Skočiť na obsah

weirdo

Odporúčané príspevky

  • Pred 3 mesiacmi...

Facebook ruší emaily s koncovkou facebook.com

 

Na jednom mieste sa mala zbiehať elektronická pošta a správy zo sociálnej siete Facebook. Veľké plány však zostali iba v hlavách. Používateľov myšlienka nezaujala.

Ambície poraziť Google s jeho freemailovou službou Gmail sa v prípade Facebooku nenaplnili. Ani štyri roky vyčkávania nestačili na to, aby používatelia zmenili svoje dlhoročné návyky.

Nepomohlo ani to, keď Facebook pred dvomi rokmi upravil v profiloch kontakty používateľov, kde ich poštovú adresu zamenil za tú s koncovkou @facebook.com

V najbližších dňoch projekt v tichosti končí. E-mailové schránky firma vymení za presmerovania, takže všetka pošta, čo príde na pôvodnú koncovku @facebook.com, bude smerovaná na primárny e-mail používateľov. Facebook vďaka tomu zjednoduší svoju infraštruktúru a pochová myšlienku, ktorá sa pred rokmi javila atraktívna.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

Nieco z ineho sudka.

 

Aku aplikaciu pouzivate na prvotne pretriedovanie fotiek, co ste nafotili?

Nafotim na fotaku, vlozim kartu to tabletu a rychlo chcem z nafoteneho vybrat zobrat najlepsich fotiek, zmazat(oznacit na zmazanie) vylozene nevydarene a zvysok nechat tak.

V linuxe na to pouzivam aplikaciu qiv, na Androide sa mi ale zatial nepodarilo najst jej obdobu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

 

Vo viacerých magazínoch napríklad vyšli články o podozrivých ľuďoch bez Facebooku. Personalisti v nich tvrdili, že keď uchádzač nemá Facebook, zrejme skrýva divoké súkromie alebo krachy v predchádzajúcich zamestnaniach. Ženy sa zase ponosovali, že muži bez konta na Facebooku zrejme utajujú manželky a rodiny či iné milenky.

http://zurnal.pravda.sk/fenomen/clanok/338073-vyvola-terorista-na-facebooku-dalsie-kolo-straty-sukromia/

takže kto nemá ksichtoknihu sa automaticky stáva podozrivým :doh:

 

niektorým ľuďom asi fakt začína vážne vyprážať :yes_yes:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

mládež vraj opúšťa Facebook, nahrádza ju vraj stárež :

 

Kým počty používateľov vo vekovej kategórii od 13 do 17 rokov klesli v roku 2012 na 95 percent pôvodného stavu, v roku 2013 to bolo na 94 percent a v tomto roku dokonca na 88. Analytici očakávajú, že takýto vývoj bude pokračovať i naďalej.

Podľa magazínu The Verge mládež odchádza tam, kde má viac súkromia. Nie je dôležité mať archív všetkého, čo sa systémom premelie, ale byť v nepretržitom kontakte. A práve tu vedú aplikácie a služby na online komunikáciu. Bez ohľadu na to, kto je ich prevádzkovateľom.

 

Facebook zatiaľ mládeži neponúkol služby a prostredie, ktoré by vnímali špecifiká tejto cieľovej skupiny. Je prirodzené, že málokto z nich túži po tom, aby zdieľal svoj virtuálny život s rodičmi či príbuznými. A viesť dvojicu profilov iba pre oddelenie užšieho a širšieho súkromia, nedáva zmysel. Aplikácie a služba nie sú tak nastavené, aby to bolo pohodlné.

 


 
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

objavil sa na fb chlapík, ktorý zrejme vyrastal s Flinstonom, jeho bratom a bratrancami.

 

je mi záhadou, prečo sa nejaká osoba chce akurát so mnou priateliť, už mi asi 10x poslala žiadosť o priateľstvo, lenže ja ju nepoznám a ani neviem o tom, že by takého mena kamarátku mala segra alebo dakto z tých pár ľudí, čo tam mám ako priateľov. kde na mňa prišla? keby to bola nejaká 15.-ka, nedivila by som sa, ale toto vyzerá na zrelú ženskú aj podľa profilovej fotky, aj podľa jej príspevkov, komentárov a podobne. To je tam bežné, že niekto si automaticky chce nazbierať čo najviac priateľov? Alebo kvôli nejakým lajkom?

keď už sme pri tom, aký vlastne majú tie lajky význam? Mňa síce poteší, keď sa niečo, čo tam dám, páči ľuďom, ale zasa by mi ani nenapadlo stať sa zberateľom lajkov a pohnúť nebo i zem, aby sa moje komentáre či príspevky zapáčili maximálnemu počtu ľudstva...

 

ale vďaka fejsbúku rýchlo našla domov krásna micka, o ktorej som písala v Domácich zvieratkách, takže nakoniec som rada, že tam som, hoci tam nechodím často.


jedno mi však prekáža: nie je to dosť prehľadné, aspoň ja sa v tom moc nevyznám. Ťažko sa mi tam orientuje.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

je mi záhadou, prečo sa nejaká osoba chce akurát so mnou priateliť, už mi asi 10x poslala žiadosť o priateľstvo, lenže ja ju nepoznám a ani neviem o tom, že by takého mena kamarátku mala segra alebo dakto z tých pár ľudí, čo tam mám ako priateľov. kde na mňa prišla? keby to bola nejaká 15.-ka, nedivila by som sa, ale toto vyzerá na zrelú ženskú aj podľa profilovej fotky, aj podľa jej príspevkov, komentárov a podobne. To je tam bežné, že niekto si automaticky chce nazbierať čo najviac priateľov? Alebo kvôli nejakým lajkom?

Ono to niekedy rozposiela nahodne aj nejaka haveď ktora sa na FB "poneviera". Netvrdim že je to aj tento pripad, ale niekedy je v tom dotyčna osoba nevinne. Mne chodili žiadosti od človeka ktoreho medzi priateľmi davno mam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

skôr bude v tom nevinne, nevyzerá to na nejakú - ako si to nazval - háveď. Tiež sa mi tam občas objaví žiadosť od dakoho, koho tam mám. Zjavne, je to nedokonalé.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

potvory. myslela som, že keď mám antivírový program a denne si kontrolujem, čo tam mám - a občas dačo aj zachytí a upozorní ma na to, tak z tejto strany je riziko minimálne. Zjavne som sa mýlila.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no, parom ber kvantá žiadostí a podobné nezmysly, môžem si toho aj nevšímať a nereagovať, v tomto sa moc nevyznám, a veď na fb aj tak chodím dosť zriedka. pripadá mi to ako taký riadny nabaľovací systém. Ak si človek nedá pozor, za chvíľu ho bombardujú zo všetkých strán a ani nevie, kto všetko čo o ňom vie. A to sa dá kadejako zneužiť. Potom taký amatér v tejto oblasti (ako som ja), sa nestačí čudovať...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Ja som FB vyradila z "provozu", som tam sice registrovana, mam tam svojich priatelov, ale verejne tam peknych par rokov nedavam nic, maximum nejake sukromne spravy, mala som problem podobny, ako mala nedavno ta redaktorka, ktora sa nahodu na FB zmienila, ze jej cigani vykradli dom a pekne si ponadavala a za prace ju prepustili za rasizmus....

nehnevajte sa na mna, ale cim dalej, tym viac je spolocnost tak ohromne tolerantna voci tym pohybnym mensinam, ako su cigani, teplosi, nejake do neba volajuce abnormality, az nas normalnych prevalcuju... kedze som normalna, tak nebudem tolerovat vykradanie, nech to robi ktokolvek... dnes sa vyjadrite v praci, ze sa vam nepaci to, ze je niekto homosexual a ze to nepovazujete za prirodzene a vyrazia vas z prace, nezda sa vam to chore? utlacani su tu normalni ludia a samotna EU dava volno vselijakym pochybnym spolocenstvam, aby dezorientovala ludstvo a nevedeli uz mladi ludia, kde je sever... hlavne budme humanni, nech nas ti "humanni" zlikviduju...to je ciel tych vyssich....

mozno som odbocila od temy...ale uz ma to namichlo...

 

jezis maria, preco to tam dalo az tri krat????

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

Je to môj subjektívny pocit alebo ten madafaka Facebook v poslednom období ide dosť na hovno?

  • pomaly sa načítavajú stránky
  • nie vždy sa načíta celý obsah
  • načítavanie ďalšieho obsahu počas rolovania stránky dlho trvá
  • stránka sa načíta len z malej časti a je rozbitá

 

Robí mi to na viacerých strojoch na rôznom pripojení.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tieto dva priznaky obcas evidujem

  • nie vždy sa načíta celý obsah
  • načítavanie ďalšieho obsahu počas rolovania stránky dlho trvá

ale nie je to len v poslednom case a nie je to casto

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 5 mesiacmi...

FB nie tak dávno riešil, čo s ľuďmi, ktorí sú zaregistrovaní na FB a umreli - nedá sa nič robiť, ľudia umierajú.

 

v podstate k ničomu nedošli, zomrelí zostávajú na FB, dokonca si o tom ktosi urobil výskum - a je to pozoruhodné. FB sa mení na virtuálny cintorín.

 

Sociálna sieť Facebook sa môže stať koncom tohto storočia najväčším virtuálnym cintorínom. Webová komunita má totiž v súčasnosti približne 1,5 miliardy užívateľov z celého sveta, v roku 2098 tu však počet mŕtvych osôb prevýši počet žijúcich zaregistrovaných členov.

S touto predpoveďou prišiel americký štatistik Hachem Sadikki z Massachusettskej univerzity, ktorého citovala stanica Sky News. Podľa neho je daná prognóza určená stabilným prílevom nových užívateľov Facebooku a politikou tejto sociálnej siete automaticky neodstraňovať profily zosnulých osôb.

 

Predpokladá sa, že iba v tomto roku zomrie takmer milión osôb zaregistrovaných na Facebooku, pričom ešte v roku 2010 toto číslo predstavovalo 385.000 ľudí. Vtedy mal však Facebook menšiu "členskú základňu". Súčasná politika tejto siete ukladá, že ak užívateľ zomrie, jeho profil sa stáva virtuálnym pamätníkom.

 

Jediným spôsobom, ako zmazať takýto profil, je spolupráca s ďalšou osobou, ktorá by disponovala heslom zosnulého. Ľudia však heslá do profilov väčšinou nezdieľajú s nikým, a tak je táto možnosť nepravdepodobná. Priateľom takejto osoby sa tak naďalej zobrazujú upozornenia na narodeniny mŕtvych.

Facebook preto začal žiadať od svojich používateľov, aby ustanovili osobu, ktorá by v prípade ich úmrtia skontaktovala prevádzkovateľov siete. Tento kontakt by znamenal právomoc poverenej osoby napísať posledný status na profile zosnulého a aktualizovať jeho profilovú i titulnú fotografiu.

 

 

mimochodom ... pred dvomi dňami sme tu trochu filozofovali ... bolo to kvôli našej nezabudnuteľnej zosnulej trinite - že jej blog na jednom blogovisku bude existovať ... dokedy?

a ešte jedna vec, písala som jej na mail, ke´d už bola veľmi chorá. tak zrazu sa odmlčala. ešte mesiac predtým som jej posielala na jej prosbu nejaké knihy, potom som je písala, dvakrát. časovo to vyšlo tak, že pri prvom maile bola v nemocnici, pri druhom ... už nebola.

a mail existuje. a neviem to celkom dobre prekonať.

dokedy bude mail žiť?

dokedy po nás žijú naše virtuálne osoby?

 

ako na FB, nastálo ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 11 mesiacmi...

"Facebook" zasa raz myslel a vymyslel, agresívne ako zvykne... ide zvyšovať kakofóniu zvukov:

 

Používateľov Facebooku už čoskoro zaskočí netradičné správanie služby. Pri rolovaní noviniek sa ku každému automaticky spustenému videoklipu pripojí aj zvuk. Bude sa tak diať nielen na notebookoch a počítačoch, ale aj v mobiloch.

 

 
 

 
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nastastie sa da nastavit, aby sa videa nespustali automaticky ;)

co ma ale viac vyrusuje, ze sa tam obrovsky zvysila frekvencia prispevkov na politicke temy

no, na druhej strane clovek zisti, co sa skryva v kamaratoch, ktorych "poznas" roky...

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov