Skočiť na obsah

alamo

Odporúčané príspevky

Nieco co ma zarazilo.

 
ad pado: tentoraz plný súhlas s tebou, iba si dovolím upresniť z môjho pohľadu manžela učiteľky ZŠ:

ad 1: lož, aj učiteľ si môže bežne dohodnúť čerpanie dovolenky mimo prázdniny, nie je to principiálne ničím zakázané, aj ja som raz na takej dovolenke s manželkou učiteľkou bol,
ad plány: pomáhal som manželke s učebnými plánmi, jednak ich kopírujú jedna od druhej, jednak je to tak jednoduchá záležitosť ( smiešne 2-3 strany textu v tabuľke ), že keby mali aspoň základné vedomosti s prácou na PC, tak ich urobia za pár minút, každý ekonóm, energetik, majster, obchodník robí oveľa, oveľa, oveľa rozsiahlejšie ročné plány a to úplne bežne a bez toho strašného kvílenia

ad 2: plný súhlas s Rudom, manželke bežne opravovali písomky dcéry, boli s tým hotové za pár minút a mali z toho akurát srandu, je to činnosť pre cvičenú opicu! okrem toho nikto učiteľov nenúti dávať písať písomky, ak sa im nechce opravovať, nemusí ich dávať, či dokonca opravovať!

ad 3: neverím, že tie učiteľky, čo teraz učia sa zázračne zlepšia o 100% ak sa ich príjem o 100% zvýši, to jednoducho nie je možné, pretože toho nie sú absolútne schopné!!!

ad4: čo je to za prácu ak nástupný plat je 800 euro? ja mám teraz oveľa menej ako inžinier po 35 rokoch praxe a za oveľa dlhšiu pracovnú dobu a musím držať hubu ( pozor nezávidím im ani nikomu !!!) 

ad 5: potrebujeme fúru iných profesií a sú platení oveľa menej, tak to je, neplatí sa za dochádzku do práce, za prácu, ale za riadenie činností a ľudí, za zodpovednosť, za nové nápady, za kreatívnosť....! pokiaľ žiak nie je sám motivovaný, pokiaľ sám nechce, učiteľ nič nezmôže, vplyv učiteľa na vzdelávanie je v skutočnosti minimálny, asi tak okolo 30%, čo predstavuje asi tak hodnotu času venovaného učiteľom výkladu novej "látky" z každej školskej hodiny, navyše samozrejme tento výklad je veľmi často mizerný... 

dôkaz: manželka mala v 4.triede učiť základy techniky (!), nemala o tom ani páru, teda o kreslení technických výkresov, o základoch elektrotechniky, o ručnom mechanickom náradí, ako elekroinžinier som jej síce všetko podrobne vysvetlil, ale hlboko pochybujem o hodnote takého technického vzdelávania, manželka hovorila, že síce boli žiaci, ktorí všetko vedeli ( od otca ), ostatní, najmä dievky, sa nenaučili samozrejme o technike nič! 

Celá príčina je presne v tom, čo si napísal! Školstvo, tak ako zdravotníctvo, sú ostrovy komunizmu v mori kapitalizmu a tak to aj vyzerá! Nízka úroveň, vytváranie vlastných pravidiel a rozprávok starých materí, vzájomné presviedčanie sa o nezmysloch, o svojej učiteľskej nepostrádateľnosti a výnimočnosti pre spoločnosť, o prepracovanosti a psychickej náročnosti ( pretože málo z nich zažilo náročnosť vo výrobnej alebo obchodnej firme), ktorá vzniká najmä z dôvodu výsostne ženského kolektívu, bez chlapov, ktorý by ich ťahali dopredu k výkonom.... 

Pokiaľ sa nespraví systém, že učitelia ( lekári, sestry ) sa budú správať k svojim žiakom ( pacientom ) ako k zákazníkom, že ich plat bude úmerný výsledkom ( liečeniu ), tak nič z toho ani fungovať nikdy nebude!

 

Cital som to vcera. Neviem aka je moja zena ucitelka.  Podla mna dobra. Ja na nu(ako zenu a matku) ani som nenapisal ani nemohol krive slovo.
Tu nejde ani o moju zenu. Ale ucitela - trenera. Ci plat. nechapem ako sa ludia mozu tak dehonestujuco pozerat na ucitelov - trenerov - iste robia chyby. 
On pisal o svojej zene.
 
 
ad 1: lož, aj učiteľ si môže bežne dohodnúť čerpanie dovolenky mimo prázdniny, nie je to principiálne ničím zakázané, aj ja som raz na takej dovolenke s manželkou učiteľkou bol,
 
Ja som nebol - ak si pamatate v spanielsku mimo sezony som siel kvoli tomu ze bola posladna sanca na taku dovolenku, este neucila.
Pred vcerom som bol u zubarky ja s dcerou. Preco lebo mala uz vycerpane pecka - ale hlavne musela byt v robote.
Dalej sa mi nechce. Plany som zene nerobil ani neopravoval pisomky.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Učiteľ nebude mať vážnosť, keď vzdelanie nebude podmienkou úspešnosti. Nie sme silikon welly, sme krajinou obchodníkov, operátorov výroby a úradníkov.. Okrem právnického a medicínskeho vzdelania, o ktoré sa môžu uchádzať iba právnici a lekári, sú ostatní vysokoškolsky vzdelaní ľudia hodení do jedného vreca. Šikovný programátor bez vysokoškolského vzdelania ľahko „prečúra“ profesora, alebo docenta informatiky. Na manažérske funkcie treba vedieť jazyk, mať osobnostné predpoklady a prax. V dozorných radách a v politike ani to. Kozinova věta: Lomikare, Lomikare, zvu tě na boží súd... nikomu nepomôže v kariére. Kto z vás potreboval v svojej praxi riešiť kvadratickú rovnicu, vystačíme si s trojčlenkou. V ktorom ročníku ZŠ sa učí?  Priemyselné podniky u nás dnes neriadia ľudia s technickými invenciami, (ako kedysi Škoda, Baťa, Ford, Siemens, Porsche, Edison), ale právnici. Načo aj, veď  my dnes iba vyrábame vymyslené. "Našu invenciu" zajtra vystriedajú Rumuni, alebo Albánci? Na štátneho úradníka treba síce nejaký titul, ale ten sa pri dnešnej úrovni školstva dá získať dochádzkou. Tých pár šikovných študentov, ktorých to baví, aj tak odíde do zahraničia, lebo tu si uplatnenie nenájdu.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

učitelia štrajkujú..

..pár detí zostalo bez dozoru..

čo sa k tomu ešte dá povedať?

napadá ma že námietky sorty "najprv začnite učiť kvalitne, a až potom môžete žiadať pekné platy", moc neobstoja

učitelia u nás učia to čo je v učebných osnovách, a tie určuje ministerstvo školstva, ak je školstvo zbastardené "zhora", tak s tým žiadny "pešiak" od tabule nepohne

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

velmi by som prial ucitelom, aby mali take podmienky, ake si zasluzia

 

a vieme velmi dobre, ze nie vsetci si zasluzia, tak ako v hociktorej inej profesii su ti, ktori makaju (a takych ucitelov si treba vazit, to su ti, o ktorych sa v minulosti hovorilo ako o 1/3 z troch vazenych ludi na dedine) a su taki, ktori sa vezu, ktori len chodia do zamestnania, ktorym je to jedno; mal som takych, aj takych a vy vsetci tiez

 

a preto strajkuje len cca 11000 z cca 70000 ucitelov na Slovensku

a preto si myslim, ze toto nie je dobry a dobre zorganizovany protest

 

(bokom ponechavam, preco sa asi nezapojili "originalne" skolske odbory a preco ko Ondek cusi ako vos pod chrastou, hoci ked ON "zastupoval" zaujmy ucitelov, tak sa vopchal do kazdej medialnej riti)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Polovica ucitelov - co su starsi a na strednom a vychodnom Slovensku - by isto nemali lepsie platy ako dnes(v inom zamestnani). Teda su spokojni - a radi ze su radi. To kludne aj "dochodca" v Bratislave(ci tam kde lepsie platia chytrych ludi a je praca) kludne moze strajkovat(uz asi neplati hypoteku a nejaku pracu si najde aj pred dochodkom - rovnako dobre platenu). Mozno on nema co stratit - ci sa len skolegiality "musi" pridat.

 

Podla mna ucitelia maju male platy - ale si myslim - neviem - ucitelky v skolke maju este mensie a priklad treneri(popri praci u nas aj popri nezamastani, a venuju tomu trebars aj styridsat hodin do mesiaca) - ti sa tiez venuju detom - nemaju za to mozno nic. Proste to robia kvoli tomu ,ze ich to bavi a maju uspechy. Deti sa zlepsuju. Nemaju vlastne deti. Maju tie na treningu. Aky je rozdiel medzi telocvikarom a trenerom na treningu? Jeden znich je to aj to. Tie na treningu to chcu robit. Vlastne im to zavidim - zeru ich deti a maju uspech(deti sa velmi zlepsuju). Vsetci traja co sa tomu venuju viac su aj vystudovani - telocvikari. Mladi soplosi. 

 

Ondek ma zakazane strajkovat - ale mozno co som pisal na zaciatku - on by mozno ani keby chcel nenasiel u svojich odboraroch podporu. Mladi mu iste neposielaju peniaze a teda nevolia.

 

Priklad - nejak zmiernit platy medzi starsimi ,ci mladsimi - ci rusenie skol(kde je menej deti). To u polovice neprejde. Teda priklad polovici, ci len tretine dnesny stav vyhovuje. Tretine to je jedno - nejedno to je len mladym ucitelom - co chcu ucit - ale peniaze im nepostacuju - su v priestore kde si vedia najst lepsie platenu pracu. 

 

Ja neviem - oni mali dat vypovede a ist pracovat do sukomnej sfery. Je to tazke - pre nich zlom zivotny(priklad ja trenera ani ucitela by sm robit nemohol - nevedel - ani nechcel kvoli placi - ale co mu zavidim - ten dobry pocit - aj kede neviem ci ho(ich) ma - deti ho zeru a maju uspechy) - zrejme to tak postupne vacsina z nich aj spravi. ale malo by to silu keby to urobilo 5000 ucitelov v BA naraz.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A kolko zarabaju.

https://dennikn.sk/blog/zarabaju-ucitelia-malo-ano-aj-nie/

Tak nejak to je.

 

 

Som pozrel na prvu vyplatu zeny v cistom - pozeral som na ucet - jej vyplatnu pasku som nikdy nevidel - neviem preco - ci dava vsimne riaditelke ci Ondekovi?

 

Ale prvu vyplatu mala(dvetisic dvanastom ked bol strajk)- co doslo na ucet 440 eur - .Dnes bezny mesiac ma od augusta v cistom trikrat 630 , dvakrat sedemstotridsat - v decembri tisicosemdesiat. Teda to uz nieje take zufalstvo. Hlasovala za strajk. 

 

Ma 60 kreditov aj ked jej vraj preplacaju len prvych tridsat  -to vedela - dalsiu tridsiatku si robila a riaditelka je to umoznila kvoli tomu aby isla na atestaciu do vyssej triedy , kruzok, triednictvo.

-----

 

Co mam kamarata z tenisu - on proti zvysovaniu platov ucitelom - ma VS - technicku - robi v zavode co mu da menej ako mojej zene - a robtnikom este menej. Ale som mu vysvetloval , ze 600,  tu asi myslel v cistom - pre obchodnika a nedosiahnutelne premie - su vysmech. Ze to si nedovolim ani ja tolko platit mojmu sikovnemu ucnovi(vie robit samostatne - na hodinu ma viac ako ucitel).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zneuziva vladna moc media proti ucitelom ?

 

 

Kto sa skrýva za podozrivou komentátorkou SME Evou Novou? Nevie to ani SME 26.01.2016 13:25 | Blog | Miroslava Kernová

Dnes ráno som natrafila na komentár na sme.sk s názvom "Učitelia sa sťažujú, no nemajú na čo." Po prvých vetách som si myslela, že ide o zle napísaný vtip bez pointy. No po jeho dočítaní som mala dojem, že si čítam jeden z textov, ktoré vychádzajú pravidelne na blogu Pravdy od vymyslených autorov a slúžia na diskreditáciu.
http://www.omediach.com/blog/item/8291-kto-sa-skryva-za-podozrivou-komentatorkou-sme-evou-novou?-nevie-to-ani-sme

 

 

 

Minister Draxler porovnáva hrušky s jablkami

26.01.2016 | Michal Lehuta

O grafe, ktorý musel byť stiahnutý z facebookovej stránky Inštitútu pre finančnú politiku

http://blog.etrend.sk/michal-lehuta/draxler-porovnava-hrusky-s-jablkami.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

A prečo je už 20 slobodných rokov takýto žalostný stav školstva na Slovensku napriek ojedinelým výkrikom niekoľkých tisícok učiteľov? Lebo požiadavky učiteľov a detí nemajú podporu rodičov, starých rodičov a širokej verejnosti. Lebo všetci nechávajú celú váhu problémov na pleciach učiteľov často ubíjaných mocensky riadenými riaditeľmi. Som presvedčená, že kým rodičia nepreberú štafetu protestu z rúk učiteľov, nepodporia ich verejne a nezačnú sa organizovať v tlaku na ministerstvo, politikmi to nepohne.

A teraz skupina učiteľov vytvorila podmienky preto, aby sa to stalo - dala nám všetkým príležitosť zabojovať za budúcnosť. Ak školy vezmú na seba starostlivoť o deti počas štrajku, zoberú rodičom motiváciu niečo robiť. Prv, ako sa rodičia stali “rukojemníkmi” štrajkujúcich učiteľov, sa učitelia stali rukojemníkmi štátneho dirigizmu a naše deti rukojemníkmi chorého školského systému.

Pýtate sa nás, ako dlho budeme štrajkovať - dovtedy, kým sa za nás verejne nepostavíte. Keď preberú rodičia iniciatívu, učitelia sa budú môcť venovať ich deťom.

zdroj: http://waldorfskaskola.sk/…/preco-vstupuje-waldorfska-skola…

kampan na podporu: http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=843208

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Toto suvisi s tym predchadzajucim videom. Co zmenia volby nic. Lebo o nicom nerozhodujeme aj ako rodicia - asi nam to vyhovuje.

Ti ucitelia co robia - snazia sa strajkom upozornit na nejaky problem - celospolocensky. Skym maju vyjednavat s Draxlerom? Ficom? Pre nich to problem nikdy nebol a nie je. Aj ta figurka Ondek.

 

Riesenie by bolo - keby navrhli temy referenda - ako si to predstavuju - co chcu presadit - vyargumentovali by to. Tri mesiace by sme sa o tom zaujimali ,sledovali, zistovali a potom rozhodli. A vysledkom by bol zakon.

 

Normalne by ktomuto ani nedoslo - lebo vlada a parlament by to uz davno riesila. Ale teraz nemusi a robi to x rokov. Ja nechapem naco je nam ministerstvo skolstva.

 

Teda ti strajkujuci robia jedine co mozu. Ak chcu zmenu. Chcu zlepsenie. Upozornuju a vysvetluju problem. Ako uspesne a dobre?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ta poziadavka na zvysenie platov, je ich internou zalezitostou a nemali by ju obalovat nejakou humannou poziadavkou na dofinanncovanie skolstva. Tak isto, ako ucitela nezaujma plat toho-ktoreho rodica, tak preco by malo zaujmat rodicov, ze ucitelia maju(?) nizke platy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja osobne nemam nutnost nejako podporit poziadavky (platove) ucitelov alebo zdr.sestier. Toto ich konanie  len dokazuje, v akom moralnom suterene sa nachadza spomenuta vzorka v tejto skorumpovanej krajine. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja osobne nie kvoli platom - mna to tiez netrapi. Mna. Je mi to jedno tie tabulkove platy su smiesne - ale na mojej zene -co som dal cisla ma aj premie. Tie robia aspon dvadsat precent. dvadsat pecent -je to co zena robi navyse - co sama mohla ovplyvnit. Inak su to smiesne platy.

Ale ako to bere zena? Isla do strajku - raz mala slabu chvilku - ze ci si nespravime tretie dieta. Som spozornel. Teda je dost v koncoch ked len to spomenula.  Robit navyse 8 rokov? Ja sa na to uz necitim - ale prezil by som to.O patnast rokov budem ucit svoju dceru ucit lyzovat? Mna lyzovanie dnes nebavi.

 

Ale druha strana mince - je velmi dolezite, aky ucitelia a ako ucia deti - to je velmi podstatne - aku generaciu vychovaju, kazdy jeden rok - ci budu vediet robit. 

 

Neviem kolko mas informator rokov - ak 50 - ver tomu ,ze je velmi dolezite , aby si zil slusne na dochodku(mzslim,len na urovni dnesnych dochodcov) - potrebujes -aj dnes dobre skolstvo. Spolocnost,nie co to je dnes. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Len to co som napisal.  Si to uvedomte a to som mimo skolstva.

 

Zena v skole 5 rokov - a chcela zmiznut - ja rodic - a nechcem  dieta. Alebo aj chcem(o patnast rokov si ist najmem instruktora). Ale to nieje jednoducha ani rola ani praca. V tomto state. proste niekde je chyba.

 

Cele je to cudne .. chyba moze byt aj iste je aj vo mne a nas. Cele si to sami nejako deformujeme.

 

---

Nie je to ani chyba len je to narocne. Vychovat mladez je narocne. Ci pre rodica, trenera, ucitela. A trvato dlho a vela cviceni. A casto je to nedocenene - niekedy - pre sameho mentora uspokojujuce.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes pribudli od nas - doteraz v meste ani jedna skola nestrajkovala, dve skoly. Zajtra bude aj ta ,kde uci zena.  Teda 3 zo 7 - mozno sa este nejake pridaju - mozno vsetky. Zena bola jedna s 9.tich co idu do strajku do piatku. 12.ti zabezpecia aby to nejako fungovalo.

 

A ktym mzdam - ked ma zena 630 v cistom - co je asi minimum - tak 45 euro je danovy bonus- teda ona ma v hrubom zaklad 750 , v priemere dostala premie 200 euro. Ale ona na priplatkoch ma asi 20 percent ci viac - teda keby len ucila tie svoje hodiny ma 625 v hrubom.Mozno aj menej - lebo niekedy jej chodil kruzok samostatne a to bolo 28 euro v cistom. To pisem len kvoli tomu, ze nechapem - preco su take rozdiely v platoch - nehovoriac, ze zena kludne moze mat nejake hodiny navyse. Viem ze ucila aj zemepis. Bckarski triedny - vsetci ucili zemepis svoje triedy.

 

Teda kludne zaklad mozu mat ucitelia 600 - 650 a starsi 700 eur. Este podla vzdelania. Ked riaditelka nema na premie,ci neda. Ja neviem.

 

http://www.etrend.sk/uzavrete-hlasovania-trend/baro-340.html?sorting=answer

Barometer riaditelov a ich nazor. Ide o ludi ako hodnotia ludi. A pracu ucitela.

 

Ucitelia mozu dosiahnut pre seba vela. Omnoho viac, ale mozu strajkom pomoct tejto krajine.

 

Toto sa mi pacilo - kratke a presne. Viac zmyselne. 

 

Každé násilie sa končí strata mi, Priamymi alebo následnými. Uznávam,, že učitelia si zaplatia viac ako dostávajú, ale otázka znie, či je vôbec možné vyhovieť všetkým? Aj mnohí iní majú málo, ale dokážu dnes existovať aj pri skromných príjmoch.

 

Tento hlasoval za :zubiska: , robia oblatky a cukrovinky? Som si pozrel kolko plati v priemere - 666 eur v hrubom . zisk mali priblizne taky ako osobne naklady - teda cena prace.

 

Racionálně uvažující člověk nemůže podporovat nesystémový, nátlakový prostředek jako je stávka. A už vůbec ne takový, kdy si stávkující učitelé berou jako vazaly děti a jejich rodiče. Mezi roky 1989 -2013 poklesl počet dětí na základních školách ze cca 725 tisíc na 427 tisíc, počet učitelů neklesnul, počet škol klesl o cca 10% ale počet učeben dokonce narostl! Je třeba provést zásadní reformu školství - a to jak základního, středoškolského i vysokoškolského!

 

A tento je rovnako sprosty ako Sotak - bude asi z klubu 500. Ved hej ale tu zakladnu reformu skolstva nemoze robit strajkujuci ucitel.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem kolko mas informator rokov - ak 50 - ver tomu ,ze je velmi dolezite , aby si zil slusne na dochodku(mzslim,len na urovni dnesnych dochodcov) - potrebujes -aj dnes dobre skolstvo. Spolocnost,nie co to je dnes. 

 

Presne mam 58 rokov aj 3 mesiace. A nikde nepisem a ni netvrdim, ze som nie za fungujuce skolstvo, ale na rozdiel od teba to vobec nevidim vtom, ze zvysenie kvality v spominanej teme, prinesie tu kvalitu zvysenie platov ucitelskemu zboru.  

 

 

To srandujes, vsak?

 

Nie, myslim to vazne vazne. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

Presne mam 58 rokov aj 3 mesiace. A nikde nepisem a ni netvrdim, ze som nie za fungujuce skolstvo, ale na rozdiel od teba to vobec nevidim vtom, ze zvysenie kvality v spominanej teme, prinesie tu kvalitu zvysenie platov ucitelskemu zboru.

 

 

Takto neviem ci som to v minulosti niekedy tvrdil(asi aj ano) - ale myslim si to a vysvetlim. Ja som vcelku tvrdil a myslim si ze zena ma v podstate dobry plat,resp. nie tak hrozny ako ked zacinala. Je to jej vec nakolko je ona a ini ucitelia spokojni s platom.

 

Ale ked zacinala a mala plat 509 - ciste 400 euro (40 euro bol danovy bonus).

Teraz maju o dvadsat dva percent viac . Podla Fica - teda 480? Myslis,ze na taky plat nalakas dostatok aj ludi co by to chceli robit aj co im ten plat staci?

 

Som v minulosti pisal - moja zena by sa za socializmu ani nedostala na vysoku skolu - ale na pedagogiku ani moja sestra. Bol tam cudny vyber - asi naval. Plno ludi - co by to vtedy chceli robit - dnes kvoli platu tam nepojdu. Ci robit to nebudu , lebo 480 nieje atraktivny plat. Neda sa ztoho plnohodnotne zit. Ano ako napisal ten sef firmy spravne aj jeho ludia ziju a prezivaju aj zmenej penazi. Resp. dokazu existovat.

 

Dobre a ake mas ty riesenie? Co prinesie kvalitu do ucitelskeho zboru? Kazdy normalny a sikovny co si vie zarobit 800 a viac - a potrebuje ich z toho skolstva zmizne behom mesiaca. Ja som sa az zamestnal - dohodli sme sa na plate -potom ze mi nemozu tolko dat(treti den ked som tam bol - pracoval) - nie osemnast tisic,ale len dvanast - ja za to nemozem robit - odchadzal som hned. a chcel som tam robit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak isto, ako ucitela nezaujma plat toho-ktoreho rodica, tak preco by malo zaujmat rodicov, ze ucitelia maju(?) nizke platy.

To srandujes, vsak?

Ty mas v rodine ucitela?

Mna platy ani netrapia - zena to nema zle. dvesto euro priemie. Je to vec koho to trapi nech strajkuje ci odide ... ano maju male platy. Prikl. podla mna by mali mat aspon ten jedna cela dva nasobok priemerneho platu. teda tisicsto v hrubom. Co v podstate moja zena ma. Ma 950 - ale ze su tabulkove platy - tak sa zmesti tam.

 

Mna sere viac -ked pindaju ze nerobia, ci malo a kolko maju dovoleniek. Lebo to ja vidim,je to nefer.  Dalsia vec nevidime co sa deje v skolach - nekvalitu ucitelov - ze ziaci maju horsie vysledky. Alebo ze kvalitnejsi a menej kvalitni ucitelia. Alebo ze ich je strasne vela. Kde? A ak kto to ma riesit? Ucitel? 

 

-------------

K celemu strajku neviem ako dlho bude trvat. Mozno to bolo v niecom nezvladnute. Ti organizatori sa to len ucia. Ale ja to vnimam ako celkom uspesne a prospesne. Tie skoly viac menej - aj ked neviem ako natom su s informaciami medzi sebou - toto niesu odborove strajky - toto strajkuju asi vo vacsine mimo odborovi. U nas sa este nezapojili 4 skoly - rano cakam,ze tam bude 7 lupienkov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie, myslim to vazne vazne.

V tom pripade je akykolvek komentar zbytocny.

 

Slimak:

Ty nemas deti? Mas. A chodia do skoly. Tak je dost cudne ze ta to netrapi kolko taky ucitel zaraba. Potom sa necudujte v akej krajine zijeme. Nemate pravo sa stazovat na nic.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak, mna trapi kolko ucitel zaraba, pretoze ak zaraba malo tak to znamena, ze povacsinou ostanu ucit ludia co by sa nikde inde neuplatnili, alebo ludia co maju par rokov do dochodku a uz to len musia nejako dokopat. Vacsinu schopnych ludi schmatne sukromny sektor. Na tych par samaritanov, co tam ostanu z presvedcenia a z lasky k uceniu a maju normalny prijem zabezpeceny partnerom, tak na tych sa skutocne spoliehat nemozno.

 

Rovnako sestricky, ja chcem aby schopne sestry ostali tu, a neutiekli do Rakuska, alebo Ceska, ci dalej na zapad.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nejak ma téma štrajku nezaujímala, išlo to mimo mňa. ale keď sa človek dočíta že školy nakupujú ako pomôcky makety hajzlových splachovačov 10x drahšie ako stojí originál, prípadne že internetové pripojenie majú mať školy predražené 7x, potom sa skôr čudujem že neštrajkujú všetci učitelia. lebo ak môže niekto takýmto nehoráznym spôsobom dojiť peniaze určené na školstvo, tak ozaj nevidím dôvod prečo by svoje nemali dostať aj učitelia. možno by úplne stačilo keby boli makety splachovačov predražené len 5x a internet 3,5x - ušetrené prostriedky by pokojne mohli ísť na mzdy...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mna netrapi zenin plat - ak je sa to zda malo, ci malo maju ini, ci strajkuje za nieco ine - musi to urobit ona. Ved o tych platoch som napisal asi najviac ja. Strajkuje do piatku, neviem ci od pondelku zase. Ja som na nu hrdy,ze sa tak rozhodla.

 

Fico im dnes odporucil aby sa vratili do skol . Neviem ci to bude tak rychle. Dufam ze nie. Neter chodi na gympel do vedlajsieho mesta.

 

Ucitelia si dopredu povedali, ze idu hlasovat ci idu do strajku ci nie. Zaco bude nadpolovicna vacsina to plati(bud vsetci alebo nik). A strajkuju az kym strajk neskonci. 

 

Zahlasovali za strajk - strajkuju od prveho dna. Vsetci. Som zvedavi ako dlho im to vydrzi. U mna maju respect.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

http://www.ta3.com/clanok/1077643/slovensko-a-zahranicie-skolstvo-pohladom-podnikatela.html

 

Od dvadsiatejpiatej minuty je tam prasa Sotak. On je vpriemysle a musi zaabat a ma spickovych ludi a dava im tisic v hrubom  - dvetisicstrnastom nechcel zvysovat plat.

 

Keby napríklad odbory so zväzom dohodli požadovaný 6-percentný rast, pre 3300 zamestnancov železiarní s priemerným platom 980 eur by to znamenalo takmer 60 eur do plusu.

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/7099767/na-sotaka-dolahol-ficov-zakon-hutnici-v-podbrezovej-si-asi-prilepsia.html#ixzz3zEx9tjJb

 

Co to je za idiota? Keby sa chvalil ze jeho zamestnanci maju v priemere aspon dvetisic - tritisic - nic nepoviem. On dava tisic?

 

Potom neskor ma tabulky kde robotnik ma 5,5 a ucitel devetnast. Co to je? Na hodinu. Je on pri zmysloch? ma ucitel devetnast na hodinu? 

 

Ako to predchadzajuce prasa z dusla sala

http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/345031-nove-duslo-sala-zacnu-stavat-uz-v-tomto-roku/

co som daval  - je isto z klubu 500. Keby som sa pozrel na druheho prasata firmy - by ste tam videli len dotacie , ci uz priame, ci danove.

 

--

 

Ale je zaujimave ze to prasa sa vacsinu stazoval na vysoke skolstvo. Tomu bravu nieco nedotrklo? Co to je za koota?

 

--

S######eny privatizer - ma prachy a isto dost od statu. Moj syn ak bude hrat futbal  isto nepojde do jeho klubu.

On si v tej demografickej situacii nevychova nic - len postahuje deti z okolia. ######a jeddna.

 

---------

Problem je ze v priemysle je 5,5. Ze ten dalsi s dusla ze ti povie - ludia musia zit aj  - ci existovat aj zmenej - dava 666. Ko..t 

 

My sme tu pre nich len otroci.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov