Skočiť na obsah

Optické ilúzie


Sniper

Odporúčané príspevky

ja som nezistila nic... :) akurat som sa cely cas bala, ze na mna vyskoci nieco, co bude vrestat..

 

Za predpokladu, že ti funguje periférne videnie, tak zistíš :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Waw, paráda. Mám rád optické ilúzie, ale keď som otvoril tú prvú stránku čo sem dala secretka, tak už ma normálne bolela hlava z tých všetkých ilúzií a normálne sa mi po chvíli už všetko vlnilo keď som sa pozrel aj mimo monitor. Takže som práve zistil, že lepšie je to keď sa človek na to pozerá v menších dávkach.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred nejakými desiatimi - pätnástimi rokmi robili dieru do sveta a svet aj ja som bola doslova zamilovaná do 3D obrázkov ...

pred očami sa občas otvorila neskutočná krása ... poznáte ich, však ?

 

vtedy sa začali objavovať po časopisoch a kdekade, vystrihovala som ich a niekde sú dodnes odložené ... potom sa objavili aj v knižných vydaniach, niektoré neskutočne krásne, a vždy zaujímavé ... :)

 

post-3-0-72173200-1310497163_thumb.jpg

čo tam vidíte ? :)

 

 

zdroj a ďalšia záľaha prekrásnych optických hĺbok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zhruba v strede akoby strom - ihličnan ... z nadhľadu.

Takéto obrázky som veľmi rada sledovala :)

Chodievala som aj do obchodu, tam som nazerala do kníh a snažila sa v obrázkoch "vyčítať" čo je v nich "ukryté".

Nejako sa to už ale vytratilo ... či klesol záujem ?

 

game, super sú aj tie ďalšie obrázky :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na tom axelovom, teda aspon co vidim ja, ked hladim na tie tvare po bokoch, vidim pekne zenske tvare, akonahle pozeram dostredu, po bokoch sa mi crtaju "prisery", karikatury (pricom stale hladim do stredu)

akonahle uskocim pohladom ze skontrolujem co za prisery to tam je, znova vidim pekne tvare

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

boom 3D obrázkov zrejme prešiel, ale krásne sú stále, musia si počkať na ďalšiu generáciu pozeračov :)

 

axelov obrázok ešte neviem :) ... tiež som sa bála, že na mňa niečo vybafne, ale skúsim to ešte, samozrejme ...

 

ten hviezdičkový obrázok je jeden z najkrajších 3D, čo som kedy videla :)

 

... pozeranie 3D obrázkov má takú menšiu fintu, skôr neskôr na to príde každý / pamätám na môj úplne prvý obrázok pred rokmi v jednom časopise, keď som hľadela ako puk hodne dlho, až zrazu bum, a obrázok sa zjavil:

 

- obrázok pozerať asi z 30 centi, a pozeraj akoby za obrázok ... nezaostri na neho, ale kdesi za neho

- nechaj ho splývať pred očami, dívaj sa za obrázok, nedaj sa roptýliť, neuhni chvíľu očami, ten obrázok zrazu vystúpi - a keď raz vystúpi, už máš tú techniku, na každom ďalšom obrázku už vieš, ako na to :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:) som sice slepa, ale tych 30 cm som vydrzala... aaa, neskutocne, normalne hviezdica, aj pri pohybe zostava zachovana... :) zrazu sa zjavi, z rozmazaneho obrazku, je jasna a mozno uz kukat kade tade v obrazku a je tam furt..

aj tie dalsie 3D je rovnaky princip?

 

tie zvery na videu som videla, ale som nekontrolovala, co sa tam meni..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kdesi som kedysi na googli čítala o tvorbe, ešte kedysi, dávno, už som zabudla ... na googli to zrejme kdesi je, a možno to vie niekto aj tu :)

 

na tom axelovom, teda aspon co vidim ja, ked hladim na tie tvare po bokoch, vidim pekne zenske tvare, akonahle pozeram dostredu, po bokoch sa mi crtaju "prisery", karikatury (pricom stale hladim do stredu)

akonahle uskocim pohladom ze skontrolujem co za prisery to tam je, znova vidim pekne tvare

 

už som to uvidela.

chvíľu to trvalo, až po chvíli pozerania sa začali meniť tváre na príšery, videla som to, čo doll ...

 

 

stránka so skutočnými optickými ilúziami :

 

- kedysi veľmi dávno som sa rada hrabala v babkinej skrini, mala tam kopu medzivojnových časopisov, ktoré mali vždy jednu stránku rébusov a tajničiek a zaujímavostí ... niektoré z optických ilúzií na tejto stránke si pamätám už z tých časopisov :)

sú teda podaktoré pekne staré, optické ilúzie sú zjavne večné a zaujímavé vždy :)

 

nestarnúce optické ilúzie

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Game, tvoje starsie iluzie sa pouzivaju v psychologii na testovanie :)

Moc dobre iluzie, rada hladam v obrazkoch nieco skryte. Tvorcovia tvrdia, ze casto su tam veci, ktore povodne oni nevideli, ale ludia si ich tam nasli :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak veru, lw ... :)

 

jedna klasika - optické ilúzie na hľadanie v obrázku, jedna zo starých úloh v psychologickom testovaní:

skutočne zaujímavá vec,

 

už len pre tú zábavu sa otestujme: koľko tvárí vidíte na obrázku ? :)

 

post-3-0-26192300-1310550048_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

11 ... dlhšie ich bolo striedavo 9-10, ale keď som sa na ten obrázok dlhšie pozerala, pomaly akoby tie tváre začali "samé vystupovať".

Nie je to až trošku desive ?! :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

axel, túto som práve včera kdesi videla, ale nechám priestor aj druhým :)

 

 

doll, to bude zrejme ten prípad ... 11 by malo byť presné číslo, podľa psychológov ... vraj, ale mne sa tam občas zjavuje aj dvanásta, ale nie taká pekná, to je pravda. :)

 

 

ešte jedno klamanie očí, tiež veľmi veľmi staré a dosť známe :):

Pozerajte sa na 4 čierne body v strede asi tak 60 sekúnd. Potom rýchlo zatvorte oči a pozrite sa na niečo svetlé - najlepšie zdvihnúť oči na bielu stenu ... čo vidíte ?

 

post-3-0-59513100-1310581253_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov