Skočiť na obsah

Sčítanie obyvateľstva


tomassi

Odporúčané príspevky

Všetky otazky maju zmysel. Udaje sa použivaju pre rôzne vedecke, geograficke, demograficke, ekonomicke a ine študie, prace, analyzy a pod. Napr. v škole (som vyštudovany geograf) sme s udajmi zo sčitania 2001 pracovali neustale. Taktiež pri diplomovkach, rigoroznych pracach atd. je to zakladny zdroj z ktoreho sa čerpa. Ešte mam kdesi na poličke CD s kompletnmymi udajmi z roku 2001.

Udaje napr. o predošlom zamestnavateľovi su dôležite z hľadiska analyzy zmeny ekonomickej aktivity obyvateľstva (napr. presun z jedneho odvetvia do druheho), zmeny migracie za pracou a pod.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

weirdo, podla mna su pastafariani lepsi uz len kvoli pivnym sopkam..k rytierom jedi asi patri Tomas..predpokladam

 

 

ja sa k tym lajstram asi dostanem najskor zajtra

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

s nazretím do vysvetliviek, asi trikrát, tých desať minút.

nič mimoriadne nikto nežiadal, nepýtali sa ani na chladničky a pračky a tv a tak, aj také sme zažili kedysi ...

 

mimochodom, v čechách sa s jedi zahrávajú už pekne dlho, nakoniec to majú odklepnuté / či to nakoniec skutočne tak je, nepátrala som / ale desiatky tisíc prihlásených sú už štatistické množstvo : ):

Už je to oficiální. Statistici uznají rytířský řád Jedi jako náboženství

 

PRAHA - Český statistický úřad sečte při sčítání lidu i ty, kteří do kolonky náboženství uvedou hnutí Jedi. Dostanou přitom samostatný kód, podobně jako jiné církve. Statistici tak reagují na aktivity lidí, kteří již dopředu deklarují, že se k hnutí přihlásí.

 

Jedi je původně fiktivní organizace, náboženský rytířský řád z filmové ságy Hvězdné války. V současnosti ovšem mnoho lidí vnímá Jedi jako reálné náboženství a má několik set tisíc registrovaných příznivců.

zdroj:lidovky.cz

 

tak neviem, keď už z dvadsať otázok urobiť kovbojku,... ísť s davom ? chcelo by to niečo originálne predsa ! pastafariáni aj jedi už tu bolo a jedi je oficiálne, už to ani nie je tá sranda :) .... :thumbdown:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vyplnene, odklepnute.

V obalke s identifikatorom pisu blbost o prihlasovacom mene. Nie je to poslednych 6 znakov, ale cely retazec.

Cele to trvalo 10 minut.

 

je to posledných 6 znakov

akurát, že zvýraznených je 7(byt)

najlepšie napísať celý kód

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vy všetci už vypĺňate dotazníky a u nás doteraz žiaden "komisár" ešte stále nebol. :)

Nevadí mi to, pokiaľ sa jedná o nás tu doma, ale deti v cudzine by ten "kód" potrebovali.

Ani neviem, na koho "udrieť". :thumbdown:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

secretka, treba to oznamit tvojmu obvodnemu uradu...oni ti mozu dat kontakt na tvojho komisara, aby si sa s nim dohodla, kedy ta zastihne :thumbdown:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

treba to oznamit tvojmu obvodnemu uradu...oni ti mozu dat kontakt na tvojho komisara

 

tomassi mi poslal kontaktne čísla, na ktoré sa môžem obrátiť ...

... na môj dotaz som dostala odpoveď, že v tomto regióne ešte neboli.

Buď v priebehu dnešného, alebo zajtrajšieho dňa by tu mohli byť, alebo ak by som to veľmi súrne potrebovala, odporučili mi zájsť na MsÚ.

Pán na druhej strane linky bol veľmi ochotný a príjemný.

:)

 

 

 

Ale nedá mi, aby som tu nevyzdvihla úlohu fóra ... tú úžasnú ochotu pomôcť.

Nepoznáme sa, nevieme kto sme, odkiaľ sme, ale ak má niekto problém, vždy sa nájde dosť ľudí ochotných pomôcť. A tá pomoc je nezištná.

Mám pocit, že na fóre sú ľudia k sebe ústretovejší, ako sú v bežnom živote.

Takže, aj keď je fórum závislosť, je ako droga, je dobré vidieť aj túto jeho kladnú stránku.

 

* * *

edit: Večer sčítacia komisárka "papieriky" doniesla ... a "číselká už aj odišli" :thumbdown:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Cele scitanie pre mna je smiesne kvoli otazkam. Nazov zamestnavatela urcite zo statistikou ako takou nema nic spolocne. Ake palivo pouziva vasa kotolna? Priznam neviem presne(plyn a kolko stiepky). Naco sa to pytaju mna? Mal som tom vyplnene uz vo stvrtok aj nalepene identifikatori.Nabozenstvo.

Cely lajster o byte uz ten byt dostal 4 krat. Ma cez 40 rokov. Jedine relevantne otazky ci som spravil rekonstrukciu? Zvacsila sa plocha kuchine, ineterne(mal som a nemam) a klimatizacia, keby sa radsej pytali ci sme zatepoleny.

 

 

Vyplnil som to vo stvrtok. Ako doplnil, zacal som to hned ako som to dostal,ale na istej otazke som prestal. mam to vyplnene a nalepene. Ale neviem co dalej. Na 80% to odovzdam. Ale ta anonymita,moze to byt jedno ale statistika je o tom, ze je im jedno,resp. ich nema co zaujimat kto to vyplnuje. Ale udaje. Vravim boli presne.

 

Ak to ma byt anonymne su dolezite presne udaje, nie kto im odpoveda. Povymienajte identifikatory - v ramci firmy- rodiny. Resp. myslim ze identifikator strhnem. Dolezite su presne udaje(aj ked nie na tieto otazky) a nie kto ich poskytol. A vediet to priradit - to sa podla mna kazdej statistike protivy. Na skole som mal predmet statisticke zistovanie a podobne a toto si nepamatam.

 

Tie identifikatori mali dat ludom tahat z klobuka ti koordinatori.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Cele scitanie pre mna je smiesne kvoli otazkam. Nazov zamestnavatela urcite zo statistikou ako takou nema nic spolocne. Ake palivo pouziva vasa kotolna? Priznam neviem presne(plyn a kolko stiepky). Naco sa to pytaju mna? Mal som tom vyplnene uz vo stvrtok aj nalepene identifikatori.Nabozenstvo.

Cely lajster o byte uz ten byt dostal 4 krat. Ma cez 40 rokov. Jedine relevantne otazky ci som spravil rekonstrukciu? Zvacsila sa plocha kuchine, ineterne(mal som a nemam) a klimatizacia, keby sa radsej pytali ci sme zatepoleny.

 

 

Vyplnil som to vo stvrtok. Ako doplnil, zacal som to hned ako som to dostal,ale na istej otazke som prestal. mam to vyplnene a nalepene. Ale neviem co dalej. Na 80% to odovzdam. Ale ta anonymita,moze to byt jedno ale statistika je o tom, ze je im jedno,resp. ich nema co zaujimat kto to vyplnuje. Ale udaje. Vravim boli presne.

 

Ak to ma byt anonymne su dolezite presne udaje, nie kto im odpoveda. Povymienajte identifikatory - v ramci firmy- rodiny. Resp. myslim ze identifikator strhnem. Dolezite su presne udaje(aj ked nie na tieto otazky) a nie kto ich poskytol. A vediet to priradit - to sa podla mna kazdej statistike protivy. Na skole som mal predmet statisticke zistovanie a podobne a toto si nepamatam.

 

Tie identifikatori mali dat ludom tahat z klobuka ti koordinatori.

 

Nieco mudrejsie z trendu.

http://blog.etrend.sk/pavel-sibyla/2011/05/18/ovce-sme-aj-bez-scitania/

A jedna otazka posledneho prispievatela.

Cim vyznacnym pomohlo nejakemu regionu minule scitanie?

 

Otazka skolok? Nemocnice to asi nebudu,zrejme ani cesty. To samospravy, VUC ci stat si nevie si spravit lepsie zistenie a aktualne? Alebo si myslite ze ozaj kvoli statistikam v roku 2011 sa bude nieco diat. Pri detoch moze byt o 2,3 roky absolutne iny trend.

Naco to je? Stoji to 30 milionov euro. Teda tolko ako trojo volieb a mozno 5 referend.Mozno som prestrelil. Normalne volby stoja 10 milionov a vraj referendum 7.

 

Vyssie som pisal ze na statistiku posielam rozne udaje,viac menej roznej kvality, podla toho ako viem na otazky odpovedat a niekedy sa neda. Aj objektivne. A vsade je ico firmy, nazov a klientom to nevadi. Lebo tie udaje co mam ja aj tak davame na danovy urad a ten si tie udaje moze aj preverit.

Uz len k tomu objetivne - statisticky urad chce aby som im vysledky poslal do 8 dni po konci mesiaca. Rozne data nemam ani do dvoch mesiacov. Aj bezny ucet ci mzdy sa spravia neskor ako 8 dni. Samotne danove priznanie sa podva po 3 mesiacoch od konca obdobia a aj vtedy vysledky nemusia byt objektivne presne. Na to sluzi opravne danove priznanie.

Ale ako s ludmi vychadzam s nimi dobre, vlastne so vsetkymi. Nemam rad velmi mudrych danovych kontrolorov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

je to posledných 6 znakov

akurát, že zvýraznených je 7(byt)

najlepšie napísať celý kód

Nerozumieme sa. V pouceni je napisane, ze prihlasovacie meno je zvyraznenych 6 znakov z retazca. Ked som ich zadal ako prihlasovacie meno, tak ma to vyhadzovalo. Ked som zadal cely retazec, tak to bolo OK.

To, ze pri bytoch je zvyraznenych 7 znakov, som si nevsimol, lebo som uz zadaval cely retazec rovno.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Da sa prihlasit aj s koncovymi cislami, aj s celym retazcom. Je to tak postavene, ze ak by nefungovalo prihlasenie na posledne zvyraznene znaky, tak sa nahadzuje cely rad. Je jedno, ci pri obyvateloch, bytoch ci domoch. Clovek si ma davat pozor aj pri cisle 0 a velkom pismene O, aby si ich nezamenil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dva štátne úrady sa hádajú, a pomaly a iste zo sčítania vzniká kovbojka.

už len v tejto ére - po páde socizmu, je to tuším tretie sčítanie, ale takýto cirkus nepamätám ani z čias sčitovania chladničiek a vlastných kúpeľní.

 

po prvé je éra počítačov, číselný kód je všade, a je úplne jedno, či si vedia dať štátne inštitúcie dokopy údaje či nie, tisíc inakších údajov majú inštitúcie o každom jednom človeku.

slováci sú tak všeobecne ... niekedy a často veľmi bigotný národ, a bigotnosťou nemyslím teraz len náboženskú.

prevažujúca väčšina národa nemá čo tajiť, čo zatají, že má nejaký byt a doma net ?

alebo sa činili v kostoloch po dedinách kňazi a každý krstený je do počtu, a to je štátne tajomstvo ? tomu budú cirkvi len radi, dostanú viac peňazí.

 

tri štvrtiny národa už zažili minimálne jedno sčítanie, len pri tom používali zdravý rozum.

môžeme byť zasa svetu na srandu, už si na to pomaly zvykáme. a môžeme si za to sami.

štátne úrady sú nanič, ale to veľmi dobre vieme. keď niekto nechce napísať pravdu, nenapíše, nič sa nedeje.

ale hystéria prekračuje hranice zdravého rozumu. podľa mňa.

 

Sčítanie ohrozil strach, ľudia vracajú aj prázdne hárky

Minister vnútra Daniel Lipšic necháva na rozhodnutí každého, či sa sčítania zúčastní.

 

Ľudia z obáv o svoje súkromie odmietajú lepiť na sčítacie hárky identifikačné kódy, prípadne formuláre vyplniť. Postrehli to viacerí sčítací komisári z celého Slovenska.

 

„Ľudia sú rozčúlení aj agresívni. Neotvoria, nechcú povedať meno. Tvrdia, že to má byť anonymné,“ hovorí sčítacia komisárka Margita Martišová z Banskej Bystrice.

Ona aj komisári z Košíc, Prešova či Čiernej Vody pri Bratislave dostali už viackrát späť hárky bez identifikačného kódu.

Komisári nevedia, čo s nimi majú robiť, inštrukcie na takýto prípad nemajú.

 

Dva štátne úrady sa v čase, keď vrcholí sčítanie obyvateľstva, hádajú o anonymite údajov. Kým Úrad na ochranu osobných údajov tvrdí, že sčítanie anonymné nie je, Štatistický úrad vyhlásil, že ľudia nemajú dôvod sa obávať zneužitia ich údajov.

 

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/5904679/scitanie-ohrozil-strach-ludia-vracaju-aj-prazdne-harky.html#ixzz1NCjFGF3E

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

http://blog.etrend.sk/robert-mistrik/2011/05/23/ked-stat-nezistuje-ale-spicluje/

 

Tento clanok dal dve odpovede co som nechapal a nechapem dalej kde sme. Uz som sa rozhodol.

 

Maju tam 52 otazok a mozno tri desiatky su zbytocne. Niektore absolutne. Irelevantne. Veril som statistickemu uradu ale ako vidno je to banda ...

Nevysvetlia na co to je(vysvetlovacia kampan), ake boli vystupy pre obcanov z minulosti ake ake mozu byt pre buducnost. Zmysel ziadny. nevedia zabezpecit anonimitu. To je najdolezitejsi predpoklad pre pravdive odpovede. Ak maju bludne odpovede take maju aj vysledky. Pre statistika nema ziaden vyznam vediet kto ako odpovedal. Jeho jednotlivec nazaujima.

To co som spominal ze co posielam za firmy ta chcu vediet ktora ako odpovedala, lebo to je vyberove zistovanie. Nie je tam celok a oni si vyberu 10 malych, 10 dopravcov, 10 strednych, 10 stavbarov, podla toho co chcu zistovat a pre nich je dolezite vediet,kto im informacie dal ,ci nedal. Aj kvoli tomu aby vedeli, nie kvoli postihu, ale kvoli tomu aby rozumeli celkovym vysledkom, resp. aby si to upravili. Proste aby vysledok bol presny(resp.presnejsi). Viem ze nedodali 1/3 velkych tak musim celkovy vysledok zistenie musim nejak korigovat(a to za pomoci toho ze viem kto mi nedodal informacie).

 

Pri celostatnom, celosuborovom skumani to nema ziaden vyznam. Tam ked to odsabotuje 1% nema to ziaden vplyv. Radsej nech mi ludia neposlu "chybne formulare" ako 10% nepresnych.

 

Ja som sa o statistiku nejak nezaujimal, ani necital zakony. Tie harky ma dorazili.

 

Dalsia vec, ake vystupy z toho zistovania mame ako obce(stat - ludia zainteresovani na zodpovednosti a potrebe tych informaci), ci obcania. Statisticky urad tie informacie predava. Nie ze to stoji len 30 milionov, ale vysledky ktore nezverejnia a mas o nejake zaujem zaplat 2000 euro. Nevidim dovod, ze niekto zaplatil 20 000 euro a nemal tam otazku. Klimatizacia je dobra otazka ale viem si predstavit aj lepsiu(pre nasu krajinu v hodnejsiu aj komercne).

 

Inak celkovo sa nas stat k poskytovaniu statistik sprava velmi macosky. My(ani odborna obec) pr. nepozname statistiku rozdelenia dani FO(nevieme kto kolko plati). Co v zahranici je bezne.

Na tuto temu zo zahranicia a zavadzania zo statistikami, ci s narabanim .

http://delong.typepad.com/the-tax-foundation---the-wall-street-journals-misleading-income-chart.pdf

 

To co predvadzaju nase institucie v poslednej dobe, len ukazuje ake su potrebne.

 

http://repka.blog.sme.sk/c/265842/Padni-komu-padni-Dnes-je-to-UOOU.html

 

Ja to neskumam ani som to necital(blog ano). Ale ak od zriadenia stranky za 5 rokov maju 2 zmeny na stranke.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zvacsila sa plocha kuchine, ineterne(mal som a nemam) a klimatizacia, keby sa radsej pytali ci sme zatepoleny.

 

 

Otazka o zatepleni je v dotazniku o bytovom dome, najskor to teda vyplnal spravca

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Otazka o zatepleni je v dotazniku o bytovom dome, najskor to teda vyplnal spravca

 

To su aj nejake dotazniky pre spravcov? Som myslel ze len tri formulare a,b,c o byte, o dome a o fyzickej osobe.

 

Slimak, pokial zijes v bytovke, tak ty, ak nie si spravcom, ci dovernikom bytovky, ziadne "C" nevyplnas, len info o tvojom vlastnom byte.

Vlastne reagujem aj na toto.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov