Skočiť na obsah

Sčítanie obyvateľstva


tomassi

Odporúčané príspevky

Ja sabotujem scitanie hlavne z toho dovodu, ze ako sa stat sprava ku mne, tak aj sa budem spravat ku statu. Aby som mu vo volnom case vyplnal zadarmo tlaciva, zatial co on ku mne na kazdom kroku a pri kazdom vybavovani natahuje kolkovu paprcu? Dakujem, neprosim.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Akoze uvedomelejsi? Aka je situacia v tomto state vo vztahu obcan <-> stat? Ides na urad a tetusky, ktore tam sedia za tvoje dane sa citia urazene, ze ich rusis od kavicky. Policia je na smiech a dobra len na vyberanie pokut za parkovanie. Ked ti zmizne auto (alebo hocico ine), tak do teba budu hodiny tlacit, ze nemalo taku hodnotu, ako malo, ale taku, aby cin nemusel byt klasifikovany ako trestny a nemusel byt k nemu priradeny vysetrovatel. Ked sa stane nieco horsie, tak ani nehovorim. Prava sa na sudoch nedomozes, pomoci pri problemoch na uradoch taktiez nie (napr. neprisposobyvy sused). Statne institucie si ta budu prehadzovat ako horuci zemiak.

Stat nema absolutnu ochotu vnicom ti vyjst ako obcanovi v ustrety. Ked sa objavia pochybnosti o sposobe scitania, tak namiesto osvety sa zacne ohanat paragrafmi a vyhrazkami o stihani, ako za totality.

A tomuto statu, ktoremu som dobry len na kazdomesacne dane a odvody, mam ja z vlastnej iniciativy poskytovat udaje, ktore povacsinou ma? To ze ich urady nevedia navzajom poskytnu mna aboslutne nezaujima. Kazdorocne idu peniaze na informatizaciu statnej spravy, vysledok je kde? Ja nebudem poslusnou oveckou tejto bananovej republiky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dalo sa cakat

 

Sčítanie nie je anonymné Úrad na ochranu údajov vyzval štatistikov, aby nenútili ľudí odhaliť identitu. Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/5901754/scitanie-nie-je-anonymne.html#ixzz1MvKUdu9b

 

minimalne si mohli odpustit reci o anonymite, ludia nie su blbi a dat si viac prace s prezentaciou, takto to vyzera, ze si uz aj urady same ide proti sebe

 

cim dalej, tym menej chut odpovedat, ked to clovek sleduje, nehovoriac, ze sa do toho vrazi 30 milionov a vysledkom su tahanice

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mne to ide

- skus dať celý kód, nielen tie väčšie znaky

resp. zámena NULY s O, resp. veľkej Ioty s malým L

 

inak tá diskusia o anonymite je viac než trápna

- anonymita je zaručná v tom zmysle, že nik nebude zisťovať

ktorý formulár ku ktorej konkrétnej osobe patrí

 

miesto toho by bola oveľa platnejšou diskusia

o inej forme sčítania, jeho reálnom využití a pod.

 

zrejme to je však daň za wikileaks, zeitgeisty . . .

 

dovolím si tvrdiť,

že ak by hrozila pokuta za nevyplnenie, problém s nenalepovaním identifikátorov by nebol

- tento spôsob bez pokuty však schvaľujem

a bublina týkajúca sa anonymity by spľasla

 

zaujímavé,

že pri požičiavaní DVD, šľapacích bicyklov, prechodu cez vrátnicu, . . . odovzdávanie čísla OP nikomu nevadí

 

D'Ady

to je ako prirovnávať Dzurindu k Mečiarovi

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hej, už to ide.

 

Ale majú to akési pomadafakané.

 

Označil som, že do školy nedochádzam denne, no lenže teraz keď si chcem vyplniť ďalšie údaje, tak mi vyhodí okno, že aby som spôsob dopravy označil iba vtedy keď dochádzam denne. Takže musím zadať nepravdivý údaj o dochádzke, lebo inak nemôžem dokončiť formulár. Ich problém, majú si veci robiť poriadne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

inak tá diskusia o anonymite je viac než trápna

skor je trapne, ze zavadzauju ludi o anonymite, ktora nie je, mohli cusat

 

jednej otazke nerozumiem, sice preco nestaci len odvetvie cinnosti, ale aj konkretny zamestnavatel, co na zaklade tejto otazke sa da hodnotit, podiel zamestnavatel v sukromnej vs statnej sfere? overenie cestovania, vzdialenosti z domu?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

inak tá diskusia o anonymite je viac než trápna

- anonymita je zaručná v tom zmysle, že nik nebude zisťovať

ktorý formulár ku ktorej konkrétnej osobe patrí

 

ja si aj tak myslím, že niekto na slovensku vymyslí spôsob ako tie údaje "speňažiť"..

anonymné, alebo nie, to je jedno

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mne to cele halo okolo toho ci je ci nie je anonymne pride dost trapne

 

ludi odrazu trapi, ze od nich niekto ide mamit udaje...ale ved x institucii tymito udajmi disponuje, isto ani o tom nevedia a drzia huby

 

odrazu chcu vsetko bojkotovat, tvarit sa ze ich sa to netyka

stretla som sa s tym u ludi, ktori nemaju ledva ani vlastny byt, auto, stale sa stazuju ako im je zle

je to asi taka hlupa mentalita, neviem si pomoct

 

ked chcu, vyplnim, bodka, a riesim uplne ine veci, nie nejake scitanie

aj keby nie je anonymne, vyplnim, je mi to jedno

ludia si myslia, ze prave o nich sa bude zaujimat stat? naivne, hlupe

 

nech uz to prehrmi ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tomassi, celkom by ma ale zaujimala odpoved na moju otazku, ked chceme viest aj diskusiu o realnom vyuziti

 

jednej otazke nerozumiem, sice preco nestaci len odvetvie cinnosti, ale aj konkretny zamestnavatel, co na zaklade tejto otazky sa da hodnotit, podiel zamestnavatel v sukromnej vs statnej sfere? overenie cestovania, vzdialenosti z domu?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

damor, a preco ta to tak STRASNE zaujima ;) (ked uz, tieto otazky nevytvaral Statisticky urad, ci ina institucia na Slovensku, ako som spravne pochopila, prisiel "balik" otazok, z ktorych si stat vybral)

 

mam pocit, ze keby je tam otazka "kolko mate prstov na nohach", tak ludia maju potrebu riesit, preco sa to pytaju

 

no nic, zacinam byt of topic, nejdem rypat ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pretoze to vyplnam ja a zaujimam sa aj o to, co vyplnam

chapem, ze su ludia co podpisu a vyplnia vsetko, co vidia pred sebou

 

plus ma to zaujima aj preto, lebo som vystudovala odbor, ktory sa tiez venuje podobnym otazkam

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

damor

 

keď som si klikol na vysvetlivky, tak som tam našie

http://www.scitanie2011.sk/wp-content/uploads/OLO_A-SK.pdf

 

12. Odvetvie ekonomickej činnosti

Zapíše pracujúci, pracujúci dôchodca, nepracujúci dôchodca, nezamestnaný, osoba na materskej, rodičovskej dovolenke. Zapíše aj osoba v domácnosti a osoba vo väzbe alebo vo výkone trestu odňatia slobody, ktorá uţ niekedy pracovala. Obyvateļ v súčasnosti alebo niekedy v minulosti zamestnaný zapíše názov a sídlo súčasného alebo posledného zamestnávateļa podļa údajov uvedených v pracovnej zmluve (dohode).

Podnikateļ bez zamestnancov, ktorý má vlastné meno ako obchodné meno, môže do riadku „Názov zamestnávateļa“ zapísať odvetvie, v ktorom uskutočňuje podnikateļskú činnosť. Uveďte údaje, ktoré zodpovedajú vášmu hlavnému zamestnaniu podļa otázky 10. Ak sa sídlo nachádza v SR, zapíšte názov obce (názov mestskej časti v Bratislave a Košiciach) a názov okresu. Ak sa sídlo nachádza v zahraničí, zapíšte názov štátu

 

- čiže v rámci zachovania anonymity ;) môže sa uviesť "len" odvetvie

firmy s viacerými odvetviami - názov firmy

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pretoze to vyplnam a zaujimam sa aj o to, co vyplnam

chapem, ze su ludia co podpisu a vyplnia vsetko, co vidia pred sebou

 

neskatulkuj ludi ;)

je rozdiel vyplnat a zaujimat sa, vyplnat a prehanat to, vyplnat a kaslat na to

 

radim sa do prvej kategorie (informacie su na internete aj vo formularoch)

to co sa vsak pytaju mi pride normalne, neintimne (no ked som videla akusi reportaz o tom, ako ludia povazuju otazku ci maju wc za intimnu, tak som sa musela smiat), a kedze to nie je vymysel nejakeho zbludileho politika, tak nie je o com

 

vela ludi je vsak takych, ktori, ako som uz vyssie spomenula, potrebuju okolo toho kecat..pride mi, ze sa chcu silou mocou odlisovat (to co vidim v mojom okoli)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nerozumieme sa

 

mna zaujima zmysel, vyuzite tejto informacie, cize nazov zamestnavatela, jeho sidlo

a pytam sa prave teba, pretoze mas k tomu najblizsie a vies najskor vysvetlit zmysel tejto otazky z hladiska statistiky

 

 

doll

 

je to tvoj subjektivny pocit

 

ps. este jedna vec, ak sa tu nechce viest diskusia o vyuziti a namiesto toho je to vnimame ako "stresovanie, prehanianie" okolo anonymity, neanonymity, v tom pripade aj tato diskusia straca zmysel

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

u šoféra nevieš vypísať otázku č. 13 - miesto výkonu zamestnania

preto je potrebné jeho sídlo

 

a ak predavačku zamestnáva: XYZ Stores Bratislava

je potrebné vedieť, že pracuje v NR (ot. 13)

vo firme, kt. sídli v Bratislave

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Niektoré otázky boli zbytočné podľa mňa, napr. sídlo posledného zamestnávateľa. Neviem si predstaviť, k čomu to asi tak bude.

 

Inak som vyplnil všetko a nezamýšľal sa nad tým, čo je anonymné a čo nie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov