Skočiť na obsah

Free Antivir


Tomáš

  

5 členovia hlasovali

  1. 1. Ktorý je naj?

    • AVG
      0
    • Avast
      5
    • Avira
      0


Odporúčané príspevky

Tak vy čo sa lepšie vyznáte do IT alebo ste mali niektoré z nich nainštalované, porovnávali ste ich a pod. Píšte a hlasujete! Je ich samozrejme viac. Uviedol som tie najznámejšie. Dokonca už má aj Microsoft ale ja myslím aj na sedliakov z vidieku ktorí ešte aj v dnešnej dobe používajú Pentium dvojky a všelijaké veterány čo neutiahnu viac ako prvú verziu Windows XP. Aj ja mám zastaralý Notebook ktorému už nestíha RAM-ka po nainštalovaní SP2. Takže prichádzajú do úvahy len tie najrozšírenejšie antivírusy. Má niektorý z nich aj Firewall? Píšte o nich čo najviac a na takej úrovni aby tomu pochopil aj sedliak ktorý sa pól dňa učil zapnúť a vypnúť PC.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V časoch XP som mal Avast 4 (teraz už je 5) a Kerio personal firewall. Bola to nedobytna kombinacia, nikdy žiaden problem. Jedine ak som niečo do systemu hodil nasilu (stiahnute cracky), čiže vlastnou vinou, nie vinou antiviru.

V sučasnosti mam Win 7 a použivam taktiež Avast 5 + windowsovsky firewall. A tiež nula problemov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Obaja máte pravdu. Avast bol jediný antivír ktorý nemal žiadne výhrady proti veteránom. Avira aj AVG vyžadujú novšie veci alebo minimálne service packy. Neviem koľkátka to je lebo to mám iba že Avast Free Antivirus ale hlavné že ide. V minulosti mi pomohol Axel Wers s tým CWS Shrederom a následne inštalovaním Keria. Tiež to držalo keďže tento XP ešte svoj firewall nemá.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

Dlho som používal AVG, potom prišli problémy so zaťažovanám systému. Prešiel som na Avast, ale nejaká verzia tiež začala sústavne zaťažovať systém. V oboch prípadoch to boli známe bugy. Prešiel som na Aviru, ktorá nezaťažoval nič, ale otravovala. Vrátil som sa k medzitým fixnutému Avastu, nastavený ho mám tak, aby ničím neotravoval a ani neviem že mám nejaký antivír. Ak nájde vírus automaticky ho dá truhly bez toho aby ma o tom unúval.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Comodo som mal. Je to slusny antivir, na moj vkus vsak trochu moc "citlivy" (vela fake-ov), a na mojom starom kompe s XP cely balik prilis zatazoval a spomaloval system. Na to, com tam potreboval urobit, mi postacil antivirak od Microsoftu :smilieee:

 

http://www.microsoft.com/sk-sk/security_essentials/Support.aspx

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vďaka za rady CREEPER a chcem pochváliť Axela Wersa za to že ako dobre poradil. Zadarmo som zabezpečil počítač tak brutálne že takto som to ešte nikdy nemal. Takže dal som antivír, firewall, SD-Resident štít na procesy... No a také to je citlivé že stačí ak zmením vzhlad eindoesu alebo dačo zmením vo zvukovej schemé a už sa ma to pýta že sa daná vec chce v registroch prepísať a či to povolím... Takže super. Predtým si vírusy a spyware hore dole chodili dnu a von a klidne si prepisovali registra a ja nič nevšimnem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Comodo som mal. Je to slusny antivir, na moj vkus vsak trochu moc "citlivy" (vela fake-ov), a na mojom starom kompe s XP cely balik prilis zatazoval a spomaloval system. Na to, com tam potreboval urobit, mi postacil antivirak od Microsoftu :smilieee:

 

http://www.microsoft.com/sk-sk/security_essentials/Support.aspx

 

Nože sa ťa spýtam. Keď si si aktualizoval ten antivír koľko ti to trvalo alebo čo za megasúbor si to sťahuje? Ja som po poslednom padnutí systému skúsil kombináciu XP - SP3 s tým antivírom ale jak začalo aktualizovať a čo ide tá čiara čo ukazuje priebeh sa mi zastavila asi v trištvrťke a už to tam 3 hodiny tak stojí...

 

Aj keď mám pomalé pripojenie ale tie kadejaké avasty a aviry sa mi behom dvoch-troch minut aktualizovali...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale to iba tento... Rád vyskušám nové veci ale toto je už absurdum. Zatiaľ čo sa najviac ujali boli Avast s Avirou. Tie sa dajú v pohode nainštalovať a aktualizovali sa minutku dve ako hovoríš. Ale ide to veď kým som online a píšem po fórach a chatujem nech si to beží. Však vyskúšať chcem aj ten.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tri hodiny? :smilieee:

 

Po 10 minutach si to mal zrusit a skusit znovu, alebo zopakovat nanovo po restartnuti :agree:

 

Ak sa na operacnom systeme od Microsoftu opakovane nepodari aktualizacia AV od Microsoftu, niekde bude chyba

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Aaale zamrznuté to len bolo. Už to ide normálne zachvílečku to natáhne. Ale dobré to je spokojný som. Tam bola chyba v hardvéri. Teraz ide v pohodičke takže to nebolo kvôli vírusom. Tak ľudia ako hodnotíte ten windowsácky antivír? Čo našiel a nenašiel vám? Nech sa microsoft stará. My sme na tú dobu zaplatili za ten Windows XP - Home Edition 3600 korún tak nech sa starajú. Také penáze im dáváme za nič? Aby sme si ešte placili za NOD32? Takú figu vorovú!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 rokmi...

Nejaký antivír pre WinXP SP3?

 

Avast mi začal akosi záhadne mrznúť. Takže hľadám alternatívy. AVG padne už na začiatku inštalácie, Avira install pre istotu radšej ani nespustí. Comodo sa rozbalí a tým je vybavený, inštalačku nespustí. NOD32 som ešte neskúšal, ale neverím, že ten bude lepší, navyše je to len trial. Po tých 30 dňoch začne otravovať? Chápem, že môj OS už ťahá nadčasy a čím ďalej tým viac softow ho bude mať na háku, ale bohužiaľ PC mi beží bezchybne a na to na čo ho potrebujem mi úplne postačuje. Old school HW je spoľahlivý, nie dnešné šity, ktoré zhoria krátko po tom ako im skončí záruka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tiez by ma zaujimalo, ci niekto pouziva free antivir...

plne verzie su cim dalej tym sofistikovanejsie :(

 

momentalne by sa mi hodilo nejake odporucanie pre win 8, pretoze pri pokuse o instalaciu ESETu som ho zhodil tak, ze sa odmieta nabootovat a chce recovery systemu :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tiez by ma zaujimalo, ci niekto pouziva free antivir..

Použivam Avast Free. Bohato postačuje.

 

Na XP-čkach mam aktualne AVG a ide ok. Možno v systeme je nejaky pes zakopany, že ti tie antiviry zhadzuje.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mne robil paseku free AVG ... ale až po 6 rokoch bezproblémového používania.

jedného dňa sa spomalil počítať a takmer zahynul, ujo doktor ho ťažko horko zachránil, ale na vine bolo AVG - vraj sa začalo správať ako červ, namotaný na všetko, že bol problém ho odmotať ...

odvtedy už tri roky pre celú rodinu oficiálny NOD32, eset, balíček za 60 a niečo eur pre tri stabilné a tri mobilné mašiny, na 1 a pol roka ... na 6 prístrojov a 18 mesiacov je to prijateľná cena, starajú sa oni, nie ja, len treba sledovať, jeden a pol roka uletí rýchlo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak primarne pouzivane kompy, kde som na internete prakticky nonstop mam poriesene plnymi verziami, na jednom desktope mam AVG, na notebookoch ESET, v robote mame multilicenciu ESET. To som ale pisal, ze su cim dalej tym sofistikovanejsie, nemozem si uz dovolit, ako pred rokmi, jednoducho si zobrat SN a nainstalit si nieco aj doma...
No a toto potrebujem na ultrabook, ktory sice pouzivam prilezitostne, ale zasa najcastejsie na cestach, kde sa clovek pripaja na kadejake wifi...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nechápem, dal som preč aj SpyBot, ale nič to nepomohlo. Proste žiadny antivír do toho kompu nemôžem natrepať, buď to padá už počas inštalácie alebo ak to horko-ťažko nainštalujem, tak to robí blbosti. Ešte vyskúšam NOD, ak ani ten nepôjde, tak to zrejme bude kvôli tomu HW. Napr. Skype už nenaištalujem, lebo môj AMD Barton nemá funkcie, ktoré Skype vyžaduje. Hlavne že na Skype fóre som narobil kravál, prečo uvoľnili bugovú verziu :zubiska: Škoda, bude mi ľúto za tým kompom, 12 rokov fungoval spoľahlivo, aj po tom čo som raz skrinku šmaril o zem, či mi vyhorel zdroj :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel, len tak pre istotu - nemas to nahodou nainfikovane nejakym smejdom, ktory to blokuje antiviraky ? skontroluj si procesy v msconfig

pripadne pouzi postupy http://tharifas.sweb.cz/jak_odvirovat_pocitac.html

 

ja som teraz uz dva dni riesil kolegov komp - zhadzuje firewall, hlasi ze nema nainstalovany antivir (pritom je tam riadne licencovany ESET)

tiez mi nedovolil nainstalovat MBAM, resp. nedalo sa mi nainstalit, vyhadzovalo nejake chybove hlasky, to som este nedoriesil

 

ad Skype - ani nejaka verzia 5xxx alebo nizsia 6xxx ti tam nejde ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov