Skočiť na obsah

weirdo

Odporúčané príspevky

ja to sice nesledujem, (ani na tych FB strankach, ktore som sam zriadil) ale pride mi to logicke, lebo ludia su uz z toho balastu, co sa na nich vali fu©kt otraveni
plus dali do toho Prieskumnika nielen stranky, ktore sledujes, ale aj FB odporucane stranky

kopu som ich vydeletoval, ze ich uz nechcem nikdy vidiet :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No áno, v poslednej dobe ma to tam už prestáva baviť, viac-menej som tam z komerčných dôvodov, ale cítim, že už stačilo. A táto zmena bola asi najväčším klincom do rakvy. Aj keď to má výhody, prepnem sa na prieskumníka a vidím feedy stránok a nie priblblé statusy, problém je, že tie statusy sú na hlavnej stránke.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tú zmenu by som si ani nevšimla, nielenže červenú raketu.

na fb chodím hrozne málo, občas popozerám čo je nové u priateľov a v extra skupine, ktorá sa vytešuje z ľudí, ktorí by mali dostať Darwinovu cenu, a podobne, politika ma tam nezaujíma, maximálne idiotizmus obrovského množstva stránok neonacistov a ich vysoká inteligencia hodná ďalšej Darwinovej ceny, a neklikám na nič pomimo. nerada tam používam messenger, ... a tak.

včera po upozornení na raketku som si pozrela výrobu kdejakých drevených zbytočností, na chvíľu mi to stačilo : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mna teda Facebook dohrial, ked mi zablokovali ucet pokial neposlem fotokopiu dokladu.

Sorry, ale ked si pytaju povolenie na spravenie kopie dokladu v banke, tak jej pouzitie je zakonom regulovane.

Tu ma ziada o kopiu dokladov firma, ktora nema absolutne ziadne legislativne zavazky v tom, ako s nimi bude narabat. A pyta ma o nieco, co sa da v dnesnej dobe extremne zneuzit.

 

Inac je to sila, lebo diskusne prispevky a ostatne veci, co ste hodiny tvorili nie su vasim vlastnictvom, ale vlastnictvom facebooku.

Zmazu vam ich, kedy sa im zachce, ale na druhej strane nemate zaruku, ze ked nieco naozaj chcete zmazat, ze sa k tomu uz naozaj nikdo nedostane.

Chystam pouzivat starsi ucet na to, aby som si nasiel starych priatelov, ale iba na to - nemam k aplikacii velkeho bratra doveru.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mňa minule skoro vyblokovali za to, že som si dovolil upozorniť na smeráckeho trolla. Takže troll môže spamovať sprostosťami, ale upozorniť na to sa už nesmie? Už ma prestáva baviť celý fuckbook.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

Aj keď samotný Facebook vám odporúča, aby ste príspevky zo stránok hľadali v Prieskumníku, my vám odporúčame iné praktickejšie riešenie.

Prieskumník totiž ukazuje príspevky chaoticky – aj staré niekoľko dní, dáva medzi ne statusy stránok, ktoré ste si nevybrali, ale on ich odporúča, len preto, aby ste rolovali dlhšie a tým pádom zachytili viac reklám a sponzorovaných statusov. Aj keď strávite viac času na facebooku, informácií máte menej ako v minulosti.

Ak chcete stránky sledovať cez Prieskumník, použite tieto odporúčania.

https://www.omediach.com/internet/item/11924-prinasame-navod-ako-vidiet-na-facebooku-vsetko-co-chcete-a-chronologicky-bez-prieskumnika

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nikdy ma nejako mimoriadne facebook nechytil, akosi tam fungujem tak, že keď na niečo natrafím, pozriem, keď nenatrafím, nepozriem, rolujem len tam, kde ma chytí náhodou nejaká stránka, chvíľu.

alebo tam, čo som si vybrala, teda u dlhodobo stabilného počtu priateľov, u ktorých pozriem z času na čas, čo nové.

alebo na stránkach retro, prípadne prečo ľuďom šibe, ktoré ma zaujali a tých je hodne málo.

v podstate je to za nejakých desať rokov moja veškerá činnosť na facebooku.

keby ste tu nenapísali o rakete, tuším na ňu nikdy nekliknem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:zubiska: ako marketingový nástroj to bolo celkom dobré, ale už pribúdajú ľudia, ktorých FB začína nudiť. Za ďalší level považujem to, že firmy si začnú budovať podobné sociálne siete priamo na svojich weboch. Treba to len marketingovo podporiť, ale myslím, že by to mohlo fungovať. A navyše, FB v poslednom čase začína akosi dosť buzerovať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Práveže by som povedal, že FB ako marketingový nástroj má väčší význam pre veľké firmy. Malé firmy obyčajne nemávajú veľké základne fanúšikov a ani ich počty nie sú zárukou nejakých vyšších obratov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ináč tieto zmeny vo feedoch majú aspoň jedno pozitívum, donútil som sa nad tým zamyslieť a vytvorím si ich viac, tak že si ich rozdelím podľa oblastí - správy, ekonomika, šport, politika, atď. Nebude sa mi všetko miešať v jednej kope. Keď si budem chcieť pozrieť niečo z ekonomiky, tak si kliknem na ekonomický feed a nebudú sa mi tam montovať politické kampane. Bude v tom lepší prehľad, kopa správ mi unikala. lebo feed bol zahltený nepodstatnými príspevkami z inej oblasti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne pomohla bud zmena IP cez VPN, alebo virtualne prestahovanie sa na FB do USA. Explore Feed nezmizol, mam ho vsak nizsie a ponuka mi statusy stranok na ktorych nemam like, zvacsa riadny bordel. News Feed vsak funguje tak, ako volakedy. Vidim prispevky stranok, priatelov a skupin, vsetko na jednej kope.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mne ponúka kdečo, čo ani neviem zrušiť, len to tam je... niečo ako u deada "statusy stranok na ktorych nemam like"

nikde ani čiarka, kde by som to mohla zlikvidovať či zakázať - kdejaké reklamy, ani netuším na čo, občas ma čakajú aj tri štyri naraz, občas ani jedna. ide mi to nervy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som asi beznadejny idealista, ale je mi smutno z toho, ze prelomove technologicke prudy (ako Facebook, Google, Youtube ale napriklad aj Apple) rezignovali na perfecionizmus, snahu zanechat po sebe nieco nezmazatelneho a formovat standarty, ktore bude nasa spolocnost v buducnosti pouzivat. Vsak ked uz zarobili tolko penazi, tak by mohli dat vecsi doraz na idealy a nielen dojit, dojit, dojit.

Chodime obdivovat veci, co vytvorili nasi predkovia. Co ale ostane po nas, co by mohli obdivovat nasi potomci?

 

Myslim, ze sa to uz zvrhlo klasicke marketingove praktiky smejdov.

 

Ja som Facebookovy ucet prestal pouzivat, potom, co mi zablokovali a jeho odblokovanie podmienovali ZASLANIM FOTOKOPIE PREUKAZU.

Vsak toto je uplny vysmech ochrane osobnych udajov. V banke si pytaju moj suhlas na spravenie fotokopie, pricom su obmedzeni zakonom, na co ju mozu pouzit.

Cukor po mne chce extremne citlive osobne udaje, ktore sa daju brutalne zneuzit, bez akejkolvek zaruky, ako bude s nimi nalozene...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som Facebookovy ucet prestal pouzivat, potom, co mi zablokovali a jeho odblokovanie podmienovali ZASLANIM FOTOKOPIE PREUKAZU.

 

Prečo ti ho zablokovali, čo si spravil?

 

Vsak toto je uplny vysmech ochrane osobnych udajov.

 

Na tom sa tiež bavím, funguje tam kopa fake účtov a pri nich problém nevidia, ani po viacnásobnom nahlásení.

 

Cukor po mne chce extremne citlive osobne udaje, ktore sa daju brutalne zneuzit

 

Toto je tiež dôležité čo si veľmi málo ľudí uvedomuje - všetko čo pošleš na Facebook, patrí Facebooku, nie tebe. Ani fotky, dokonca ani texty. V profile je síce možnosť exportovať svoje dáta, že si stiahneš prakticky všetko, čo máš v profile, ale dáta stále zostávajú na FB serveroch a Facebook s nimi môže naložiť podľa svojho uváženia.

 

Ďalšia vec - majú veľmi dobre prešpekulovaný reklamný systém, resp. majú k dispozícii dáta, o ktorých možno ani netušíš. Niečo som hľadal na Google a ešte v ten deň sa mi na FB začali objavovať reklamy k tomu, čo som hľadal. Ako sa to FB dozvedel, netuším. Na FB a Google používam rozdielne meno,  tel. číslo a email. Takže musí to zrejme ťahať cez cookies, čo je už vážny zásah do súkromia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prečo ti ho zablokovali, čo si spravil?

 

Nooooo...  :zubiska:

Ucet som si vytvoril kvoli diskusiam na Denniku N, a povedzme, ze jeho meno nevyzeralo az tak presvedcivo.

 

Zazil som to, co pises: prisiel som o mnou vytvorene diskusne prispevky, na ktorych pisani som v uhrne stravil vela hodin, a teda mali aspon pre mna nejaku hodnotu.

 

Takisto som prisiel o herny ucet v Agario, ktory som sa prihlasoval Facebookom - tak aspon som sa zbavil hernej zavislosti. :thumbsup:

 

Ake data ziskavaju a ako je to legalne, tak to je na povazenie. Aj ked na druhej strane, cielena reklama mi vobec nevadi, skor naopak.

Ale tieto informacie sa daju zneuzit podstatne horsim sposobom. Napriklad ked ta niekto oznaci na fotke a tvoja podobizen sa tak (aj proti tvojej voli) stava vrejene dohladatelna.

 

Najviac by ma asi trapila intimna komunikacia, pri ktorej si ludia neuvedomuju, ze je prakticky verejna, pretoze nie je iste,kto ju pozera a ci ju raz nejaki hackeri nezverejnia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tiež mi cielená reklama nevadí, ale zaujímalo by ma ako sa k nej dopracujú.

 

A to je tiež na zamyslenie, či je dobré používať FB login na stránkach, bloknú ti konto a tým ťa vlastne aj odrežú z ostatných webov. Teda aspoň predpokladám, že by to tak malo byť, možno login pre iné stránky je od toho oddelený, ale osobne som to netestoval.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nejaky nazor, alebo relevantne podklady k tomuto?

 

 

Ruský podnikatel Jurij Milner financoval nákup podílu ve Facebooku a Twitteru z prostředků státní banky VTB a polostátního Gazpromu.

 

https://m.ihned.cz/c1-65943060-ruska-statni-banka-financovala-nakup-akcii-facebooku

 

lebo uz vybiehaju posty o tom, ze FB je pod ruskym vplyvom ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

https://m.ihned.cz/c1-65943060-ruska-statni-banka-financovala-nakup-akcii-facebooku

 

lebo uz vybiehaju posty o tom, ze FB je pod ruskym vplyvom ...

spýtajme sa naopak:

 

čo na tomto svete roku 2017 ešte nie je pod ruským vplyvom?  určite aj výzdoba Bieleho domu, a nebudem sa čudovať ani tomu, keď Zuckerbergova manželka bude šikmooká sibírčanka a jeho deti čisté Rusky.

 

 

k tomu Prieskumníkovi - sme robilo po uliciach anketu nedávno, dopadlo to úchvatne:

niekto si všimol, že sa k niektorým veciam akosi nedostal, ale nevzrušovalo ho to, keď nie, tak nie, a začal na FB chodiť menej,

niekto si zmeny ani nevšimol  ( to bol aj môj prípad ) - nebyť vašej diskusie, pri mojej razancii návštev FB neprídem nikdy v živote na to, že nás FB testuje.

 

https://fici.sme.sk/c/20705925/ako-zmenil-prieskumnik-sposob-akym-pouzivame-facebook-zistovali-sme-to-v-uliciach.html?ref=tit

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov