Skočiť na obsah

Sčítanie obyvateľstva


tomassi

Odporúčané príspevky

no,  neviem co mas, neviem aky mas prehliadac a ani ako sa to chova :)  Takze ziadnu skutocnu radu asi nedam.

ale  skus "resetovat" prehliadac  napriklad chrome,  pouzi iny prehliadac ako pouzivas.

https://support.google.com/chrome/answer/2765944?co=GENIE.Platform%3DDesktop&hl=sk

 

pripadne iny antivirus ako mas

napr.https://home.sophos.com/en-us/content/best-malware-scanner.aspx

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 20. 2. 2021 at 20:57, Vilma Flinstonova napísal:

Po jeho zadaní som mala potvrdiť, že nie som robot. Tak som potvrdila, ale namiesto pokračovania vyskočili na mňa reklamy, a nedalo sa ich nijako zbaviť.

nebolo to iba potvrdenie captcha? -vyberte obrazky, na ktorych vidite semafor, alebo auto, priechod pre chodcov a podobne?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 16. 2. 2021 at 14:41, Sniper napísal:

Ja som sa dnes sčítal, aj potvrdenie som si uložil, pre prípad, keby mi sem NAKA vtrhla na kontrolu.

Keď som dala stiahnuť potvrdenie, nič sa neudialo :neviem:

Takže môžem očakávať NAKu :odpadnem:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 23. 2. 2021 at 15:36, dead napísal:

nebolo to iba potvrdenie captcha? -vyberte obrazky, na ktorych vidite semafor, alebo auto, priechod pre chodcov a podobne?

to neviem, ešte som to nespúšťala znova...musím nabrať guráž znova to skúsiť. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

15 hours ago, Klingonka said:

Bez problémov to ide na  Firefoxe mozilla. Stiahne aj potvrdenie. 

(Mám pre istotu 3 prehliadače a 1 je taký, ktorý má aj  ad block.)

A nechcelo ani tie hlúpe semafory. 

Hmm jo tiez sa uz prirpavujem ze budem musiet vypnut ADblock a NoScript :D  a mozno este aj HTTPS everywhere aby to slo. A este tracking protection mozno tiez.  Obcas prave taketo stranky vedia mat vsetko mozne pozapinane a potom to nejde a musim vypnut vsetko co mam vo Firefoxe aby sa to rozbehlo.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pre každý prípad som si uložila potvrdenie v nb, nikomu tam neprekáža,
ale tiež sa tu pozastavujem nad tým, aké šachy tu s tým máte.... otvorila som, vyplnila, a za tri minúty som hľadala, kde je pokračovanie.

to bolo celé sčítanie.
mne normálne chýbalo vypĺňanie kolóniek o celej domácnosti :) také sčítanie si pamatám z detstva, keď otec vypĺňal celé strany.
aj som trochu premýšľala, že to, čo z tohto čítania zistili, bude tak veľmi približná štatistika.,... ale veď mňa to trápiť nemusí :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 19 minútami, game napísal:

aj som trochu premýšľala, že to, čo z tohto čítania zistili, bude tak veľmi približná štatistika

možno už zistili, ako získať dáta z iných inštitúcií... (sociálka, daňový,.. NAKA:hedge:)

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Institucie uz tie data maju. Preto sme nemuseli nic vypisovat o byte, dome.  Ja som pred 10 rokmi pani slusne povedal,ze jej nic nedam. Teraz prvy den som na sebe skusil scitanie. Na druhy den spravil rodicom a zene,detom.

Neviem ake boli v minulosti otazky, pred desiatimi rokmi som to ani necital. Ci sa pytali na plat - ved to vedia. Ci so socialnej poistovne, ci danoveho uradu. Ci mam chladnicku. Teraz ich zaujima trvaly pobyt a kde realne byvas. Co je super, teda o 10 rokov mozno o dva sa elektronicky budem vediet prehlasit na 15 rokov stare byvanie a poprehlasovat si soc, zdrav. poist(aj celej rodine za 5 minut vybavim vsetko). Policia o tom bude vediet. A budem si vediet vypytat novy obciansky. Ktory pride postou, ci si ho prevezmem na SNB. Zaujima ich ,kde chodim do roboty, ako keby som zajtra nemohol ist niekde inde. Ale bo byt bez prace.

Pytali sa na ukoncene vzdelanie - to nevedia? Dobre poslednych tridsat rokov som im nedal vediet ,ze som profesor ako matovic. Ved tie udaje maju.  A nabozenstvo, dobra otazka.

Teda realne co o vas nevedia,je to nabozenstvo a kvoli tomu to robime? Ja som netusil,ze na ten byt sa prihlasi brat. Ani by ma to nenapadlo. Ved dlhodobo zije v anglicku. Ja by som si trvale bydlisko prehlasil,kebz sa normalne dalo. Jednym smahom spravis,ci sa preklikas cez 7 uroadov. Prvy je miestny urad, druhy je policia. Ja som nepresiel hned cez prvy, potom by bola socialna poistovna, zdravotna poistovna, zivnostenky register, obchodny register a pod az po hasicov,ci kominarov.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

čo si pamätám to prvé sčítanie z detstva... netuším, ktorý to mohol byť rok... boli tam toho celé strany a more kolóniek, počítače samozrejme vo hviezdach :)
ale čo mi utkvelo v hlave, boli tam kolónky na náboženstvo, aj presné kolónky, aké náboženstvo,
na byt, dom, chatu, chladničku.... na auto, televízor, rádio.... zbytok si už nepamätám,  ale spočítali všetko :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 25. 2. 2021 at 11:14, Jovzin napísal:

Hmm jo tiez sa uz prirpavujem ze budem musiet vypnut ADblock a NoScript :D  a mozno este aj HTTPS everywhere aby to slo. A este tracking protection mozno tiez.  Obcas prave taketo stranky vedia mat vsetko mozne pozapinane a potom to nejde a musim vypnut vsetko co mam vo Firefoxe aby sa to rozbehlo.

nestresuj :laugh: FF s prísnym nastavením súkromia + Adblock + Ghostery, a išlo to bez problému :oook:

ale, minule si niekto z kolegov všimol, že je v sčítacom formulári použitý výraz "kohabitujúci partner", a odvtedy je termín kohabitujúci dosť používaný v našej partii, napríklad môžem kohabitovať takú robotu, alebo ten merák je nejaký dokohabitovaný, či dnes bol ten obed nejaký dokohabitovaný ... skrátka, máme tam dokohabitované úplne všetko :eehmm:

  • Páči sa mi to 1
  • Haha 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Nové pomenovanie pre cigánov v osadách - Digitálne vylúčení :D

https://www.teraz.sk/regiony/kosicky-kraj-nadalej-v-scitani-oby/536210-clanok.html

Ja fakt nechápem, čo čakali v Šúsr, že v osadách sa teraz v každej chatrči pripoja na optiku s 800€ notebookmi a budú sa spočítavať? Kde sú rómski asistenti, ombudsžena a vítači, prečo im neasistujú pri spočítavaní? tyso vysvetľuj.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

cigani v osadach to nevysvetluju,  problem je hlbsi.   Odhady hovoria ze v segregovanych osadach zije cca 120 tis romov,  co je tak 2,5 percenta.  Ale tu mame 30 percent ludi co nedokaze pracovat s pocitacom a nemaju nikoho kto by im s tym pomohol.   A to je radovo vacsi  problem,   to inak znamena ze  aj cele on line vyucovanie vynechava mozno tretinu ziakov a tym im nici moznosti do buducnosti.  Ale ak sa pytas iba na osady, tak tam nikto necakal ze sa scitaju elektronicky,  tam pojdu scitaci komisari v aprili.   A to ze tam nie su pocitace,  to vies aj ty,  ich integracia dnes riesi ovela prizemnejsie problemy ako je pitna voda.

Ale mas tu milion ludi co su na druhej strane digitalnej priepasti a pokial s tym nebudeme nieco rozumne robit, tak to bude vytvarat ovela vacsie pnutie a problemy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

Najvyšší podiel sčítaných obyvateľov evidujú v Košickom kraji obce. V Kobeliarove sa dosiaľ sčítalo 96,4 percenta obyvateľov, v Silickej Brezovej 94,5 percenta (obe okr. Rožňava) a v obci Ďurďošík (okr. Košice-okolie) 91 percent obyvateľov.

To je s clanku co tu dal sniper. Vedel(zpocutia) som o tych dedinach,ale nikdy tam nebol. Dediny v slepej ulici. 

Teda starosta tam scitaniu robil zrejme propagandu(reklamu), polka co sa vedela scitat sa scitala sama a druhu polku scital on na urade. Nemyslim,ze to povyplnal cisto bez ich vedomia,len bol aktivny a si to rozlozil a na dlhsie obdobie. Aj tak by to musel urobit. A takto to bolo jednoduchsie aj ja by som to tak spravil. Kobeliarovo 500 ludi, 250 sa scitalo samo a dvesto scital za dva mesiace. Iste to vsetkym povedal aby prisli na urad, a postupne prisli a ich scital, aj tak by to musel robit,len s tym,ze by si vsetko najprv musel niekde zapisat do papierov. Mozno s mobilnym internetom ich ponavstevoval a mal to spravene za tyzden dva. Pre starostu,ci pre dedinu to ma aj financny = existencny zmysel. Mozno to bol aj nejaky nabozensky fanatik.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov