Jump to content
  • 0
Tomáš

Tomášove problémy s PC

Question

Tomáš

Keďže som absolútny laik na tieto veci, tak sa často budem pýtať na všeličo, lebo mám s PC večne problémy. Chcel som si pozrieť reláciu z archívu TV JOJ a dalo mi to takúto hlášku (v prílohe) a poraďte mi čo mám robiť? Čo to odomňa a chce a či sa dá cez štandardný prehliadač pozerať to?

Recommended Posts

• 0
Tomáš

U rodičov je taký notebook s windowsom 8.1. tak u nich si to urobim s itunesom a je vybavene. Neviem aky OS maju tie repasovane notebooky ale najlacnejsi tam bol za 260 v obchode s vypoctovou technikou.

• 0
chlapeczjuhu

Co som pozeral repasy, ak tam bol OS tak nic ine ako WIN 10.
Pri minimalnej discipline a odkladani penazi si mohol mat notebook za 260 euro uz daaaaaaavno.
A teraz si mohol sediet za nim, vysmiaty ako leco.

...

• 0
Sniper

Z celého toho príspevku ho zaujalo akurát len to lečo, teraz sa začne zalizovať, ako by si naložil kopcom.

Tie repasované počítače by som asi nekupoval, teda neviem, teraz sú počítače už trochu inde a ten výkon už nie je taký extra rozhodujúci ako kedysi, pred 15 rokmi sa zháňal pomaly každý megabajt, teraz pre bežnú potrebu je jedno, či máš 4 GB RAM alebo 8.

V každom prípade, ak by som mal kupovať počítač s tým, že ho chcem mať niekoľko rokov, tak minimálne by som uvažoval nad CPU niekde na úrovni Intel Core i5, RAM min. 8 GB, HDD minimálne okolo 500 GB a GPU min. s 500 MB, ideálne aspoň 1 GB. Výrazne závisí od toho, na čo chceš PC používať, ja mám pracovný NTB kde mám CPU AMD E1-2500 APU, ktorý patrí medzi slabé procesory, ale pre prácu to stačí (nemám herný notebook, nebol na to stavaný). Akurát RAM som zvyšoval zo 4 GB na 8 GB, ale aj to len pre istotu, aby ma 4 GB prípadne neobmedzovali. Veľký rozdiel vo výkone som nezbadal, ale s 8 GB mám pri plnom nasadení stále cca 1 GB voľnej pamäte, čo by som pri 4 GB určite nedosiahol a muselo by sa cachovať na disk.

Keďže Tomáš sa potrebuje hrajkať, tak odporúčam min. 4 jadrový i7, min. 16 GB RAM, 500 GB HDD bude stačiť a min 4 GB grafiku. A to za 260€ nezoženie, takýto komp by som videl niekde okolo 800€-1000€ a to sa mu neoplatí, keďže z jednej výplaty toľko neodloží.

• Like 1

• 0
Tomáš

A dodám že ten repas notebook tam bol jediný za 260 a s Win7. Možno práve preto tá cena. Ostatné repasy sú nad 300-400 ake v tej cene začínajú už aj nové noťasy ale zase z ďaleka nie také parametre ako píšete. Nabudúce pizriem aké CPU atď. Mne len udrela tá cena do očí.

Ja hrajem Age of Mythology na Intel CPU 1.60GHz, 1,5GB RAM bez grafickej karty a iTunes tiež postačoval kým som mal tie staré iPhony 4s a 5s a také.

• 0
chlapeczjuhu

Ale no...

Ake 300-400 euro, co to zasa splietas za bludy. Pozrel si sa aj inde?

Na tvoje zuvanie by v pohode stacil.

Aj ked, je to len 12.5 palca. Co bude pre teba asi male.

https://www.incomputer.sk/lenovo-thinkpad-x2206

• 0
Tomáš

Tykokos neni o com, nabehne vyplata a hned mozem ist pre to! Vsak za take ceny to uz je brutus, a nie mesiace odkladat ze kym si nasetrim zosediviem. Proste cinkne vyplata a uz v ten vecer mam PC. Takto si ja zivot predstavujem. Nie cakat na vsetko do nekonecna.

• 0
chlapeczjuhu

Zabudol som, nema CD mechaniku. Treba ju dokupit ako externu.

A prosim ta nechaj si poradit od niekoho kto je v tom doma. Ja som to sem postol len preto aby som ti ukazal ze su aj s operacnym systemom pod 300 euro.
Nehovorim ze si mas kupit presne tento!

...

• 0
Tomáš

Ved ja som to myslel ako priklad. Ked je tento bude aj druhy napr. vacsi aj s mechanikou. Hlavne je aby sa dali rozbehat aktualne programy. Ide o to hlavne vyriesit problemy s kompatibilitou.

• 0
Proteus
Dňa 17. 11. 2020 at 19:37, Tomáš napísal:

Tykokos neni o com, nabehne vyplata a hned mozem ist pre to! Vsak za take ceny to uz je brutus, a nie mesiace odkladat ze kym si nasetrim zosediviem. Proste cinkne vyplata a uz v ten vecer mam PC. Takto si ja zivot predstavujem. Nie cakat na vsetko do nekonecna.

Ty kokos, tak uz viem preco si tam kde si a nikdy si nic vacsie nekupis. Mam dost. Ty si myslis, ze kazdy tu z nas ked chce nieco vacsie, tak to kupuje rovno z vyplaty? A potom co. Z coho akoze by sme zili? Je az usmevne, ako ty premyslas. Neviem o tom, ze by si mal plat 1500 v cistom, aby si si mohol kupit ntb a v pohode prezil mesiac. Nie, ty si ho kupis a na druhy den pod ho na stranku banky a vybavim si pozicku. Fakt zabavne.

Ked ja nieco vacsie chcem, tak viem, ze si to mozem dovolit az ked si postupne nasetrim. Myslis si, ze ja by som si nechcel novy ntb, hodinky, pero, noz kupit z vyplaty? Nieco sa da, ale nie vsetko. Lenze treba mysliet aj na zakladne potreby. Ci mam zobrat lozicku ako ty? Ako ty vobec uvazujes? 

Za pol roka si si mohol odlozit 50€ kazdy mesiac a teraz si za 300€ mohol nieco kupit. Aj nove. Ja mam ntb 9 rokov. Kupoval som ho novy. Je pravda, ze uz je spomaleny, ale nevyuzivam ho kazdy den a to co nutne potrebujem urobim. 

Premyslaj uz trochu ty genius. 

• Upvote 1

• 0
Tomáš

Lebo ja ho potrebujem teraz. Co mam byt pol roka bez hudby kvoli iTunesu? Vzdy lepsie z vyplaty lacnejsi a hned, s tym ze si do vyplaty nieco poziciam co hned viem vratit pri najblizzsej. Nie na splatky co by son pol roka splacal.

• 0
Hellé

hej..no a? si spievaj..alebo zaplat Spotify

• Like 2

• 0
chlapeczjuhu

Tak tak, odpusti si dve bagety mesacne a mas na poplatok Spotify.
5.99 mesacne.

...

• 0
Sniper

Ty fakt veríš tomu, že si odpustí tie dve bagety?

:hufi:

• Haha 1

• 0
robopol

Tomas, normalne si staihni zadarmo aplikaciu do mobilu, mas x radii, hudbu mozes pocuvat akukolvek z celeho sveta, netreba ti spotify.

• Like 1

• 0
chlapeczjuhu
Ty fakt veríš tomu, že si odpustí tie dve bagety?

hufi.gif
Vlastne ani nie.
Len som mu chcel ukazat co ine si moze dopriat za cenu dvoch bagiet- hudbu na cely mesiac, 24/7 a este k tomu legalne.

...

• 0
Sniper

Hej, presne takýto spôsobom idem naňho keď mu ukazujem, koľko som usporil. Ale to na neho nefunguje, on v prvom rade vidí žranicu. Potom dlho dlho nič a až potom všetko ostatné.

• 0
Proteus
pred 17 hodinami, Tomáš napísal:

Lebo ja ho potrebujem teraz. Co mam byt pol roka bez hudby kvoli iTunesu? Vzdy lepsie z vyplaty lacnejsi a hned, s tym ze si do vyplaty nieco poziciam co hned viem vratit pri najblizzsej. Nie na splatky co by son pol roka splacal.

Ano teraz? Co si si neodkladal skor? Vsak problem s pc mas odjakziva. Takze si ho potreboval uz davno. Ja som mal ntb a pc dva krat na splatky. Rok a pol. A som tu. Zarabal som este menej nez ty a do toho polrocne platil za skolu. Dokazal som zaplatit. Sice som odlozil cisto iba na skolu, nemal som ziadne uspory, postupne som vsak nasporil. Skoda nieco radit. Tebe clovek nevysvetli, ze to nemas takto robit. Ty proste teraz potrebujes, teraz kupis. 

• 0
Tomáš

Poraďte mi čo mám robiť? Aktuálne PC bolo dobré a bol na ňom Windows7 bez SP. Len nultá verzia či jak sa to volá. Išlo nemrzlo nič tomu nebolo. Problém začal keď mi iTunes nerozoznal telefón a zistil som že treba novšiu verziu iTunesu. Ale tá verzia mala softvérové nároky minimálne Windows7 SP1. Ale keďže skončila podpora tak som hľadal na cloudoch nejakú manuálnu inštalačku. Jakmiele som sa v tom začal vrtať začal blbnú5 PC totálne. Tak ja mám na CD-čku iba WinXP a Linux Mint. Obe som nainštaloval (že si v biose môžem vybrať čo sa spustí) ale v linuxe neviem ako sa dáva iTunes a cez ten Wine simulátor windowsu to mrzne. A ten WinXP ide pekne sviežo ale je mi nanič keďže je starší ako Win7.

Takže hardware neni zlý len ja som tam volačo doondil. Mne stačí ak dosiahnem to že budem mať Win7 SP1 a našiel som obraz disku ISO. Stiahol som a cez linux ho napaľukem na DVD disk. Ak sa to podarí tak ho nainštalujem a pôjde mi aj staré PC alebo v inzeráte je na predaj za 60 komplet funkčný PC domček s nainštalovaným Win10 čo by bolo úplne vynikajúce čo sa kompatibility týka.

• 0
chlapeczjuhu

Pc za 60 euro bude katastrofa!!!!

Pocuvaj raz a navzdy ty mameluk!!!!!!
NASETRI SI PENIAZE NA NORMALNY PC/NOTEBOOK, PRE MNA ZA MNA SI HO ZOBER AJ NA SPLATKY LEBO DO KONCA TVOJHO ZIVOTA TU BUDEME CITAT TIETO ISTE LITANIE ZNIVA A ZNOVA A ZNOVA!!!
DOKAZE TVOJA HLAVA SPRACOVAT CO TI PISEM, BEZ TOHO ABY SI ZACAL BLEKOTAT O VYHODNOSTI KUPY PC ZA CENY ZA KTORE NEKUPIS ANI VECERU V TROCHU LEPSEJ RESTAURACII????

...

• Like 1
  • Thanks 2

• 0
Tomáš

Mozno nemate prehlad ako klesli secondhand veci. Technika sa velmi rozmohla a uz sa vsetkoho vyraba a je prebytok. Preto ludia casto vyhadzuju aj funkcnu elektroniku. Nakoniec som nepochodil windows7 z toho DVD nainstalovalo co som napaloval cez linux a este som mal v tescu stastie ze to bol posledny kus prazdneho DVD takze aj na napalenie som mal len jeden pokus a pri takom PC to je riziko. Zebralo ho ten Win7 ale akosi nejdu nainstalovat tie SP1 serviz pak. Nevieto co s tym je lebo viem ze na XP to tiez bolo ze SP2 aj SP3 a to sa dalo nainstalovat.

Uspeeeech!

pcinfo.jpg

• 0
chlapeczjuhu

Keby si nebol blby tak si namiesto jablka kupis akykolvek telefon s androidom a nemas starosti s itunes.
Stacilo by ti jednoduche drag and drop a to by si spravil na akejkolvek sunke.

...

• Upvote 1

• 0
Tomáš

Však toto je haluz že drag and drop som robil stále... Ale apple má pekné telefóny, ktoré sa mi páčia a hlavne som nevedel že také niečo sa stane veď volakedy som taký IT-čkár bol že som ešte za čias WinXP a tie staršie smartfóny ako SonyEricsson X10, Samsungy Galaxy som vedel cez PC Suite úplne reinštalovať, nový android nahodiť, rootnúť, a kadečo možné. Teraz tieto nové veci sú hrozné. Mama má novší notebook tam je Win8 a je taký škaredý že ešte aj Linux Mint je peknejší od toho.

Neúspech!

A teraz sa velice zasmejete. Ten iTunes stále požadoval Win7 s SP1 konečne som horko ťažko spojazdnil windows 7 s tým SP1 a bumm. Ajtak ho neberie! Teraz zase vyhadzuje inú hlášku že počítač nevie prehrávať videosúbory (to tvrdí itunes ale v skutočnosti vie) a nepustí ma ďalej. Nedá mi žiadnu možnosť odkliknúť že "ok chápem funguj ďalej bez toho" ale len zatvoriť program. Katastrófa a keď som stiahol inú inštalačku tak tá zase žiada Win10!

Chápete však to je Omarova studňa. Najprv ma to núti na Win7 a keď to dosiahnem chce Win10 katastrófa. Zabudli mi povedať že k iPhonu treba mať aj dobový počítač! Lebo počítač á la stará šunka si rozumela s mobilmi á la stará šunka.

• 0
Proteus

Nikto ti nic nezabudol povedat. Nikoho to nezaujima, vonkoncom nie predajcu mobilov. Ten ti na to kasle. 

Vidis, chcel si iphone, mas ho. Tak sa nestazuj. Ja pouzivam na pocuvanie mp3prehravac s bluetoothovymi sluchatkami. A som spokojny.

• 0
Tomáš

A veľmi dobre robíš! Už aj ja som uvažoval že na internetovanie PC, mať kľudne oldschool telefón a na hudbu nejaký malý šikovný player.

• 0
electric blue
pred 1 hodinou, Tomáš napísal:

Však toto je haluz že drag and drop som robil stále... Ale apple má pekné telefóny, ktoré sa mi páčia a hlavne som nevedel že také niečo sa stane veď volakedy som taký IT-čkár bol že som ešte za čias WinXP a tie staršie smartfóny ako SonyEricsson X10, Samsungy Galaxy som vedel cez PC Suite úplne reinštalovať, nový android nahodiť, rootnúť, a kadečo možné. Teraz tieto nové veci sú hrozné. Mama má novší notebook tam je Win8 a je taký škaredý že ešte aj Linux Mint je peknejší od toho.

Neúspech!

A teraz sa velice zasmejete. Ten iTunes stále požadoval Win7 s SP1 konečne som horko ťažko spojazdnil windows 7 s tým SP1 a bumm. Ajtak ho neberie! Teraz zase vyhadzuje inú hlášku že počítač nevie prehrávať videosúbory (to tvrdí itunes ale v skutočnosti vie) a nepustí ma ďalej. Nedá mi žiadnu možnosť odkliknúť že "ok chápem funguj ďalej bez toho" ale len zatvoriť program. Katastrófa a keď som stiahol inú inštalačku tak tá zase žiada Win10!

Chápete však to je Omarova studňa. Najprv ma to núti na Win7 a keď to dosiahnem chce Win10 katastrófa. Zabudli mi povedať že k iPhonu treba mať aj dobový počítač! Lebo počítač á la stará šunka si rozumela s mobilmi á la stará šunka.

omg skús nejaké pc fórum . ked nič iné aspon pobavíš uzívatelov.