Skočiť na obsah

alamo

Odporúčané príspevky

Dikatury nepadaju lahko a v Lybijskom pripade sice Kaddafi na rozdiel od Mubaraka ci Aliho "mal gule" (alebo nutnost?) pouzit nasilie - no zufalo neefektivnym sposobom, hlavne ked to porovname s Cinou.

 

xenocide.. keď už si tu čínu spomenul.. takisto odhady stability..

čo si momentálne myslíš, o "stabilite" číny?

ja si myslím že v porovnaní s "arabským pohybom" v líbyi, by to bolo ešte tvrdšie

keby v číne, vypukol nejaký "pohyb"

pretože ako ukazujú posledné udalosti, niečo také ako "stabilný - autoritatívny" režim neexistuje

ak podporujete diktatúru, neviete "dňa ani hodinu".. a to sa tíka aj číny

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hm, Cinska stabilita....mat na to jasne odpovede, angazuje ma Biely Dom :vystraseny:

 

Ale v zasade stoji na styroch pilieroch:

 

1. Agresivne, cielene a velmi efektivne pouzitie sily. Ked na to pride, cinania naozaj nevahaju a strielaju. A realne - ak mas na jednej strane dav s kamenmi a na druhej strane zopar tankov s gulometmi, dav neprejde.

 

2. Vynikajuca kontrola informacii, internetu a pod. To spolu s dokonalym masirovanim mozgov postupne meni ludske myslenie tak, ze veci nam jasne ani nevnimaju.

 

3. Ekonomicky rast - aj ked sa tyka len mensiny a je len relativny (z nasho pohladu smiesny, ved nemaju nijaky dochodkovy system a zdravotnictvo je v podstate platene, nenormalna korupcia a pod.) vysledkom je, ze ludia VERIA ze bude lepsie.

 

4. Nieco nedefinovatelne ako narodna hrdost. Alebo presvedcenie vyplyvajuce z tisicrocnej nadvlady cisarov, ze je NORMALNE ak Cine vladne vsemocna klika.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

"správnym spôsobom" motivovaný dav, nie je, ani tak človek.. on je to živočích..

a keď takému, sakrmentsky inteligentnému "živočíchovi", keď má na výber, umrieť pomali od hladu, alebo relatívne rýchlo guľometom, alebo nervovo paralytickým plynoom.. dáš na výber..

čo myslíš.. čo si "živočích" vyberie?

mal si už niekedy naozajstný hlad?

ja som tú smolu mal, radšej zmrznúť zaživa, nechať sa niečím roztrhať a zožrať, (alebo žrať ľudské mäso) ako umierať hladom...

 

ide o "motiváciu"..

 

kto sa o čínu trochu zaujíma, vie že jesť mäso "triedneho nepriateľa", je tam iba "kultúrny fenomén"..

preto majú tak "pestrú národnú kuchyňu", mali hlad.. od mačiek počnúc, cvrčkami končiac.. niekde v strede je ľudské mäso..

 

je mi ľúto číny.. ale tú svoju národnú tradíciu, keď si ópiom uspané deti a starých ľudí, vymieňali dediny navzájom medzi sebou, s úklonami a pozdravmi, na najvyššej "kultúrnej úrovni"

len preto aby nemuseli žrať vlastných, tak tie časi sa tam zase vracajú

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tu Cinu by som az tak tragicky nevidel a urcite tam nejde o navrat do cisarskych siat.

 

Je tu proste jednoducha otazka - arabske krajiny mas nedemokraticke, Cina je nedemokraticka. Toto je rovnake, vsetko ostatne a vysledky su diametralne odlisne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak by malo v Číne dospieť k niečomu čo dospelo v arabských krajinách, tak to by nebola "len taká revolúcia". Čína je kľúčovým hráčom nielen na politickej, ale aj ekonomickej svetovej scéne. Čína má vnútorné problémy, ktoré by mohli vyústiť do čosi horšieho ako len revolúcie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

xenocide :

"Toto je rovnake, vsetko ostatne a vysledky su diametralne odlisne."

ano.. autoritatívny režim.. ja tomu vravím "papiňák so zadretým ventilom", proste nakoniec to všetko hlasne "prdne", a čím dlhšie to vydrží, tým väčší vnútorný tlak to vyvinie, a aj to "prdnutie" bude hlasnejšie

a pretože čína nie je iba miniatúrny "papiňák", ale priamo hektolitrový "bojler" kdesi v suteréne, nerostrieska to len "kuchyňu" ale aj odfúkne "strechu z baráka".. možno aj pár susedných striech to odnesie..

sklenári budú musieť reparovať vysklenné okná v celej "obci" zaručene

aká parádna metafora :vystraseny:

 

Axel Wers :

"Ak by malo v Číne dospieť k niečomu čo dospelo v arabských krajinách, tak to by nebola "len taká revolúcia". Čína je kľúčovým hráčom nielen na politickej, ale aj ekonomickej svetovej scéne. Čína má vnútorné problémy, ktoré by mohli vyústiť do čosi horšieho ako len revolúcie."

 

že som, konečne z roboty na pár dní doma.. a z depky som sa úspešne vyspal "zdravím" 24 hodinovým spánkom, vidím to "svetlejšie"

mohlo by dôjsť aj k skutočne pozitívnemu vývoju, totiž k rozpadu číny na niekoľko samostatných subjektov

túto tendenciu javí čína pri každej rozsiahlejšej kríze, neni až zas tak etnicky a ekonomicky homogénna, ako by sa mohlo na prví pohľad zdať

bolo tomu tak tesne pred naším letopočtom, keď bola rozdelená, na niekoľko tzv. "bojujúcich štátov"

a naposledy sa ten vývoj prejavil po páde cisárstva, a Sun Yat-senovej smrti, keď si to tam generáli rozdelili na niekoľko "pašalikov", a každý si "bačoval" po svojom

bohužiaľ Čankajšek úspešne inportoval zo západu do číny nacionalizmus, a tak vyhral Kuomintang, a po ňom Mao

ale dnes je idea nacionalizmu dosť zapšklá, komančovia ju "vyžmýkali" do poslednej "morálnej kvapky"

asi dôjde zase k pokusu čínu rozdeliť

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Myslim ze ak by sa Cina mala zacat rozpadavat, tak by to bol pruser ako mraky... A pre vacsinu krajiny by bol asi akceptovatelnejsi dalsi Mao (se vsim vsudy), ako dlhotrvajuci chaos...

 

Za "warlords era" nebola Cina ani lokalnym hracom, ale teraz to je ine.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

"Myslim ze ak by sa Cina mala zacat rozpadavat, tak by to bol pruser ako mraky.."

to si myslím aj ja.. ale tiež som presvedčený že ak sa čína nerozpadne čo najskôr, bude to prúser ako (hromada vulgárnych slov)..

radšej "prúser ako mraky".. ako byť až po uši v "niečom nevýslovnom"

 

buďto si svoj menší diel sra.. "nestability" vyžerieme už dnes, alebo sa zajtra hrádza pretrhne a my sa v nich priamo utopíme

 

tu je zaujímavé "zamyslenie sa"

http://blog.aktualne...hp?itemid=12378

dokonale reprezentujúce, strach s "pohybu" a "zmeny"

 

"Čínská společnost se ve srovnání s revoltujícím arabským světem nachází na zcela odlišném stupni vývoje a nálady. Jako všude jinde také v Číně platí Maslowova pyramida lidských potřeb. Maslow tvrdí, že teprve když jsou uspokojeny všechny naše základní fyziologické potřeby, přichází na řadu potřeby na vyšším stupni pyramidy jako osobní růst a seberealizace. Nejdříve tedy člověk musí mít co do úst a teprve poté se začíná zajímat o rozvoj společnosti a míru (ne)spravedlnosti ve svém okolí. Se svými 200 milióny lidí žijících pod úrovní chudoby se do této fáze Čína ještě nedostala."

 

-revolúcia v číne nebude, pretože by to bol prúser, a preto tam ani nesmie byť..-

 

je mi ľúto, na takúto "logiku", sa nám "revolúcia" akurát tak vykýcha..

 

takže, podľa autorky článku, by sa to malo riadiť "Maslowovov pyramídou" My linkhttp://cs.wikipedia.org/wiki/Maslowova_pyramida

problém je, že ona ako model podľa ktorého sa dajú očakávať spoločenské zmeny nefunguje

keby fungovala, revolúcie by vyrábali "masy" ľudí, ktoré majú "plné žalúdky" a minimálne "maturitu"

lenže keď sa pozrieme na akúkoľvek revolúciu,vidíme tam davy ktoré idú do "pohybu", keď majú dojem že ak sa nepohnú, tak zdochnú

proste nemajú nijakú nádej, že by uspokojili potreby z najzákladnejších stupňov "pyramídy", a tí čo proti nespokojným davom zasahujú, nachádzajú sa na "vrchole", nielen Maslowovskom ale aj spoločenskom

 

ja schopnosť a ochotu, čínskych elít, zabezpečiť najzákladnejšie životné potreby tej haldy ľudí dole, vidím tristne

rovnako tristne vidím aj nádeje, že by akýkoľvek "pohyb" dokázali skorigovať a riadiť

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

######a drát.. ľudia.. to už naozaj o tom -čo sa stane "o pol hodinu v budúcnosti"- mám aj na tomto fóre.. diskutovať sám so sebou?

toto fórum, potom zhebne rovnako ako "post fórum"..

-tý čo vravia, že myslenie bolí, pošlite ich do "mysliacej školy"-.. vymysli Uja Elektróna..

  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to už naozaj o tom -čo sa stane "o pol hodinu v budúcnosti"- mám aj na tomto fóre.. diskutovať sám so sebou?

Nestiham :(

Budujem konzumny, vykoristovatelsky a imperialisticky kapitalizmus, v sluzbach zahranicnych manipulatorov, cim prispievam k rozsirovaniu skazonosneho globalizmu :bezradny:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Budujem konzumny, vykoristovatelsky a imperialisticky kapitalizmus, v sluzbach zahranicnych manipulatorov, cim prispievam k rozsirovaniu skazonosneho globalizmu :bezradny:

 

:(

 

dosaďme tam "komunizmus" a ejhle ... Čína :D

 

 

mimochodom, našla som dnes čítanie k číne - len taký krátky názor o fenoméne menom čína:

Mythbuster: Čína

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mimochodom, našla som dnes čítanie k číne - len taký krátky názor o fenoméne menom čína:

Mythbuster: Čína

 

ten článok o číne je fakt dobrý, škoda že tam nezarátali aj neznesiteľne rastúce spoločenské napätie, a nespomenuli fakt o blokovaní slova "jazmín" na čínskom internete

"jazmín" ako symbol "arabského pohybu", "strana" ako prvé čo urobila v reakcii na správy o tomto pohybe, zablokovala akékoľvek správy o ňom

ja by som povedal, že majú celkom slušné dôvody, báť sa..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ano, pekny clanocek. V podstate nic nove, podobne upozornenia a "upravy" bezneho nadsenia su dost caste, ale nezaskodi sem-tam sa na vec pozriet aj z inej strany.

 

Akurat, ze zatial im to funguje. A istota je, ze pokial by nejakym sposobom mali skrachovat USA - Cina by mozno padla tiez.

A ze sa boja revolucie? Ani sa nedivim. Skor je zaujimave, ako im to vcelku pekne funguje...ta kontrola a ovladanie

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Viem, že Čína je krajina "preľudnená" a "reguláciu" plodnosti rieši rôzne, ale toto je tiež dosť silné kafé ...

 

Čínský pár zaplatil rekordní pokutu v přepočtu přes čtyři miliony korun za to, že porušil pravidlo jednoho dítěte a v únoru se mu narodilo druhé dítě. Úřady sumu zdůvodnily tím, že bohatí manželé si ji mohli klidně dovolit.

 

Výše pokut není pevně daná, úřady se však snaží sankce nastavit tak, aby lidé zaplatili co nejvíce vzhledem k příjmu. "Ve většině případů záleží na Úřadu pro plánování rodin, jak bude pokuta vysoká," řekl serveru The Telegraph Čchen

Fu-kuej, 48letý prodejce čaje z Čchüan-čou. Ten už zaplatil pokuty za čtyři dcery a syna. "Za třetí dítě, syna, jsem platil tři tisíce jüanů (asi 10 tisíc Kč), ale to bylo před 19 lety. Za nejmladší dcerku jsem před sedmi lety platil padesát tisíc (přes 165 tisíc korun). Myslím, že když zjistí, že můžete zaplatit hodně, zkoušejí z vás dostat co nejvíc," postěžoval si Fu-kuej.

Rodiny, které nezaplatí, nezískají pro dítě doklady. Riskují tak, že se potomkům nedostane kvalitní zdravotní péče nebo budou mít problémy sehnat práci. V některých případech úřady děti odeberou.

 

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/cina-politika-jednoho-ditete-dgb-/zahranicni.aspx?c=A120601_192454_zahranicni_brd

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

sekretka;

 

By ma zaujimalo, co potom robia s detmi, co odoberu rodicom...vychadzaju mi dve veci - bud ich ponuknu na adopciu bezdetnym alebo (strasne pomysliet) ich odlifruju na organy...pri tej cinskej korupcii by som sa ani nedivil :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Idu na adopciu, alebo do ustavov. Cielom je trestat rodicov, nie vytvarat dokonale podmienky pre deti, takze ich dalsi osud nie je pre stat prvorady.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

čo myslíte, ako niečo takéto "prispieva k stabilite spoločnosti"?

http://www.sme.sk/c/...ehotenstva.html

Žena bola potrestaná za porušenie politiky jedného dieťaťa, pretože nemala na zaplatenie pokuty za druhé dieťa.

Snímka zobrazujúca plod Číňanky, ktorú úrady prinútili k potratu v siedmom mesiaci tehotenstva, šokovala čínskych užívateľov internetu

Na internete sa objavili rozhorčené reakcie. "Hovoria, že toto robili japonskí diabli a nacisti. Ale stalo sa to teraz a v žiadnom prípade to nie je ojedinelé... Mali by ich za to popraviť," reagoval jeden z čitateľov.

 

viac detí môžu mať len tí, ktorí majú na "pokutu" vlastne "daň za rozmnožovanie", teda "bohatí"..

výsledok ten istý ako v "kapitalizme", pretože šlo by to aj bez regulácie zo strany vlády, cez nárast počtu obyvateľov, by došlo aj nárastu cien potravín, nájomného atď. s následnými dopadmi na "osobné" rozhodnutia obyvateľov.. a to všetko z omnoho menšími pnutiami v spoločnosti..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kedysi sa zdalo byť čínske riešenie jedného dieťaťa ako skvelé východisko ... len sa akosi zabudlo, že napriek maoizmu a komunizmu a kdejakým moderným izmom je krajina ťažko závislá na tradíciách ... kedysi som videla jednu fotku, tuším v Reflexe, z ulice jedného vidieckeho čínskeho mesta : na kraji cesty pohodený novoredenec, dievča ... dnes má mnoho miliónov mladých mužov veľké problémy nájsť si partnerku.

 

nestane sa nič, aspoň nie v Číne.

viacmenej to patrí k miestnemu koloritu ... a ani sa mi nechce priveľmi veriť, že to tak strašne zhrozilo čínsku spoločnosť pri internete ...

oni totiž robia aj horšie veci, a hodne dávno.

ten článok, o ktorom sa tu písalo pred mnohými rokmi, čo citujem hore ten link, som musela poriadne hľadať, tak dávno bol napísaný - bol v tom Reflexe už pred mnohými rokmi, a nebol ojedinelý.

medzitým som videla jeden dokument o rovnakej téme, s obrazmi s veľmi podobnými zábermi

okrem toho ešte ďalšie dokumenty, kde táto prastará obrovská kultúra má hodnoty trochu inde, je to iná kultúra.

čínska spoločnosť bola vždy veľká, obrovská stará kultúra, na jednej strane Konfucius a tao, prastaré súdnictvo, deti ako základ cisárstva, na druhej strane bez prílišnej úcty k životu.

zachádzajú do šialených extrémov, aj v ničení prírody, aj života, je ich toľko, a vlastne bolo, aj dávno späť do histórie, že jeden život žiaden život. a

koľko by ich boli bez zavedenia politiky jedného dieťaťa ?

toto sú desné veci. ale viac pre nás.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...
Neznámi útočníci zabili nožmi na čínskej stanici 27 ľudí

 

PEKING. Najmenej 27 mŕtvych a 109 zranených si vyžiadal dnes útok skupiny mužov ozbrojených nožmi na vlakovej stanici v meste Kchun-ming, metropole provincie Jün-nan na juhozápade Číny. Informovala o tom agentúra Sinchua.

(...)

Útočníci mali podľa miestnej tlačovej agentúry Yunnan News na sebe uniformy. Na železničnej stanici v čínskom veľkomeste sa v značnom počte objavili náhle pri zjavne koordinovanom útoku.

 

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/7120386/neznami-utocnici-zabili-nozmi-na-cinskej-stanici-27-ludi.html#ixzz2ujtFkZYK

 

 

Podľa obrázkov resp. popisov uverejnených na LiveLeak pravdepodobne išlo o Ujgurov (moslimskú menšinu žijúcu na západe Číny)

 

http://www.liveleak.com/view?i=290_1393687533

 

http://www.liveleak.com/view?i=ea8_1393690898

 

Ak by sa potvrdilo, že skutočne išlo o Ujgurov, tak sa majú na čo tešiť, Čína akekoľvek náznaky separácie zo strany Ujgurov tvrdo trestá. Tento útok môže Čínu vyprovokovať k rozsiahlej vojenskej akcii.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

raz dávno som čítala jednu knihu, už netuším, ako sa volala, ale pamätám si ju kvôli Ujgurom ... už pred takmer dvetisíc rokmi boli Ujguri menšinou / možno dlhšie, už si nepamätám /, od začiatku mali snahy vymaniť sa, a číňania sa s  rebelujúcimi menšinami, a Ujgurmi už vôbec nie, nikdy nepárali, za cisárov už vôbec nie ... to mi len tak napadlo z Ujgurov.

 

ale párať ľudí - to tuším robili aj v tej knihe ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

blisty sú vačšinou fakt "blicí", ale občas sa do nich vyplatí nazrieť

http://www.blisty.cz/art/72644.html
Asi tři stovky demonstrantů, převážně studentů, se v úterý večer zabarikádovalo v budově tchajwanského parlamentu na protest proti snaze vlády prezidenta Ma Jing-ťioua urychleně schválit kontroverzní smlouvu o ekonomické spolupráci s Čínou. Vláda okupaci budovy odsoudila, policii se ale parlament ani po několika pokusech vyklidit nepodařilo, a tak v pátek alespoň areál obehnala zátarasy a přivezla si vodní děla. Venku před budovou mezitím parlament "obléhá" dalších několik tisíc demonstrantů, kteří se během týdne do hlavního města sjeli z celého Tchaj-wanu 
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

ajajaj..
číňania si robia "majdan"-"made in china" v hong kongu



http://www.theguardian.com/world/live/2014/sep/29/hong-kong-protests-thousands-pro-democracy

..

keďže všetky takéto "pohyby" v poslednej dobe, dopadli na "krvavé sračky", neočakávam ani tu nič dobré

..

počujte "smetiari", moc by som to na vašom mieste nerozmazával, ak tam dôjde k nejakému brutálnejšiemu zásahu..

ono totiž sankcie proti rusákom, by vypadali divne, keby ste ich nezačali chcieť aj proti číne..

  :smilieee:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov