Skočiť na obsah

Najlepšie filmy všetkých čias


Sniper

Odporúčané príspevky

Na nete som videl videá, ktoré na seba voľne nadväzujú, ide o celkom pekne spravené kompilácie najlepších filmov všetkých čias. Ide o subjektívne hodnotenie filmov jedného autora, niektoré filmy tam určite patria, iné možno nie a ďalšie tam stále chýbajú. Takže môžeme diskutovať, ktoré tam určite patria, ktoré možno nie a ktoré tam stále chýbajú.

 

http://fs5.mojevideo.sk/videos/53650.flv http://fs5.mojevideo.sk/videos/53962.flv

 

Ako v prípade týchto videí by najlepšie filmy nemali byť najlepšie podľa Top 250 zo stránky imdb.com, ale mal by to byť váš rebríček.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na môj vkus je tam veľmi veľa bojových filmov a veľa sci-fi. Niektoré z nich vôbec nepoznám, tak ich nechcem kritizovať.

Ale čo by som tam určite nedala to sú: Piráti z Karibiku, Kill bill, 300, Terminátor, Avatar, Matrix a ešte veľa ďalších. Tento výber, by sa môjmu vôbec nepodobal. Je tam kopa filmov čo mi nič nehovorí.

 

Čo schvaľujem je: Pianista, Prelet nad kukučím hniezdom, Gladiator,Vykúpenie z väznice Shawshank, Krstný otec, Psycho,Pulp Fiction: Historky z podsvetia, Forrest Gump, Schindlerův seznam.

 

Určite by som tam dala:

Vtedy na Západe, Spomienky z Afriku, Pravidlá muštárne, Sedm, Nebezpečné známosti, Mlčanie jahniat, Podivný prípad Benjamina Buttona, Piano,

O myšiach a ľuďoch, Malena, Núdzový východ, Spomienky z Afriky, Brubaker, Rozum a cit, Predčítač, Súmrak dňa,

Na ostrie noža, Legenda o vášni, Kramerová verzus Kramer, Návrat Sommersbyho, Posadnutosť, Horký mesiac.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a čo mi zatiaľ pri tom florinom zozname len tak napadlo ... staršie filmy, s predchádzajúcou generáciou hercov a generáciou ešte pred ňou, filmy, ktoré zostali pamätné, skúsim ich pozbierať ... nejaký zoznam najlepších sa určite dá zozbierať, a nevadia mi ani skvelé vojnové, protivojnové, skvelé scifi ...

 

Narodený 4.júla, Forest Gump, Kramerová versus Kramer, Pulp Fiction, Vtedy na západe, Apokalypsa ...

 

napadlo mi z tých starších nezabudnuteľných

Hádaj kto príde na večeru, Útek v reťaziach, Kto seje vietor, ...

 

musím si to zozbierať : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jasně, každý by rád reagoval hned, ale ta potřeba času na sesbírání vzpomínek asi bude nutná.

 

Souhlasím s florou, v ukázkách moc krve a střílení. Ale pod spoustu filmů bych se podepsal.

 

S Tenkrát na Západě se připojuji k floře a game, je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů, myslím, že u něho propojení příběhu, hudby a obrazu dosáhlo absolutního vrcholu.

 

Jinak bych seznam doplnil (namátkou) o:

 

Ghost Dog – Cesta samuraje

Boj o oheň

Francouzská spojka I a II

A.I. umělá inteligence

Kontakt

Americká krása

Ponorka

Amélie z Montmartru

 

Co se týče těch starších a nezapomenutelných, to budu muset trochu zalovit v paměti… :thumbsup:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne sa z tohto zoznamu páčili tieto filmy - Zelená míla, Statočné srdce, Milionár z chatrče, Gladiátor, Počiatok, Apolo 13

Filmy čo mi tam chýbali - Armagedon, Muž zo železnou maskou, Titanic, Deň nezávislosti, Jurský park, Leví kráľ, Doba ľadová, Kokosy na snehu, Štvrtý druh, Pasca, Anjeli a démoni a mnoho ďalších

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

lopata, rozosmial si ma :(

 

nejaky nesurody zoznam ten chlapik spravil- skvost Casablanca vedla nudnej ekoagitky Avatar :thumbsup:

 

brrr Statocne srdce..este teraz ma boli zadok od 3-hodinove sedenia v kine

 

prilis vela novych filmov /Metropolis vynimka potvrdzujuca pravidlo/ a same angl-americke filmy

 

nieco z mojich oblubenych -Elektricka zvana tuzba, Macka na rozpalenej plechovej streche, Biela macka, cierny kocur /nieco pre game/, Noc na zemi, Unaveni slnkom, Hovor s nou,Kristian, :) Nebo nad Berlinom, Africka kralovna, Magicka hlbocina ..a vela vela inych

 

a asi som natvrdla, ale nechapem co je take uzasne na Zelenej mili

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

je ich veľmi veľa, napr. s Hellé sa dá len a len súhlasiť (teda až na Zelenú míľu),

tak prikladám svoj zoznam TOP 10 z csfd.cz

  • Obrázok

    Breaking the Waves (1996)

    najlepší film o láske, aký som kedy videl. LvT ju zobrazuje vo všetkých jej podobách - od duševnej cez fyzickú až po duchovnú

     

    Obrázok Obrázok Obrázok

  • Obrázok

    Dogville (2003)

    krása, to hovorím o filme a nie Nicole. Keď som tento film videl po prvý-krát, bol som v úžase. Pri Trierových filmoch sa cítim ako pri čítaní knihy a to nielen kvôli členeniu na kapitoly. To, že človeka nerušia žiadne kulisy a môže sa sústrediť len na dialógy filmu priam neskutočne prospieva. A príbeh? - krása, pri takto vykreslenom fungovaní spoločenstva musí zaplesať každá duša, a to nielen sociológa :thumbsup:

     

    Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

  • Obrázok

    Manderlay (2005)

    LvT a ďalšia jeho chuťovečka. Takto vpratať problematiku otroctva, resp. by sme mohli hovoriť aj o rasovej problematike, do niečo cez 2 hod., si skutočne zaslúži obdiv. Dosť ľudí vraj vypína Dogville po prvej hodinke. Preto by som odporučil pozrieť najprv Manderlay a Dogville až potom :)

     

    Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

  • Obrázok

    Lakposhtha parvaz mikonand (2004)

    skvelý príbeh, skveôá réžia, skvelé výkony detských hercov, . . ., proste skvelý Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

  • Obrázok

    Depeche Mode: Devotional (video film) (1993)

    srdcovka

     

    Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

  • Obrázok

    Terminator 2: Judgment Day (1991)

    nadčasová - či námetom, či technickým spracovaním, . . . viac než pozerateľné aj dnes 5* bez mihnutia oka

     

    Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

  • Obrázok

    Darwin's Nightmare (2004)

    jeden z naj dokumentov aký som kedy videl, kt. aj napriek názvu nie je (len) o prírode

     

    Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

  • Obrázok

    Bom yeoreum gaeul gyeoul geurigo bom (2003)

    TAO vo filme

     

    Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

  • Obrázok

    Bin jip (2004)

    prekrásny príbeh lásky - lásky bez slov

     

    Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

  • Obrázok

    4 luni, 3 săptămâni și 2 zile (2007)

    príbeh, ktorý neznásilňuje diváka a aj napriek niektorým nepríjemným scénam, by som sa na film dokázal pozerať ešte ďalšiu 1,5 hodinu. + striedanie hopsajúcej a statickej kamery, ma opäť raz dostalo

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Helle súhlasím.

Casablanca :)

Avatar :thumbsup:

a rovnaký názor mám aj na Zelenú míľu.

 

A Kokosy na snehu????? to čo tu robí v tejto téme. :(

 

Ryan Giggs a tomassi

Plno dobrých filmov. Mnohé som ale ešte nevidela, tak si budem postupne vyberať z vašej ponuky.

no ale Terminátor? :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hellé,

 

včera som v tých starých filmoch mala na mysli aj Africkú kráľovnú ...

nakoniec som ju nenapísala, lebo som mala obavy, že to už skutočne nebude vedieť nikto, čo to je ...

díky, že vieš :thumbsup:

 

a ano: Unavení slnkom, Popol a diamant, Mačka na rozpálenej plechovej streche, Raňajky u Tiffanyho, Takí sme boli,

okrem iného mi napadla Balada o vojakovi, Obchodník s dažďom, Salto mortale,

dedušovské a babičkovské generácie hercov a skvelé príbehy

 

Dilbert,

 

to sedí, loviť treba, v hlbinách ... toľko úžasných filmov, ktoré si pamätám z čiernobielej obrazovky, s vynikajúcimi hercami ...

 

premýšľam ďalej :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Taky přemýšlím, game… A dělám inventuru… Ale jde to těžko, hlavě se moc spolupracovat nechce… :thumbsup:

 

Zelená míle. To už tak je, floro a Hellé, že každý ladíme v trochu jiné tónině, vůbec to není o nějaké natvrdlosti . Kdyby se všem líbily stejné boty, tak by to byl docela smutný pohled na výkladní skříně. Já osobně bych Zelené míli dal palec nahoru. Nejenom, že se mi film líbil, ale dokonce jsem v něm našel i určitý duchovní přesah…

 

Tomassi, uvádíš Prolomit vlny na prvním místě svého seznamu. Je to skutečně výjimečný film, vpravdě nezapomenutelný, ale už když vidím jenom ten jeho název, tak se mi stahuje žaludek. Nevím, jestli bych ho dokázal ještě jednou vydrtit…

 

Jo, game, všechny ty tři starší a nezapomenutelné, které uvádíš (Hádej, kdo přijde na večeři, Útěk v řetězech i Kdo seje vítr) jsou skvělé. A k téhle čenobílé americké podskupině bych přidal ještě Dvanáct rozhněvaných mužů, Na východ od ráje a už výše zmiňovanou Tramvaj do stanice Touha – jen co mě teď v průběhu psaní napadlo. (Možná to nejsou všechno černobílé filmy, ale díky televizi si je už navždycky budu jako černobílé pamatovat.)

 

Z těch filmů, které jsou citovány v úvodních videíčkách, bych ke svým favoritům jednoznačně přiřadil tyto:

 

Vykoupení z věznice Shawshank (stejně skvostné, jako Kingova novela)

Magnolia (pro mne naprostá jednička z celého toho videoseznamu, naprosto výjimečný film, deprimující a zároveň povznášející…)

Matrix (to je prostě podívaná! A ještě ke všemu chytrá, se silným nadčasovým poselstvím – obdobně jako u Kontaktu, který jsem zmiňoval minule)

Mlčení jehňátek (výtečný film, i když knižnímu zpracování se, podle mého mínění, nepřiblížil ani na dostřel!)

Big Lebowski

Pulp Fiction

Pán prstenů (podobně jako u Tenkrát na Západě velkolepé propojení příběhu, hudby a obrazu!)

Přelet nad kukaččím hnízdem

Osvícení (kde vedle uhrančivého Nicholsona skvěle hrají i nezapomenutelné interiéry prázdného hotelu!)

District 9 (výborný příběh, výborná kamera, výborné zpracování, prostě výborný film…)

 

A tady jsou moje další oblíbené filmy (ve kterých se, Hellé, rozhodně nestřílí):

 

Soumrak dne (s nepřekonatelným Anthony Hopkinsem a skvělou Emmou Thomspon)

Rodinné sídlo (ještě jednou Hopkins a Thompson)

Rozum a cit (dotřetice Emma Thompson)

Pýcha a předsudek (Jane Austenová má zjevně na adaptace štěstí!)

Láska nebeská (milý film s odrazujícím názvem; je to chytré, praštěné, vtipné a romantické zároveň…)

Pošli to dál (Kevin Spacey, Helent Hunt a malý Haley Joel Osment – při sledování kapesník nutný)

 

A ještě pár lahůdek na doplnění:

 

Čínská čtvrť (geniální scénář, geniální film)

Romeo a Julie (1968, Zeffirelli – nejlepší zpracování Shakespeara, jaké jsem kdy viděl, do téhle Julie se musí zamilovat každý chlap! A ta hudba…!!!!!)

Maratónec

Návrat domů

Takoví jsme byli

Daleko od hlučícího davu

Chraňte zvířata a děti (v dávném šerověku můj vůbec nejoblíbenější film)

Třpyt v trávě (také tenhle film jsem svého času miloval…! – jakpak bych ho asi hodnotil dneska …?)

 

Připadám si jako lovec perel. Nádech a pěkně dolů do hloubky. S úžasem zjišťuji, že jsem tam narazil i na filmy, na které už jsem dávno zapomněl…

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Čo tam robia kokosy na snehu ? Predsa to že sa mi ten film veľmi páči ... dá sa pritom zasmiať, daktorý si môžu pri konci aj poplakať čiže ten film musí u mňa patriť medzi top :thumbsup:
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v tých videách mi strašne chýbal Blade Runner od Ridleyho Scotta, samozrejme jeho finálny zostrih z roku 2007...jedno z najlepších sci-fi vôbec,

pre niektorých to je možno rozťahané a nudné, no ja som si ho užíval

dobre, možno to nieje filozofické dielo ale nedá sa uprieť že ním skoro je veď má naozaj skvelý príbeh, skvelé myšlienky, mnoho skrytých významov, vynikajúce výkony hercov a ich skvelé dialógy a bombastickú ponurú atmosféru, ktorú dotvára perfektná ponuro ladená hudba od Vangelisa a nádhernú vizuálnu stránku, Scott ukázal aké fascinujúce obrazy vie vytvoriť

 

dlho som ten film túžil vidieť nakoniec až pred dvoma rokmi som sa k nemu dostal a to práve k jeho finálnemu zostrihu, práve v takej podobe ako malo mať už na začiatku a preto by nebolo odvrhnuté...

pre mňa je to najlepšia sci-fi (ten finálny zostrih mám na mysli)

 

...film sa natočil v roku 1982, ale do podoby tejto verzie zasahovalo filmové štúdio, režisérsky zostrih bol v roku 1992

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Niektoré filmy určite - Forrest Gump, Requiem for a dream, Schindler's list, Casablanca...

A s niektorými, naopak vôbec nesúhlasím - Avatar, Pirates of the Caribbean... :thumbsup:

 

Flora a Dilbert pridali veľa mojich obľúbených, ale ešte tu tuším neboli spomenuté napríklad:

La vita è bella, Billy Elliot, The Hours, Sophie's Choice, Who's Afraid of Virginia Woolf... atď.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

oiler,

 

nie, je to niečo úplne iné, od romantiky to má dosť ďaleko, u mňa patrí k najlepším filmom jednoznačne.

 

tu sme o tom prvýkrát písali - tu

pôvodne to boli dve témy - jedna venovaná téme toho filmu, jedna samotnému kreacionizmu, ale oni natoľko splývajú, že v samotných začiatkoch sme témy spojili.

 

je to film natočený podľa skutočnej udalosti, z nie tak dávnej ameriky, a myšlienky z neho sú rozvedené v tej téme.

a myšlienka je stále živá, veľa sa nezmenilo

prípad sa stal r. 1925, film natočený so skvelým obsadením r. 1960.

 

je to skvelý film, odporúčam pozrieť.

 

Kto seje vietor / Inherit the Wind

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ale Terminátor? :thumbsup:

 

- to je klasika - legenda

najlepší akčák všetkých čias - to už neprekoná nič

efekty sú pozerteľné aj vtejto dobe, proste nadčasové

 

Tomassi, uvádíš Prolomit vlny na prvním místě svého seznamu. Je to skutečně výjimečný film, vpravdě nezapomenutelný, ale už když vidím jenom ten jeho název, tak se mi stahuje žaludek. Nevím, jestli bych ho dokázal ještě jednou vydrtit…

 

Larsa von Triera proste zbožňujem

aj by som Ti odporučil Antikrista,

 

ale radšej nie

ktovie, či by si ešte zavítal na fórum :)

 

ak by si sa preň predsa rozhodol,

drž sa toho čo LvT radí v seriály Riget: nezakrývajte si oči a ani neodvracajte zrak od obrazovky-plátna, lebo potom to je ešte horšie

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

prispejem aj ja svojou troskou:

RainMan

Alien

Casablanca

Blade Runner

Terminator

Rambo (samozrejme jednotka, nech si mysli kto chce, co chce)

Apollo 13

My private Idaho

The Cube

What's eating Gilbert Grape

Falling Down

...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...
  • Pred 1 rokom...
  • Pred 2 rokmi...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov