Skočiť na obsah

Bipolárna afektívna porucha, maniodepresia


wesna

Odporúčané príspevky

len asi par hodin ako som dnes dopisala prispevok...

sa mamka ukazala v plnej parade - i pred bratom,

vykriky, nezmyselne vycitky, obvinovanie, buchanie a trieskanie vsetkym co prislo pod ruku.

Trojhodinovy vybuch agresie... Prejavila svoje terajsie a chore JA.

 

littlewitch,

paranoja je podla mna uplne jasna, a nie v malom, (to mala diagnostikovane uz pri prvej hospitalizacii - pri tazkej depresii)

prv to bolo iba na oca... vymyslene a namotane vymysly, no teraz uz vie, ze nas - ako svoje deti o tom uz nepresvedci,

tak uz si vymysla aj na nas veci, ktore si spaja vo svojej hlavicke ako realitu.

a taketo jej vymyslene alibi teraz ponuka ako pravdu vsetkym tym svojim novym kamosom a znamym .. prosto okoliu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ma diagnostikovanu schyzoidnu paranoju, ci o aku presne ide?

Tak dalo sa cakat, ze jej divadlo dlho nevydrzi, jej organizmus sa nedokaze dlho pretvarovat a je to z isteho uhla dobre , ze sa ukazala aj pred bratom...pretoze on by mohol mat v sebe pochybnosti, aj ked by vam tvrdil, ze vam veri...ako sa k tomu postavil brat?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie, vtedy pred 10 rokmi jej diatnostikovali tazku depresiu s psychotickymi priznakmi,

co okrem depresie predstavuje bludy aj paranoju... no vtedy ako som uz spominala v prvom prispevku asi, to boli uplne ine stavy....

no teraz je to asi ta BAP... neviem ci to mala i vtedy, alebo nie..

ale teraz je to ta manicka faza plus agresia ak sa jej nevyhovie, ktora prerasta do takych agresivnych silnych prejavov, lebo ju "uz nechapeme", sme proti nej...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No, aspoň aj brat videl, že si nevymýšľate.

myslíš, že nechce donútiť brata týmto spôsobom, aby neodišiel a ostal s vami? Takíto ľudia vedia veľmi dobre manipulovať s okolím, aby dosiahli, čo chcú.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Občas mám pocit, že aj ja som bipolárny....posledný rok mám fakt prudšie výkyvy v nálade, v depresii...každopádne psychické problémy sú čoraz väčším strašidlom tejto modernej doby

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...
  • Pred 1 rokom...

no smola na toto naozaj neni uspesna liecba, ale crta sa nieco v buducnosti (prostrednitvom MRI) sa skumaju aktivne mozgove centra aj to ako by sa dalo stimulovat ci naopak vypinat tie casti mozgu... to je ale hudba buducnosti...

 

Ja osobne by som asi nejak zacal sa zaujimat o meditacie a tieto vychodne alternativy, cinska medicina, lebo ziaden prasok na vyliecenie nie je.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 11 mesiacmi...

Ahojte,

chcela by som sa opytat, ci niekto uziva ku klasickym liekom aj lecitin, prip. nenasytene omega-3 mastne kyseliny.

Psychofarmaka uzivam uz od r. 2000, bipolarka mi bola diagnostikovana az neskor. Presla som si kadecim. U mna tieto dve fazy cykluju dost rychlo. "Manicka" faza je u mna v podstate obdobie, kedy som uplne v pohode - ziadny extrem (neviem, ako sa specifikuje hypomania). Depresivne obdobia u mna trvaju cca 9-12 dni, nasledne nastupuje to "dobre" obdobie, ktore trva v priemere 20-28 dni. Toto rychle cyklovanie ma uz dost vycerpava (mam dve male deti). Asi  5 tyzdnov dozadu som skusila rano pridat  500 mg tobolku lecitinu a cuduj sa svete - bola som ok neuveritelnych 58 dni :D . No potom zial zas nastupila depka -_- a prave s nou bojujem. Chcela by som preto vediet, ci ma niekto s tymto skusenost, pripadne ake davkovanie lecitinu nastavit.

 

Este doplnim - beriem Litium a Wellbutrin. 

 

Budem vdacna za kazdu radu ci odozvu. 

 

Dakujem :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

omega-3-MK by mali byť súčasťou denného jedálnička...majú priaznivý účinok na činnosť srdca, mozgu, ciev...

Lecitín spôsobuje zníženie cholesterolu, podporuje odbúravanie tukov a má priaznivý vplyv na činnosť mozgu...

ako sa znášajú s inými liečivami, to neviem, farmaciu nemám v malíčku. netrúfam si ti odporučiť nejaké dávkovanie. Ale ked to malo taký dobrý účinok, tak by som to brala, nevysadila by som to. lekár ti čo odporučil?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@Vilma Flinstonova

dakujem za odpoved  :thumbsup:  Samozrejme v Lecitine pokracujem, spominala som to posledne aj mojej psychiatricke, ta len povedala, ze ano, moze to mat vplyv, tak ze nech to uzivam aj dalej. Ona je totiz nie zrovna prototyp idealnej psychiatricky, obcas ked k nej pridem, mam pocit, ze aj ona by potrebovala psychiatra :zubiska: Takze nase "kontroly" spocivaju v tom, ze sa ma spyta, ako sa mam, co vlastne ani nepocuva, lebo sa venuje niecomu inemu abo rozmysla nad niecim a predpise mi lieky, ak uz nemam...Kedysi, ked som k nej zacala chodit, bola este ako-tak asertivna, ale teraz ked ma uz velmi vela pacientov, berie ich len ako cisla diagnoz, totalny nezaujem  -_-  Rada by som chodila k niekomu inemu, ale dnes uz nikto neberie novych, vsetci maju svojich pacientov az-az.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov