Skočiť na obsah

Hrudka pod kožou po modrine


cizy

Odporúčané príspevky

pred asi mesiacom, mozno mesiacom a pol som si udrel nohu na mieste ako je holen v 1/3 vysky od clenku trochu vo vnutornej strane
normalne sa mi urobila modrina ,oskrel som si trochu kozu a celkom to bolelo na dotyk. potom modrina zmizla, rana sa zahojila a pod kozou mi zostala taka stvrdnuta hrudka

neviete co to je ? a co s tym mam robit?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

moze to byt zrazenina, ktora sa po case vstrebe. ak chces kludne spat bez lekarovi.

 

alebo aj nevstrebe ak je to už tvrdá hrudka. ak ti to vadí choď k lekárovi ako ti už radil elfant.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

nechcem kvôli tomu zakladať novú tému a táto sa mi vidí najbližšie k môjmu problému. Asi pred týždňom som si všimla na nohách čudné fľaky, také purpurové, veľké asi ako eurová minca, ale aj malé ako špendlíková hlavička. Nebolí to, ani nesvrbí, nie je to kožná choroba - vôbec tie miesta necítim a ani by som si toho nevšimla...myslela som, že mi to zmizne, ale dnes som si to pozerala a nezmizlo. zatiaľ to nemám nikde inde, len po nohách. Čo to dočerta može byť?

Hádam len sa mi nejde splniť jeden z desivých snov, ako mi niečo červenofialové postupovalo - v tom sne od dlaní po rukách až neviem kam a malo to byť nevyliečiteľné. :hedge:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hľadala som, ale nič z toho nesedí. Vytiahla som aj zdravovedu, ale ani tam také obrázky nie sú. Toto nebude kožné ochorenie. Mňa nič nebolí, nesvrbí, vôbec nič necítim. Nie je to ani vyvýšené, len inak sfarbené. Jediné čo je inak ako by malo byť, je prítomnosť tých fľakov. Nemiznú, sú furt, odkedy sa urobili. Možno že vo štvrtok zbehnem k lekárke, to tam je poobede a tento týždeň nemáme anglinu. Môžem len dúfať, že zasa doktorka nebude mať niečo iné...a že ma nikam nepošle. Možno že to ešte nejako súvisí s tými parazitmi, možno že ešte tým zvyškom sa nepáči, že ma majú opustiť? Alebo mi ten boj so svalovcom nejako nabúral celý organizmus, ktorý sa len pomaly dáva dokopy, čo ja viem*?

Musela som sa aj zasmiať na svojej paranoji, obula som si totiž nové čierne lodičky značky Baťa, a tam som vôbec nepredpokladala, že... skrátka večer som zistila, že k mojim červenooranžovým fľakom pribudli aj tmavošedé mapy...no skoro ma miglo, že sakra, toto som ráno ešte nemala, to je zasa čo?! Ale potom som si všimla, že ponožky sú tiež tmavošedé, a už mi to bolo jasné. Tie topánky, značka-neznačka, púšťajú farbu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no fasa. nakoniec som sa s tým vybrala k doktorke, dala mi porobiť nejaké krvné testy, či to nie je alergická reakcia na nejaký liek, všetky doplnky mi zakázala, aj na tlak mi vymenila a poslala ma na hematológiu a na kožné. Na hematke - buď chvála a vďaka pani primárke a ochotnej sestričke, ktorá ju zavolala, mi ešte urobili dalšie odbery na IgA, IgG a IgE a ešte čosi, zabudla som, na čo - skrátka či to je alebo nie alergická reakcia) - výsledky budú v podnelok a na kožné som objednaná na stredu, ale nemyslím si, že by to bolo na kožné, vôbec to necítim. Vraj ak mi nič nezistia na hematke a ani na kožnom, tak mi spravia testy na parazity - či sa niekde nezachránil dajaký kus svalovca (no poteš ma Pánbožko), či inej pliagy. A včera večer aj dnes ma zasa preháňalo, ale to môže byť aj z nového lieku na tlak, to by sa tak zhodovalo s časom tej výmeny. myslela som, že už budem ok, a ono je to tu zas, kurník, ja už chcem mať pokoj a chcem sa v zdraví dožiť vnúčatka! A tiež  ma sere, že takéto problémy musím mať akurát keď je v práci najviac roboty a naozaj nerada nechávam na kolegov aj časť mojej roboty.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@Vilma - akurat vcera som sa stretol s byvalou kolegynou, od ktorej som ti sprostredkovaval info o svalovcovi; pytala sa na teba, tak dufam, ze som to nezakrikl, ked som povedal, ze si OK

jej manzel ma stale problemy, svalovca sa nikdy uplne nezbavi a trva to uz roky

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mňa našťastie nič nebolí, bola som už s tým aj na kožnom, z hematky zrážanlivosť, biochémia, KO, ASLO atd boli ok, IgE bolo zvýšené - t.j. nejaký alergén sa objavil, ale aký - toť otázka. A kožná mi zas dala porobiť nejaké vyšetrenia na cievy a ešte na čosi, zabudla som, na čo, ale to bude až o 10 dní. Osobne si myslím, že to budú nejaké tie úplne drobné cievky pod kožou, len nechápem, čo to spustilo a prečo akurát na nohách a nikde inde. Dostala som Ascorutin a Detralex (na výživu a posilnenie malých ciev a veľkých ciev). A tiež Zodac.

Podľa výsledkov pôjdem buď na cievne, alebo na...zabudla som, aké to vyšetrenie.

A ak nič z toho nebude, a škvrny nezmiznú, tak sa zopáknu testy na parazity.

Vyzerá to, akoby sa mi tie škvrny zlievali a hnedli.

Nič také som jakživ nevidela a vyzerá to, že ani doktorka také čosi nevidela.

Dúfam, že nerozšírim množstvo pacientov, ktorí sa už jakživ parazita nezbavia. A teraz ako sa ten tvoj kamarát má? Aké konkrétne má problémy, bolí ho niečo, alebo...? Na čo si musí dávať pozor, aby sa mu to náhodou neodkuklilo a nevyliezlo to z tých cýst ? je to des, že raz si človek nedá pozor a potom už má celý život naruby.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 A kožná mi zas dala porobiť nejaké vyšetrenia na cievy a ešte na čosi, zabudla som, na čo, ale to bude až o 10 dní.

Podľa výsledkov pôjdem buď na cievne, alebo na...zabudla som, aké to vyšetrenie.

no tusim mas aj sklerozu :D

 

s tym znamym nie som velmi v kontakte (je to manzel byvalej kolegyne a byvaju v inom meste), takze podrobnosti neviem

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no veď ja hovorím aj kolegom v robote, že mám HOSIPU IKSP

(ho...  si  pamätám, i ksi píšem).

:zubiska:

A doma to tiež vedia.

:agree:

Len rodičia tomu nechcú uveriť, lebo podľa nich väčšieho génia ako ich decko, t.j. mňa, jakživ zem nenosila! A nie a nie sa prebudiť do reality!  :neviem: 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

no fasa. Chodím od čerta k diablovi, už mi robili asi 5 odberov na asi 30 parametrov, ale čo to môže byť (miesto aby to mizlo, sa to ešte zhoršuje a už mám škvrny aj na rukách, len našťastie nie také husté a výrazné) - tak to nikto netuší. Tipovali cievne ochorenie, ale nevylúčili ani prežitie toho svinského svalovca. Mám sa spojiť - konečne! - s parazitologičkou. Len som sa tam nedovolala. A o necelé 2 týždne sa mám ustanoviť pekne do špitálu na hospitalizáciu. Och to sa teším! Doma som ani nemukla, starý ide akurát vtedy na MS v GO. Len kto sa mi postará o mačičky...toť otázka. Vôbec sa neteším. :janie: :wacko:  

Doktorky (boli tam dve) nevylúčili ani alergickú reakciu na mačky...Božíčku milený, to by bolo pre mňa hrozné, keby som ich musela dať preč...ani na to nechcem pomyslieť! veď mačky mám už dobrých 17 rokov. jedna možnosť horšia ako druhá. Rozlezený svalovec, alergická reakcia na mojich miláčikov - vyhliadky jak do kanála...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jaj, Vilmuš, už sa toho prosím teba zbav ... ja keď počujem o tých tvojich parazitoch, začnú ma svrbieť ešte ja črevá :(

ináč niečo podobné máva od istého času mama ... a zistili jej, po dlhom čase, že je to alergia, reakcia na ktorúsi rastlinku v záhrade, asi niektorú burinu ... ale ju to aj bolí

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hehe, moja manzelka ked bola taka flakata a vyhadzana, tak myslela, ze ma alergiu na skautov :D

nakoniec sa z toho vyklula borelioza

 

a nieco na odlahcenie:

Jedna nasa dedinska suseda vravela: Vies co moja ? Aj ja ti mam uz tu boleriozu. A ono ti je jej viac druhov.... ja mam tu rimsku...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pekné, rímska bolerióza.   :dalbysomsi:  Aj moja nebohá babka komolila názvy chorôb, napriek tomu, že bola sčítaná a mala pamäť ako slon...len tie cudzie názvy si akosi nevedela zapamätať.

Na to som tiež myslela, len vždy zabudnem doktorom povedať o tom komárovi či čo za hmyz to bol, a následnej asi 15cm opuchline vlani, ale zasa boreliózu prenáša kliešť. Možno že aj to čo som vlani mala ten zápal ramenného kĺbu, nejako s týmto súvisí, ale to nikoho nenapadlo, liečili ma antireumatikami. Obávam sa, že keby som to obvodnej povedala, tak by som ju popudila, že jej kafrem do remesla. Keď som sa ešteč v decembri pýtala na parazitlógiu, povedala, že netreba, že ma prelieči...Možno tak tým dvom zo štátnej, tie nevyzerajú také suverénky a netvárili sa ako Vasilisa Premúdra.

K parazitologičke som sa ani nedostala, telefón zdvihla nejaká iná osoba, vraj čo od doktorky chcem, a keď som povedala, o čo ide, tak ma poinformovala, že doktorka, na ktorú som sa mala obrátiť, tam teraz nie je, že to je škola a že oni nemajú peniaze na všelijaké vyšetrenia a teraz nerobia ani výskumy, v rámci ktorých by som sa im hodila DO PROGRAMU.  :nono:  :wacko:  Vraj nech sa obrátim na mikrobiológiu a vraj mi praje pekný deň...asi to bola jej sekretárka alebo kto.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tiež som si pomyslela niečo podobné, ale zajtra nastupujem, tak možno že si to doktorky vybavia medzi sebou a konečne sa k niečomu aj dopracujeme. nemalo by význam dakomu držkovať cez telefón. Aj tak neviem, čo by im to spravilo, veď mi nemuseli nič robiť, stačilo by možno kuk na výsledky a konzultácia...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov