Skočiť na obsah

Zásnubný prsteň


Jovzin

Odporúčané príspevky

no na zasnubnom prsteni moze byt aj viac kamenov, ale aspon jeden by mal byt biely....

 

Borisovi fandim, aspon je sranda

 

Ludia na Slovensku neodpustaju uspech a ak niekto nezapada do klise..otec+matka+ 2xdeticky+hypoteka na krku..je minimalne podozrivy

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

biely kameň (nevinnosť, čistota)

 

 

Boris ma nemôže rozčúliť a už vôbec nie preto, že má 5 detí a že sa o ne stará ..ani prachy mu nezávidím .. je to jeho život, jeho voľba ako žije ... ak to vyhovuje jeho priateľkám, tak ok ..

no ja mám Kollára ako muža " v paži".:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Elfant ci kto sa pytal: Nie necakame a dufam ze ani nebudeme tak skoro. Aspon najblizsie 2-3 roky necem o babu ani pout.

 

Inak co som minule behal po Galerke tu u nas v KE tak som nasiel jeden fakt pekny prsienok s briliantom a stal by ma okolo 330Ecok, co som ochotny tolko dat. A fakt je pekny a aj ten briliant je nahodou celkom velky co som necakal kedze na nete co som pozeral by za taku velkost pytali 430-450Ecok. Ma velkost asi ako polovica sosovice.

 

Je to z tohoto obchodu http://www.sperkyfrank.sk/

 

A ano Stevka chce biele zlato. Mali biele zlato a dokonca ja jej velkost.

 

Avsak radim sa aj s brasulom co bral zasnubny prsten z USA a kedze je teraz fakt super kurz dollar vs euro tak premyslam ci nepoprosim brasula aby mi doniesol z Usa nieco. Kedze napr na USA strankach co som pozeral som videl aj kamen v tvare srciecka co u nas nidke som nevidel. Aspon v KE nie mozno v BA by som nasiel neviem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

biely kameň (nevinnosť, čistota)

Nevinnost, cistota ? Sak uz mali sex, tak je to skor zavadzanie.

 

Ocko nemusi byt biele inak.

So snubným prsteňom je spojená bohatá symbolika. Tvarom predstavuje spojenie a nekonečnosť. Ochranu zdravia a života majú zabezpečiť do neho vsadené vzácne kamene. Snubný prsteň daruje muž snúbenici, resp. snubné prstene si snúbenci vymenia pred slávnostnou hostinou alebo počas nej s prísľubom, že spolu uzavrú manželstvo. Snubný prsteň pre ženu by mal mať očko (zväčša je biele).

http://www.svadba.sk/article-snubne-prstene-svadobne-obrucky.html
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Podla toho pre koho ako, ale je to zvycajne sranda, ked ma nevesta saty a zavoj symbolizujuce cistotu a nevinnost a pritom je v siedmom - osmom mesiaci.

Aj ked sa to uz tak neberie, ako v minulosti. :)

 

na bielej farbe kamena pekne vynikne hra svetla a vybrus

briliant je vybrus diamantov bielej farby? nie je nahodou priehladny a preto aj tak ceneny ? :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Myslim, ze pokial zene naozaj ide o briliant - vo vacsine pripadov zniesla, ak by nemala "nevinny" bezfarebny - ale nejaky ruzovy, asi 50x vzacnejsi :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nevinnost, cistota ? Sak uz mali sex, tak je to skor zavadzanie.

 

Ocko nemusi byt biele inak.

 

 

Nezavádzam. No a čo ak mali sex ?

 

 

Si mi pripomenul, že keď som sa vydávala, tak som mala tiež asparagus na bielych šatách (mama) a som mala už pred tým sex. No aj tak si myslím, že naša láska nebola vinná, nečistá, ale úprimná, vznešená .. kapiš?

 

a vravím, že očko nemusí byť biele, ale aj s nádychom .. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

biely ci priehladny ci s iskrinym nadychom do fialova..vsetko jedno..hlavne ze sa ludia maju radi :)

 

dala by som si sparglu..iskra musis tu furt s tym jedlom podpichovat...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Iskra,

 

kde pisem, ze zavadzas ty ? Sak nemusis hned gagat.

Pokial si ti dvaja vyberu ciry briliant, lebo tym chcu prezentovat panensku cistotu a nevinnost (co bolo aj povodne zmyslom bielej farby, zavoja, popripade venceka nevesty) tak zavadzaju, ked nevesta panenska uz nie je.

Reci o cistote citu, lasky a podobne, su uz len upravena omacka. Symbolika bola jasna.

 

Pokial si vyberu briliant preto, lebo je elegantny, paci sa, prezentuje majetok snubenca, alebo daco ine, tak je to o inom. :)

 

Kapis ? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zásnubný prsteň ... či brili, či smaragd či zafír či zirkón, hlavne aby bol jednoduchý a vkusný, keď už musí byť.

 

a keby si ho ona vybrala sama, taký, aký sa jej páči, by bolo najlepšie.

samozrejme to vychádza z toho, že je to rozumné dievča a vie, že snubný prstienok je hlavne symbol

 

keď vidím túto jovzinovu tému, zakaždým mám v predstavách americké klišé o večeri, spotených dlaniach, sametovej krabičke, v ktorej sa leskne prsteň s diamantom, ktorý trčí nad prsteň, aby dal každému na známosť, že je tu a je to diamant, povinné prekvapenie s otvorenou pusou od vyhliadnutej devy, a slzičky a lesk pohárov a lesku na perách a diamantu ...

pritom ten prsteň vždy pasuje, takže deva dávno vie, že dostane prsteň, ale otvorená pusa je otvorená pusa ...

 

jasné, robím si z toho trochu vtip, lebo zásnubný prsteň považujem aj ja za milú vec, ale ja som si môj kupovala sama, boli sme bez peňazí, vedela som, aký je limit, ja som mala čas behať po klenotníctvach a vedela som samozrejme, že nemám rada okázalé veci, ale úplne jemné a nenápadné a čo sa mi páči.

 

vystupujúce kamienky prichytené na prsteni okrem toho môžu trhať pančucháče, čo je jedna z vecí, ktoré človek nevidí, keď kupuje prsteň.

takže jednoduchý, žiadne tri platy, zásnubný prsteň nemusí byť základom budúceho kráľovského pokladu ...

 

niečo jemné, a klasickejšie, čo prípadne trhá pančuchy : post-3-0-43158000-1304949191_thumb.jpg alebo ešte jemnejšie a menej zvyklé : post-3-0-78490600-1304949214_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Iskra,

kde pisem, ze zavadzas ty ? Sak nemusis hned gagat.

..............

..............

Kapis ? :)

 

áno, ale to gáganie si vyprosím. :)

 

game, veľmi pekné ... no v "bielom" by sa mi páčilo viac .. ale dôležité je, čo sa páči "Jovžinovej".:P

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

NO celkom dobry napad. ALe pochybujem ze bude suhlasit ze si vybere sama prsten. Bude ma brat potom za neschopneho alebo nieco podobne. Ze jej ani prsten kupit a ani ju milo prekvapit svojim vyberom...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nezmysel, je to rovnako zazity mytus, ako to, ze muzi vedia vybrat zene ako darcek spodne pradlo.

Pravdepodobnost, ze nevyberies dobre a prekvapis nemilo, je vacsia ako opak.

Ostatne, aj spolocne vyberanie prstena ma svoje caro, tak preco sa on nechat pripravit nejakym predsudkom.

 

Ked nic ine, tak velkost netrafis urcite. Ledaze by si mladej nenapadne amputoval prst a rovnako nenapadne jej ho vratil. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bude ma brat potom za neschopneho alebo nieco podobne. Ze jej ani prsten kupit a ani ju milo prekvapit svojim vyberom...

 

Nemyslím si to. My sme sa brali už dosť dávno, ale snubný prsteň ... aj obrúčky sme kupovali spolu.

Malo to fakt svoje čaro .. romantikus, dvaja v obchode a môcť si vybrať, čo sa mi páčilo, čo mi sadlo ... priateľ potvrdil môj vkus .. a celý happy zaplatil.:-)

 

Len v romantickom filme som videla ako chlap daruje snubný prsteň(zapichnutý napr.v zákusku..) a Ona "omdlieva", keď ho vidí :-) a to som teda tiež romantička.:)

 

Veľkosť proste musí sadnúť a to je najlepšie vyskúšať a nie potom zbytočné trable.

 

Skôr mám skúsenosť, že spodné prádlo chlap kúpi sám, bez baby, ak vie presnú veľkosť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ok tak ja to skusim potom...

Dufam ze to dobre dopadne a fakt nebude nejako divne po mne pozerat...

Inak jej cislo viem :) Takze toho ze bude maly alebo velky sa nebojim.

 

Hlavne stale premyslam ci do toho zainestovat a zobrat nieco drahsie alebo postaci zirkon a lacnesi prsten.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hlavne stale premyslam ci do toho zainestovat a zobrat nieco drahsie alebo postaci zirkon a lacnesi prsten.

 

Jovžin, najlepšie poznáš svoju priateľku, tak čo si myslíš je na brili, či smaragd .. či ju rovnako poteší zirkón ? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak ty ces aby mala niečo hodnotnejšie a žiaden problém s prašuľkami, tak nie je čo riešiť ..

jednoduché: stačí už len pozvať milovanú pred tú exkluzívnu kolekciu snubných prsteňov a nech vyberá, čo jej oku najviac zalahodí a srdiečko poteší. Snáď si vyberie ... :) :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

OK tak som dal na radu a zobral ju do zlatnictiev. A celkom dobre som urobil lebo som zistil ze ma trosku iny vkus. Takze nakoniec dobre ze som ju zobral a zistil ze tie moje prstienky co sme mne pacili sa jej az tak nepacia.

Ete ju cem zobrat do tej galerky nech jej ukazem ten co mi padol od oka s tym briliantom ze co povie nan.

 

Kazdopadne bol to dobry napad ju zobrat do zlatnictva.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

OK tak som dal na radu a zobral ju do zlatnictiev.

Kazdopadne bol to dobry napad ju zobrat do zlatnictva.

 

Vidíš ako je dobré dať na rady starších a nesnažiť sa presadiť si len svoj názor ? :innocent:

 

Však tu ti každý chce len dobre ... :smilieee:

... aby si bol spokojný aj ty, ale aby si uspokojil aj svoju nastávajúcu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov