Skočiť na obsah
  • 0

Mrznutie PC po kúpe nového procesora


MICHALKES

Otázka

Zdravím, mám takýto problém. Asi pred tromi týždňami som si zohnal procesor amd athlon x2 4200+. Vymenil som ho namiesto amd athlon 3800+. A sem-tam nečakane mi zamrzne PC. Niekedy pri hraní hry a niekedy len tak, pri pozeraní videa na youtube alebo zničoho nič. Mal som dojem,že asi volačo nebude stíhať, tak som ku 2 gb ram pridal este 256 mb ram ddr. Ani to nepomohlo. Neviem, čo mám robiť. Prosím poraďte mi niekto. Dakujem mooc

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovede 11
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top Posters For This Question

  • MICHALKES

    4

  • Sniper

    3

  • weirdo

    3

  • Ryan Giggs

    1

Najaktívnejšie dni

Top Posters For This Question

11 odpovedí na túto otázku

Odporúčané príspevky

  • 0

suhlasim s Axelom + v pripade ze mas dual channel (2 moduly ram po 1gb), urcite odstran tu 256ku

 

edit - tu by to asi chcelo viac :cotisisi:

 

takze: stiahni si tieto 2 utiltky

http://www.techpowerup.com/realtemp/ - Realtemp na meranie teploty procesora

http://www.eocfiles.com/bdc86eb1ed2989c30dcd1902e84939ae/benchmarks/hyper_pi_0.99b.zip - HyperPi na vytocenie procaka na maximum

 

spusti si RealTemp a potom HyperPi, nastav si na nom nejaku vyssiu hodnotu .. kludne aj 32M, pocet jadier nechaj na 2 a spusti. a potom uz len sleduj, co to robi s teplotou jadier. nechce sa mi googlit nejake ine riesenie ani maxtemp X2ky, takze az to spachas, hod sem vysledky (nejake max hodnoty) a napis, ci ti to drblo. pak uvidime :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

No ten Realtemp mi nejde vobec. Píše mi: The processor detected is no supported

AMD athlon 64 x2 dual core processor 4200+

A ten hyperPI je čudný. Spustil som to a odvtedy mi pc seka a je zadretý a spomalený. Skúsim restart a potom to skusim este raz...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

takze vysledok bol takyto:

Super PI CPU 00:

32 calculation start. 24 iterations

Real memory =2147483647

Avilable real memory =1429471232

Allocated memory =268435496

0h 00m 34.855s The initial value finished

 

Super PI CPU 01:

32 calculation start. 24 iterations

Real memory =2147483647

Avilable real memory =1451307008

Allocated memory =268435496

0h 00m 34.120s The initial value finished

čo s tým?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

Inak ešte mimo toho, býva dobrým zvykom, že kde si kúpiš hardware, tak tam by ti to mali zapojiť, spojazdniť a otestovať. A až po tom ako nový hardware pracuje bez problémov, tak potom ti mali odovzdať produkt. Aspoň takto to kedysi fungovalo. Vždy lepšie riešenie je nechať to na odborníkov ako skúšať a testovať a hľadať chybu tam, kde možno žiadna nie je.

 

Inak k tej teplote: keď som si kúpil boxovaný AMD Barton 2500 XP+, tak bežne mával okolo 50°C, ale keď som mu dal záťaž, tak hravo vybehol na 62°C. Raz som sa rozhodol vymeniť chladič a ako som originálny dal dole, tak so zbadal, že pasta medzi jadrom procesora a chladičom pokrývala asi len 2/3 plochy. Natrel som to novou pastou poriadne po celej ploche, dal nový chladič a odvtedy sa teplota drží na 48-52°C.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

mno netusim, kde je problem, X2 je relativne novy procesor, meranie teploty by v nom urcite malo ist. este je mozne, ze sa Realtempu nepaci doska, ale s tym ja uz nic nespravim. HyperPi ti ma presne takto zadierat komp, pretoze ti vytazi obe jadra na 100%, a vtedy bolo potrebne sledovat teplotu (co ti zjavne neslo a vysledok z HyperPi mi je prd platny, potreboval som teploty). Kedze tato varianta nefungovala, potrebujes bud najst program, ktory ti bude schpny zmerat teplotu procesora, alebo skusit to, co odporucal Axel, naslepo - tj, zhodit chladic, natriet procak nanovo pastou, nasadit chladic a modlit sa.

 

Axel

od dob, kedy sa predavaju samostatne procesory, si ich vsetci useri instaluju sami. Pokial si za to nepriplatia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

Axel

od dob, kedy sa predavaju samostatne procesory, si ich vsetci useri instaluju sami. Pokial si za to nepriplatia.

 

No určite je lepšie si takéto veci robiť sám, lebo keď som videl ako lajdácky to bolo spravené od výrobcu resp. toho čo to tam tak lajdácky dal, tak som rád, že mi nevyhorel. Pamätám, že v zime som kvôli tomu procáku dosť často vetral, aby sa schladil :cotisisi:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

Teplotu procesora si môžeš overiť aj cez BIOS. Spusti na pár minút nejakú náročnú 3D aplikáciu, potom reštartni počítač, vlez do BIOS-u a nájdi tam položku hardware monitor alebo niečo podobné. Tiež by som overil, či vlastne tvoj BIOS podporuje architektúru toho nového procesora, informácie a prípadný update nájdeš na stránkach výrobcu základnej dosky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov