Jump to content

Kedy sa začnú v EÚ nepokoje?


alamo

Recommended Posts

španielsko:

http://www.youtube.com/watch?v=RICrGTt_fgs

dosť to pripomína "tahrír" v egypte, zatiaľ bez lietajúcich kameňov

Spain protesters defy ban to remain in Madrid square

Protestující Španělé táboří na náměstí Puerta del Sol

Protesty na madridském náměstí Puerta del Sol začaly před šesti dny jako spontánní akce mládeže frustrované 45% nezaměstnaností ve své věkové kategorii. Akce se rozrostla a šíří se do dalších měst.

 

Protestující žádají pracovní místa, zlepšení životní úrovně, spravedlivější demokratický systém a změny v úsporných plánech socialistické vlády. Účastníkům vadí, že vláda chce fakticky zrušit veřejné zdravotnictví a vzdělání, nepodniká nic proti nezaměstnanosti mladých a zvyšuje věkovou hranici pro odchod do důchodu.

 

Řada protestujících zmiňuje paralely mezi nedávnými událostmi v Káhiře a současným děním v Madridu.

mohol by dôjsť aj v EU, k nejakej "epidémii" občianskych nepokojov?

Link to comment
Share on other sites

Nepokoje v EÚ sú len otázkou času a je naivné si myslieť, že nás sa to týkať nebude. Sociálne nepokoje budú "odrazovým mostíkom" pre etnické a náboženské nepokoje, ktoré koniec koncov sledujeme už dnes. Pax Europaea je na konci vďaka slepej politike eurobyrokratov, ktorí namiesto riešenia problémov len pchali hlavy do piesku.

Link to comment
Share on other sites

Veru. Akurat je otazka, ake presne budu prebiehat...

 

Niekde mozu byt, inde nie. Niekde mozu viest k extremistickym vladam, inde nie. Ten extremizmus moze byt prudko lavicovy, alebo "len" xenofobny, ci nieco uplne ine. Ako "nepriatel na odstrel" mozu byt oznaceni tmavsi cudzinci, kapitalisti, intelektuali, zeleni...ktokolvek, alebo vsetci naraz. Tazko predpovedat dokonca aj to, ci naozaj dojde k uplnemu kolapsu.

 

A "Pax Europaea" tusim nikdy ani neexistoval. Situaciu po WW2 sformovali USA a ZSSR, za zapadnu europu ju vojensky udrziavali USA. Po pade soctabora, resp. po vzniku EU sa tato nijak neangazovala, aby presadzovala aktivne svoje zaujmy a predstavy. Politicky sa nikdy nedokazali zjednotit ani hlavne mocnosti europy a vojensky bez USA nezvladli vobec nic. Myslim, ze posledna podstatna vec co Europa zvladla bola dvojnasobna samovrazda v dvoch svetovych vojnach. Momentalne su samovrazdu len dokoncuje.

Link to comment
Share on other sites

v španielsku začali lietať pendreky a dlažobné kocky..

Aumenta número de manifestantes en Barcelona tras violenta represión policia

začne to byť vážne.. asi sa tam nasťahujú, profesionálny "aktivisti" s celej západnej európy, a tí sa už postarajú o to aby to len tak nevyšumelo..

 

teraz by to chcelo nejaké "humanitárne bombardovanie" madridu a barcelóny.. to by ich poučilo o demokracii.. (trochu čierneho humoru)

Link to comment
Share on other sites

Ja sa Španielom nedivím. Mám obavy aby sa im nezosypala ekonomika. Španielsko Únia nebude vedieť zachrániť, je to príliš veľká krajina.

 

 

 

Ten extremizmus moze byt prudko lavicovy, alebo "len" xenofobny, ci nieco uplne ine. Ako "nepriatel na odstrel" mozu byt oznaceni tmavsi cudzinci, kapitalisti, intelektuali, zeleni...ktokolvek, alebo vsetci naraz. Tazko predpovedat dokonca aj to, ci naozaj dojde k uplnemu kolapsu.

 

Skôr ten pravicový. Multikulturalizmus zlyhal vo viacerých krajinách, oficiálni štátnici to uznali a ultrapravičiarske strany z toho profitujú. Ale to je tak, keď má niekto snahu vytvoriť umelú spoločnosť, zloženú z rozdielných názorov a princípov, tak inak to vlastne ani dopadnúť nemohlo.

 

 

A "Pax Europaea" tusim nikdy ani neexistoval.

 

Pax Europaea začal Rímskymi (symbolika?) zmluvami z r. 1957.

 

 

Politicky sa nikdy nedokazali zjednotit ani hlavne mocnosti europy

Boli hlavné mocnosti jednotnejšie niekedy v histórii ako teraz v EÚ? Aj keď má možno Británia vždy nejaké výhrady (ale to by neboli Briti), tak Európa nikdy v histórii nebola jednotnejšia ako po transformácii európskych spoločenstiev na Európsku úniu v r. 1993. Žiadna iná časť sveta sa nedokázala zjednotiť takýmto postupom ako Európa a tak skoro to ani inak nebude.
Link to comment
Share on other sites

Neviem prečo by mali byť v Únii nepokoje podobne tým v Espaňa - viac ako 20 % nezamestnanosť, je dosť dobrým príkladom na demonštrácie najmä ak sa jedná predovšetkým o mladých ľudí, ktorí po skončení škôl sú bez práce, bez možnosti uplatniť sa... že E čakajú škrty v štátnom rozpočte v časti " sociálne " kvôli vysokému zadlženiu, to je už iná káva, to čaká aj Portugalsko, Írsko, Belgicko, Taliansko... takže tu sa môže predpokladať, že budú štrajky... ale žeby bola občianska neposlušnosť a nepokoje typu Arabi ? .. chce sa mi veriť, že to Úniu nečaká, možno Grécko, ale ono krachne aj bez toho, že sa tam bude štrajkovať .

Link to comment
Share on other sites

dočkaj času..

v momente keď krachne grécko, prelejú sa jeho problémy od neho do francúzskych, nemeckých, britských, rakúskych atď atď atď bánk

s gréckych dlhopisov zostane niečo s hodnotou toaletného papiera, a západoeurópske, EU vlády tie banky budú musieť zachraňovať

a čo sa bude diať ďalej, to sa mi nechce rozoberať..

Link to comment
Share on other sites

Myslím, že Grécku by mohla pomôcť rozsiahla privatizácia. Síce sa prakticky celé rozpredá, ale ak ho to má zachrániť od krachu, tak to bude zrejme jediné riešenie.

Link to comment
Share on other sites

Ja sa Španielom nedivím. Mám obavy aby sa im nezosypala ekonomika. Španielsko Únia nebude vedieť zachrániť, je to príliš veľká krajina.

 

Ona sa im uz sype.

U nas (resp. vo VSE po 1989) mame co kritizovat...a ani Irsky zazrak nebol dokonale zazracny - ale napriek tomu, ked si vezmeme Spanielsko, Portugalsko a Grecko a uvedomime si, ze diktatur sa zbavili v 70-tych rokoch, je vidiet jednu smutnu vec. Boli riadeni velmi zle a ovela horsie, ako zvysok europy, dokonca zrejme horsie ako my, o irsku nehovoriac.

 

Skôr ten pravicový. Multikulturalizmus zlyhal vo viacerých krajinách, oficiálni štátnici to uznali a ultrapravičiarske strany z toho profitujú

Jo, to je jeden aspekt. Ale odmysli si nadavanie na moslimov.

Extremna pravica sa nachadza extremne nalavo - v predstave o ludskych slobodach, o ulohe statu, o zasahovani do ekonomiky a pod. Rozdiel je vo farbe vlajok. Extremna pravica je vacsinou len novinarske oznacenie, aby sa v tom vyznali. Silnejsi stat, nepriatelsky postoj voci kapitalizmu, financiam, globalizmu, obchodu, volanie po vacsich zasahoch statu do ekonomiky aj sukromnej sfery, sustredenie sa na to co je "doma", podozrievanie zahranicie - maju rovnake.

 

Pax Europaea začal Rímskymi (symbolika?) zmluvami z r. 1957

To mas ale ekonomicke zmluvy. Europa nedohodla mier ani nebola jeho garantom. Vramci europriestoru islo o dohodu neeuropskych USA a ZSSR - a garantom pre zapadnu europu boli USA. Europske krajiny sa maximalne dohodli na spolupraci v ekonomike - co sa tyka politiky a bezpecnosti sa nikam poriadne nedostali.

 

dočkaj času..

v momente keď krachne grécko, prelejú sa jeho problémy od neho do francúzskych, nemeckých, britských, rakúskych atď atď atď bánk

s gréckych dlhopisov zostane niečo s hodnotou toaletného papiera, a západoeurópske, EU vlády tie banky budú musieť zachraňovať

a čo sa bude diať ďalej, to sa mi nechce rozoberať..

 

Potom bordel. Pokial sa im za ten rok a nieco nepodarilo sa aspon ciastocne odstrihnut od PIIGS, tak sa zachranovat nebudu dat. Je sice pravda, ze TARP a suvisiace US programy boli v ovela vacsom meritku, ale vramci EU sa aktivita v podobnom rozsahu uz asi nezorganizuje.

 

PIIGS kludne padnut mozu. Som to tvrdil od zaciatku a mozno aj to bol povodny plan - preto euroVAL a nie euro-zachranne-koleso.To na jednes strane valu sa potopi, na druhej nepotopi. Aspon podla planu.

 

Myslím, že Grécku by mohla pomôcť rozsiahla privatizácia. Síce sa prakticky celé rozpredá, ale ak ho to má zachrániť od krachu, tak to bude zrejme jediné riešenie.

 

To hej... len som si nie isty, ako to zvladne grecka verejnost. Pravdedpodobne by to vyvolalo este vacsie burky v uliciach a nepokoje.
Link to comment
Share on other sites

Este by som doplnil jednu vec...

 

Ten grecky dlh nie je len smerom VON - velka cast je smerom DNU. To znamena, ze dlhopisy drzia grecke banky, penzijne fondy a pod. Rovnako ako u nas. Takze bankrot/resktrukturalizacia by ovela viac poskodila samotne grecko a grekov.

Takze nech je akokolvek, nejde len o zachranu nejakych nemeckych financnych nenazrancov - to by bolo prilis jednoduche.

Link to comment
Share on other sites

xenocide všade strkáš to strašenie bankrotom

fakt už mám chuť povedať, že pre teba nie je žiadna téma dosť "zbankrotovaná" :)

argentína zbankrotovala totálne, a život tam ide ďalej.. aj ty si tu mám dojem pred nedávnom tvrdil že "to" vlastne nič neznamená, život ide ďalej..

momentálne bez "toho" sa akurát tak zastavuje..

ja tvrdím že bez poriadneho bankrotu, sa ekonomika znovu nerozbehne

 

apropó.. sme v inej téme..

Madridem začala "arabská revolta" Evropy, zní z ulic

autor článku sa obáva že po "arabskej jari", príde fakt horúce "európske leto"

a na záver postraší nástupom totality

Oproti arabské revoluci je tu však jeden základní rozdíl - všechny zmíněné protesty se odehrávají v demokraciích, kde mají lidé takové politiky, jaké si sami zvolili. Komentář ekonomického serveru MarketWatch se dokonce zamýšlí, jestli nápady politiků a úředníků jako vybírat mizející řecké daně spolehlivější "neřeckou" agenturou nedovedou toto evropské léto k pravému opaku arabské revoluce. "Viděli jsme, jak během posledních měsíců Střední Východ odhodil hodně ze svých diktátorských okovů. Chystá si je Evropa nasadit?" ptá se MarketWatch.

lenže treba sa zamyslieť nad kvalitou tej "demokracie", v ktorej žijeme, ja mám dojem že som v akomsi "demokratickom divadle", "demokracia" sa odohráva len na "javisku" užíva si ju a przní ju pár "vyvolených" (nejakou mafiou vyvolených), a ja sedím medzi obecenstvom stratený v šedom dave publika, ktoré nemôže v znechutení nad kvalitou "predstavenia", hodiť po aktéroch ani len kus zhnitej zeleniny, pretože medzi javiskom a hľadiskom sa nachádza stena zo "sklobetónu", a momentálne fakt nezáleží na tom komu dám hlas, nevidím nijaký rozdiel medzi tými "hérečkami"

 

lenže prečo hneď strašiť nástupom diktatúry?

 

ja si dokážem predstaviť tucet najrôznejších reforiem volebného systému, ktoré by do parlamentu doviedli ľudí nezávislejších na politických stranách, alebo radikálne skrátenie volebného obdobia, čo by poslancov donútilo aby hlbšie rozmýšľali nad tým aké sľuby dávajú a ako ich plnia..

 

a vůbec kto by mal záujem na nejakej diktatúre, akurát tak prašivá elita, ktorá je momentálne pri moci, a ruinuje ekonomiku na plné pecky

Link to comment
Share on other sites

Bankrotom nestrasim, je to jedna z eventualit, s ktorou treba proste pocitat. A argentina je predsa len nieco podstatne menej vyznamne, ako EU. V rokoch 2007-2008 si spravy sledoval, ze? A asi si spominas, ako nejake americke banky skrachovali...a tusim potom nasledovali dost velke ekonomicke problemy...a nasledne cely tento europsky marazmus. Takze nie strasenie, ale realita toho, ze kolaps podstatnej casti europskeho bankoveho systemu by mohla byt tak skutocna KRIZA, ktoru tolko predpovedaju.

 

A v spanielsku maju proste bordel. Dost dlho im vladla lavica, z coho boli nadseni. Prekracovali kvoty na zastupenie zien, isli sa strhat v liberalizacii prav homosexualov a zakazovanim fajcenia. Ono, nie ze by to bolo zle, ale nejak zabudli na to podstatne. A napokon ani toto humanitno-liberalne blabla vladu nezachrani. (pre uplnost, pochybujem, ze by centristi boli o vela lepsi)

 

Zmeny politickeho systemu co spominas nepomozu. Poslanci by len vyslysali ludi, co robili aj doteraz a momentalne ludia nevolaju po usporach, prave naopak. A nezavisly politik, no bez vacsinoveho mandatu...

 

Tu je skor problem niekde inde. Ekonomicke opatrenia su vacsinou tazko prijatelne. Ekonomika a politika spolu suvisia, aj ked sa obidve strany casto tvaria, ze to tak nie je. Takze momentalne jednoducho neexistuje nijake dokonale riesenie... Pozri, pobaltske krajiny to dakazali. Ale tie su proste "ine". :)

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

iné..

myslím že tento odkaz bude patriť sem

Převraty na počkání, revoluce do tří dnů... a změna?

článok rozoberá rozsah občianskych nepokojov v arabských krajinách a chatrné výsledky ktoré dosiahli, konštatuje

Abychom alespoň zhruba pochopili, jak je tohle možné, musíme si nejprve připustit fakt, že existují sociální struktury mnohem stabilnější a vůči náhlým změnám inertnejší než politický režim. Francouzská historická škola Annales takové pomalé postupné procesy označovala výrazem longue durée.

poračuje tým že u nás sa po "zamatovej revolúcii", udialo niečo podobné, bola zhodená "fasáda" spoločnosti, ale korupčné mechanizmy normalizačného režimu zakorenené v medziľudských vzťahoch pretrvávajú ďalej

 

dá sa len dodať, že môže dôjsť aj k desiatim "revolúciám" po sebe, kým nedôjde k.. ako to nazvať?.. "duchovnému prevratu" v spoločnosti, stále skĺzneme do "normalizačných" koľají

 

boľševik bol prefíkaný.. deštrukciu morálky nazval "normalizáciou".. ako teda teraz nazvať jej pravý opak? "odnormalizácia"?

Link to comment
Share on other sites

Alebo inymi slovami - vseobecne znama vec - ze mas tradicnejsie spolocnosti, kde viacej zalezi na klane, rode, narode, etniku, rodine a pod. A tieto su prvorade. Z toho prirodzene okrem ineho vyplyva aj nepotizmus a korupcia niekedy, kedze necitis zavazok voci statu a obcanom obecne - ale hlavne voci "svojim".

Ak je pre mna rodina vsetko, tak na poziciu dosadim nie najlepsieho kandidata - ale bratranca z tretieho kolena, co ma tri hladne deti. :hmmm:

 

Nuz a cakat, ze sa cela spolocnost zmeni od vecera do rana...to snad necakal nikto, nie? Aj tie najrychlejsie zmeny su v rokoch.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

na tých "nepokojoch" v británii, je niečo čudné

rozsah toho rabovania..

videl som zábery na ktorých výtržníci hádzali kamene do policajtov, a policajti stáli opodiaľ a vôbec nezasahovali

mám dojem ako by sa len nečinne prizerali

vypadá to ako úmysel nechať veci dôjsť tak ďaleko, aby mohli začať bez výberu strieľať ostrými

Link to comment
Share on other sites

Mne to pripomína francúzskych policajtov počas podobného folklóru na jeseň 2005. Tiež iba stáli a sa pozerali. Zrejme preto, lebo keby sa pokúsili na nich zaútočiť, tak hneď by sa na nich vyrútilo niekoľko miliónov ľudskoprávnych organizácií a by ich obvinili z rasizmu a xenofóbie. Však to čo sa tam deje, to je to multikultúrne obohatenie, nie?

Link to comment
Share on other sites

na tých "nepokojoch" v británii, je niečo čudné

rozsah toho rabovania..

videl som zábery na ktorých výtržníci hádzali kamene do policajtov, a policajti stáli opodiaľ a vôbec nezasahovali

mám dojem ako by sa len nečinne prizerali

vypadá to ako úmysel nechať veci dôjsť tak ďaleko, aby mohli začať bez výberu strieľať ostrými

 

čo je pekná hlúposť.

povedala by som, že naopak. dúfam, že naopak.

 

že niekto má niekde rozum, aj keď pohnútok bude viac.

časť mesta horí a je v stave obliehania, je úplne jedno, či je luza čierna či biela či modrá, je to luza a dav.

rozvášnený dav holými rukami zborí westminster. / aj keď je to v tottenhame, ja viem, viem. /

 

urobiť z toho jatky je veľmi jednoduché, stačí jeden obušok či jeden kameň hodený späť, zo strany policajtov, aby luza ten westminster zborila.

 

aj keď má človek chuť mlátiť anarchistov akéhokoľvek druhu okolo seba, je s podivom, že zvyčajne sa pustia všetci ničiť, čo nebudovali, je to tak ľahké, hádzať dlažobné kocky, nad ktorými niekto kľačal a v pote ich kládol, je také ľahké.

... fotky odtiaľ vyzerajú ako inferno. poteší každé srdce každého, kto bol "pri tom" a ukázal, že priniesol svoj diel do kotla národov a amoku, predpokladám.

 

dúfam, že k tomu nepríde. ako sa luza prebudila, tak sa ukľudní, či tam nebude ani jeden mŕtvy, či ich budú desiatky či stovky.

vlastne mi pri tých obrázkoch napadlo, nech nie je poranený ani jeden kôň. ani len kôň.

 

dnes som na jednej tv / nebola to ani jedna z našich / počula čosi o príčine, bola to síce smrť jedného čierneho mladého muža, ale jeho vlastná rodina sa dištancuje od amoku diania, podľa nich to k vyrovnávaniu si účtov s políciou využili tí, ktorí mali pocit, že majú čo vyrovnávať s políciou, ktorá im klepe po prstoch.

 

pripomína mi to, že som kedysi veľmi dávno musela hľadať v knihe, slovníku cudzích slov, keď som čítala o "luze" vo francúzskej revolúcii.

 

a stále platí, myslím na obe strany, to moje staré dobré, obľúbené a dokonale pravdivé, veta, ktorú som raz čítala v nejakej knihe, dávno. je to hlbšie než sa na prvé čítanie zdá.

" aj najhlúpejšie dieťa vie podpáliť dom"

Link to comment
Share on other sites

Čítam zopár komentárov od ľudí čo bývajú v tých štvrtiach a hovoria, že takéto niečo ešte nevideli, že toto je už agónia Západu. Ekonomický úpadok, pád burzy, nečinná polícia a gangy rabujúcich negrov. Ak toto nie je predzvesť občianskej vojny, tak potom už neviem čo. Ale však sami to chceli :lach: Nakoniec takéto niečo sa predpokladalo už dávno, to len zopár pseudohumanistov a multi-kulti fanatikov hovorilo, že je to absolútne nemožné a akékoľvek protichodné názory označovali za xenofóbne :beeee: Ale že to príde tak skoro, to trochu ja mňa prekvapilo :D :(

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

tie nepokoje v Londýne (polícia nezasahuje), a hnutie "obsaďme wall street" (polícia nezasahuje)

tu je k tomu dosť znepokojujúci článok

http://www.finmag.cz/cs/finmag/ekonomika/zlutacka-demonstrace-na-manhattanu/

Žluťácká demonstrace na Manhattanu

 

Pamatujete se z dějepisu, co byly žluťácké odbory? Šlo o tom, že majitel podniku založil odborovou organizaci, jmenoval vůdce a fakticky odbory řídil. Do těchto vlastních odborů přihlásil všechny své zaměstnance. Celé to nemělo jiný účel než zabránit vzniku skutečné odborové organizace. A většinou to dobře fungovalo.

 

Na konci roku 2011 tu znovu po mnoha letech máme takovou žluťáckou akci. Tentokrát se má údajně jednat o protest proti chamtivosti bank. Ale nenechme se mýlit. Kdyby se jednalo o skutečné hnutí za změnu a kdyby v něm byli významněji zastoupeni i lidé mimo vládnoucí elitu, jistě by se platilo následující:

 • Všechna velká média by shodně psala, že se jedná o nebezpečné fašistické, populistické, primitivní, fundamentalistické a jinak nepřijatelné hnutí.
 • Jakýkoliv náznak násilí (například pokus blokovat něčí budovu) by vyvolal rychlou a tvrdou reakci, doprovázenou potleskem médií.
 • Hnutí by nepodporovalo právě toho amerického prezidenta, který bankám a korporacím rozdal víc peněz než všichni jeho předchůdci v historii. A který prosadil zákon, jež činnost velkých bank reguluje, ale zároveň jim umožňuje pevně počítat s další státní podporou v případě budoucích problémů.
 • Mezi požadavky protestujících by nebyly přehnané ekologické normy, které decimují malé podniky a na kterých vydělávají jen velké právnické a poradenské firmy.
 • Členové protestního hnutí by nemohli požadovat, aby za ně vláda zaplatila zbytek školného na elitní univerzitě. Synové dělníků a instalatérů na takových školách nestudují.
 • Nebylo by mezi nimi tolik milionářů. V posledních týdnech to skoro vypadá, že pokud máte vilu v Hollywoodu a jachtu v Martha’s Vineyard, nemůžete se neukázat v protibankovní demonstraci. Skutečného hnutí za změnu by se tito lidé štítili a báli.
 • Demonstranti by nemohli protestovat permanentně, protože by museli nějak řešit obživu. Proti bankovní zvůli dnes zjevně protestují lidé, kteří jsou na tom majetkově tak, že do práce chodit nemusí.
 • Požadovali by docela konkrétní opatření. Lidé, kterým jde o změnu, zpravidla vědí, co chtějí.
Link to comment
Share on other sites

Si urobil uplne nespravny ekvivalent, aj ked clanok nie je zly.

 

Proste si vynechal tak evidentny fakt, ze v londyne policia nakoniec zasiahla, doslo k poulicnym bojom, zatykaniu aj k trestom. Nehovoriac o tom, ze predsa len prejavy boli dost ine. Tebe proste staci ze je skupina ludi na ulici a nic ine nerozlisujes?

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...

Silne pochybujem, že súčasná situácia sa v EÚ -nejakým- spôsobom upokojí a toto desaťročie zrejme bude kľúčové pre budúcnosť celého kontinentu.

 

Len si predstavme aká je súčasná situácia:

 • drvivá väčšina krajín je zadĺžená, z nich najmenej polovica má vyšší verejný dlh ako povoľujú maastrichtské kritériá a niekoľko z nich nedokáže svoj dlh vôbec znižovať
 • rast hospodárstva prakticky všetkých krajín klesá, recesia je čoraz pravdepodobnejšia
 • s recesiou sa prehĺbi zadĺženie krajín
 • rast hospodárstva pravdepodobne už nebude taký aby dokázal znižovať zadĺženie krajín - na to treba ľudí, čo bude prestárnutej Európe chýbať. Starnutie populácie bude jednou z najväčších bŕzd ekonomického rastu a táto brzda bude čoraz silnejšia pretože čoraz viac ľudí odchádza do dôchodku
 • imigrácia, často nelegálna, najmä z moslimských krajín je nebezpečná, pretože prináša inú kultúru, a iné náboženstvo, ktoré nie je kompatibilné s liberálnou a sekularizovanou spoločnosťou
 • s imigrantmi prichádza nárast problémov, počítajúcich najmä zvýšenú kriminalitu, etnické a rasové problémy a pod. (viď príklad Kosovo), a vyššiu mieru nezamestnanosti, ktorá sa podieľa na znižovaní rastu HDP a ďalšieho zvyšovaniu dlhov (nezamestnaní nič neprodukujú, len spotrebúvajú)
 • Brusel naznačuje pevnejšiu integráciu, čo môže priniesť menej slobody

Takže čo nám z toho vychádza? Dlhy, recesia, chudoba, kriminalita, etnické a rasové miešanie, menej slobody

 

Európa to už raz zažila a skončilo to II. svetovou vojnou. Či existuje ešte nejaký optimista, čo si myslí opak? Rád by som ním bol.

 • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Additional information you can see at Privacy Policy