Skočiť na obsah

Oregon Vortex


Sniper

Odporúčané príspevky

Oregon Vortex poznám už trochu dlhšie, pripomenulo mi ho toto video

 

http://fs5.mojevideo.sk/videos/45690.flv

 

Ide o miesto v štáte Oregon, kde sa fyzikálne zákony správajú úplne inak. Podľa dostupných materiálov sa tomuto miestu vyhýbali už Indiáni, ktorí tam cítili akúsi nečistú silu, miestu sa vyhýba aj divoká zver a aj stromy ako keby rástli odklonené od tohto miesta. Hlavnou "atrakciou" tohto miesta je starý drevený dom, ktorý kedysi slúžil ako mincovňa, ale čoskoro bol kvôli anomáliam opustený. Dom stojí nezvyčajne nakrivo a ešte je aj zvláštne skrútený. Kto do neho vojde stojí nakrivo smerom k severnému pólu, guľaté predmety sa kotúlajú hore a rôzne veľké postavy sú voči sebe zakaždým v inej výške v závislosti ako oproti sebe stoja. Zvláštnosťou sú aj niektoré fotografie, na ktorých sú zachytené zvláštne obrazce. Toto miesto dlho skúmal geológ John Litster, ale všetky svoje záznamy z neznámych príčin krátko pred smrťou spálil, zrejme z dôvodu, že objavil niečo na čo ľudstvo nebolo pripravené. Takýchto miest na svete ešte niekoľko. Skeptici oponujú, že ide len o optickú ilúziu a nedeje sa tam nič paranormálne.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Idem sa opat hrat na neveriaceho Tomasa :)

 

K tej kotulajucej sa flaske, ide o ukazkovy priklad priestorovej dezorientacie. Clovek potrebuje horizont na spravne urcenie sklonu nejakej plochy, a to aj tej, na ktorej stoji. Nas system v nutornom uchu meria zmeny nasej polohy pomocou pohybu tekutiny, ktory pri tychto zmenach nastava. Ale pokial ostanete stat na sikmej ploche, tak sa tekutiny vo vasom uchu nakoniec ustalia a mozog to interpretuje ako vzpriamenu polohu. Pokial tuto informaciu nema moznost porovnat so zrakom (horizontom), tak bez problemom nadobudnete pocit ze stojite priamo a ze nejaka zvlastna sila (gravitacia) vas taha dopredu.

Ten pocit je inac extremne silny, a je smrtelne nebezpecny pre pilotov, ktori letia v zlom pocasi. Bez viditelneho horizontu moze pilot bez problemov nadobudnut pocit, ze lietadlo je v inej polohe, ako v skutocnosti je. Piloti podvedome vyrovnavaju lietadlo do polohy, o ktorej si myslia, ze je vzpriamena (aj ked to bez problemom moze byt 20 stupnovy naklon). Priestorova dezorientacia sa uz podpisala pod mnoho leteckych katastrof.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak ide len o tu gulicku. Minule davali na objektive STV, ze je niekolko miest na zemi, kde je"anomalny lokalny magnetizmus". Obrazky boli z grecka,ale take miesto je aj v australii. To miesto objavili miestni cestari, ked si sli odpocinut, cestny valec sa im "vybral do kopca". Na kameru ukazali ako"tiekla voda do kopca". netusil som ze voda je magneticka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Lebo sa im roztiahli molekuly....

 

Vsak stoja na naklonenej rovine, a ked je jeden z nich vyssi ako druhy, tak je jasne, ze lata medzi ich hlavami bude mat uplne iny sklon, vzhladom na inak nakloneny objekt (ten barak v pozadi) ked si vymenia pozicie....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak ide len o tu gulicku. Minule davali na objektive STV, ze je niekolko miest na zemi, kde je"anomalny lokalny magnetizmus". Obrazky boli z grecka,ale take miesto je aj v australii. To miesto objavili miestni cestari, ked si sli odpocinut, cestny valec sa im "vybral do kopca". Na kameru ukazali ako"tiekla voda do kopca". netusil som ze voda je magneticka.

 

Voda je diamagneticka takze ju odpudzuje magneticke pole

http://en.wikipedia.org/wiki/Diamagnetism

http://sk.wikipedia.org/wiki/Diamagnetizmus

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

o oregonskom víre / či magnetizme / som čítala už kedysi dávno, je spomenutý v mnohých z mojej zbierky kníh s čudáctvami a podivnosťami. a musím povedať, že mám na neho slabosť.

okrem oregonu je na svete ešte kopa miest, ktoré majú podobnú povesť, niečo je v čechách, dokonca na slovensku, na filipínach, v taliansku, v brazílii a kdekade.

je tu jedna stránka, článok, ktorý povesť tých ciest ťahajúcich hore kopcom trochu pošramotil vlastnými meraniami a skúsenosťami, ktoré trochu dávajú do poriadku zrakové klamy a nedokonalosti ľudského oka a priestorové podivnosti v človeku : )

 

gravitačné anomálie

 

okrem toho je v tých knihách zopár ďalších anomálií, napríklad voda, ktorá v číne tečie do kopca, a ešte kdečo parádne ... a všetky sú skvelé :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vsak stoja na naklonenej rovine, a ked je jeden z nich vyssi ako druhy, tak je jasne, ze lata medzi ich hlavami bude mat uplne iny sklon, vzhladom na inak nakloneny objekt (ten barak v pozadi) ked si vymenia pozicie....

 

Ja som schválne tie obrázky vystrihol a ich vlastné postavy porovnal tak, aby mali chodidlá v jednej rovine, a vidíš že majú rozdielnú výšku.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov