Skočiť na obsah

Klobúky, čiapky a iné dekle


Hellé

Odporúčané príspevky

Mate radi klobuky? Nosite?

 

ja klobuky milujem..strasne sa mi pacia, nikdy neodolam, a zopar si ich na leto, ci zimu kupim...to, ze v nich vyzeram ako debil je druha vec.

 

Niekedy som sa citila nesvoja, a mala pocit, ze na mna v klobuku kazdy cumi..je to len zvyk..teraz mi to je jedno..capnem na hlavu a idem... :)

 

zial mozem si dovolit iba siraky s uzkou krempou, najlepsie panskeho strihu, vo velkom klobuku by som pri svojej vyske vyzerala ako prerastena muchotravka

 

ked som svoju zbierku spocitala, vlastnim cca 30 klobukov a capic + jednu kvietkovanu prilbu /na korculovanie..aby bolo jasne/

 

co mate na hlave vy? :doh:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

klobuky nenosim, ciapky iba v zime (najoblubenejsiu mam taku fajnu pletenu so siltikom, pekna, uz taku neviem zohnat...hm)

 

ale, aj ked mozno nie uplne k teme ako takej :D

klobuk - niekolko rokov som nosievala westernovy klobuk po sutaziach :)

ciapka - takisto, po sutaziach, avsak pomenej, ked som napr sutazila v parkure, pouziva sa ako ochrana hlavy jazdecka ciapka

 

:doh:

 

z inych deklov :D , jedna cyklisticka prilba, jedna snowboard prilba

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na hlave mam zatial vlasy iba :)

ale! mam rada klobuky, ale iba v lete... take tie letne k plazovym satam, jeden som si trepala cez pol sveta, z palmy s muslami, kraaasny bol, aj drahy a ja trupka som ho stratila v parizi na letisku, uz tot za humnami... srdce mi z toho este stale krvaca... v zime neznasam capice, uz od mladosti, mama mi narazila na hlavu ciapku a za prvym rohom som ju dala dolu, usi mi sice odmrzali, ale capicu eeeee...

mam tri klobuky, take letne, velke, travove, palmove a s ozdobou a raz, ked budem velka a pojdem do ascotu na dostihy, tak si nejaky snobsky dam spravit... :doh:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Mám rada klobúky a baretky. Nemám ich veľa, to skôr tých kabeliek. Aj na chlapovi sa mi páči baretka, klobúk.. a keď je ešte šikovný aj v klobúkovom tanci, tak paráda. :hmmm:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mam rada klobuky,siltovky, nosim hlavne v lete, ale tiez aj satky vselijak pozamotavane okolo hlavy. Zvlast, ked chcem zamaskovat otrasne vlasy :hmmm: Blizi sa cas festivalov, takze sa musim zasobit :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

s dovolenim sa vlozim do tejto "zenskej" temy :hmmm:

obvykle mi na hlave vadi cokolvek okrem vlasov a satky ako celenky;

najviac mi vadia siltovky - nemam dobry rozhlad, takze vlastnim len jednu, ktoru obcas pouzivam proti slnku alebo ako imidzovku na zvlastne prilezitosti

ako protidazdove opatrenie na vandre sme-tam nosim original (z AU dovezeny) australak, ktory mimochodom je vyfoteny aj v header na stranke PORTY; akurat minuly rok som raz zistil, ze aj takyto klobuk dokaze preprsat...

no a v robote sme kedysi nosili barety, najskor cierne, potom zelene; nebola to sucast uniformy, skor take vyjadrenie stavovskej prislusnosti, na ktoru sme boli hrdi... no ako sa rokmi menili kolegovia, tak ubudali barety

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

Klobúk som nikdy nenosil, ale v poslednom čase po ňom poškuľujem :hedge:

Tento rok na dovolenke som si kúpil slamený a bol som s ním veľmi spokojný. Praktický (oproti šiltovke) a po určitej dobe nosenia som si ani neuvedomoval, že mám niečo na hlave. Dokonca som si ho dotrepal aj dom, takže uvidíme, či poslúži aj budúci rok.

Mne sa páčilo, keď naši fotrovci a dedovci sa s klobúkmi tak úctivo, až teatrálne zdravili - " :klobuk: ". To už dnes nevidíte. Si pamätám, že môj tatko vždy na pozdrav podvihol svoj tralaláčik. Ale jeden sused pozdrav obmedzoval len na veľkopansky dotyk striešky klobúka. Tatka to strašne rozčuľovalo. Chcel suseda primäť k väčšej iniciatíve, tak k pozdravu pridával aj provokačný mierny úklon. Nepomohlo ani to. Teraz sa obaja zdravia tam hore :klobuk: :klobuk: :klobuk: :klobuk: :klobuk: :klobuk:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

dlho predlho som odolávala čiapkam v zime, neskôr som začala nosit aspoň čelenky...a túto zimu som už vytiahla aj taký zimný klobúk, a veru som ho poctivo nosila. Vyzerá fajn, a vraj mi pristane, len ako napraví frizúru, je zas druhá vec. Ale zdravie je dôležitejšie, tak čo už. Som s tým zmierená.

V lete bežne nenosím na hlave nič, ale ak idem k vode či do záhrady a teda viem, že strávim čas vonku a pravdepodobne aj na slnku, tak veru klobúk mám. Kúpil mi ho starý v Chorvátsku, je taký slamený sieťového vzoru, takže je veľmi vzdušný a nepotím sa pod ním. Obľúbila som si ho, len sa už chudák, rozpadáva, budem si musieť zohnať nový. Taký už nezoženiem, aj tam bol len jeden a nikdy predtým ani potom a na nikom som nič také nevidela. Mám ešte jeden klobúk taký plátený, aj ten je fajn, ten som mala v Tatrách. Šiltovky som nosila v 17, teraz už nie, v tých čo sa teraz nosia, vyzerám divne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

do škôlky mi babka dávala malé detské šatky, na Aničku, a k tomu mi mama neskôr štrikovala čiapky, nosili sme aj s brmbolcami ... potom došla móda "debiliek" ... pamätá si to niekto ? :) a tie som kupovala alebo štrikovala sama, mala som viac farieb ...
boli to čiapky nasadené na hlave rovno - vodorovne, na čele ... až po oči a okraj vodorovne až dozadu, zakrývala vlastne len vrch hlavy ... také som mala, a jednu jemnú bielu, a do nej som si dávala na bok taký malinkatý strieborný šperk s jemným bledoružovým očkom, s cyklámenovo ružovým plášťom to vypadalo moooc fajn :)

debilky boli v podstate posledné čiapky, ktoré som nosila, a ktoré mi v tých časoch a tak vôbec kedy pristali ...
moja mama a neter sú typy, ktoré keď si dajú na hlavu šerblík alebo vedro na vodu, budú vyzerať úchvatne a pristane im všetko, proste sú s bársčím na hlave kúzelné :)

nie raz som sa ulakomila, a potajomky skúšala v obchode alebo tak, ale už keď som sa zazrela v zrkadle, šup dolu, a dúfala som, že ma nikto nevidel ...
proste v dekloch by ma mohli postaviť do maku ...proste des. nepasuje ... a žiaľ, povedala mi to nielen moja sebakritika, aj cudzí ... :( :)

nikdy v živote som nemala a nenosila šiltové bejzbalové čapice, to si nedokážem na svojej gebuli ani len predstaviť :)

ale zato veľmi veľmi dávno som zaťažená na šatky a šály ... šatkám a šálom som kedysi nevedela odolať, keď upratujem skriňu, vždy, ešte stále zakaždým vyhadzujem z nich niečo, po troške, čo som nadobudla ešte ako školáčka, v období vš to gradovalo ...
kašmírové, ružičkové "cigánske boli v jednom čase v BP v móde, potom jednofarebné babičkovské, ... hodvábne, šatky, šáliky, každej farby, sama som im vyrábala strapce a výšivky a vešala do krku a viazala na hlavu na Aničku, proste tisíce ľudí na vš a mládí znieslo všetko ... :)

neskôr prišli veľké šály, a tie vlastne nosím stále, aj namiesto čiapok, obrovský vlnený šál, a je z neho aj šál ja čiapka ... to áno, to znesiem na hlave, prípadne kapucne ... ale aj k tomu potrebujem šále a šáliky, niekedy aj dve, aj jemnejšie, bavlnené, zmesové ...

a nosím aj letné šále a šatky, aj práve dnes mi prišiel novoobjednaný biely, s takými visiacimi cancorkami ... :)
proste, v jednom čase som ich zhromažďovala, aj keď som ich nenosila ... no šatkovo šálová úchylka ... ale tieto mi na rozdiel od čiapok a klobúkov aspoň ako-tak pristanú, namotám a zavesím ich na seba a hotovo ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...
  • Pred 7 mesiacmi...

no to je fakt, šťastlivkyne, ktoré vyzerajú dobre, nech si na hlavu natiahnu hoc aj vreco od krumplí...sú také týpky.

Páčia sa mi aj niektoré také obyčajné čiapky - ale vyzerám v tom ako debil. Ostáva mi akurát ten klobúk...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

gratulujem, Iskra,

 

a mne prišiel do mojej zbierky šálov a šálikov prenádherný jemný veľký kráľovsky modrý šálik

 

s pár mini nenápadnými našitými zlatými perličkami na dvoch koncoch  ... ách ... :rolleyes:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ešte začiatkom zimy som šla kuknúť našich a vedľa nich je taký obchodík s textilom, vo výklade ma upútal bordový klobúčik - zašla som dnu - vyskúšala - a kúpila. Celú zimu v ňom chodím, hoci mi mladšia dcéra zahlásila, že jej ten klobúk pripomína "peňaženku roka" (to v Superstar 2009 či tak nejak bývali také chlpaté peňaženky v reklame - a tá peňaženka roka bola nie veľmi slušná paródia na tie reklamy). Nuž, pobavilo ma to, ale klobúk sa mi jednak páči a jednak mi sedí a nosím ho rada.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kúpila som si u číňana (to je taká malá predajnička, ktorú už som tu spomínala tuším v téme o nakupovaní v hyoermarketoch), takú čiapku so šiltom, šedej farby, zimnú, s takou jemnou ozdobou z tej istej látky na jednej strane, je fajn, keď fúka a keď je hnusne, lebo šilt bráni moknutiu okuliarov a tvar čiapky zasa nedovolí, aby mi ju odfúklo...

Predvčerom ráno fúkalo, což som nevedela, a ako som vyliezla z brány, už aj mi odfúklo môj klobúčik, tak som ho chvíľu naháňala po chodníku. Klobúčik je fajn, ale nesmie byť silnejší vietor.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 rokmi...

nedávno som sa odhodlala robiť poriadky v skrini, po asi štyroch rokoch...

podstatné je, že moja úchylka na šály a šatky za celé dlhé desaťročia mi dovoľovala vyhodiť vždy len trošičku z tej zbierky... tentokrát som ju preriedila poriadne...

 

mala som tam ešte veliké šály, čo som nosievala kedysi pred 20 rokmi a kdečo iné, ešte staršie.... a medzitým som samozrejme zadovážila celú kopu ďalších, nových, moderných farieb a materiálov, od toho posledného jemného veľkého kráľovsky modrého šálu kopu nových tvarov, veľkostí, hrúbok a farieb....

 

šedý hrubší jemný, mätový trojuholníkový, biely trojuholníkový, červený hodvábny, nádherný modravý drahý hodvábny som dostala zo Sri Lanky, jemný šedý s nežným vzorom, biely, krásny jemný ružový, ....

 

totižto šály nosím v zime v lete, odjakživa... : )

 

takže staré, takmer celý zbytok, išli tentokrát bez milosti... mám koooopec nových parádnych :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

D'Ady, si mi pripomenul moju polovičku... raz pred xy rokmi ho uchvátil jeden super kožený klobúk... je v skrini na poličke, on dekle nenosí, aj keď mu pristanú, maximálne proti veľkej zime pletené čapice...

čo ho to popadlo, netuší ani sám, proste mu ten klobúk učaroval... nikdy ho ani nosiť nebude, poznám ho pridobre :)

 

vynahrádzam si to na potomkovi, ktorému takisto pristanú dekle, a má zbierku letných kalapov, ktoré aj nosí... čo ma nesmierne teší,

 

pretože kdesi vyššie som písala, že mne žiaľ nepristanú klobúky a čapice, a to nie je falošná skromnosť či čo, mne sa rehní a chytá za brucho celá rodina, keď si skúsim niečo na hlavu, a zborovo kričia: daj to dole!... a ja by som tak rada nosila klobúky :(

preto nosím tie šále, v zime veľké, prehodím cez hlavu, to jediné mi pristane...

takže oceňujem každého, kto nosí klobúky, kalapy, čokoľvek na hlave, či je chlapec či dievča... proste klobúky sú paráda a niekomu pristane aj šerblík... a ja strašne závidím :) :klobuk:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 9 mesiacmi...

kedysi keď sme s Flinstonom slávili naše prvé samostatné Vianoce, našla som si pod stromčekom štvorcovú krabicu...predtým som ho vždy ťahala k výkladom, kde mali klobúky, furt som básnila o klobúku, vtedy sa nosili také došeda a akoby pletené, náramne som ho chcela.

A tak keď som tú krabicu zbadala pod stromčekom, zaradovala som sa, že hurá, kúpil mi ten môj vysnívaný klobúček...otvorím krabicu, a v nej...hadica k vysávaču...moje sklamanie nemalo hraníc, ale zachovala som dekórum, tvárila som sa, že sa teším...a k narodeninám, ktoré Flinstone mal o 4 dni, dostal odo mňa...mechanickú metlu.

Pochopil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov