Skočiť na obsah

Rozdiely v platoch medzi krajinami


Brano4

Odporúčané príspevky

v Česku majú, čo sa týka výšky platov, podobné problémy. odhliadnuc od toho, že tu je zopár automoto podnikov, je to hodne podobné.

malá česká analýza, prečo sú v Česku nízke platy... viacmenej to platí aj u nás, myslím. sú tam rozdiely, ale cca je to podobné. je?

 

1. Vysoký podíl průmyslu kvůli montovnám

2. Vysoké zdanění mezd

3. Zaměstnanci se bojí vyjednávat

4. Nízký růst produktivity práce

5. Odtok kapitálu

 

platí to čiastočne aj u nás ... (aj) o bode č.4 píšem nižšie...

k bodom 1 a 3: ľudia sa tu správajú ako úplné ovce, občas žasnem ako si nechajú od manažérov doslova srať na hlavy. môžem prípadne dať niekedy aj konkrétne príklady /dnes už som sa rozpísal až príliš/, ale ten výrok z Pacha Hybského: "Len bite Pán Veľkomožný, len bite ... Aj Vám bičík podám, len bite" sedí na na tento národ jak riť na šerbel :( bývali časy kedy som sa pokúšal naliať niektorým jedincom trochu rozumu do hláv... ale je to co? je to marný, je to marný, je to marný! nepomôže im z ich blbosti ani pánboh...

odbory je vôbec škoda spomínať, /väčšinou/ idú na ruku manažmentu firmy, a záujmy či ochrana zamestnancov sú to posledné čo ich zaujíma ... tiež by som mohol dať konkrétne príklady... ja teda nie som členom odborov prakticky od pádu bývalých komunistov - väčšinou si svoje záujmy dokážem obhájiť aj sám. a keď odborárom stačí k spokojnosti hrebíček a bonboniéra na MDŽ + kolekcia salóniek k vianociam, a to že odbory neriešia ich skutočné problémy ich netrápi, považujem výhradne za ich vec - nebudem sa im do toho montovať... ak im to za to 1% z platu stojí, tak je všetko OK :P

 

No budiž :) ale nech mi nikto nehovorí, že tých 300 000 nezamestnaných na Slovensku máme preto, lebo jednoducho sa im nechce robiť za 400 v čistom. Podľa mňa drvivá väčšina z nich sú socky, ktoré už nedokážu pracovať, nemajú čo ponúknuť pracovnému trhu (niečo ako Tomáš).

vynechal si pomerne veľkú skupinu ľudí, ktorí by aj nastúpili do zamestnania, ale keďže majú na krku rôzne exekúcie, tak do roboty nepôjdu už nikdy, lebo by mali okamžite exekútorov na krku... otázka je, že čo s tým robiť... osobne by som navrhoval generálny pardón, a veriteľov odškodniť z eurovalu :D keď sa z neho mohli financovať nezmysly ako "záchrana grécka", tak tu by jeho využitie bolo určite zmysluplnejšie :P

 

a ze platy vo verejnom sektore zdaleka nedostahuju uroven priemernej mzdy v narodnom hospodarstve

ak vyjdeme z predpokladu, že na mzdy vo verejnej správe je iba určitý objem peňazí, tak zvýšenie platov by sa dalo dosiahnuť len redukciou počtu zamestnancov, či rovno celých úradov + samozrejme úpravou patričných zákonov. ale audit o tom, ktoré úrady sú potrebné, a aké počty ľudí v nich by boli optimálne, sa, myslím, ešte od prevratu neurobil, a ani sa nikdy neurobí... a prvý kto by sa tomu bránil, by bola samozrejme štátna správa...

pritom niektoré úrady sa už z podstaty fungovania ukazujú byť zbytočné.

napríklad stavebné úrady - ak majú okázalo ignorovať čierne stavby, a je pritom jedno či je tá čierna stavba v nejakej osade, alebo sídlo nejakého zazobanca, a z druhej strany buzerovať ľudí, stavajúcich si rodinné domy na vlastných pozemkoch, kvantami nezmyselných papierov, potvrdení a povolení, tak regulérna otázka je, že načo sú také úrady vlastne dobré... kamoši a známi, ktorí stavali/stavajú svoje domy, by o tom mohli romány písať ... až sa im občas čudujem že sa na to vôbec dali...

 

niektoré úrady životného prostredia tiež svojim konaním vyvolávajú otázky, že načo sú vlastne dobré... mohol by som takisto nejaké príklady dať...

 

Platy sú nízke preto, lebo je tu nízka pracovná morálka.

ako vtip možno dobré, ale inak mimo reality :P dlhé roky sa pohybujem v korporátnom prostredí, tak môžem porovnávať pracovnú morálku tu, a povedzme v taliansku či francúzsku ... a podľa toho by tunajšie platy mali byť ďaleko vyššie, ako tie talianske alebo francúzske...

mohol by som príkladov nahádzať hbd, ale jeden za všetky:

jedna firma, rovnaká výrobná linka - v taliansku ju obsluhuje 5 ľudí, a vyrobia 600ks/smena, na slovensku na identickej linke robili najprv 4 ľudia, teraz po novom už len traja, a vyrobia 1100ks/smena... podľa týchto počtov by mali byť tunajšie platy teda zhruba 2x vyššie oproti tým talianskym, a v reále sú ani nie polovičné... tak kde je teda chyba?

 

ostatne, aj kamoši ktorí robili/robia v DE firmách, a dostali sa pracovne do merkellandu, unisono tvrdili, že s tým nemeckým pracovným tempom to zas nie je také "žhavé" ako sa to všeobecne prezentuje - robia precíznu robotu, ale nejaké vražedné tempo zas nenasadzujú...

 

ale z druhej strany, k tomu:

 

je tu nízka pracovná morálka

mám aj príklad/osobnú skúsenosť, dokonca priamo z TN - nemenovaný veľký obchod s nábytkom (vedľa Tesca) ... byť majiteľom toho obchodu, tak ten personál kvôli pracovnej morálke vyhádžem do nohy a do hodiny! boli sme tam svojho času nejaký písací stôl pre chalanov pozrieť, a prístupom personálu som bol mierne šoknutý ... oni nie že nejavili záujem o zákazníka, oni sa nám dokonca vyhýbali - stáli sme tam pri písacích stoloch takmer pol hodinu, a nebolo sa koho opýtať, lebo personál nás doslova obchádzal. a keď som sa jednému predavačovi vybral oproti, tak predo mnou doslova utiekol! :O aj sme sa tak zobrali, a išli radšej ku konkurencii...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vynechal si pomerne veľkú skupinu ľudí, ktorí by aj nastúpili do zamestnania, ale keďže majú na krku rôzne exekúcie, tak do roboty nepôjdu už nikdy, lebo by mali okamžite exekútorov na krku... otázka je, že čo s tým robiť...

 

Áno špekulanti, tých je veľa a aj vieme akého sú pôvodu.

 

jedna firma, rovnaká výrobná linka - v taliansku ju obsluhuje 5 ľudí, a vyrobia 600ks/smena, na slovensku na identickej linke robili najprv 4 ľudia, teraz po novom už len traja, a vyrobia 1100ks/smena... podľa týchto počtov by mali byť tunajšie platy teda zhruba 2x vyššie oproti tým talianskym, a v reále sú ani nie polovičné... tak kde je teda chyba?

 

To je slovenská, či talianska firma?

 

mám aj príklad/osobnú skúsenosť, dokonca priamo z TN - nemenovaný veľký obchod s nábytkom (vedľa Tesca) ... byť majiteľom toho obchodu, tak ten personál kvôli pracovnej morálke vyhádžem do nohy a do hodiny! boli sme tam svojho času nejaký písací stôl pre chalanov pozrieť, a prístupom personálu som bol mierne šoknutý ... oni nie že nejavili záujem o zákazníka, oni sa nám dokonca vyhýbali - stáli sme tam pri písacích stoloch takmer pol hodinu, a nebolo sa koho opýtať, lebo personál nás doslova obchádzal. a keď som sa jednému predavačovi vybral oproti, tak predo mnou doslova utiekol! :o

 

Skúste sa častejšie sprchovať :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Áno špekulanti, tých je veľa a aj vieme akého sú pôvodu.

 

 

nevieme... sú medzi nimi samozrejme dosť početne zastúpení aj príslušníci tej večne "diskriminovanej" menšiny, na ktorú asi narážaš, ale rovnako sa to týka aj veľa ľudí z majority.

otázka zostáva, že či sa zákonodarci /a veritelia/ budú hrať aj ďalej na "principiálnych", a veritelia z dlžných čiastok neuvidia nikdy nič - a ľudia s exekúciami budú aj ďalej čerpať dávky zo sociálneho systému, a zároveň budú robiť niekde načierno, bez toho aby platili odvody...

alebo sa časom zjemnia pravidlá exekúcií, daní ľudia, ak nie všetci, tak časť z nich určite, sa vrátia do legálnej ekonomiky /prestanú brať zo sociálneho systému, a začnú doň prispievať/, a ich veriteľom sa vráti aspoň niečo...

 

 

To je slovenská, či talianska firma?

talianska.

predtým som robil u američanov, ktorí mali tiež prevádzky aj v IT a FR, a rovnako by som mohol dať odtiaľ príklady ich prístupu k pracovnej morálke, výkonom, technologickej disciplíne, či kvalite produkcie celkovo...

 

 

spomenul som si ešte na dve staršie záležitosti, ktoré súvisia s výškou platov:

1. cca 20 rokov dozadu. menšia nemecká strojárska firma prichádzajúca na slovensko. po prípravnej fáze - priestory, nábor administratívy a vedúcich pracovníkov, majiteľ firmy na porade ohlásil že začnú naberať aj výrobných pracovníkov, s tým že  nástupný plat budú dávať od 12000 Sk, časom po zábehu výroby ľudom pridajú... na to sa prihlásil jeden z vedúcich, a povedal pamätný výrok: "12 je zbytočne veľa, oni vám tu budú robiť aj za 9..." ... že toho debila nikto nenakopal do riti, ostáva záhadou doteraz...

2. rakúsky riaditeľ jednej slovenskej spoločnosti. vedúcemu oddelenia tlačil do hlavy, aby presvedčil ľudí že majú chodiť do práce aj cez víkendy, a zadarmo... na otázku, že či to aj v šnicellande tak funguje, sa mu dostalo odpovede, že to je predsa niečo úplne iné, a nemôže to porovnávať...

 

 

Skúste sa častejšie sprchovať :D

moje problémy s hygienou sú určite menšie, ako tvoje s chápaním písaného textu. súdiac podľa toho čo si včera a dnes predviedol v téme "čo sa mi stalo" ... :P

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Áno špekulanti, tých je veľa a aj vieme akého sú pôvodu.

 

nevieme... sú medzi nimi samozrejme dosť početne zastúpení aj príslušníci tej večne "diskriminovanej" menšiny, na ktorú asi narážaš, ale rovnako sa to týka aj veľa ľudí z majority.

otázka zostáva, že či sa zákonodarci /a veritelia/ budú hrať aj ďalej na "principiálnych", a veritelia z dlžných čiastok neuvidia nikdy nič - a ľudia s exekúciami budú aj ďalej čerpať dávky zo sociálneho systému, a zároveň budú robiť niekde načierno, bez toho aby platili odvody...

alebo sa časom zjemnia pravidlá exekúcií, daní ľudia, ak nie všetci, tak časť z nich určite, sa vrátia do legálnej ekonomiky /prestanú brať zo sociálneho systému, a začnú doň prispievať/, a ich veriteľom sa vráti aspoň niečo...

 

takýchto mimo toho naznačovaného etnika poznám pekných pár - statní zdraví slovenskí bieli otcovia rodín.

 

kamarátka má v rodine hneď dvoch... presne ten typ: nemôže pracovať, len sem tam brigádničí, pretože keby pracoval, zdrapnú ho exekútori.

narobil deti, živí ho manželka, ktorá pracuje len občas, žijú tak, že zakaždým prenajmú kdesi byt, niečo zaplatia, potom má majiteľ zo zákona na to tri mesiace, aby sa im podarilo neplatičov vyhodiť, čiže tri mesiace bývajú zadarmo,

nájdu si iný byt, medzitým ich podporuje stará mama / prababka, slušná pracovitá žena, ktorá má 75 rokov a stále pracuje, aby nemakačenko s exekúciami a jeho decká mali čo jesť/

 

a v okolí je takých neúrekom. bielych.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

talianska.

 

Počítal som s tým, ale chcel som, aby si to ty napísal. Tak potom je to v poriadku. Samozrejme, že talianska firma si bude šetriť vlastné zdroje a čo najviac využívať cudzie. Je to tvrdý ekonomický machiavellizmus, funguje to vo väčšine sveta. Ja by som to robil tak isto, len týpkovia ako ty, nerozumejú ako funguje trh.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

problémom zostáva, že platy a mzdy sú v našich krajinách nízke. trh funguje hlavne prudko ranokapitalisticky, v postsoc krajinách priam kvitne.

 

toto nie je apriori o tom, ako funguje trh. skôr o tom, ako mu tu dovolíme fungovať .

natoľko trhovým mechanizmom rozumie kdekto, žijeme tu už v tomto nejakú chvíľu, aj keď samozrejme je spústa vecí, ktorým nerozumieme, ale tým základom áno. problém je v tom, že tomu dovolíme takto fungovať, obranné mechanizmy u nás zlyhávajú, nie vedomosti o trhových mechanizmoch.

celé kopy podnikov stále zneužívajú situáciu. aj také ako zahraničné renomované banky a kdekto. to by sa jeden vážne čudoval, ako to funguje v takých bankách, pokiaľ je zamestnanec ešte človek, hodný vôbec nejakého ohodnotenia platom alebo mzdou.

 

kdekto vidí priemerné platy, to sú té, ktorí nerozumejú trhovým mechanizmom, ako Horror, ktorý v tom má hokej na celú KHL.

 

prakticky všetky tie príčiny, ktoré vymenoval český autor článku, ktoré ste popísali vy, fungujú a platia.

obranné mechanizmy tu zlyhávajú, odbory nemajú silu vonkoncom žiadnu, a nemajú ani minulosť... to, čo tu fungovalo kedysi ako odbory, bol cirkus pre srandu králikom, nie odbory.

odbory sú schopné /napríklad u nás/ maximálne poradiť, ako si prilepšiť, keď chcú človeka vyšupovať predčasne do dôchodku (to je práve kamoškin prípad, práve teraz), ale to o pol roka nemusí byť pravda.

kolektívna zmluva sa mení a dopĺňa každú chvíľu, a odbory idú pekne poruke zamestnávateľovi, ich predstaviteľom sa to krásne vypláca.

toľko k odborom.

 

sociálne dávky sú pomerne nízke, dokonca som dnes čítala v novinách, že sa všetko mení: bude výhodnejšie vraj pracovať za minimálnu mzdu, než žiť z dávok.

to je ok.

ale mzdy sú nízke aj tak.

a isteže - stále sú tu pracovné miesta, kde sa dá zabiť pracovný čas bez nejakého špeciálneho výkonu, ale väčšina ľudí pracuje, a vážne podáva vážne výkony.

nie je to v slabej produktivite.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hm, zaujímavý názorový obrat počas 24 hodín :o

včera bola príčinou nízkych platov nízka pracovná morálka …

Platy sú nízke preto, lebo je tu nízka pracovná morálka. 

 

a dnes už je to tvrdý ekonomický machiavellizmus … ale ani ten tvrdý ekonomický machiavellizmus nevysvetľuje rozdiely v platoch medzi SK a IT či FR, ak sa jedná o americkú firmu, ktorá má pobočky vo všetkých troch štátoch...

Samozrejme, že talianska firma si bude šetriť vlastné zdroje a čo najviac využívať cudzie. Je to tvrdý ekonomický machiavellizmus, funguje to vo väčšine sveta.   len týpkovia ako ty, nerozumejú ako funguje trh.

rozumiem ako funguje trh, aj tomu, že ak by zahraničné firmy mali dať rovnaké platy ako v materských krajinách, tak by rovno mohli zostať doma, a nemuseli by sa trepať sem...

 

ale zaujala ma iná vec, ktorú som si iste všimol nielen ja: ak má niekto iný názor ako je ten tvoj, bezpochyby jediný správny na fóre :P tak vždy reaguješ spôsobom, že tvoj oponent „tomu nerozumie" …

 

len týpkovia ako ty, nerozumejú ako funguje trh

v prípade potreby môžem vyhľadať tvoje vyjadrenia, ako tomu oponent nerozumie, ktoré si adresoval aj iným členom fóra ...

 

prípadne sa uchyľuješ k invektívam... napríklad o nižšom intelekte, či slovnej zásobe...

 

svojimi mindrákmi

 

tvojej majestátnosti dovolil povedať

 

keď si niekto dovolí zapochybovať o tvojej nedotknuteľnej dokonalosti

 

https://www.freespace.sk/tema/109-%C4%8Do-sa-mi-stalo/strana-28?do=findComment&comment=248857

 

Zrejme nedostatočná slovná zásoba alebo nižší intelekt

 

https://www.freespace.sk/tema/109-%C4%8Do-sa-mi-stalo/strana-28?do=findComment&comment=248867

 

nebudem tvoj spôsob debaty komentovať, či používať voči tebe invektívy, lebo znižovať sa na tvoju úroveň naozaj nepotrebujem :P

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

clovek,  uroven platov je dana jednoduchou rovnovahou medzi dopytom a ponukou.   Mozes tam hladat zlu volu ci cokolvek ale zbytocne.  A rovnako vieme recept na zvysenie  platov,  su nou investicie a zvysovanie produktivity.  A tu na fore mame priklad, tomas je priklad pracovnej sily ktora je nekvalifikovana, leniva a  nevykonna.  Napriek tomu jeho plat rastie.    Ak mas pocit ze tvoj plat nerastie dost rychlo, tak staci pohladat ci nahodou nie je v tvojom obore uz vyssia cena prace a zmenit zamestnavatela.  A ak nie, tak mozes prejst z tohto trhu na iny a zivit sa ako zivnostnik alebo rovno podnikat.  To su ine trhy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tyso, to všetko sú možnosti, ale... teraz nasleduje to ale:

nie je tu každý Tomáš-Horror.

je tu spústa ľudí, ktorí toto premysleli, premleli, hľadali  hľadajú a majú prehľad vo svojom fachu na trhu práce. mnohí sú vo svojom odbore špičky alebo aspoň veľmi dobrí a vedia, ako hľadať na trhu práce najlepšie ponuky.

ako zmeniť zamestnávateľa, bez chaosu a výhod gastráčov a miestneho bufetu á la Horror.

 

trhy tu fungujú, do istej miery, nie v každom odbore sa dá aj podnikať, silnoprúdar to bude robiť trochu ťažšie. väčšina ľudí tu si vie poradiť, ale celá kopa nevie, a neprospieva podnikaniu a živnostníčeniu ani prostredie, koľké tisíce ľudí vrátili živnostenský list za posledné roky.

je to trochu zložitejšie. hoci áno, začať možno vždy. ale platy sú v porovnaní s tými istými pozíciami v materských krajinách podnikov tu aj tak malé : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

      Ak mas pocit ze tvoj plat nerastie dost rychlo, tak staci pohladat ci nahodou nie je v tvojom obore uz vyssia cena prace a zmenit zamestnavatela. 

asi došlo k menšiemu nedorozumeniu :D do témy som začal písať lebo som reagoval na OT poznámku o údajnej slabej pracovnej morálke na SK... 

na výšku svojho platu sa nesťažujem, zrejme ako jediný v tomto štáte, ale som so svojim platom +/- spokojný :thumbsup: vedel by som to ešte asi o nejakú stovku /v hrubom/ vytiahnuť vyššie, ale takéto silové akcie sú mi jednak proti srsti, a navyše, nadriadení majú dosť nepríjemný zvyk pamätať si také veci. za predpokladu že firma môže mať v najbližších mesiacoch ľudí aj nadbytok, by to mohlo mať nepríjemné následky - musel by som sa zrejme vrátiť do bývalej roboty, kde sa mi príliš nechce, napriek tomu, že ma tam intenzívne volajú už asi dva roky... ale bolo by to viac práce, za približne rovnaký plat...

čiže, aj keby zmením zamestnávateľa, platovo som asi na vrchole toho čo trh práce na mojej pozícii dokáže ponúknuť...

 

 

A ak nie, tak mozes prejst z tohto trhu na iny a zivit sa ako zivnostnik alebo rovno podnikat.

čisto teoreticky by to šlo, mohol by som si urobiť §24 vyhlášky o odbornej spôsobilosti, a začať živnostníčiť ako revízny technik. problém nie je v tom, že by som na to nemal. problém je, že korporátna sféra na slovensku je rovnako skorumpovaná ako tá štátna - ak nemáš známych a kamošov medzi vedúcimi, ktorí majú pod palcom elektrické systémy v jednotlivých firmách v regióne, tak si ani neškrtneš.

 

 

clovek,  uroven platov je dana jednoduchou rovnovahou medzi dopytom a ponukou.   Mozes tam hladat zlu volu ci cokolvek ale zbytocne.  A rovnako vieme recept na zvysenie  platov,  su nou investicie a zvysovanie produktivity.

ale áno, vidím to podobne... platy za posledných cca 10 rokov rástli najmä vďaka príchodu nových investícií - zvyšoval sa dopyt po práci, a klesala jej ponuka s tým, ako klesala nezamestnanosť...

nejakú zlú vôľu tam nehladám. to že sa značná časť zamestnancov správa ako ovce, a nevedia si vydupať viac, som písal vyššie, a netreba sa myslím k tomu vracať...

 

 

A tu na fore mame priklad, tomas je priklad pracovnej sily ktora je nekvalifikovana, leniva a  nevykonna.  Napriek tomu jeho plat rastie.

ad Tomáš. aj jeho plat mohol byť v predošlom zamestnaní vyšší, keby nebol ***** on, aj jeho kolegovia... to som písal už v jeho téme, tak len stručne - za minimálku mali všetci sedieť na zadkoch na vrátnici a zapisovať autá. ak chcel majiteľ firmy od nich prácu navyše, ktorá ani nespadá do náplne práce SBS, tak si mali za tú prácu pýtať peniaze navyše. keďže boli dostatočne blbí na to, aby to neurobili, tak to bol výhradne ich problém - vždy je to o dohode na strane dopytu a ponuky...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

včera bola mimochodom hodne zaujímavá správa v tv, či relácia, či čo to bolo - neviem už kde, ale hovorilo sa o minimálnych mzdách - a konkrétne presne o tom, čo sa týkalo aj Tomáša v tom jeho podivnom dedinskom zamestnaní.

 

zamestnávateľ tam tých ľudí vyslovene odrbáva - minimálna mzda totižto zo zákona je jedna základná suma, ale zákonite narastá o kdejaké príplatky za nočné, za sviatky, za prácu mimo zmluvy a za kdečo iné, je toho spústa.

to, ako si minimálnu mzdy veľmi radi vysvetľujú zamestnávatelia podobného typu, je skutočne odrbávanie zamestnancov - a málokto to vie.

 

nikdy som sa nezaujímala, nevedela som to tiež, ako to funguje. teraz už viem.

v tomto prípade mal Tomáš stopercentne pravdu, ten človek ich tam zneužíval, či je to Tomáš, či jeho kolega, a či sú leniví či nie a či majú nemtavé ruky či nie (a že Tomáš závidí auto či jachtu, je vedľajšie) -  obaja robili za takú istú sumu a bez dovoleniek a bez nároku ochorieť a ešte kdečo iné, za surový plat sviatky piatky nočné a lopatovali a asfaltovali a čo ja viem čo ešte.

to je taký pekný čistý slovenský odrb.

 

 

 

a ešte, tu je: mzda porazí dávky - pracovať bude výhodnejšie

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ešte zaujímvejšia správa,

snáď ju zaregistroval aj Tomáš.

 

 

Od januára štartuje vo Fínsku nový sociálny experiment. Dvom tisíckam ľudí bez práce dajú každý mesiac 560 eur bez toho, aby čokoľvek urobili.

Tento všeobecný základný príjem by mohol v budúcnosti nahradiť zložitý systém dávok nielen vo Fínsku, ale aj v ďalších krajinách.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To je podľa mňa spoločenský problém hlavne my by sme mali zobudiť, aj v zahraničných firmách mali by mať svojich zahraničných manažérov lebo slovenský človek či je to roboš alebo manažér by za lepšie finančne ohodnetenie zapredal by aj svoju mater aspoň 80% určite.  Tak jak ste písali predtým príde slovenský  manažér a prve čo poradí investorovi že načo im toľko platiť, tí budú robiť aj za menej a aj pátek - svátek nonstop ,a o slovenských podnikateľov ani nehovorím....

 

Ináč aj ja by som robil to iste lebo to dovolíme tak prečo to nevyužiť     LEBO TO SPOLOČNOSŤ A ZÁKONY TO DOVOLIA  

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov