Skočiť na obsah

Ktorí zlodeji sú horší ?


Jur

Odporúčané príspevky

Zdravim Vas

 

Kedysi som pracoval ako SBS v BA po lidloch, mali sme vsetky okrem galvaniho...

Tu pracu som bral vzdy celkom vazne, myslim, ze je to celkom potrebne, ked sa to robi poctivo a aj trochu podla paragrafov, pretoze inak by sa kradlo ovela viacej aj ked nehovorim, ze ked som bol ja v lidli, ze sa nekradlo, no bolo to podstatne menej ako predtym ako sme tam prisli, pre priklad: predtym boli 5% inventury, pri nas cca 1 % niekedy menej niekdy viac, o to ale nejde

 

spraval som sa vzdy ku kazdemu slusne pokial sa aj on potom spraval slusne ku mne, to len tak pre informaciu pretoze viem, ze tam boli nejake staznosti a viem aj to, ze niektory kolegovia to niekedy brali dost zhurta, ale stale nepisem o tom podstatnom

 

kedze som to bral dost vazne tak som maval aj zachyty, trochu sme sa s chalanmi pretekali, kto chyti viacej zlodejov, ale to bolo len urciti cas, ale par krat, ked som niekoho chytil tak sa i stalo, ze proste nechcel ist dobrovolne, tak som to riesil fyzicky, no zo vsetkych tych zachytov, niekedy aj 9 za mesiac som mal len asi par takychto pripadov, ale boli a clovek s tym musi ratat, no a kedze ako som uz pisal ja som tu pracu bral poctivo, tak neexistovalo niekoho takehoto pustit, no a tak som zopar typkov nahanal a mlatil po parku za povzbudzovania alebo karhania z okolo nastavanych ludi, ktory sa uz po prvom udere pozbierali ja ani neviem odkial vsadial, no ja som mal skoro vzdy velke obecenstvo...

 

jedneho typka som chytil 3 krat, ale prvy krat som ho tak zbil pretoze stale sa zdvihal a chcel utekat, aj ked uz nevladal ani chodit, tak ze mi ho bolo az tak luto, ze nabuduce som si proste slubil, ze nech sa deje hocico nebudem ho bit, a veruze som sa s nim natrapil hadam aj s 10 minut kym som ho dostal do "kanclu", ale ani raz som ho neudrel akurat, ze som ho chytil okolo krku az mu zpraskalo v nom, lebo uz som nevedel ako ho mam odtrhnut od tej znacky o ktoru sa omotal :) no obcas proste show, ale to bol jediny pripad kedy som nebil, pretoze to uz aj ludia podryvali, ze akosi dlho ho pacifikujem, no ono by bolo jednoduchsie jednu mu zavesit a bol by pokoj, tak ale slub je slub :thumbsup:

 

pred lidlom, aj ked nam to vedenie zakazovalo som nechaval jedneho bezdomovca predavat notabene, mnoho krat som si ho vsimal ci uz cez kamery alebo inak, ze ako sa sprava, no v podstate nejak nepachol a neporusoval jedno hlavne pravidlo a to, ze neoslovoval ludi, len si tam sadol alebo sa oprel a do ruky si dal notabene, tak aby ho bolo dobre a vidiet a nikomu sa neprihovaral, ten kto chcel ten mu dal peniaze a ten kto nie tak toho proste neotravoval akoby tam ani nebol, takze som vobec nemal dovod ho odtial vyhodit... este som ho upozornil, ze ak ho chytim kradnut, tak tam konci a to bolo vsetko...

v pohode typek ludia sa s nim rozpravali a ja v podstate tiez, bol to clovek, ktory mal skusenosti a aj ten svoj zivotny pribeh, ako to byva u bezdomovcov

 

 

jedneho dna za dosiel sef, ktory sa rozhodol, ze mi potiahne 5 tych najdrahsich whiskey, tak som ho v dverach ako vzdy slusne poziadal, ze ci moze ist so mnou, ze to je proste len bezna prehliadka, rutina

lenze len ako som sa asi meter za nim ozval otocil sa a zlakol sa tak ze ten ruksak hodil ozem a zacal zdrhat, tak som ho dobehol chvilu som ho drzal, ale ked osm videl, ze to je beznadejny pripad, tak proste pac jednu a bolo, potom som volal ako vzdy policiu atd

 

po nejakom case som vysiel von zase sa trochu prejst aj okolo lidlu a pristavil som sa pri spominanom bezdomovcovi

myslel, som, ze mi bude zase rozpravat ako vzdy, ze "no od teba by som nechcel facku" a tak podobne, samozrejme tak zartovne a ironicky, ale teraz bol smutny a zacal mi rozpravat o tom, ze najhorsie je, ze tam hore sa vela kradne... a ma pravdu

 

 

vtedy som si tak pripadal trosku zaujimavo, pretoze som tam bil chlapov za par flias chlastu kdezto tam "hore" ako on povedal sa kradnu nase miliony a nikto nikoho za nic netresta, aj ked som si bol vedomy, ze aj tato praca ktoru ja robim je potrebna, pochopil som, ze chcem ist o triedu vyssie, nie o triedu o desat tried, pochopil som, ze moji hlavny nepriatelia su nepotrestany a nenazrany politici, nenazrany podnikatelia a mafiani!!!

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no a tak som zopar typkov nahanal a mlatil po parku za povzbudzovania alebo karhania z okolo nastavanych ludi, ktory sa uz po prvom udere pozbierali ja ani neviem odkial vsadial, no ja som mal skoro vzdy velke obecenstvo...

 

To si ich naháňal po Lidli alebo si ich zakaždým chytil mimo Lidlu? Ak mimo Lidlu, tak by ťa myslím mohli zažalovať za napadnutie. Ako SBS môžeš zasiahnuť len tam, kde máš oprávnenie strážiť objekt.

 

pred lidlom, aj ked nam to vedenie zakazovalo som nechaval jedneho bezdomovca predavat notabene

 

Myslím, že predavači Nota Bene majú v tomto výnimku, záleží od dohody obchodu a tej inštitúcie čo tie noviny vydáva.

 

jedneho dna za dosiel sef, ktory sa rozhodol, ze mi potiahne 5 tych najdrahsich whiskey, tak som ho v dverach ako vzdy slusne poziadal, ze ci moze ist so mnou, ze to je proste len bezna prehliadka, rutina

 

Odviedol si ho z plochy alebo až keď prešiel cez pokladne (bez zaplatenia)? Ak z plochy, tak si mohol mať problém.

 

vtedy som si tak pripadal trosku zaujimavo, pretoze som tam bil chlapov za par flias chlastu kdezto tam "hore" ako on povedal sa kradnu nase miliony a nikto nikoho za nic netresta

 

To je všade tak. Tým čo kradnú "hore" sa málokedy niečo stane.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no vidim, ze zakon trochu poznas, ale keby som sa mal drzat zakonu tak nechytim absolutne nikoho a veselo by kradli dalej, riziko tam je, ale

 

To si ich naháňal po Lidli alebo si ich zakaždým chytil mimo Lidlu? Ak mimo Lidlu, tak by ťa myslím mohli zažalovať za napadnutie. Ako SBS môžeš zasiahnuť len tam, kde máš oprávnenie strážiť objekt.

 

vzdy som ich chytil este v lidli, ale niekedy sme sa tou akciou dostali aj von, kedze sa snazili ujst

 

Myslím, že predavači Nota Bene majú v tomto výnimku, záleží od dohody obchodu a tej inštitúcie čo tie noviny vydáva.

 

keby nejaku vynimku mali vedel by som o tom a nemal by som z vedenia prikaz tychto ludi posielat prec resp im zakazovat takyto predaj na pozemku lidl

 

Odviedol si ho z plochy alebo až keď prešiel cez pokladne (bez zaplatenia)? Ak z plochy, tak si mohol mať problém.

 

hej co robis toto je pravidlo cislo jedna, ktore ovlada dufam, kazdy SBS, to niektory zlodeji, ked uz zaplatili a uz chceli ist prec a zbadali ma, ze som vysiel z dveri, tak nezacali utekat von, ale spat na predajnu, pretoze tam to bolo pre nich bezpecnejsie, lenze pri mne im to nepomohlo ani taketo finty, pretoze som ho stihol zadrzat este na kasach a to uz sa moc nebranili, chytraci

 

To je všade tak. Tým čo kradnú "hore" sa málokedy niečo stane.

mozno, ze problem je aj to, ze to beries tak flegmaticky, ako vacsina ludi povedal by som

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no vidim, ze zakon trochu poznas, ale keby som sa mal drzat zakonu tak nechytim absolutne nikoho a veselo by kradli dalej, riziko tam je, ale

 

Samozrejme, že je to kontraproduktívne. Tu sa skôr využíva to, že zlodeji nepoznajú svoje práva. Ale to SBSku zaujímať nemusí, obchod si ich najal preto aby chránili majetok, a to sa ukazuje na zásahoch. SBSka, ktorá nemá zásahy, tak takú netreba.

 

 

vzdy som ich chytil este v lidli, ale niekedy sme sa tou akciou dostali aj von, kedze sa snazili ujst

 

Hej, pokým sa bijete na parkovisku, teda pozemku čo patrí Lidlu, tak je to v poriadku.

 

 

keby nejaku vynimku mali vedel by som o tom a nemal by som z vedenia prikaz tychto ludi posielat prec resp im zakazovat takyto predaj na pozemku lidl

 

Ako som vravel, záleží od inštitúcie, ktorá ich má na "starosti", ako sa dohodne s obchodom. Taký bezdomovec, čo ľudí otravuje kvôli pár centom je bez šance.

 

 

hej co robis toto je pravidlo cislo jedna, ktore ovlada dufam, kazdy SBS, to niektory zlodeji, ked uz zaplatili a uz chceli ist prec a zbadali ma, ze som vysiel z dveri, tak nezacali utekat von, ale spat na predajnu, pretoze tam to bolo pre nich bezpecnejsie

 

Hej, sú to vychscanci, keď sa s tovarom vráti na plochu, tak už mu ťažko niečo dokážeš, jedine na kamerách, ale to je diskutabilné.

 

 

mozno, ze problem je aj to, ze to beries tak flegmaticky, ako vacsina ludi povedal by som

 

Čo sa týka politiky, tak tam som už skeptický, nielen flegmatický. Niekedy si hovorím, že na ten hnoj by bolo treba poriadne vidly aby sa to vyhádzalo.
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Samozrejme, že je to kontraproduktívne. Tu sa skôr využíva to, že zlodeji nepoznajú svoje práva. Ale to SBSku zaujímať nemusí, obchod si ich najal preto aby chránili majetok, a to sa ukazuje na zásahoch. SBSka, ktorá nemá zásahy, tak takú netreba.

 

 

mas desat bodov, ale uznavam aj ja, ze odtial potial...

 

Ako som vravel, záleží od inštitúcie, ktorá ich má na "starosti", ako sa dohodne s obchodom. Taký bezdomovec, čo ľudí otravuje kvôli pár centom je bez šance.

 

ani mi nehovor tych som sa navyhanal daco, aj ked vzdy normal v pohode, ono kazdy ti hned zacal rozpravat ten svoj pribeh a tak, ale to mna proste nezaujima mne ich bolo niekedy luto, aj som mal pred nimi urzite uznanie pretoze niektory z nich ked zili normalne boli vysokopostaveny ludia, dokonca tam bol aj jeden pilot, ale aj tazko povedat co im verit, vzdy som ich bral trochu z rezervou, ale ked som im povedal, ze len robim svoju pracu, tak len nieco zamrmlali a sli

Hej, sú to vychscanci, keď sa s tovarom vráti na plochu, tak už mu ťažko niečo dokážeš, jedine na kamerách, ale to je diskutabilné.

vychcani su, ale len trochu nastastie, vacsinou sa naucia len nejaky jeden zakon a tym sa chcu ohanat stale dookola, lenze ja viem dalsi zakon a ten nan nadvezuje, to su zakony proste a kamery, no poviem ti, ze ked okradli pani o kabelku, tak za tie kamery a aj za vedienie lidlu som sa hanbil, pretoze mi neboli schopni vydat zaznam, aj to bol hlavny dovod preco som odtial odisiel, pretoze stale chodili musite mat zachyti, ale ked som potreboval nutne zaznam, tak ma mali na haku...

 

Čo sa týka politiky, tak tam som už skeptický, nielen flegmatický. Niekedy si hovorím, že na ten hnoj by bolo treba poriadne vidly aby sa to vyhádzalo.

pekne si to povedal

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ani mi nehovor tych som sa navyhanal daco

 

v podstate keď nerobili nič zlé, tak si im nič nemohol spraviť. Iné by bolo keby obťažovali kupujúcich alebo značisťovali okolie.

 

tak za tie kamery a aj za vedienie lidlu som sa hanbil, pretoze mi neboli schopni vydat zaznam, aj to bol hlavny dovod preco som odtial odisiel

 

To by v prvom rade mala mať k dispozícii SBSka, či Lidl to má inak riešené?
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v podstate keď nerobili nič zlé, tak si im nič nemohol spraviť. Iné by bolo keby obťažovali kupujúcich alebo značisťovali okolie.

 

jasne, obtazovali ludi co si niesli z obchodu nakup do auta :thumbsup:

 

To by v prvom rade mala mať k dispozícii SBSka, či Lidl to má inak riešené?

na niektorych lidloch, si sbs nemohol pozriet zaznam, vraj kvoli zneuzitiu... pretoze som ten zaznam mohol trebars aj vymazat...

 

ked som chcel zaznam musel som si oznacit presny datum a cas a poziadat on...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pre game

 

tak ako som pisal tu pracu bral celkom vazne a aj ma bavilo chytat zlodejov, no malo to aj nie moc kladne strany a aj preto som tam vydrzal len pol roka, tu pracu mi vysokopostaveny a strasne dolezity ludia, ktory ma v nej mali prave naopak podporovat trochu kazili, no a potom mi chodili tam nejaky hrubokrky rozpravat, ze "Nasho chlapca byt nebudes" to som pochopil asi tak, ze posielali nejakeho chudaka kradnut pre seba, to su by som povedal taky ti zlodeji "hore" ako dalo sa to riesit, mal som v takychto pripadoch volat na urcite cislo odkial by dosli tzv posili, ale tak naco, ked na druhy den by som sa bal ist do prace popripade z prace, ze? tak som im povedal, ze ho nebudem byt vtedy, ked sem nebude chodit kradnut a ze potom ak zas pride tak sa to bude riesit cez policiu, ale nezdalo sa mi, ze by som ich nejak nastrasil :thumbsup: no dolezite je, ze ked som tam bol tak som tam viacej toho pajaca nekukal...

 

inak skoda, ze stale riezime len tu sbs, ja som to sem pisal preto aby sme sa zamyslely, nad tym, ze ktory zlodeji su horsi, ale zas na druhej strane asi nie je o com, ze?

 

no a ked uz sme pochopili, ze horsi su ty zlodeji, ktory kradnu milioni a schovavaju sa za zakon, tak co stym budeme robit?? tych malych zlodejov uz poriesenych ako tak mame a tych systemovych?

 

na tych len velky bic a maly dvor, co je, ale len pekne povedane

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

tuším sa to hodí k tomu poslednému Jurovmu príspevku - pripomína, že je to o zlodejoch a "zlodejoch" ... sbsky a malých trubirohov sme rozobrali na atómy, teraz tí veľkí. alebo najväčší ?

 

okrem toho aj priamo o pomeroch a ľuďoch v práve, na najvyšších miestach ... bez bázne a hany :

 

... jdu blejt, pánové:

 

video:

Bývalý sudca michalovského súdu sa dnes snažil pomocou troch svedkov presvedčiť Okresný súd Bratislava I, že má nárok na odškodnenie vyše 124-tisíc eur za údajnú platovú diskrimináciu. Svedčiť prišli dvaja priatelia a brat, ktorí vyhlásili, že práve pre vznik Špeciálneho súdu sa so Soročinom pohádali a odvtedy sa spolu nebavia.

Čítajte viac: http://tv.sme.sk/v/2...l#ixzz1qF9IpwvP

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov