aj na pol nadrze(to je len moj odhad, ale kvoli Slovensku, vratky DPH so slovenska si ziadat). Vtedy platilo asi to ked tu dostal blocek - raz za stvrtrok si pytal z Bratislavi madarska,ci polska spolocnost o vratenie DPH. Je mozne ze aj kvoli tomu tu netankovali. Drahe(kvoli vysokej spotrebnej dani) a zbytocne papierovacky.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja tu ale nebudem riesit problem kamionistov...ten nech si riesia oni.....mna irituje ICH konanie v zaujme  presadenia  ICH poziadaviek.....porusuju zakony v priamom prenose...obmedzuju moj pohyb po ceste, ako vodicovi auta....ja si za to platim kazdorocne a taketo obmedzenie mojho pohybu po priestore, za ktory si platim, moze iba organ, na to urceny zakonom a nie tito teroristi...policia uz mala davno konat a nie este im "upravovat" priestor...kto dal tejto vypalnickej bande pravo na riesenie tohoto problemu takymto sposobom?....to je moj problem a nie to, co sa pise v tom blogu....to nech si riesia organy na to urcene.....neviem, co viac by som ti mal okomentovat....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale este ti teda sem dam aj tento moj pohlad....pozri, ak toto ide niekto nazyvat strajkom, tak asi nevie o com hovori alebo zamerne klame....je sprostost vraviet tomuto strajk.....podla Ustavy SK strajk nie je definovany....ustava ho iba garantuje, ako pravo....tiez podla zakonnika prace, je definovany, ako nastroj urovnavania-riesenia sporov medzi zamestnancom a zamestnavatelom....povacsine sa jedna o problem pri neuspesnom kolektivnom vyjednavani....mas pocit, ze toto je ten pripad?...jedine, ze by existovala este nejaka ina zakonna uprava, ale pokial viem, tak taka teexistuje....s tohoto ich konania je uplne jasne, ze ide o protest protivladny a teda by sa mal konat podla zakona o zhromazdovani....a to sa nekona....ja to teda beriem ako nie nespokojnost s poplatkama, ale cisto politicky motivovane a nech si to teda riesia na zhromazdeni na nejakom namesti a tam nech vytrubuju od rana do vecera kazdy den...a nie tu idu ukazovat svaly na cestach a este sa bit do prs....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Co ma zakonnik prace spolocne s inymi ako zamestnavatelom a zamestnancom - voci sebe. Ako sa maju spravat - to je zmluva - pravidla ako tie dve skupiny sa maju minimalne spravat. Co to ma spolocne so zivnostnikmi? Dochodcami? Inymi skupinami ludi? Nezamestnanymi nemaju pravo strajkovat? Alebo aj zamestnanci voci niekomu inemu ako je zamestnavatel?

 

V ustave mas napisane kto nemoze strajkovat(vojakov, prokuratorov, policajtov, sudcov a pod a preto su v niecom zvyhodneny). Mas tam zivnostnikov? dochodcov, ci nezamestnanych,deti a pod? Nie, tak sa ich to asi netyka.

 

Mame pravo na strajk ci nemame? Zamestnavatelia - nie su zamestnanci maju pravo na strajk? Ma pravo na strajk zamestnanec aj proti niekomu inemu ako zamestnavatel?

 

Právo na štrajk sa zaručuje. Podmienky ustanoví zákon. Toto právo nemajú sudcovia, prokurátori, príslušníci ozbrojených síl a ozbrojených zborov a príslušníci a zamestnanci hasičských a záchranných zborov.

 

Ma pravo na strajk zamestnanec ,ak mu da stat 100% sadzbu na dan z jeho prijmu?  Nie?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://zpsraca.estranky.sk/fotoalbum/straj-dochodcov-pred-bsk/strajk-26_5_2011-pred-bsk/

 

Strajk dochodcov, vaznov(o hladovke si uz pocul? Gandhi), kludne aj deti v skolach(nepaci sa im strava v jedalni, sikana,strajk studentov). Psickarov. Som sa docital posledny strajk generalny u nas bolo proti komunistickej strane. Strajk futbalistov, sportovcov, nepaci sa im rasizmus. 

 

Strajk vodicov, ved sa ku kamionistom pripojilo so solidarity aj 30 taxikarov.  Strajk zien. 

https://www.etrend.sk/trend-archiv/rok-/cislo-Febru%C3%A1r/celosvetovy-strajk-zien.html

 

"Zastavte svet a zmeňte ho," znie slogan celosvetového štrajku žien
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Co ma zakonnik prace spolocne s inymi ako zamestnavatelom a zamestnancom - voci sebe. Ako sa maju spravat - to je zmluva - pravidla ako tie dve skupiny sa maju minimalne spravat. Co to ma spolocne so zivnostnikmi? Dochodcami? Inymi skupinami ludi? Nezamestnanymi nemaju pravo strajkovat? Alebo aj zamestnanci voci niekomu inemu ako je zamestnavatel?

 

V ustave mas napisane kto nemoze strajkovat(vojakov, prokuratorov, policajtov, sudcov a pod a preto su v niecom zvyhodneny). Mas tam zivnostnikov? dochodcov, ci nezamestnanych,deti a pod? Nie, tak sa ich to asi netyka.

 

Mame pravo na strajk ci nemame? Zamestnavatelia - nie su zamestnanci maju pravo na strajk? Ma pravo na strajk zamestnanec aj proti niekomu inemu ako zamestnavatel?

 

 

Ma pravo na strajk zamestnanec ,ak mu da stat 100% sadzbu na dan z jeho prijmu?  Nie?

 

 

https://zpsraca.estranky.sk/fotoalbum/straj-dochodcov-pred-bsk/strajk-26_5_2011-pred-bsk/

 

Strajk dochodcov, vaznov(o hladovke si uz pocul? Gandhi), kludne aj deti v skolach(nepaci sa im strava v jedalni, sikana,strajk studentov). Psickarov. Som sa docital posledny strajk generalny u nas bolo proti komunistickej strane. Strajk futbalistov, sportovcov, nepaci sa im rasizmus. 

 

Strajk vodicov, ved sa ku kamionistom pripojilo so solidarity aj 30 taxikarov.  Strajk zien. 

https://www.etrend.sk/trend-archiv/rok-/cislo-Febru%C3%A1r/celosvetovy-strajk-zien.html

 

 

Strajk vojakov- nechcu bojovat s tym "nepriatelom"(teda nebojuju), chcu ineho,alebo ziadneho.

 

ukludni sa a napis zrozumitelne, kde ja pisem, ze na prejav svojej nespokojnosti zo stavom veci,  majitelia kamionov nemaju pravo.....aj ked si myslim, ze ja som to tam hore napisal zrozumitelne....ze teba chytil nejaky amok, tak za to ja nemozem....tak skus napisat nejake vyhrady k tomu mojmu popisanemu nazoru na tento protest zo strany kamionistov....vdaka...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hlavne zachovajme kľud a rozvahu a štrajkujúci kamionisti, uvoľnite cesty pre mamičky do pôrodnice. To, že ktosi "spackal nevypovedateľnú zmluvu", na základe ktorej si súkromná firma "odkrojila" z poplatkov za mýto už 2 miliardy si teraz nevšímajme. Ale za tie peniaze mohli mamičky letieť do nemocnice aj helikoptérou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som kludny, ale ak by sa taka vec stala a bol by som ja otcom dietata, co ta potencionalna mamicka ide porodit do nemocnice a kamionista presadzujuci si svoje poziadavky by bol prekazkou jej vstupu do nemocnice, tak s toho kamionistu sa razom stane byvali kamionista a z jeho pracovneho nastroja sa stane vrak....ja len tolko a v klude....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Áno, ako sa vyjadril Danko, hlavne zachovať poriadok a dôstojnosť a nejesť tatranky v parlamente. Chápem, že ho urážalo, keď počas jeho prejavu niekto jedol tatranky. Tým dehonestoval nie len jeho prejav, ale aj úctu k parlamentu. Občania, zachovajte poriadok a nechajte politikov pracovať pre blaho ľudu...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mozno Danka rusilo suchotanie obalov, ale porovnavat tento dankov "poriadkumilovny" ulet s touto skupinou verejne porusujcich zakon o cestnej premavke, je tak trochu liberalno "demokraticke"....porusovat zakony je dovolene kazdemu, co sa citi ukrivdeny...toto je to za co si strngal (a aj ja) svojho casu na namesti?.....podotykm ze na namesti a nie vo vestibule v nemocnici....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

anarchisti z radov kamionostov sa zasa rozhoduju, ze zacnu strajkovat...dufam, ze sa nastahuju pred obchodne centra a zacnu im tam blokovat parkoviska a nie na cesty...taktiez dufam, ze nasa poriadkumilovna policia im na cestach zacne davat pokuty za branenie v cestnej doprava a v obmedzovani osob, co si platia za volny pohyb na cestach a ich slobodne uzivanie....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a idu strajkovat a obtazovat slusnych ludi.......dufam, ze ich spokutuju za marenie cestnej dopravy a obmedzovanie slobodneho pohybu obcanom, co si zaplatili za pouzivanie dialnice a inej cestnej komunikacii....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zaplatili za pouzivanie dialnice a inej cestnej komunikacii....

Iba, že polovica z toho, čo si zaplatili ide súkromnej firme. Načo slúži mýto? Rozvoju dopravy, alebo je to lukratívny job súkromnej firmy?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale to nic nemeni na tom, ze som si zaplatil a tato huronska banda, co len tie cesty devastuje, mne bude branit v uzivani toho, za co si platim?....to sme kde?....aha v EU.....uz som tu niekde pisal, ze nech sa prestahuju pred nakupne centra a tam zablokuju parkoviska....to mne vadit nebude, pretoze za tie parkovne miesta si ja neplatim....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov