Skočiť na obsah

weirdo

Odporúčané príspevky

juuuj, skus nahliadnut do nejakej fotografickej debaty... lajky 0 a slusnost ide bokom :D

 

ale jedna vec ma minule zaujala - postujem obrazky na FB "Slovensko na historickych fotografiach" a jasne - sem tam sa to niekomu paci, ale ludia lajkuju aj moje starsie fotky, co som tam dal, ako keby ich mali nejako pohromade, t.j. podla autora...

ale mne samotnemu sa to nijako nezobrazi, takze sam neviem, co som tam uz nahral, bude to niekolko desiatok obrazkov, ktore su tam rozne rozdtrusene...

 

nejaky nazor ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

redizajn:

majstri z FB pripravujú ďalšie prekvapenia, ktoré zdokonalia FB, zväčšia obrázky, zväčšia reklamy, redizajnom chcú viac prepojiť, otvoriť ... a vôbec.

 

Správa o redizajne sociálnej siete prichádza len mesiac po tom, ako boli zverejnené výsledky štúdie organizácie Pew Research Center, pripomína Daily Mail. Tá informovala, že čoraz viac užívateľov si dáva od Facebooku aj niekoľkotýždňovú prestávku.

Deje sa tak preto, lebo ich stránka jednoducho prestala baviť, alebo ich zahlcuje príliš veľa nepodstatnými informáciami.

Z dlhodobého hľadiska však počet užívateľov Facebooku stúpa, najmä tých, ktorí ho využívajú ako mobilnú aplikáciu. Podľa posledných informácií má na stránke založené konto 1,06 miliardy aktívnych užívateľov.

http://www.topky.sk/cl/13/1342615/


 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No jo no... s niektorymi vecami redizajn nepomoze.

 

Pretoze pokial ma niekto 300 ludi v priateloch, tak za jediny den sa mu nakopi tolko postov, ze nie je sanca v tom mat prehlad. 

Plus firmy na facebooku bol dobry napad - ale tak isto, tieto tam robia marketing, cim su ludia zase zahlteni stovkami reklamnych sprav.

 

Logicky potom v niektorych pripadoch dochadza k minimalizacii vyuzitia - len na posielanie sprav.

 

Vo vseobecnosti mam ale pocit, ze to ludi stale bavi a pocet uzivatelov stale pribuda, aj ked uz pomalsie, nie?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

pripomenuli ste mi, že som pred pár dňami premýšľala trochu o fenoméne FB ... pred pár rokmi som netušila čo to je, ale bolo mi povedané, že tam treba byť, lebo je tam každý, tak som tam ... pro forma, robiť reklamu Fóru a animovanému filmu.

 

dospela som k tomu, že už ma nebaví ani kliknúť ani raz za dva týždne, ako som to robila donedávna, pozrieť najnovšie Irenkine recepty ... ani si nespomeniem ako je mesiac dlhý ...


ani doteraz ma nebavilo čítať priblblé statusy či donebavolajúcu nehoráznosť zo strán podaktorých "otcov vlasti", politikov, ktorí tam oblbujú svoje ovečky, na asi tri profily som klikla za tie roky asi trikrát / upozornili ma na ne kamaráti /

pocit je z celého taký, že aj keď má stále ohromné číslo členov, ide to dolu vodou, ... pripomína mi to ten starý vtip: pre každého novorodenca je každý vtip nový

 

kto si Fb objaví teraz, je to pre neho jú a hele, kto už ho má objavený, pomaly unavuje ...

 

akosi, neviem, či sa mi to len zdá, mám pocit, že sociálne siete pomaly všeobecne unavujú ... ľudia pomaly prichádzajú na to, že aj súkromie má čosi do seba, a obyčajná slušná diksusia medzi ľuďmi tiež ...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som FB tiez dlho odolaval, nakoniec som kvoli tomu, ze mi to jednoznacne urychlilo a zjednodusilo vymenu informacii, ktore potrebujem k veciam, ktorym sa venujem. Proste, pokial mam mat kontakt s ludmi, od ktorych nieco potrebujem, resp. ja im potrebujem nieco oznamit, musim pouzit FB. Mnohi z nich uz temer vobec nekomunikuju mailom.

 

Samozrejme filtrujem hry, aplikacie, rozne pozvania, atd. + niekolkych ludi nakomplet.

Co ma vyrusuje, su desiatky zdielanych "prekrasnych" alebo "supervtipnych" obrazkov, pripadne videi. A to od celkom inteligentnych ludi ;)
Zaujimavym fenomenom je enormny zaujem vracat sa k starym fotkam.

 

 

dobré, to si sa k tomu ako dopracoval?   :)

netusim, raz sa mi to objavilo, tak som spravil printscreen ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ani doteraz ma nebavilo čítať priblblé statusy či donebavolajúcu nehoráznosť zo strán podaktorých "otcov vlasti", politikov, ktorí tam oblbujú svoje ovečky, na asi tri profily som klikla za tie roky asi trikrát / upozornili ma na ne kamaráti /

pocit je z celého taký, že aj keď má stále ohromné číslo členov, ide to dolu vodou, ... pripomína mi to ten starý vtip: pre každého novorodenca je každý vtip nový

Na FB si mozes zvolit koho obsah vidis a koho nie. Mam vo friendliste asi 130 ludi a obsah vidim asi tak od dvadsiatich. Vsetci postovatelia jednohubkovych obrazkovych filozofii, opustenych psikov v utulkoch, generatory pozvanok atd idu a pisu mimo mna 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

dead,
mať v priateľoch 130 ľudí, to zdrhám z FB už dávno, bez ohľadu na to, čo sa mi tam zobrazuje ... pre mňa je to priateľstvo tam niečo, čo je také ... zaslúžené, a nie je to len balast na obrazovke v ohromujúcich číslach ... :)

 

sociálne siete nie sú pre mňa, neznášam poprepájanie kdečoho a kdekoho, koho a čo nechcem, ale kto ma pozná, to dobre vie :)

mimochodom, akosi nič z toho nie je môj prípad, od samého začiatku som mala vyfiltrované všetky blbiny a cudzie statusy a pozvánky a okamžite ruším všetky oznámenia a písačky mimo, čo si vyfiltrovať neviem, bez čítania, lebo ma to nezaujíma :)

jediné, čo som za tie roky využila z reklám a oznámení, boli dve reklamy na online obchody, s ktorými som dodnes spokojná a využívam ich ... a stále platí, že tam nemám nič osobné, nechcem tam mať nikoho nič osobné, a za tie roky som našla jedného strateného spolužiaka, aj toho dokonalou okľukou a náhodou cez kamaráta jedného fórumáka, pravdu povediac ... :)

pripomenul mi túto tému jeden dnes čítaný blog o tom, ako sa zbaviť nadbytočných stoviek priateľov na sociálnej sieti :) :

http://basa.blog.sme.sk/c/323713/Tipy-ako-sa-zbavit-priatelov-na-socialnej-sieti.html#t2
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vobec nejde o to cislo. Ak vidis a citas obsah iba od tych ludi, ktorych chces vidiet, socialna siet dokaze byt prinosom.

 

V podstate aj toto forum pomaly prebera crty socialnej siete, statusy, paciky.. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a načo sú mi potom všetci tí ostatní, ktorých nechcem vidieť ?  :smile2:

 

náhodou som raz natrafila raz na akúsi "osobnosť" jedného známeho veštca / nie slovenského / ... a mal tam že 7 896 priateľov

nejde o číslo, ide o tú podstatu ... nezdá sa vám to choré, prečo sa tam ľudia pridávajú ? to je ako manifestácia na václaváku, tá zvyčajne aspoň má zmysel, že v jednote je sila, či čosi také  :D  ... :)

iste, statusy mimo hlavného diania, a plusky, ale sú tu aj mínusky ... len ich ľudia neuniesli :) 

a súkromie je súkromie - zatiaľ, nech mu pámboh žehná  :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja mám na FB možno 40 ľudí, čo ja viem koľko? Chat mám zapnutý v prípade štyroch, piatich, ani neviem. Aj to len kvôli tomu, keď sú na Skype offline práve vtedy, keď ich človek najviac potrebuje!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Teraz mi ako najhorsie pride zmena opravneni aplikacii pre Android.

To aby Facebook Messenger vedel kreslit seba ponad aplikacie je otravne a taktiez zakladna Facebook aplikacia moze menit priority ostatnych aplikacii.

Myslim si, ze je to vazny zasah do telefonu...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

správa :  FB pracuje na spôsobe, ako ešte viac pripútať fbčkárov k FB ... :)

 

Facebook už viac ako rok pracuje na projekte s pracovným označením Reader, ktorý by mal pritiahnuť pozornosť používateľov natoľko, aby pri službách Facebooku strávili viac času ako doposiaľ. To firme ponúkne priestor pre inzerciu, ktorou si vylepší svoje hospodárenie.

 

 So základňou Facebooku má však novinka šancu na úspech.

Facebook v poslednej dobe predstavil niekoľko drobností, ktoré s projektom Reader môžu súvisieť. Ide aj o nedávno predstavené hashtagy, ktoré prepájajú spravodajský obsah v sociálnej sieti bez ohľadu na to, či sa tvorcovia príspevkov medzi sebou poznajú alebo nie.

 

Zatiaľ nie je zrejmé, kedy bude služba spustená pre verejnosť. Isté však je, že Facebook sa vydal smerom kopírovania úspešných projektov, ktorých myšlienku znásobuje silnou používateľskou základňou.

 

a je to. bez FB ani ... tam.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

a ďalšia skvelá správa z dielne FB, zisky sa zvýšili, ale samozrejme nikdy nemôžu byť dosť vysoké ... :)
po veľkom dumaní páni vymysleli ako objav desaťročia vyskakovanie 15 sekundových celoplošných reklamných bannerov, či ctené osadenstvo chce, či nechce, bez možnosti preskočenia :
 

Príjmy z reklám sú pre Facebook kľúčové. Firme sa ich síce v poslednom období podarilo znásobiť, no už dnes hľadá ďalší spôsob, ako vylepšiť svoje obchodné výsledky. Po dlhých úvahách nakoniec vedenie sociálnej siete rozhodlo. Užívateľom sa okrem štandardných reklamných príspevkov na ploche budú zobrazovať aj reklamné spoty vo forme krátkeho niekoľkosekundového videa. Podobne ako v televízii.

 

Nútená reklama niekoľkokrát denne
Sponzorované príspevky vo forme videoreklamy majú byť atraktívne tak pre inzerentov ako aj pre samotných užívateľov, ktorým sa dostane relevantná reklama vo forme, na ktorú sú zvyknutí z televízie. Zatiaľ nemožno presne určiť, akým spôsobom sa Facebook rozhodne videá propagovať. S najväčšou pravdepodobnosťou ich však zobrazí užívateľom niekoľkokrát denne a na celej ploche, bez možnosti reklamy preskočiť. Nebudú mať teda formu rušivých postranných bannerov, ktorým sa dá pomerne úspešne vyhnúť pomocou doplnkov v prehliadači na ich blokovanie. Podľa analytikov môže Facebook užívateľom dať možnosť nezaujímavú reklamu preskočiť a namiesto nej zobraziť inú.

...

http://vat.pravda.sk/komunikacia/clanok/288837-facebook-zrejme-zobrazi-viac-reklamy-povinne-a-pre-vsetkych/

ďakujeme :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

no áno, ľudia sú nepoučiteľní, to nie je nič nové pod slnkom.

takéto varovania bežia už roky, ale to je ako v každej inej spoločnosti, z každej sorty ľudí tam čosi je ...  a FB je obrovitý obluda, kde sa schová bársčo

že starí nemajú rozum, tí už ho mať nikdy nebudú, ale mladí sú zraniteľní, a tieto veľké trendové záležitosti sú v tom kolose miliardy profilov úplne chaotické,

človek predsa naletí aj naživo, šikana prebieha aj naživo, a zdravý rozum by velil hlavne v anonymite trochu opatrnosti. ale nevelí.

každá ďalšia garnitúra prihlásených je znovu a znovu zraniteľná, bez rozumu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tomassi, nekliknem. just. :P

stopro je tam pod tým ten nešťastník jakubecov, že je tak ? stačí mu jeho vlastná téma, takú hocikto nemá, ešte aj na FB ho kukať v niekoľkých identitách, br  :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov