Skočiť na obsah

weirdo

Odporúčané príspevky

8,4%? Teraz citam, ze uz cez desat.

 

Tie údaje, ktoré som nalinkoval sa tam zobrazujú v real-time (samozrejme, že sa to hýbe až vtedy keď je v USA otvorená burza, takže u nás po 15h do zhruba polnoci), takže keď som tam včera klikol o pol štvrtej bolo 8,4%, keď tam klikneš o 10 sekúnd neskôr, tak je tam zase iná hodnota. Včera sa obchodovanie uzatvorilo na poklese 10,99%, takže investori stratili desatinu svojich vkladov. Za jeden deň.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a pokračuje ... zato sa ale nebojím, že Mr. Zuckerberg nebude mať na maslo ... :)

Prepad ceny akcií najväčšej sociálnej siete nekončí. Po tom, ako sa na pár dní akcie Facebooku na burze NASDAQ stabilizovali na úrovni 32 dolárov, klesli o ďalších 10 percent.

V stredu sa obchodovali po úrovni 28,84 dolárov za akciu. Pritom pred necelými dvoma týždňami, kedy spoločnosť vstúpila na burzu sa akcie predávali za 38 dolárov a následne sa po veľkom záujme jej cena vyšvihla na pár hodín k úrovni 45 dolárov.

 

Odvtedy spoločnosť stratila štvrtinu z pôvodnej 104 miliardovej hodnoty a jej zakladateľ Mark Zuckerberg vypadol z štyridsiatky najbohatších ľudí sveta. Facebook podľa analytikov z Dealogic zažil pri vstupe na burzu najväčšie fiasko v histórii.

Čítajte viac: http://ekonomika.sme...l#ixzz1wNkPNPgN

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale bolo pekne sledovat posledne tyzdne pred IPO - ked absolutna vacsina komentarov sa niesla v duchu, ze cena je prestrelena, nema sancu sa udrzat (nie to este rast) a ze pride zrejme vyrazny pad. Niektori to hned oznacovali za bublinu. Cize urcite neslo o nieco neocakavane, nepredpovedatelne....a uz vobec nie utajovane.

 

V podstate kto stratil? Zuckerberg nie, len proste neziskal az tak vela ako sa povodne zdalo. Stratili tie spusty investorov, ktori zariskovali a naskocili do tohto vlaku. Ale na druhej strane.....burzove riziko, no :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 2 týždňami...

Facebook v kontaktoch všetkých užívateľov zmenil emaily na @facebook.com, že? Nech už idú niekam... nabudúce zistím, že sa volám inak ako mám napísané v rodnom liste.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

začína ... vlastne to pokračuje akosi stále násilnejšie a silenejšie, nepáči sa mi to. akosi to nie je o tom, že proste na fb každý musí byť, lebo všetko sa deje na fb ... na fb proste MUSíŠ. žiadna hra a zábava, prestáva sranda.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No ja FB mám len kvôli marketingu viac menej, darmo je to sociálna sieť, kde je najviac ľudí (a teda potencionálnych klientov / zákazníkov / návštevníkov), vidím to napr. na frasier.sk kde na FB fan stránke postupne pribúdajú ľudia. Bez toho by samotná stránka mala nižšiu návštevnosť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

presne tak, u mna tiez primarnym dovodom bolo, aby som mal lepsi kontakt s ludmi kvoli informaciam pre casopis a web

ten posun napr. v pozvankach na akcie je neprehliadnutelny: papierove pozvanky > maily > SMS > event na FB

 

za pozitivne tiez mozem povazovat aspon neosobny kontakt s ludmi, s ktorymi by to inak neslo

vratane toho, ze pri neosobnom kontakte sa potlaca hanblivost a ine bloky

to ma samozrejme aj negativnu stranku - napr. verejne sa prepiera spinava bielizen :-(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Facebook je pod kontrolou, hľadajú sa kriminálnici

 

Automatizovaný systém analyzuje komunikáciu na Facebooku a na podozrivé komentáre či rozhovory na chate upozorní zamestnancov. Tí komunikáciu vyhodnotia, a ak dochádza k porušeniu zákona, upozornia príslušné úrady a políciu. Doplatil na to už tridsiatnik z Južnej Floridy, ktorý viedol rozhovor so sexuálnym podtextom s trinásťročným dievčaťom. Diskusiu na profile prevzali kriminalisti a počas 24 hodín podozrivého zatkli.

 

Čítajte viac: http://pocitace.sme.sk/c/6457797/facebook-je-pod-kontrolou-hladaju-sa-kriminalnici.html#ixzz20gEKMO8J

Sila. To je už ako v policajnom štáte.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Zoznam najväčších looserov od vstupu Facebooku na burzu:

 

Samotný Mark Zuckerberg stratil od vstupu na burzu na akciách osem miliárd dolárov.

Počet akcií: 503,601,850

Hodnota pri vstupe na burzu: 19,1 miliardy dolárov

Aktuálna hodnota: 11,6 miliardy dolárov

Čo Zuckerberg stratil na akciách za niekoľko málo mesiacov to by Slovensku v pohode stačilo na vykrytie deficitu verejných financií na niekoľko rokov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Praskne bublina menom Facebook?

 

Akcie Facebooku klesli pod 20 dolárov, prví investori prerábajú polovicu.

 

Časť investorov, ktorí akcie kúpili hneď po ich májovom debute na trhu Nasdaq, tak za necelého štvrť roka prišli o viac ako polovicu investície. Asi hodinu pred koncom štvrtkového obchodovania sa akcie predávali za 19,90 USD, čo je oproti májovej upisovacej cene 38 dolárov prepad o 48 percent.

 

Na pokles kurzu akcií zrejme pôsobí aj fakt, že sa blíži 16. august, keď uplynie štvrť roka od vstupu akcií na trh. Facebook mal stanovenú trojmesačnú čakaciu lehotu, počas ktorej nemôžu akcie predávať niektorí investori, napríklad ľudia z firmy. Akonáhle táto doba uplynie, časť majiteľov môže akcie hned predať, čo prispeje k ich ďalšiemu oslabeniu.

 

Čítajte viac: http://spravy.pravda...1#ixzz22T9Z8jhm

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pozrel som;

myslim, ze traja zvoleni respondenti/uzivatelia neboli prave reprezentativnou vzorkou, zrejme "teeens" by k tomu mali iny postoj

ale vyvoj naznaceny odbornikmi pokladam za realny

v tejto suvislosti by ma skor zaujimal osud Google+, ktory sa zda byt slepou ulickou... este ze som do nej nevosiel :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nič sa nedá vylúčiť. Pred nejakými 5 rokmi tu bolo MySpace, ktoré nemalo konkurenciu. A ajhľa, už je všetko inak. Facebook je iba dobrý na získavanie kontaktov, napr. ako minulý týždeň, keď si ma našla sesternica s ktorou som nebol dobrých 20 rokov. To je všetko.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

MySpace nikdy nemalo taku popularitu, ako facebook a uz vobec nie medzi takym sirokym spektrom nepouzivatelov. A prave mnozstvo a diverzita pouzivatelov, je to, co robi z facebooku silnu platformu. To, ze pre teba ma facebook vyznam len na ziskavanie kontaktov (a najst niekoho, s kym si 20rokov nemal kontakt, je celkom prinos), este neznamena, ze rovnaky vyznam ma aj pre ostatnych. Zdielanie zaujimavych odkazov, organizovanie eventov, socialna interakcia s ludmi, newsfeed od spolocnosti/jedincov, integrovany IM klient, fotoalbum, to su napr sluzby, ktore maju vyznam pre mna.

 

Sluzby ktore ponuka facebook skratka ludia vyuzivaju a zvykli si na ne a v podstate ich uz budu stale pozadovat. Je na vedeni spolocnosti, aby sa nastupu mobilnych zariadeni prisposobila.

Aj keby facebook krachol (co sa nestane, prinajhorsom ho niekto odkupi), tak niekto to miesto na trhu urcite vyplni. A google+ nie je ani zdaleka mrtve.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zmeškali ste nejaké dôležité aktualizácie:

 

Gabriela *** označila, že sa jej páči fotka, ktorú pridala Lucia ***.

 

Mišo *** označil, že sa mu páči status, ktorý pridala Lucia ***.

Mať problémy Facebooku a prezidentský plat :unudeny::trapny: už len rozmýšľať nad nesmrteľnosťou chrústov mi chýba

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

http://www.blesk.cz/clanek/digital-internet/179278/nemate-facebook-podle-psychologu-muzete-byt-psychopat.html

 

Nemáte Facebook? Podle psychologů můžete být psychopat! :zubiska: ..tak a odhalili ma..

 

na FB nie som a ani neplanujem byt...ludia zo zakladky su mi srdecne ukradnutí..a s kamosmi chodim na pivo a sem tam im aj zavolam... :smilieee:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nemáš účet? Nezaměstnáme tě!

 

Podle ekonomického magazínu Forbes využívá Facebook stále více zaměstnavatelů i personálních agentur k prověření potenciálních zaměstnanců.

Kedysi niekto v jednej diskusii zadrel, že aktívne Facebook konto bude podmienkou pri nástupe do zamestnania. Vtedy som sa na tom dobre pobavil, dnes so zdesením zisťujem, že ono to až tak zo srandy napísané nebolo.

 

Onedlho prístup na Facebook bude dostupný aj priamo zo záchodovej misy, aby človek vykonaní určitej činnosti mohol obohatiť svoj status o najčerstvejší zážitok.

 

Občas keď skočím na hlavnú stránku a vidím tam aké somariny sa komu páčia, tak len krútim hlavou. A vrchol všetkého je lajkovať svoje fotky a statusy. Predpokladám, že do Vianoc pribudne nová funkcia, ktorá umožní lajkovať lajky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ďalšia vec čo ma naštvala, po dlhšom čase som sa prihlásil a že musím zadať svoje telefónne číslo kvôli overeniu konta. Nedá sa to ani obísť. Už ma rozčuľujú s týmito ich prkotinami. Nebudem zadávať môj telefón na takú nedôveryhodnú stránku ako fasbuk.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na to číslo má prísť kód, ktorý zadáš do formulára, takže nič vymýšľať nemôžem a časy, keď som mal 3 telefónne čísla a jedno z nich práve na takéto spamy, sú už dávno preč.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov