Skočiť na obsah

Ecoli - črevná chrípka


alamo

Odporúčané príspevky

udalosti typu "čierna labuť" nikdy neprebehnú tak ako očakávate..

máme tu epidémiu neznámeho pôvodu (španielske uhorky ako zdroj nákazy sa nepotvrdili)

kým nie je známy zdroj, nič sa nebude dať spraviť len rátať mŕtvych

okrem toho v prípade vtáčej chrípky sars, aj prasacej chrípky boli vakcíny nachystané dávno dopredu

a samotné vypuknutie choroby, bola už len taká "reklamná kampaň" k ich predaju

ale teraz žiadna vakcína v "mrazničke" nieje schovaná.. nikto to nečakal

 

a k tomu zdroju nákazy.. ak to aj boli nejaké uhorky, teraz už na tom nezáleží

teraz sa to šíri "skundárne", teraz sú už asi zdrojom nákazy doslova kľučky na dverách

presne tak, je to hnačkové ochorenie, a šíri sa klasicky, zanedbanou hygienou

doporučoval by som momentálne, umyť si ruky nielen po tom ako opustíte WC.. ale aj pred tým..

doslova

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Akurát čítam článok o tejto baktérii, keď mi prišla notifikácia o tejto téme :doh:

 

Dôležité bude zistiť pôvodcu nákazy, napadla mi jedna konšpirácia, ale zatiaľ sa jej nebudem venovať. Myslím si však, že poctivá hygiena to vyrieši.

 

 

doporučoval by som momentálne, umyť si ruky nielen po tom ako opustíte WC.. ale aj pred tým..

doslova

 

Ja si ruky umývam 4-5x denne bez ohľadu na to koľko krát som sa bol... bol.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V pripade SARS ci vtacej chripky to nebolo s vakcinami az take ruzove - a koniec koncov, aj SARS mal nejake obete na zivotoch. Ale zase - ak su vakciny, tak sa obvinuje z konspiracie. Ak nie su lieky, narieka sa, preco lieky nie su a ako to, ze nie su.

Reakcie boli mozno miestami prehnane, ale nijaka reklamna akcia - to by sa dalo povedat o akejkolvek chorobe, na ktoru je liek a prave o nej media informuju. Netreba vidiet konspiracie za kazdym rohom, vazne :doh:

 

Jeden z dosledkov by bol, ze ludia zacnu byt presvedceni, ze choroby neexistuju a vsetko su to len prostriedky na zvysenie predaja liekov. Co je blbost, ze? A cim by sa rozlisia "fingovana" choroba od tej "skutocne"? Nuz, jedine tym, ze na "fingovanu" sa najde nejaky liek skor. Co je ako argument tiez hlupost :)

 

Uprimne povedane - kedze 100% hygienu nie je mozne dodrzat, potraviny a ludia sa v priebehu hodin presuvaju cez cely svet a mikroby mutuju - je az take divne, ze sa cas od casu objavi nieco nove?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Netreba vidiet konspiracie za kazdym rohom, vazne :doh:

 

:) typicky xenocide :D

a co keby poviem "netreba vidiet vsetko tak ruzovo, ako nam to je predostierane na tanieri, vazne :D "

ty ani len brvou neuvazujes v rovine "co ak.."

 

Jeden z dosledkov by bol, ze ludia zacnu byt presvedceni, ze choroby neexistuju a vsetko su to len prostriedky na zvysenie predaja liekov. Co je blbost, ze?

preco by to mala byt blbost?

ved toto je bezny jav vsade vo svete (farmaceuticky a tabakovy priemysel su lidrami v tejto problematike)

 

Pride mi mimoriadne nezodpovedne oficialne stanovit bez nejakych laboratornych potvrdeni, ze za to moze taky a onaky produkt, od takeho a onakeho producenta.

A odbornici vravia, ze ludia zaoberajuci sa hladanim zdroja nakazy mali mat za tyzden jasno v tom, co siri tento virus...

 

Neobavam sa ziadnej moznej nakazy, neobmedzujem sa v jedeni zeleniny. Tu si, ako doteraz, dokladne umyjem a niektore druhy zeleniny aj osupem.

 

A teraz nech sa ludia pohrnu do lekarni, a namiesto ovocia a zeleniny nech idu hufne nakupovat vyzivove doplnky :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to xenocide:

tvoja naivita ma rozosmieva, zijes vo svete kde sa vsetko toci okolo penazi a len okolo penazi a clovek ktory plati je na prvom mieste. viem o tom svoje aj ked okrajovo. viac o tom pisat nebudem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A odbornici vravia, ze ludia zaoberajuci sa hladanim zdroja nakazy mali mat za tyzden jasno v tom, co siri tento virus...

Bakteriu, dost podstatny rozdiel. :doh: A aky odbornici? Teraz som cital jeden rozhovor a jeden z odbornikov sa vyjadril, ze hladanie povodcu v takych pripadoch je velmi narocne, pretoze sa nehlada len bakteria (ved koniec koncov, tu istu bakteriu mame v crevach ako sucast nasej mikroflory), ale presna varianta.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to xenocide:

tvoja naivita ma rozosmieva, zijes vo svete kde sa vsetko toci okolo penazi a len okolo penazi a clovek ktory plati je na prvom mieste. viem o tom svoje aj ked okrajovo. viac o tom pisat nebudem.

 

Ved jasnacka, som naivny ako prasa :doh:

Keby som nebol naivny, tak by som bol presvedceny, ze bez farmabiznisu by neexistoval nijake choroby, pretoze vsetky su len reklamne kampane na predaj liekov.

Ako nenaivka by som kazdy fungujuci liek povazoval za dokaz, ze choroba bola umelo vyvolana, aby sa liek predaval.

A ako nenaivka by som kazdu chorobu bez lieku povazoval za mimoriadne zakerny dokaz toho, ze choroba je tiez umelo vyvolana a nafunuta :)

 

Nastastie takychto naivkov je dost, pretoze bez nich by nebol nikdy nijaky liek vyrobeny (naco, ked choroby robia velke firmy) a ani choroba spravne identifikovana (naco, ked staci ukazat ktora firma ju vyvolala). Konspiratori budu cakat s paranoidne stiahnutym zadkom co im kedy ktory zly monopolista vyvedie...a napokon ich pragmaticky "naivkovia" aj tak budu musiet zachranovat :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

xenocide,

 

nikdy som nespomenul nijaku konspiraciu, nepovazujem sa za zastancu konspiracii a cely moj prispevok nema nic spolocne s konspiraciami. napisal som len tolko ze viem na akom principe sa tocia peniaze hlavne vo farm. priemysle ale pokial dobre citam tak som nikde ani slovom nespomenul nic o "umelom vyvolavani chorob" ako to krasne opisujes, tak si nepot tricko, daj si cigu a bez zachranovat svet, ok?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

darkman, ja to tu nepisem ako nejaku senzaciu, videla som rozhovor s jednym slovenskym a s jednym britskym vedcom, mena nepoviem, nepamatam...a okrem ineho spominali to, co pisem vyssie, takze tolko k tomu (zial, blizsie detaily si nepamatam)

bakteria/virus - pre mna nie az tak podstatny rozdiel, pre odbornikov nepochybne :D

 

xenocide, znova neprekvapujes, a davas do suvisu dva extremy :doh:

 

chlapeczjuhu, no chance, nemas sancu s normalnymi a v podstate so ziadnymi argumentami, ktore sa odlisuju od tych ktore prezentuje xenocide :) (znama firma..)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Predbežná sekvenčná analýza podľa WHO naznačuje, že kmeň je zmutovanou formou dvoch rôznych baktérií E. coli so smrtiacimi genómami. To by mohlo vysvetľovať, prečo sa epidémia črevného ochorenia v Európe javí tak masívna a nebezpečná.

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/5920009/v-nemecku-zabija-doteraz-neobjaveny-kmen-bakterie-e-coli.html#ixzz1O7DapvV1

A ze sme tu v nedalekej teme rozoberali prave mutacie bakterii...

Mimochodom:

 

http://creationwiki.org/Escherichia_coli

In about 20 minutes or so, in a favorable environment, it can duplicate itself into another cell.

Takze za jeden jediny rok to robi.... 26 280 generacii. Co je asi 788 400 rokov pre rovnaky pocet generacii cloveka (pred 3/4 miliona rokmi dnesny clovek ani neexistoval).

 

Nakolko si bakterie mozu DNA predavat priamo, je vari az take zvlastne, ze zmutovala? Ono mutaciu, ktora by nerobila problemy by sme ani nezaregistrovali.

 

nikdy som nespomenul nijaku konspiraciu, nepovazujem sa za zastancu konspiracii a cely moj prispevok nema nic spolocne s konspiraciami. napisal som len tolko ze viem na akom principe sa tocia peniaze hlavne vo farm. priemysle ale pokial dobre citam tak som nikde ani slovom nespomenul nic o "umelom vyvolavani chorob" ako to krasne opisujes, tak si nepot tricko, daj si cigu a bez zachranovat svet, ok?

 

Diky, cigu som mal, ale kludne skocim este :doh:

Tvoje skusenosti s vysokospecifikovanym biznisom ako je farma - najma vzhladom na pocet firiem v tejto branzi co su na slovensku a nepravdepodobnost, ze by nejaky vrcholovy manazer (ktory ako jediny by mal minimalnu sajnu sa nieco podstatne dozvediet) - spochybnovat nebudem. Je to jedno.

 

Ak sa ti moje vysmievanie sa konspiratorom zdalo naivne, logicky ze som na to zareagoval. A ak si to tak nemyslel, tak sorry :)

Ani by si neveril, ale ono su fakt paranoici, ktori za kazdou chorobou vidia konspiraciu firiem. A ked sa najde liek, tak to beru ako dokaz. A ked sa liek nenajde, beru to tiez ako dokaz (co je sice nonsens, ale nevadi). Sibnute, ze? :D

 

doll..ano, pravda. Bez normalnych argumentov nie je sanca :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

chlapeczjuhu, no chance, nemas sancu s normalnymi a v podstate so ziadnymi argumentami, ktore sa odlisuju od tych ktore prezentuje xenocide :doh: (znama firma..)

 

 

doll ja normalne nemam potrebu reagovat na jeho prispevky len teraz som musel ale aj to som olutoval.

 

Diky, cigu som mal, ale kludne skocim este :)

Tvoje skusenosti s vysokospecifikovanym biznisom ako je farma - najma vzhladom na pocet firiem v tejto branzi co su na slovensku a nepravdepodobnost, ze by nejaky vrcholovy manazer (ktory ako jediny by mal minimalnu sajnu sa nieco podstatne dozvediet) - spochybnovat nebudem. Je to jedno.

 

Ak sa ti moje vysmievanie sa konspiratorom zdalo naivne, logicky ze som na to zareagoval. A ak si to tak nemyslel, tak sorry :)

Ani by si neveril, ale ono su fakt paranoici, ktori za kazdou chorobou vidia konspiraciu firiem. A ked sa najde liek, tak to beru ako dokaz. A ked sa liek nenajde, beru to tiez ako dokaz (co je sice nonsens, ale nevadi). Sibnute, ze? :D

 

doll..ano, pravda. Bez normalnych argumentov nie je sanca :D

 

 

urobim este vynimku.

nepatrim do top manazmentu a nie vo farmacii. avsak mam k tomu velmi velmi blizko.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

http://spravy.pravda.sk/smrtiaca-bakteria-e-coli-neznasa-cistotu-ffa-/sk_domace.asp?c=A110602_105258_sk_domace_p23

 

Baktérie Escherichia coli sú však schopné prijímať genetickú informáciu od iných baktérií, a to spôsobuje, že niektoré získavajú vlastnosti, ktoré podmieňujú ich schopnosť vyvolávať napr. hnačkové ochorenia, ale aj močové infekcie.

A kua, bakteriolog tvrdi to co xeno :doh:

 

V posledných 25 rokoch sa objavuje ochorenie s názvom hemolyticko-uremický syndróm (HUS), ktorý vyvolávajú baktérie E. coli produkujúce šiga toxín. Tento má schopnosť blokovať filtračnú schopnosť obličiek, čo môže viesť až k úmrtiu postihnutého človeka. Prípady ochorení, ktoré v súčasnosti zaznamenávame v niektorých krajinách Európskej únie (Nemecko, Holandsko, Dánsko, Veľká Británia, Švédsko), nie sú niečím novým, pretože sa objavujú od začiatku 80. rokov minulého storočia.

A uplne logicky - nic zas az tak vynimocne sa neudialo. Bolo to tu a bude.

 

Lenže nákazlivé môže byť aj surové, nedostatočne tepelne spracované mlieko. V Kanade pred tridsiatimi rokmi prvé prípady hemolyticko-uremického syndrómu súviseli s hamburgermi, ktoré obsahovali pomleté hovädzie mäso. Príčinou bol neporiadok na bitúnkoch. Ako vidíte, nákaza rotuje, aj preto ju ťažko vystopovať

Cize vinnik moze byt skoro kdekolvek. A momentalne ked ide o sekundarne nakazy to mozno nie je najdolezitejsia otazka.

 

Navyše, výskyt HUS môže súvisieť aj s mierne odlišnými stravovacími návykmi v krajinách južnej Európy, kde sa viac používajú niektoré pochutiny, napr. balsamico (vinný ocot) pri príprave šalátov, ale aj digestívne nápoje po jedle. Ocot v šalátoch, ktorý zvyšuje kyslé prostredie v žalúdku, aj kvapka dobrého alkoholu po jedle sa nikdy baktériám nepáčili.

Proste jeden z moznych malych detailov, ktory moze byt rozhodujuci pre zivot alebo smrt.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mila doll,

 

Neviem ci si si uvedomila, ale tvoj prispevok mal v podstate nulovu informacnu hodnotu :)

 

Prirodzene, ze ked som tvrdil biologicky fakt - tak som ho niecim podlozil, aby som na rozdiel od vela inych, netrepal len prazdne slova. A ano, niekedy som hnusny a neberiem si servitky ked citam prazdne blaboly, ktore sa vydavaju za "fakty" :)

 

Inymi slovami - sucasna choroba nie je az tak vynimocna, podobne boli uz skor, vyplyva v prvom rade z biologickej charakteristiky bakterii a z urcitych hygienickych a stravovacich navykov ludi. Co znie az tak banalne, ze ludia radsej budu verit nepodlozenym...a comu vlastne?

 

A nic sa neboj, xeno je rovnaka mrcha na kraviny v mediach, ako na kraviny na fore. Nie je v tom nijaky rozdiel.

 

A ono je aj tak dost divne - (pravdepodobne) bez znalosti a vedomosti o biologii len tak, smahom ruky, odmietnut biologicky fakt len preto, lebo sa nehodi do nejakej konspiracnej teorie alebo preto, lebo ho zastava jeden prispievatel fora? Ved to je smiesne :D

 

Ps. pokial viem, zamknuta bola len jedna tema, kde si ty spolu s robopolom zacali mat osobne utoky na mna. Tema je stale existujuca, takze sa mi nechce tu z nej citovat...ale skor by som povedal, ze "moze za to" skor ten, kto namiesto rozumneho prispevku zacne akurat frlat na osobnost niekoho ineho. (co sa uplnou nahodou tyka prispevku vyssie, ze? :) )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tema bola zamknuta z dovodu, ze si nedaval priestor inym argumentom, a ludi si uz unavoval. Ved uz takmer nik nema chut sa s tebou pustat do debaty :)

Ale na to su tu kompetentne osoby ako admin a moderatori, takze nejdem spamovat temu

 

Ako mozes porovnavat teorie konspiratorov s informaciami z medii? resp hladiet na info z medii ako nieco doveryhodnejsie? :) kde mas tu istotu? kde??

 

 

A my tu nezastavame nazor ze to nove "halo" bolo vytvorene v labaku a nasledne pustene do obehu...citaj poriadne...

Vravime vseobecne o moznosti, ze sa mozno vela veciam da zabranit, ked sa zacne konat tak ako sa ma..ale naco? ked z nasledneho vyckavania na vhodny okamih mozu byt fajne zisky (ty asi stale netusis, o com je farma biznis) .. Mal by si sledovat aj take media, kde sa lekari verejne priznaju, ze su pod neustalym tlakom farma firiem, a ak sa podvolia, maju moznost ucastnit sa na lukrativnych skoleniach, pracach, vyskumoch...a samozrejme v neposlednom rade si aj fajne prilepsit)

 

Pochop uz prosim ta, ze ludia, ktori maju odlisne argumenty ako ty este nemusia byt konspiratori..tak neotacaj slova ostatnych prispievatelov podla toho ako sa ti to hodi..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Davam priestor inym argumentom. V podstate nie je na mne davat, alebo nedavat priestor - kazdy si ho berie. Akurat niektori ludia si sami vyberu ze nedaju nijake argumenty (ze by mi nejaky unikol?) a radsej pisu prazdne vyhlasenia bez zmyslu. A ked som taka svina, ze ja argumenty davam a ukazujem na nezmyselnost tvrdeni tej "druhej strany", je to len nieco co sa logicky deje v diskusiach.

 

Nuz a situaciu v zdravotnictve dost dobre vnimam. Ale je rozdiel medzi tym, ked firma nie prilis cistym sposobom presviedca doktorov aby doporucovali ich zubnu pastu...a nie prilis nenapadnym podsuvanim nazoru, ze pomaly za kazdou trosku vyznamnejsou chorobou aktivne stoji farmabiznis.

 

Inymi slovami - to ze su tam zisky nie je nijaky argument, ani dokaz nicoho. Preto som linkoval clanok, ktory obsahoval suche fakty a ktoremu si sa ty vysmievala. Pricom som si nevsimol nijaky rozumny argument preco by prave za tymto mali nejakym sposobom stat farma firmy, alebo co bolo na mikrobiologickych faktoch take na smiech a neuveritelne. Vazne. Co?

 

ked z nasledneho vyckavania na vhodny okamih mozu byt fajne zisky

Ved vravim. Ked sa najde liek rychlo - je podozrenie, ze to bolo cele pripravene. Ked sa nenajde dost rychlo - je podozrenie, ze zdrzanie bolo umyselne pripravene. Je to konspiracne myslenie.

 

Pochop uz prosim ta, ze ludia, ktori maju odlisne argumenty ako ty este nemusia byt konspiratori

Neboj, ved aj ja som konspirator.

Verim, ze AIDS umyselne rozsiruje Durex a monopolny vyrobcovia kondomov.

Chorobu sialenych krav nafukli chovatelia prasiat.

Slintacka a krivacka boli odpovedou chovatelov hovadzieho dobytka.

A sucasna crevna epidemia je zorganizovana vyrobcami susienok, pretoze tie dokazatelne nijaku e.coli neobsahuju.

Dokazom je, ze ako Durex, tak aj chovatelia prasiat a hovadzieho dobytka nalezite zarabali :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dámy, páni, trošku kľudu prosím.

Nie vždy je potrebná okamžitá reakcia a rozpitvávanie každého slovíčka.

Niekedy je dobré počkať, trošku "vychladnúť" a až potom písať.

Ďakujem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dámy, páni, trošku kľudu prosím.

Nie vždy je potrebná okamžitá reakcia a rozpitvávanie každého slovíčka.

Niekedy je dobré počkať, trošku "vychladnúť" a až potom písať.

Ďakujem.

 

secretka, neboj nic :) ludia tu nepisu v nejakom amoku :)

odteraz to bude xenocide-ho tema (ako mnoho takych, kde sa da rozne argumentovat :) )

 

a na margo jeho posledneho prispevku:

Ale je rozdiel medzi tym, ked firma nie prilis cistym sposobom presviedca doktorov aby doporucovali ich zubnu pastu..

zubna pasta :)

 

Preto som linkoval clanok, ktory obsahoval suche fakty a ktoremu si sa ty vysmievala.

ja sa nevysmievam faktom, resp clankom kvazi odbornikov, ale tebe :D a tvojej naivite

 

ok, davam zbohom tejto teme :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja sa nevysmievam faktom, resp clankom kvazi odbornikov, ale tebe :) a tvojej naivite

 

V zasade furt nechapem, co je naivne na citovani mikrobiologa, ked so slovami mikrobiologa suhlasis :)

Dost schizofrenicke.

 

Resp. v com je naivnejsie neverit kazdej paranoidnej, oproti slepej viere v nedokazatelne a nepodlozene tvrdenia, ktore vidia za kazdym rohom spiknutie. Ono je to presne naopak - nadsene verit "nieco" a nemat to podlozene nicim, len nejakou svojou fobiou, je asi divnejsie. Ale budiz.

 

Je tu dost neprijemna choroba. Nie je prva svojho druhu, predtym boli ine a podobne. Akurat tato je nova, ale to nie je nic prekvapive - vyplyva to z prirodnych zakonitosti. Z charakteru fungovania bakterie vyplyva aj dovod, preco je tazke ci nemozne pouzivat bezne antibiotika. Odkial prisla sa nevie, ale moznosti je viacej a pravdepodobne to je z nejakych potravin, ktore boli infikovane tymto kmenom e.coli. Moze to byt nejaka zelenina, alebo maso, alebo nieco ine. Trosku doslednejsia hygiena pomoze predchadzat nakaze. Toto je momentalne asi tak vsetko.

A ano, je naivne a smiesne ignorovat tieto fakty, vysmievat sa im a verit kadejakemu bububu. Bubu. Buuuuuu. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to ze tvoje domnienky potvrdi nejaka sprava nejakeho odbornika (kde je viac ako pravdepodobne ze moze byt zapleteny do celeho farma biznisu) este neznamena ze su pravdive :)

 

nevysmievala som sa citovaniu, ale to je tvoja obhajoba, prekrucat :)

 

taka osobnejsia otazka...ty si myslis ze dnesna generacia vedcov, odbornikov a inych kapacit este nebola schopna vyvinut liek na liecbu doteraz nevyliecitelnych, smrtelnych ochoreni?

od doby kedy zacala priemyselna revolucia sa doba neuveritelne zmenila, preco by to malo cloveku palit len vo vyvoji novych technologii, postupov a mnozstva inych veci .. preco tu stale nie je liek na AIDS, rakovinu, ...?

 

jaaaj, lebo v nejakom odbornom casopise napisali, ze stale prebieha vyvoj a furt to nevedia doladit :) .. a xenocide si to isto precita a bude sa spravat ako keby zjedol vsetku mudrost sveta :D

 

A ano, je naivne a smiesne ignorovat tieto fakty, vysmievat sa im a verit kadejakemu bububu. Bubu. Buuuuuu. :)

 

ake bububu? to je len vysledok sedliackeho rozumu, uvazovat aj o takychto moznostiach

 

ja sa tu nesnazim ta presviedcat o mojej pravde, ako ty nas

ja len vravim, ze su tu aj take moznosti...ale tento nazor ti bol prezentovany uz x krat v x temach od x ludi, a ty stale nechapes :)

 

sakra, tiez chcem mat taku pevnu volu ako chlapeczjuhu a nekomentovat tu nejake blaboly "uz aj tak vsade znameho naivneho" prispievatela tohto fora :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to ze tvoje domnienky potvrdi nejaka sprava nejakeho odbornika (kde je viac ako pravdepodobne ze moze byt zapleteny do celeho farma biznisu) este neznamena ze su pravdive :)

 

ja sa nevysmievam faktom, resp clankom kvazi odbornikov, ale tebe :) a tvojej naivite

 

No pockaj....tak najprv ti fakty co povie mikrobiolog nevadia...a hned na to ho obvinujes, ze je zapleteny do farmabiznisu? Schizofrenicke :)

A vidis...preco si to tvrdis? O bakteriach asi nevies vela, pretoze to co povedal je na urovni prve rocnika univerzity. A ze je niekde zapojeny? To asi preto, lebo potvrdil to, co napisal xeno :D

 

taka osobnejsia otazka...ty si myslis ze dnesna generacia vedcov, odbornikov a inych kapacit este nebola schopna vyvinut liek na liecbu doteraz nevyliecitelnych, smrtelnych ochoreni?

Jednoznacne ano, nedokazeme vyvynut lieky na vsetky choroby. Od toho sme este pekne daleko. Neexistuje dovod preco tvrdit, ze nase znalosti biologie a mediciny su uplne dokonale a dokazeme vyliecit cokolvek. Kdeze, to nam este potrva...

 

od doby kedy zacala priemyselna revolucia sa doba neuveritelne zmenila, preco by to malo cloveku palit len vo vyvoji novych technologii, postupov a mnozstva inych veci .. preco tu stale nie je liek na AIDS, rakovinu, ...?

Pretoze rakovinu je mozne liecit (aj ked nie 100% uspesnost) a je mozne proti niektorym druhom ockovat. Rakovina ako taka nie je totiz "bezna choroba", ale skor netypicke spravanie sa vlastnych buniek organizmu, co je nieco uplne ine, ako boj s cudzorodym mikrobom. Nie dokonale, ale pokrok tu je.

 

A AIDS - virove choroby su obecne dost problematicke na riesenie bez vynimky. Ale nikde nie je napisane, ze lieky na vsetky choroby mali byt objavene v roku 1994 a odvtedy je to len umyselne zdrzovanie. Aj na AIDS sa pracuje, hlavne na vakcine - takze nevidim dovod, preco by postupne nemala byt odhalena.

Ono ako rakovina, tak aj AIDS su natolko rozsirene, ze uspesny liek/vakcina ma dost vysoky ziskovy potencial, takze dava zmysel na nich pracovat.

 

Na druhej strane, investovat miliardy a cele roky do vyskumu lieku proti chorobe, ktora sa tyka 200 ludi rocne je ekonomicky nonsens. Na nestastie pre tych 200. Ale takto funguje farmabiznis a asi by nikto nechrochtal blahom, ak by mal 10 rokov robit zadarmo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@doll

 

Ja mam pocit, ze si celu mikrobiologiu predstavujes az naivne jednoducho.

Nasa technologia nieje ani z 1/1000 tak zlozita ako najjednoduchsie biologicke procesy. Ved sme este poriadne nezvladli ani taku, v prirode beznu, vec, ako je fotosynteza.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov