Skočiť na obsah

Android a aplikácie


dead

Odporúčané príspevky

Android

... mate androida, alebo android ma vas? :)

 

Na akom telefone vam bezi tato platforma?

Ake mate skusenosti s tymto operacnym systemom? Viete ho porovnat s inymi? /Symbian, Windows Mobile, iOS/

Ake pouzivate aplikacie a odkial ich stahujete? Ja zatial iba Android Market.

 

Uz asi pol roka skusam androida /momentalne verzia 2.2.1 HTC Desire HD, predtym SE Xperia X10 - tu som odpalil/, presiel som nan priamo z klasickeho SE,

ktory mal pevny firemny soft a bol to pre mna dost velky ... skok.

post-3-0-53623100-1304965506_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 74
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • alamo

    13

  • dead

    10

  • D'Ady

    9

  • Ryan Giggs

    8

Toto moc nesledujem, ale pri tejto príležitosti sem skopnem link čo sa týka týchto sránd a Fóra.

 

Ak má niekto k tomu čo povedať, tak nech povie a ako by sa to dalo využiť. Ja s tým nemám žiadne skúsenosti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mam htc tattoo, tiez skok z se a vobec na dotykovy mobil, spociatku skusanie mnoho aplikacii z android market, medzicasom preslo, vyuzivam prakticky len net s operou, ani raz mi este nezamrzol, rychle nacitavanie, ovladanie intuitivne a maximalne prisposobenie na svoj obraz

co beriem tiez za velke plus, gmail, gtalk a google maps (s gps) uz predinstalovane, plus jednoduche vyuzitie mobilu ako modemu

 

minule som sa stretla s aplikaciou, meranie pulzu prilozenim prstu na mobil, zaujimave

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pri niektorych aplikaciach si treba davat pozor na to, co vsetko vyzaduju, hlavne si treba davat pozor na synchronizaciu s inymi kontami a gps. Ja som si minule, ked som sedel v krcme nainstaloval RunKeeper, vsetko som rutinne odklikal a za chvilu som isiel domov. Doma som vybral mobil z vrecka, videl som, ze ta aplikacia bezala, tak som ju vypol a ono to odoslalo podrobnosti o celej mojej ceste domov, vratane mapy, prevysenia a spalenych kalorii na fb :) Inak je RunKeeper vyborna aplikacia pre turistov, cyklistov.. Sranda je tiez kompas a detektor kovov, ten obcas vyuzivam pri vrtani v robote :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Taktiež mám Androida, konkrétne vo verzii 2.1 Eclair (Samsung Galaxy i5801)...môžem povedať, že som celkom spokojný, tak ako väčšina, aj ja si všetko sťahujem z marketu - mám tam aplikácie ohľadne F1 (prekvapujúco) a ešte pár drobností :) ale teen Market je skutočne veľmi rozsiahly

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no tak ja Android pouzivam uz dlho...

 

mam ho na HTC HD2 - najprv som mal len dualboot s Windows Mobile 6.5.3,

potom som Windows uplne odpalil a mam len Android, momentalne Gingerbread 2.3.3

(btw pre uplnost: chvilku som skusal aj Ubuntu, ale to bolo moc male na mobil a Windows Phone 7, ale ten mi nesiel aktivovat)

 

vsetko to su samozrejme neoficialne verzie, takze na rozchodenie treba troska viac namahy a skusenosti :)

 

co sa tyka aplikacii, tak mam len zopar vyhliadnutych, ktore pouzivam a nenahanam sa za novymi.

najnovsi mily prirastok je Total Commander, ktory testujem...buduci tyzden ma vyjst beta 6

 

Toto moc nesledujem, ale pri tejto príležitosti sem skopnem link čo sa týka týchto sránd a Fóra.

 

Ak má niekto k tomu čo povedať, tak nech povie a ako by sa to dalo využiť. Ja s tým nemám žiadne skúsenosti.

 

co sa tyka iPhone aplikacie tak neviem kolko ludi to tu pouziva, ale pre Android (i ked maju aj iPhone verziu) existuje jedna skvela aplikacia pre fora, vola sa Tapatalk

V nej je mozne nejak forum myslim zaregistrovat, alebo dokonca (predpokladam za poplatok) vytvorit samostatnu aplikaciu pre konkretne forum.

 

Ja to pouzivam pre pristup na XDA Developers Forum, ktore som uz tu spominal a je to vyborny zdroj informacii, modifikacii, updatov, navodov, aplikacii a inych informacii pre rozne telefony.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mam android 2.2 na samsung galaxy S i9000...

kedze som mal symbianove nokie, som zvyknuty na telefon s plne prisposobitelnym OS

 

ak mozem poradit dobre aplikacie, urcite Aldiko na citanie knih, aBTC !!warez!! klient, SPB TV na sledovanie niektorych tv programov online, SMS Backup+ na online zalohovanie sms na gmail account...samozrejme vyborna spolupraca s MS exchange (nepouzivam original klient zabudovany ale touchdown), k tomu office talk na komunikaciu cez office communicator...plus samozrejme FTP,SSH,VNC, RDP klienti a navigacia Sygic Mobile maps 10, odkedy nepotrebujem klasicku autonavigaciu :)

 

pre hracicky odporucam ScummVM na stare adventury a pre tych co radi skusaju cudzie wifiny program Penetrate......este nema v databaze vela routrov, na ktore sa vie dostat, obcas sa pritrafi, hlavne v zahranici to je dobre skusit

 

a na sport aplikacia endomondo...odkedy ju mam, viac ma to motivuje sportovat

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja v telefone pouzivam pripojenie cez operatora s limitom 1000 mega, mozno budem casom rozmyslat, ze si to zvysim :smilieee: Mimochodom vcera som aktualizoval android z verzie 2.2 na 2.3 /HTC DHD brandovany u Orange/ a navigacia Sygic mi prestala ist, ani som ju nestihol vyskusat...

 

Pouzival som tiez Endomondo, ale teraz skusam spomenuty RunKeeper, vlastne to je skoro to iste. Chcem si este skusit nainstalovat Chrome to Phone, na zdielanie zaloziek a obsahu prehliadaca Chrome s telefonom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

o2 ma kolega a je dost nestabilny, zatial mi ten limit staci..

 

po tom update na 2.3.3 som zistil, ze mi podstatne dlhsie vydrzi baterka, dnes som nabijal po troch dnoch

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 mesiacmi...

HTC wildfire S , nadmieeeeru spokojny , najnovsi OS som pred par dnami upgradol , super OS :D aplikacie stahujem z android marketu kde je teda dost na vyyber a ma uz aj novy vzhlad ak ste si vsimli :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja mám tiež android verziu 2.3 ... zatiaľ spokojnosť ... len mi to poriadne žerie baterku

 

to nie je androidom.... ;-)

najviac zerie baterku, ak ti nonstop ide display -> hry, surfovanie po nete, navigacia

ak ti zerie baterku pri "beznej" prevadzke, tak si vypni 3G, resp. si nastav: siete len GSM a 2G

display nastavit na ekonomicku prevadzku... atd.

 

LG P970 Optimus Black, v. Android 2.2.2, bez rootu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pomoze aj obmedzenie synchronizacie, vypnutie GPS.. Vela spotrebuju aj "zive" widgety na obrazovke - pocasie, akcie, google latitude atd. Ked som doma, vypinam komplet net v telefone.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Mam android kedze som si kupil svoj vysnivany mobil SE Xperia Mini pro. Ale hned som si ho aj rootol kedze nechcem tam mat tie blbosti typu FB v mobile a mapy a podobne debility...

A zatial sa mi android celkom paci.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

preboha a co tam chces mat ?

vsak internet je zaklad (nevravim ze musi byt FB), mapy = navigacia, dalsie "debiliny" su najma kancelarske aplikacie (vratane kalendara, pripomienkovaca, atd), + kopa veci na manazovanie suborov a aplikacii

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jovzin

 

Facebook, alebo Google maps nezaberaju v pamati vela miesta a ked sa na fb neprihlasis, bude to v podstate mrtva aplikacia, netreba hned rootovat telefon, iba si zbytocne prisiel o zaruku. Smartfon bez synchronizacie so socialnymi sietami a bez map ma podstatne zuzene moznosti vyuzitia, je to ako pekne auto bez kolies.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No ja nemam rad ak sa mi tam sputaju blbosti ktore nechcem . Napr ako ten FB. Proste raz som ho zrusil a o par hodiek pozeram v running services a znova je tam. Preto som si hlavne ten mobil rootol ze som vyhodil niektore blbosti ktore sa mi len tak spustali same od seba bez toho aby som sa mobilu dotkol...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jovzin a čo používaš na tom androide ?

 

ak ti zerie baterku pri "beznej" prevadzke, tak si vypni 3G, resp. si nastav: siete len GSM a 2G

 

 

 

Pomoze aj obmedzenie synchronizacie, vypnutie GPS..

 

ďakujem toto pomohlo

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No ja nemam rad ak sa mi tam sputaju blbosti ktore nechcem . Napr ako ten FB. Proste raz som ho zrusil a o par hodiek pozeram v running services a znova je tam. Preto som si hlavne ten mobil rootol ze som vyhodil niektore blbosti ktore sa mi len tak spustali same od seba bez toho aby som sa mobilu dotkol...

 

Žiadna aplikacia sa ti sama od seba nespusti. Už vôbec nie FB a pod. Jedine tie ktore su preddefinovane. Napr. antivirus atd.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pri mrazoch ktore boli je smartfon nepouzitelny, blbne displej, samozrejme aj baterka a zakonite aj hardver a soft a je jedno ci ho mam vo vrecku alebo kde. Na extremnu zimu je skratka dobre mat vo vrecku prichystanu zalohu, v podobe predpotopnej nokie napriklad :) Koncom leta mi konci viazanost, pri mojom zivotnom style asi porozmyslam o niecom odolnejsom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ked mas nejaky brak, tak necudo. :)

Ja som so svojim fungoval v pohode aj v tych velkych mrazoch. Mal somho ako vzdy vo vrecku nohavic. Prezil to bez problemov a to je cely z kovu co tiez nie je vyhra.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov