Skočiť na obsah

Optické ilúzie


Sniper

Odporúčané príspevky

je to veľmi stará ilúzia, známa podoba tváre Ježiša, ako je bežne znázorňovaná.

táto optická hra, alebo klamanie očí, patrí tiež k tým, ktoré boli použité už ako prebraté zo starších zdrojov vo voľakedajších babkiných prastarých, takmer storočných časopisoch ... vtedy to bol podnet, keď som si ako malé decko začala skúšať a uvedomovať, že kontrasty takto fungujú, klamú oči ...

vlastne to občas na kdejakých kontrastných obrázkoch a predmetoch len tak pre seba so zatvorenými očami skúšam dodnes. taká súkromná ilúzia a spomienka ...

 

 

jedna iná ilúzia :) zvieratká v horách ... koľko a aké nájdete ? :)

 

post-3-0-91739100-1310638656_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Úplne jasných ich tam vidím päť.

/a zdá sa mi tam aj šieste, ale tým nie som si vôbec istá, pretože ...

... jednak nie je tak jasné ako tých päť a ani druhovo medzi tie ostatné "nezapadá"/.

 

Tieto obrázky sú však úžasný "zaberák" na oči,:( :)

snažím sa už toľko do toho "nečumieť" :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

6 + 1

- medved

- puma alebo nejaka mackoidna selma

- vlk

- orol letiaci schovaty v skale

- kozorozec alebo muflon, neviem co za druh to presne je

- kamzik

- crta sa mi tam nejaka jasterica, alebo plaz, ale to asi skor nie

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tiež si myslím, že tých šesť.

to jaštericoidné ... ten kút je podozrivý od začiatku, ale už som v tom videla aj bobra aj kdečo, ale nič nie je tam zatiaľ také jasné, ako tie ostatné :)

 

tie axelove "dvojičky" striedajú výrazy ... nahnevaná sa usmieva a usmievavá mračí.

/ popis : Odstúpte ďalej od monitora. Tváre by mali prehodiť svoje miesta. Ak sa znovu priblížite, tak budete vidieť tváre na pôvodných miestach. Tento hybridný zrakový klam ukazuje ako človek vníma ostré a hrubé kontúry pri rôznych vzdialenostiach (Phillippe G. Schyns a Aude Oliva). / :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jeeeeminkote, asi 9, ale ja kone aj v realnom zivote vidim vsade :) :)

takze som si vedoma, ze aj na tomto obrazku, ked nieco pripomenulo jeho ucho, zaratalo som to ako ze vidim kona :(

 

OK, tak 7 jednoznacnych koni vidim na tom obrazku

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jednoznačných vidím asi 6 ... potom niečo ako kúsok ucha, niečo ako jednu nohu, niečo ako možnú hlavu ... ale neviem, koľko ich má byť, to autor neprezradil :)

 

ešte jedna hľadačka skrývačka, z tohto som trochu vedľa ... majú tam byť "skryté ľudské bytosti":

niečo som našla, a je to podivné ... :)

 

post-3-0-51673700-1310928786_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak tu si dávam minimálne 4- ... o niektorých som ani len netušila ! :)

darmo, znalec koní sa nezaprie :(

 

edit.: a plus jeden minimálne je namaľovaný aj na típí :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a možno nie ... ktovie koľko ich tam ešte je :)

 

 

k tomu druhému obrázku ... :)

skutočnú, reálnu, veľmi zreteľne vykreslenú ľudskú bytosť som tam zatiaľ našla jednu ... okrem toho kopu amorfných, ktoré môžu a nemusia byť ľudské bytosti ... ale to sa mi akosi nezdá :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tie skryte bytosti sa nezdaju ani mne.. slavny daliho obraz, dost pochybujem, ze dali by tam daco schovaval takym sposobom... vidim slony, labute, jednu jasnu zensku a to je vsetko... ma v obrazoch schovane vselico, ale nie tak, ako na tych obrazkoch, co su tu pred tymto...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dalí sám nie, niekto, kto využil obraz ako dobrý podklad pre optický klam, a povkladal tam niečo, čo tam pôvodne nebolo :)

 

v kdejakých tajničkách a rébusoch sa dosť často využívajú skutočné obrazy na podobné ciele, / na hľadanie chýb medzi dvomi obrazmi, na jednom sa pozmenia nejaké maličkosti, ... /,

ale čo je zaujímavé, skutočne je tu na tomto obraze jedna veľmi zreteľná "ľudská bytosť".

ale viac ich nevidím tak krásne zreteľných ... táto je krásne jasná postava v ľavej časti obrazu ... a nemám šajn, či ich je tam aj viac, ja som zatiaľ nenašla, len amorfné

a nechce sa mi veriť, že "tajničkár" vložil do obrazu aj reálne aj náznakové bytosti, tie náznakové sú čiste na fantázii pozorovateľa :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dalího obraz nám nejako nejde ... našiel niekto zatiaľ tú realistickú postavičku ? je tam celá, od hlavy až po paty :)

 

 

zatiaľ ako kratochvíľa jeden romantický žánrový 3D obrázok ... :)

 

post-3-0-10279900-1311364397_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tie zvieratká na horách....

ja som tam videla sedem, diviaka za muflónom, či kozorožcom... vlastne čím dlhšie na to pozerám,tak vidím viac, líšku pod vlkom, ešte niečo pod líškou, potom ako keby nejaké dve medzi kamzíkom a kozorožcom...

 

Kone: ešte jeden na strome (alebo dva? podľa toho z ktorej strany) pri konári, jeden hneď nad nimi a jeden namaľovaný na stane

 

Ten Dalího obraz, neviem, či tú ženskú postavu vidíte na skale, ale ak je to ona, tak je to aj chlap v hnedých nohaviciach, bielej košeli a má hnedé vlasy... a potom je tam viac takých tvarov pripomínajúcich ľudí, ja neviem, sedem?

 

Posledný obrázok: neviem, to asi nebude ten nápis na náhrobku, však?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

"skryté bytosti", tak narýchlo vidím akurát hnedovlasého chalana v bielej košeli, hnedých nohaviciach a s rukami vo vačku a už len jednu zarastenú hlavu s bradou, dáke abstraktné umenie imaginárnych bytostí...:) a ešte tie slony, labute..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Posledný obrázok: neviem, to asi nebude ten nápis na náhrobku, však?

 

tie písmená na náhrobku sú klasickou súčasťou náhrobku, tam treba ešte zájsť hlbšie a nájsť 3D obrázok / pomoc: na náhrobku, obrázok okolo je len omáčka / ... : )

 

 

dalího obraz je zatiaľ záhadný.

stále je skutočne jasná jedna ľudská bytosť. ten chlap v bielej košeli a hnedých nohaviciach. ostatné sú abstratkné, len si ich domýšľame, je celkom možné, že tam má byť skutočná "ľudská bytosť" len tá jedna ... keď ovšem nenájdeme jasne viditeľnú ďalšiu ... : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1. Dalí:

 

tu na malej kópii obrazu od Dalího by mali byť zakompované len ľudské bytosti ako rébus, ten zbytok podivností namaľoval Dalí sám ... takže je možné, že tam bude schovaná len tá jedna dokonalá postavička na ľavej strane , ktorú sme už našli- podaktorí :unudeny:

 

2. žánrový nočný cintorín

 

tu - ešte je tam stále malý rest, na pomníčku je okrem viditeľných klasických "pohrebných" písmen skrytý 3D obrázok - niečo na ňom je.

čo tam je ? :beeee:

 

3. 3D pre fajnšmekrov

 

jeden na spravenie chute pre dámy aj pánov, ktorí si potrpia :

 

post-3-0-78399000-1312045381_thumb.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na treťom obrázku je krásna dámska topánočka.

/tá sa dala "načítať" veľmi ľahko/

 

Druhý obrázok, ktorý si nazvala "romantický", alebo "žánrový nočný cintorín" sa načítava dosť ťažko a videla som tam už naozaj všeličo /?/, ale zdá sa mi, že v popredí akoby boli dve koľajnice, potom vystupujúca časť a odtiaľ akoby schody nadol. :unudeny:

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov