Skočiť na obsah

Firewall


Tomáš

Odporúčané príspevky

Téma venovaná len Firewall-om a všeličoho okolo nich. Takže aký používate, aké máte skúsenosti, či sú nejaké aj zadarmo ako freeware atď. Aká je ich presná funkcia, ako nás chránia a všeličo podobné. Takže moja otázka bude či poznáte nejaký zdarma legálne dostupný firewall?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Používam Sunbelt Personal Firewall, tuším je to bývalý Kerio. Prvý mesiac beží ako full verzia, po mesiaci sa prepne do free verzie s tým, že niektoré funkcie prestanú fungovať. Neotravuje, ticho beží na pozadí, takže nemám v pláne nič meniť ani vymýšlať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

po mesiaci sa prepne do free verzie s tým, že niektoré funkcie prestanú fungovať

Toto ma zaujíma. Ktoré sú to funckie? Teda vysvetli laicky že čo to znamená ak sa prepne do free? Chráni naďalej? Vypnú sa len blbosti čo bežný začiatočnýk ani nevyužije?
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Toto ma zaujíma. Ktoré sú to funckie? Teda vysvetli laicky že čo to znamená ak sa prepne do free? Chráni naďalej? Vypnú sa len blbosti čo bežný začiatočnýk ani nevyužije?

 

Je to presne ako pišeš. Pobeži normalne ďalej, vypnu sa len nejake pokročilejšie funkcie, ktore pre bežneho uživateľa nie su až take podstatne. Je to niečo podobne ako u Avastu (kvôli predstave), kde maš free ale aj platenu verziu.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Počas inštalácie mi napíše že INTERNAL ERROR takže ostávam bez Firewallu. Počítač to je večný problém. Úplne jak domáce zviera že furt len starosti a starosti. Preto som si dal odpojiť internet a občas chodím z verejných PC alebo od kamarátov kde len sadnem k počítaču a surfujem (nemusím sa o nič starať) teraz zvyknem občas pripojiť mobil cez USB a tak idem hore ale vidím že som spravil chybu. Ja sa nerozumiem do toho a zase si len pokazím systém. Vírusy sa mi tam nadrbú a zase môžem formátovať... Alebo stačí ak je len antivír? Nemusí to byť až také zlé keď nemám firewall?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Už je to jedno. Z ničoho nič mi prestalo fungovať aj toto pripojenie čo som mal (mobilný telefón ako modem pripojený cez USB). Takže už mi zostala iba Opera Mini a tam firewall netreba...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja sa nerozumiem do toho a zase si len pokazím systém. Vírusy sa mi tam nadrbú a zase môžem formátovať...

Teda, to na aké stránky chodíš ? Po. o ? Šak ani ja sa do toho nerozumiem a žijem, vírus som už nemala poriadne dlho. (teda ak som mala, tak narobil riadny bordel a viem z čoho to asi bolo.). Pri tom ani neviem či mám firewall, mám MS security essentials. Len ak idem dačo platiť cez internet, tak sa trocha bojím aby som tam nemala daj. spywar.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keď ti niečo z ničoho nič prestane fungovať, tak tam bude technický problém a nie že nejaký vírus alebo trojan ti za tak krátku dobu odpálil pripojenie.

 

Ja vlastne ani neviem ako v dnešnej dobe sa dá chytiť vírus, naposledy čo som mal vírus, tak to som úmyselne spustil nejaký crack.

 

Neviem aký máš OS, ale zalátaný systém by nemal robiť žiadne problémy, čo ty máš vlastne za systém? Ďalšia vec môže byť tá, že máš nejaký PC šrot. To však záleží aj od toho ako sa o PC a systém staráš. Problémy bývajú hlavne so zastaraným hardvérom.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem aký máš OS, ale zalátaný systém by nemal robiť žiadne problémy, čo ty máš vlastne za systém?

Najstaršiu verziu XP-čka, takže SP1 predpokladám. Proste keď ho nainštalujem tak je to čisté XP bez všetkého. Home edition to ešte vtedy brat kupoval keď XP bola novinka a stálo to vtedajších 6000 korún približne. To už tak dávno bolo že si nepamätám a aj počítač máme z tej doby. Je to dáky Pentium 2 čo je vraj dneska už kopa šrotu ale pre mňa nieje informatika taká dôležitá aby som za stovky eur kupoval PC. Radšej to dám za iné veci ktoré mám istotu že fungujú. Keď sa do toho nerozumiem tak to nechcem kupovať.

 

Ďalšia vec môže byť tá, že máš nejaký PC šrot. Problémy bývajú hlavne so zastaraným hardvérom.

90% bude problém tuto aj ja hovorím. Na Axelovi veľmi lúbim to že vie sa vcítiť do situácie a vždy napíše presne tak ako keby ma dobre poznal. Proste vie vždy tak napísať veci že to na mňa pasuje. Ale takže na to aby som plátal potrebujem sťahovať upgrady a to už mám vyskúšané, na tom starom šrote stačí že je SP2 a už mrzne. Vkuse hádže chybové hlášky. To už je doslova kalkulačka a písací stroj. Však preto som odhlásil internet 2 dôvody, chcem ušetriť a za ďalšie je mi to zbytočné keď na to nemám aparatúru.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

Sunbelt Personal Firewall som pouzival aj ja, ale ked som presiel na W7, Sunbelt ho mozno podporoval, no neuvadzal. Preto som hladal taky, ktory by splnal tri kriteria: podpora najnovsieho OS, freeware, a vysoky rating.

 

A nasiel som PrivateFirewall 7 od Privacyware. Zatial spokojnost :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 10 mesiacmi...

A viete o tom že Sunbelt končí s podporou tohto Free FW kvôli tomu že ho už integruje do svojho AV. Ináč pri vyšších verziách Windowsu už je samotný OS vybavený Firewallom takže potom už dám automaticky ten. Len ja používam väčšinou zastaralé haraburdy kde je Win Millenium alebo prvá verzia XP a tie Firewally nemali. Sunbelt bol jediný ktorý sa ešte dal nainštalovať spolu s Avastom na Windows bez SP. Všetko ostatné už požaduje minimálne SP2.

 

Takže dúfam že už nebudem musieť nikdy viac Downgadovať kvôli chudobe a už aj mne dostupné počítače by mohli byť na úrovni Windowsov XP s SP2 a tým pádom je problém s FW vyriešený.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov