Skočiť na obsah

Eurovision 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018


aljak63

Odporúčané príspevky

eurovision.jpg

Rok 2011 sa nám už rozbehol, a ako inak - ani tento rok nebude chýbať EUROVISION Song Contest 2011

56.ročník celo-európskej spevácko-kultúrnej súťaže vyvrcholí koncom mája v nemeckom Düsseldorfe (Esprit Arena)

Minulý rok v Osle jasne zvíťazila mladá 19-ročná nemecká speváčka Lena a jej song Satellite

Oproti minulému roku sa do súťaže vracajú 4 krajiny: Rakúsko, Maďarsko, Taliansko a San Marino

O víťazstvo teda zabojuje 43 piesní zo 43 rôznych krajín, máme sa teda na čo tešiť!

Motto tohto roku znie " Feel your heart beat! " (Počúvaj tlkot tvojho srdca)


eurologo.jpg

Program Eurovision Song Contest 2011:
 

  • 1.semifinále: 10.máj 2011
  • 2.semifinále: 12.máj 2011
  • FINÁLE: 14.máj 2011



Slovensko tentoraz nestrácalo čas s národnými kolami a v RTVS vybrali priameho postupujúceho:
reprezentovať nás bude dievčenské duo TWiiNS (dvojičky Nízlové) s piesňou I'm Still Alive

twiins.jpg

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tie národné kolá vlastne zrušili preto že pôvodne Stv sa nechcelo eurovízie zúčastniť vôbec pre "šetriaci režim" ale nakoniec museli :) ... čo sa týka výberu interpreta môže byť a kedže je pieseň v angličtine tak im budú "možno" rozumieť ... som teda zvedavý

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Slovakia – The Slovak national broadcaster RSTV has revealed their choice for the Eurovision Song Contest 2011

 

They were the backing singer for the Czech Republic in 2008 (voted 7th in our worst Eurovision entries) and supported Tereza Kerndlová’s singing.

http://eurovisiontimes.wordpress.com/2011/02/18/slovakia-twiins-im-still-alive-to-eurovision/
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Krátka ukážka z piesne:

 

http://www.youtube.com/watch?v=zrwU-qwQtNc

 

Podľa mňa nepomôže, že sú dve. Skôr by sme konečne mohli prísť s niečím iným, než s baladou.

Ale uvidíme...

 

Ja sa ale každopádne teším, že FMko pokračuje v tradícií a odvysiela aj tento ročník.

Moderujú / komentujú opäť Baláž & Hubinák. :vystraseny:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Nejako zostala Eurovízia v tieni MS v hokeji, tento rok som ju vôbec nesledoval.

 

Tu máme víťazov: AZERBAIJAN : Ell & Nikki - Running Scared

 

 

 

btw. TWiiNS nepostúpili zo semifinále (chýbalo im len 6 bodov)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tento rok sme zrejme dokonale ignorovali prekrývajúci sa hokej na úkor vyšperkovanej slávy pesničiek ...

naposledy sa mi zdalo, že z plejády ostatných v eurovízii vyčnievala "iná" skladba od alexandra rybaka, už ani neviem, v ktorom to bolo roku.

nijako mimoriadne túto súťaž nesledujem, maximálne tu v tej téme víťazné či ktoré tu spomeniete, za čo vám patrí vďaka ;)

 

... tohtoročná víťazná sa mi nezdá ničím iná ani výnimočná, bežná pesnička, akých sú mraky ;)

 

okrem toho článok o maďarskom songu / ktorému ale triezvejší diskutujúci moc nedávajú za pravdu, maximálne ako zhodenie velikášstva orbána / :

http://www.sme.sk/c/5899417/velky-protimadarsky-komplot-na-eurovizii.html

 

pre porovnanie k víťaznému tu je maďarský, ktorý sa mi zdá lepší než slovenský, menej monotónny a minimálne menej nudný a plus slovenský :

 

neodvážim sa ani tipnúť si, aké boli teda ostatné ...

vy by ste si vybrali ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 9 mesiacmi...

Preboha! A to kto vybral, že práve on bude reprezentovať Slovensko? No podľa mňa dosť desný výber, aj keď možno očakávaným efektom je, že práve takáto "výstrednosť" môže zaujať (ale asi nie!). Z toho čo doteraz Slovensko vyslalo na Eurovíziu boli najlepší Kamil Mikulčík & Nela Pocisková (to bol sa mi zdá rok 2009), no a zlá nebola ani Tublatanka (asi 1994 alebo 1995) - aj keď po tom ako sa angažovali v kampani Janka Slotu ma dosť prekvapili...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...
  • Pred 1 rokom...

Eurovízia 2014

 

víťazom tohto ročníka televíznej piesňovej súťaže Eurovízia sa v noci zo soboty na nedeľu v dánskej Kodani stala fúzatá speváčka Conchita Wurst z Rakúska ...

 

fúzatá žena bola travesty spevák
 

Thomas Neuwirth. Jeho fúzatá speváčka spočiatku vyvolávala nesúhlasné reakcie v niektorých východoeurópskych štátoch, napísala agentúra AFP.

Verejnosť v 37 hlasujúcich krajinách si ale podľa nej nakoniec získala nielen svojím výstredným výzorom, ale aj hudobným talentom. Wurst, ktorá súťažila s piesňou Rise Like a Phoenix, celkovo v súťaži získala 290 bodov. Druhé skončilo Holandsko s 238 bodmi a na treťom mieste favorizované Švédsko s 218 bodmi.

 

http://koktail.pravda.sk/hviezdne-kauzy/clanok/317237-euroviziu-vyhrala-fuzata-spevacka-z-rakuska/

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no Eurovizia sa nam pomaly ale isto meni na panoptikum priser..na kieho frasa ta sutaz este vlastne funguje??  kto normalny pocuva taketo bud strednopopovo rozjuchane odhovacky zamrznute v 80-tych rokoch 20. storocia alebo pateticke kraviny typu vitaznej piesne..keby to nespieval ten divny tvor s vulgarnym menom /v preklade vagina + klobasa/ :cotisisi:  ani pes po tom nestekne

 

a ked sa uz hraju na tie roznorode narody preco tam vsetci skriekaju anglicky??? :w00t:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 
Tento pôvodne muž, dnes žena s niekoľko týždňov neoholeným strniskom je obrazom dnešnej Európy, ale hlavne toho kam až môže zájsť človek pri presadzovaní „slobody“. Som si vedomý, že existujú ľudia, ktorí majú problémy s vlastnou identitou. Takíto potrebujú zaiste vnímajúce okolie, pripravené pochopiť a pomôcť.
 
To ale neplatí o čudákoch, ktorých exhibicionizmus nepozná hranice. Ženu s bradou sme tu ešte nemali! Podľa speváckych výkonov sa zdá, že práve za ňu môže Conchita vďačiť svojmu víťazstvu. Kde sú časy, keď v Eurovízii vyhrala ABBA, či Céline Dion a hodnotil sa v prvom rade spev zúčastnených a nie to, kto z nich je väčším exotom?

 

 

S tým môžem s plným vedomím a svedomím súhlasiť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ženu s bradou sme tu ešte nemali!

 

čoby nie. koncom predminulého storočia ako hlavnú atrakciu v cirkuse Barnum a Bailey.

 

 

a začiatkom 21. storočia v eurovízii.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To teda čumím! Prvé, čo mi prišlo na um bolo - propagácia inakosti. Pomyselný bubon a "aha, ja som iná ako ostatné ženy, bola som chlap!"

Veď doprajme im, nech sa presadia, AK SI TO VÝKONOM ZASLÚŽIA, nech už vyzerajú akokoľvek, len som si nie istá, či tu ozaj ide o to - ZASLÚŽIŤ SI  VÝKONOM...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem čo týmto chceli akože dokázať, ale celá to pretláčanie nejakej Conchity je úplne zvrátené. V tomto prípade to vôbec nebolo o nejakom skvelom speve alebo nebodaj kvalitnom songu. Keby je Eurovízia rozhlasová súťaž, tak s týmto rozhodne nemá šancu uspieť. Ale vizuálna extravagancia opäť raz zabodovala... Ale tak to je jedno, jej hviezda tak či tak čoskoro zhasne, ako u väčšiny víťazov Eurovízie.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Eurovízia 2015

 

náhodou mi padol zrak na článok, že hurá, eurovízia č. 60 má tohtoročného víťaza ...
 

Tento rok sa súťaže Eurovision Song Contest zúčastnilo 40 štátov, tento raz vrátane Austrálie, kde je táto európska súťaž veľmi populárna a vlaňajšie finále sledovalo až tri milióny divákov. Austrálsky spevák Guy Sebastian bol s piesňou Tonigt Again jedným z favoritov finále a skončil na piatom mieste.

Súťaž Eurovízia sa koná každý rok a patrí k najsledovanejším televíznym prehliadkam populárnej hudby v Európe.

http://kultura.pravda.sk/hudba/clanok/356105-eurovizia-2015-vitazstvo-pre-svedsko-ziskal-mans-zelmerlow/

 

bradatá Conchita minulý rok vybojovala usporiadateľstvo pre Rakúsko, Slovensko tam nikoho nemalo,

 

Česi tam poslali ospalé duo Jandová - Noid, bez väčšieho efektu:

 

vyhral Švéd Mans Zelmerlöw

 

 

Švéd má aspoň obstojné video, obe pesničky dokonalá koncentrovaná nuda.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tu je zbytok, alebo aspoň časť ostatných, eurovízia zasa načančaná umelotina, a ani náhodou ani jediná skladba ničím iná,

odrecitovaná a odstonaná nuda ...

spojiť to všetko do jednej pesničky, okrem autorov by si to zrejme nikto ani nevšimol  :nienie:

https://www.youtube.com/results?search_query=eurovision+2015

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

Tohtoročnú Eurovíziu poznačil aj škandál s hlasmi. Komisia z finálneho hlasovania vylúčila Čiernu Horu a Macedónsko. Výsledné hlasy sa totiž skladajú z hlasovania poroty a hlasovania divákov v pomere 50:50. Tieto dve krajiny však odovzdali body len z diváckych hlasov a tak ich komisia vylúčila. Síce EBU vo svojom oficiálnom stanovisku tvrdí, že poradie to neovplyvnilo, mnohí sú presvedčení o nečistej hre. Hlavným krikľúňom je Rusko, ktoré si myslí, že ich kandidátka mala vyhrať. A to bolo mottom tohtoročnej Eurovízie "Stavanie mostov" (Building Bridges), hoci napokon sa zdá, že súťaž ich skôr búra...

http://zivot.cas.sk/clanok/20395/euroviziu-poznacil-skandal-s-hlasmi-naozaj-malo-vyhrat-svedsko

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov