Skočiť na obsah

lopata555

Odporúčané príspevky

Kedze byvam v byte kde byvaju skor uz ludkovia po 60+ a podomnou babka pocuva nahlas radio alebo telku a aj nadomnou zase dalsia babka co tiez pusti naplno radio alebo telku. Plus vedla suseda co ma maldsiu dceru obcas vie spravit hluk tiez.

 

To bývaš v drevených unimobunkách? Ja od susedov som rádio asi ešte nikdy nepočul, nespomínam si. Horšie je to s dlažbou, to keď decká mi nad hlavou začnú behať alebo sa po byte bicyklovať, tak to je o nervy.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Rozpočet ako hudobnik nema, ale netreba to motať dokopy. Na izolaciu bytov sa použiva uplne ina technologia a materialy ako v hudobnych študiach. To spolu nijako nesuvisi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

Aj keď pán Iľko v tom príspevku, na ktorý dávam odkaz píše o predpovedi počasia na Štedrý deň, mňa tam zaujala jedna časť, ktorá by bola trošku aj reakciou na Axelov príspevok skoro spred dvoch rokov ...

 

Treba kúpiť vlhkomer a sledovať aký je vlhký vzduch. V byte by vlhkosť nemala byť nad nejakých cca 45%. Ideál je asi niekde medzi 25-35%. Ja mám teraz v izbe 25%, často to padne aj na nejakých 10% (čo tiež nie je dobre)

 

Pri mrazivom počasí, ktoré u nás vládne už takmer dva týždne, výrazne klesá vlhkosť vzduchu vo vykurovaných priestoroch. Na bytových vlhkomeroch sme v týchto dňoch mohli zistiť vlhkosť vzduchu aj okolo 30 percent, čo predstavuje pre určitých ľudí zdravotné riziko. Pri častejšom vetraní sa situácia ešte zhoršuje, preto sa odporúča využívať zvlhčovače vzduchu.

http://tvnoviny.sk/s...stedry-den.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

U nas v tom  byte co prerabame to vyzera skoro tak isto ako prvy den - presli 3 tyzdne.

 

Ale prace tam isto bolo dost. Do dvoch tyzdnov by to mali skoncit a potm dva tyzdne pockam kym pride kuchynska linka.

U nasich sa mi byva dobre - niesu problemy - len deti a zena maju skoro tyzden nejaky virus a kazdu chvilku 40 teploty.

 

 

Dnes som spravil inspekciu a sme videli aku budeme mat podlahu.

 

------------------------------

 

Chcu zateplovat cinziak - neviem preco ma vybrali do komisie -  zda sa mi to velmi drahe - zda sa mi to ako podvod. Vsetky firmy - 3 mali presne tie iste cisla a podobne ceny. Neskor som zistil - ze kazda praca aj ma vseobecny kod a ten isty popis - ale aj tak si myslim,ze ide o podvod a vysoku sumu. Teda musim oslovit 2-3 dalsie firmy  - ktorim zadam presne tie iste cinnosti a za kolko - 

 

Ak ma dali do komisii - nechapem preco - ja na svojich susedov podvod nespravim.

Chcem aby to nebolo predrazene priklad o 20 tisic - lebo - neviem ci to bude rentabilne - teda  - ci uzetrime kazdy rok o naklady na teplo menej.   ... U nas je aj plno dochodcov - ale kludne aj menej solventnych - ale sa to tyka aj mna a mojej rodiny - pojdem do toho len ak to bude mat vyznam - 3 ponuky - vsetky - vsetky prace - aj prace - co prace niesu - nejaka lata , dve rozmery - vsetky tri ponuky tu latu mali ja neviem o co ide. Jedna firma co dala ponuku - nikdy nic neurobila (nemala zamestnanca,ani trzby). 

 

Mam idniciu(tusak) ze ide o podvod - nemam nic proti zateplovaniu - ale ak to nema mat ekonomicky vyznam - nebodaj ak chcu oavat susedov - nepojdem do toho. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ved nie je problem zistit si kolko to stoji realne. Popytat sa vedla u susedov, ktori uz zateplene maju na referencie a cenu. Tie firmy ale nezvyknu robit podvody, je ich vela a bojuju o kazdu zakazku, tkze tie ceny tlacia dolu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vcera som mal tusaka - dnes som si isty - ze je to predrazene o 100 percent. Teda 50 000. Jednej firmy co robi presne ten isty system som sa opytal mailom ci tie ceny su realne. Ci oni za to robia. Zajtra obvolam aj ostatne.

 Stitna stena(rovna stena) 57 eurom meter stvorcovi bez DPH. A celkovo 70 euro bez dane. Plus za rekonstrukciu balkonov 15 000. Kde je 8 balkonovych zabradli za 1000 s DPH za kus. 

 

http://www.zabradlie.sk/

Tak tu spolubyvajuci sa budu musiet uskromnit a tie lacnejsie. Cena zateplovania bude bud 50 percentna zlava, ci nebude.

 

PS- ja osobne by som hned vyhodil nasho spravcu. Tie ponuky dve dalsie je to co som si myslel. Este aj poradove cislo karty v sklade, ci na nejakom ponukovom zozname su zhodne. Lebo ja ich v rozpocte rovnake mam. 

 

Ludi maju za telce a neskutocne su arogantni.

 

Ekonomicky neutralne - teda na nule to moze byt pri polovicnej cene - neziskas nic ale mas krajsi panelak, tepelne konformnejsi a atd...

pri tejto cene - kazda rodina mesacne bude 20 rokov prispievat sumou 25 euro mesacne za to iste.Mne to moze byt jedno - ja len nechcem byt okradany a inym aj 25 euro moze chybat.  Tak im to poviem a nech sa rozhodnu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ta bytricka firma mi cenu ,ci kalkulaciu,len jadnoduchu cast nedala- ci ani jedno cislo.

 

Neodpovedala aj to je odpoved. Mali sme komunikaciu.

 

1611459171Vyspravenie povrchu betonovych...(10%)m212,532622464221Vonkajsia omietka stien tenkovrstvova silik,skrabana hr. 1,5m2119,143622465112Von. Omietka ME Creativ sokel do vysky 600 mm, bocne steny vchodu...m26,144622466115Priprava vonkajsieho podkladu ..hlbkovym zakladom M LF1m2125,295622466116Penetracia pod om, pen.nater Murex E Primerm2125,296624601111Pretmelenie skar akrzlovym tmelo (5-10%)m7,597625250151Doteplenie konstr hr. 30 mm XPS Stzrodur M ESS do 600 mmm26,148625251254Kontaktny zateplo. Sys. Hr 120 m M ESS(70F)m2119,149627991006Tesnenie PU tmelomm20,48102732396500Tesniaca podlozkam10,24









11938902071Ocistenie povrchu tlakovou vodoum2125,2912941941032Montaz leseniam2149,7613941941192najom leseniam2149,7614941941832demontaz leseniam2149,7615944944103Ochrana siet na lesenim2149,7616953946502M soklovy profil LO 33 mmm10,2417953946511M soklovy profil LO 123 mmm10,2418953996131Rohovy PVC profilm12,2419978015231Otlcenie omietokm212,5320978059631Odsekanie a odobratie stien z obkladaciekm26,1421979011111Zvisla doprava sutinyt0,7922979011121zvisla doprava sutiny na dalsie podlaziet0,7923979081111Odvoz sutinyt0,7924979081121Odvoz sutiny … za kazdy jeden kmt0,7925979082111Vnutrostaveniskova dopravat0,7926979082121to iste za kazdych 5m navyset0,7927979089612poplatok za skladovaniet0,79




28998011003presun hmot do vyskyt9,3629764331450lemovanie z pozin. Plechu na strechem10,2430764331860Demontaz lemovania murovm10,2431998764103presun hmot pre konstrukciet0




32767585112Montaz doplnkovks4335623121001Vetracia mriezkaks4

 

----

 

poslal som im vsetky udaje co na cast stavby potrebovali - nic..

 

Nechapem preco. Inak mali sancu ak by to chceli mohli mat - uz ani oni nebudu.

 

Ta povodna ponuka bola o 100 percent nacenena a firma nema sancu- tie konkurencne ponuky boli este aj rovnakym sposobom viazane - rovnaky datum. O - chcel by som vidiet spravcu sa vytacat ako je mozne - tri ponuky z jednej databazy.Jaho v zivote nechcem vidiet.

Dnes som to vratil tomu co mi to dal - povedal ze to o o 50 000- ked mi to daval , ze nieje o com , ze vyhra ta najnizsia cena.

Inak ani jemu som uz neveril. Dnes povedal ze si to ani nepozeral.

 

--------------

Aten mlady co mi preraba byt  to tiez nezvlada. Tento tyzdn nic nespravil. Uz odo mna neuvidi ani ero, kzm nebude spravenych 90 percent prac.

 

 

Oavaci a neschopaci su nanajnizsej urovni. Probem je u nas ze ich tolerujeme.

 

Terazspekulujem ,ye sa do toho pustim - a vypatram kto je za tymi 50 000.

Narobim si nepriatelov - Ale spravca bytoveho hospodarstva bz mal skoncit. NIe u nas - ale je to mestsky podnik. Ten co dal a prevzaô tie tri ponuky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ak ti to pomoze

 

k oprave bytovky - my sme robili 2013

- 3 poschodova bytovka, 2 vchody = 12 bytov, m2 fasady takto z fleku neviem a uz nemam u seba projekt

- vymena schodistove presklenia + dveri + prestresenie pred vchodom

- kompletna renovacia vnutornych schodist (nove dlazby, vymalovanie, vymena svietidiel)

- kompletna renovacia balkonov, zabradlia + vymena skiel,  + dlazba

- kompletne zateplenie fasady

- izolacia + okapove chodniky

- sluzby spojene s vybavovanim stavebneho povolenia

? mozno v tom bola aj cena za projketovu dokumentaciu

-------

suma sumarum: 100 000 eur

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes som dostal prvu ponuku na zateplenie - predbezny velmi hruby rozpocet je 40% -z toho co mam "presny" rozpocet.   Teda ta 100% vata je realna.

 

Skusim len odhadnut ceny

 

 

- 3 poschodova bytovka, 2 vchody = 12 bytov, m2 fasady takto z fleku neviem a uz nemam u seba projekt

- vymena schodistove presklenia + dveri + prestresenie pred vchodom  - tu neviem(ake su velke) odhad 3000 - 5000 eur.

- kompletna renovacia vnutornych schodist (nove dlazby, vymalovanie, vymena svietidiel) -neviem odhadnut cenu dlazby - plochu 5000 eur

- kompletna renovacia balkonov, zabradlia + vymena skiel,  + dlazba - neviem kolko balkonov ak 12 tak po 500 eur - 6000 eur. My sme to mali po 2000 eur, lenze len zabradlie stalo 1000.

- kompletne zateplenie fasady - 12 bytov - do 30 000 eur

- izolacia + okapove chodniky - to neviem vobec - 2000 eur?

- sluzby spojene s vybavovanim stavebneho povolenia  - ? to je co? 50 eur?

? mozno v tom bola aj cena za projketovu dokumentaciu 800euro

Teda ak to spocitam - malo to stat 48 850 - dajme tomu 50 000?

 

U nas bola najnizsia cena 99 000 za opravenie balkonov 16000 a zateplenie 83 000. Niektori ludia chcu len zateplovat nik nechcel tu investiciu do balkonov, naco tam potom bola? Dnes som dostal hrube ponuky na 31 a 33 tisic - podla toho aky material. Teda verim ze sa to da spravit - ci vsetky firmy to dokazu za 40 000 - teda cca 40 eur za meter stvorcovy.  Vsetko navyse je....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

http://www.pouzite-leseni.cz/lesenie/je-vyhodnejsi-prenajom-alebo-kupa-lesenia

 

Kupa 1000 m2 lesenia - presne to je okolo nasho cinziaka 12 500 eur neviem ci s DPH ci bez, je to jedno.

 

Viete kolko my mame za montaz,demontaz,ochranu siet a prenajom v rozpocte? 12 200 eur bez DPH. :zubiska:

 

Byvalemu domovnikovi sa nepozdava - nechce sa mu verit ze az o tolko by to malo byt predrazene. Vcera som mu ukazal tu ponuku. Ze aj ostatne panelaky platia take palky. Ze nemoze byt tolko magorov v tych bytoch. Ze by to niekto prekukol. A ze ti dodavatelia(ci ti co za tym su) nemozu byt tak nenazrati.

 

A mi ukazal ze ten panelak bol cisto zatepleny na 160 000. 24 bytov - 6poschodak - podobny ako nas(mne staci spocitat okna a viem uz asi kolko jetam bytov),len o dve poschodia viac. A ze cisto kvoli zatepleniu sa u nich do fondu oprav navysilo o 40 euro - ja ze hej tak to aj vychadza. 20 rokov budu 40 euro niekomu posielat do vacku.

 

 

Vcelej diskusii som nasiel sumu od axela

 

7 poschodový panelák vyjde zhruba na nejakých 70 000 € cca.

 

Neviem aky je to velky panelak - ale toto je slusna realna cena ci velmi dobra - ale u nas by zaplatili mozno 190 000.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V prevažnej miere sa pri výbere firmy na realizáciu prác pozerá hlavne na cenu a rozhoduje cena, ktorá je v ponuke najnižšia. Je to ale dosť krátkozraké, nie, že by som chcela tvrdiť, že cena je bezvýznamná, ale rozhodujúce by mali byť referencie. Radšej si nejaké to "evry" priplatiť a mať firmu s dostatočným počtom kmeňových zamestnancov, takže je predsa len predpoklad, že prácu urobí kvalitne a v zmluvne uzatvorenom čase, ako si vybrať "jednochlapovú" firmu, ale hlavne, že s najnižšou cenou.

 

My sme za opravu balkónov /12-bytovka/ platili cca 15-tisíc, ale v tom čase to bolo klasifikované ako odstránenie systémových porúch a dostali sme nenávratný štátny príspevok vo výške polovice ceny.

Taktiež po ukončení zatepľovania /na základe certifikátu/ sme dostali príspevok vo výške 10-tisíc.

 

Ten, kto pre vás vybavuje všetko okolo zatepľovania a opravy ... strechy, balkónov, výmeny okien, atď. by mal mať preštudované nielen všetky ceny a poplatky, ale aj možnosti získania príspevku zo štátu. O získanie príspevkov je nutné požiadať ešte pred začatím prác hneď začiatkom roka /myslím, že do konca januára/.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To mas tak secretka - najhorsie co krivi trh su tie dotacie. Neviem ak mate vsetci balkon - ci by si bola ochotna dat do vymeny dlazby a zabradlia 1250 - ci ak mate len polovica tak 2500 ci ak ho nedajboze ty ani nemas.

 

ALe dostanes 625 od statu(teda ostatnych spoluobcanov) - od suseda -tak ti nemusi vadit ani 1000 eurve zabradlie - kludne aj 2000. NIe? 

Najnizsia cena - vies ake su rozdiely?- nie 5-10-25 percentne , minimalne 100 ci 150 percent.

 

http://www.tsus.sk/data/licencie_etics.php

 

Ja som kontaktoval firmy z tohto zoznamu. Ale ani licencia nic nezarucuje - to zarucuje vykon robotnikov a majitelov.

 

http://www.finstat.sk/

 

Tu si vies pozriet kolkym robotnikom a ako platia - mzdove naklady - aj u firmy co ma 32 zamestnancov nie su mzdove naklady ani 10 percent z trzieb. Teda "presne" viem ake su asi mzdove naklady aj na m2. Aka je ukolova mzda.

 

Ja sa na tie dotacie co krivia trh mozem vytoto - aj na uvery... si myslis,ze ste nieco usetrili?

 

Pri slusnej realnej ponuke - normalnych ludoch - co si vedia spocitat 1 plus 1 nepotrebujes ani dotaciu ani uver. DAs 2000 na stol a za 6 rokov ich mas spat.

 

-----------------------------

 

skusim vypocet na pochopenie.

 

axelovych 70 000 na 7 poschodi. Teda 10 000 na poschodie - ak su tam 4 je to na byt 2500, ak 5ti 2000- nebodaj 6 bytov este menej- kazdy cinziak ma nejake uspory vo fonde. 

 

u nas ak by to ozaj stalo trebars 35 000 -10 000 je vo fonde - potrebujeme dat na stol 25 000.

16 bytov - 2 jednoizbove - teda 25 000 deleno 15 je cca 1700 euro - jedenasti chcu zateplovat.

 

Ak sa vyzbiera cca 20 000 som ochotnych chybajucich 5000 pozicat - s tym ze mi to behom roka,dva ,tri vratia - ti co realne na to nemaju.  Pri tej cene sa to vsetkym vrati behom 6 rokov - ti co si pozicaju za 6,5 roka.

 

druha alternativa 84 000 a urok. 20 rokov budeme niekomu platit do vacku 20-25 euro.Pri tej sume sa to nikomu nikdy nevrati. Co ti pomoze 10 000 dotacia? nic. Len niekoho ineho okradli o 10 000.

 

Nikdy nebudem suhlasit s cenou 84 000- ja osobne to napadnem na sude.

-----------------------

Realne aky je dopad- je cinziak- ten co bol prvy par rokov dozadu - mal slusnu cenu vraj to maju pomaly "splatene" - nepoznam realie ale aj pri miernom navyseni do fondu oprav to moze byt - ale tie ine nemaju sancu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov