Skočiť na obsah

Reika

Odporúčané príspevky

Ahojte,
rada by som sa informovala, ci by mi niekto nemohol odporucit kvalitnu knihu o dejinach umenia. Na internete je toho velmi vela a zaroven velmi malo. Hladam knihu, ktora by bolo pekne chronologicky zoradena, ku kazdemu obdobiu, ci stylu by boli priradeni vyznamni autori a ich diela. Nieco bez zbytocnych omacok. Nieco sikovne.
Ale potesim sa akemukolvek tipu na dobru knihu tohto zanru. :lol: Dakujem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

reika,

 

dejiny umenia v jednej knihe ? : )

keď to chceš v jednej knihe, vlastne vždy mať poruke, najlepšie je zájsť si do veľkého, ale skutočne veľkého kníhkupectva, kde majú zvyčajne aj z tých drahších publikácií jednu vybalenú z igelitu, aby si človek mohol prelistovať - a nekupoval za drahé peniaze mačku vo vreci ...

 

jedna z posledných dobrých je táto Dejiny umenia, A.Graham-Dixon, v jednej knihe takmer všetko, po troške, ináč to veľmi ani nejde : )

 

potom už len skvelý, obrovský, rozsiahly 12 dielny Pijoan ... ale tam je všetko

Pijoan, Dejiny umenia 1 - 12

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dakujem pekne za odpovede.

 

O Pijoane som uz pocula, dokonca som si par dielov pozicala z kniznice... Ale to Umenie od Dixona si hodlam v najblizsej dobe kupit, naozaj je to velmi dobre spracovane. Dakujem za tip :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Pijoan je dobry, ale jeho problemom je ze niektore veci su uz stare a chybne hlavne co sa tyka antiky. :thumbsup:

 

Reika - nieco bez zbytocnych omacok ? ved prave tie tam musia byt :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

ja som vacsinou cerpal z Pijoana. mozno su niektore veci v nom zastarale, ale ako velmi slusny zaklad ho vrelo odporucam. nejde totiz ani tak o to, poznat iba autorov a ich diela, ale skor o pochopenie kontextu umeleckych diel v dobe ich vzniku a zaroven ich vplyv na dalsie obdobia, takze tie "omacky" nie su az tak odveci. skor naopak.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

určite niekoľkokrát spomínaný pijoan ako základ ujde, ja si ním pomáham na skúšky, a na pochopenie celkového obrazu je dobrý, tiež sa mi páči množstvo kvalitných obrázkov, viem, že pri knihách o umení by to mal byť základ, no veľa ľudí si potrpí na kvantá textu a zabúda pri umeleckých a im blízkych oboroch aj na vizuálnu stránku

treba však ďalšiu literatúru popriňom, ako spomínal phersu, veľa diel sa už interpretuje inak, teda ostatné diely až tak dobre nepoznám, ale v antike má dosť chýb (ale aj tým sa mi dobre učí, keď si ich opravujem :) )

 

(tiež neviem, či to tu nepíšem zbytočne :) )

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

teraz som prišla celkom na chuť takým menším knižkám zo série minisprievodcov umením, každá je o jednom konkrétnom umelcovi, má taký menší štvorcový formát a je tam v skratke popísaný jeho život a dielo samozrejme s množstvom obrazov, mám doma tri a momentálne si čítam o monetovi, pomaličky si prechádzam jednotlivými časťami jeho života a sledujem popísané javy v dielach. neuveriteľne sa mi tie knižky páčia :vystraseny: (a boli len po dve eurá !!! :)) okrem moneta mám da vinciho a picassa, phersu má michelangela a viem že boli ešte o dalim a van goghovi, len keby sa mi ešte aj tie dve podarili zohnať

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 rokmi...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov